Povinné ručení je nepochybně nedílnou součástí pojištění, každého vozidla, které brouzdá po silnici. Bez povinného ručení se totiž neobejde žádný motorista. Je předepsáno zákonem a bez jeho existence nelze motorové vozidlo dále užívat v provozu. Jak a především kde, ovšem sehnat kvalitní povinné ručení, které by jeho majitele nestálo celou měsíční výplatu? Pojďme se společně podívat na možnosti sjednání povinného ručení v on-line prostředí a také na to, které pojišťovny toto povinné ručení nabízejí a také za kolik.

Sjednat povinné ručení on-line není žádný oříšek

V dnešní době se téměř celý náš život odehrává v on-line světě. Přes internet totiž nakupuje spotřební zboží a ba dokonce i potraviny. Rádi přes internet objednáváme rovněž i elektroniku, dovolené a v neposlední řadě za pomoci internetu rovněž i sjednáváme kupříkladu probírané povinné ručení. Sjednat si povinné ručení on-line totiž není vůbec žádný oříšek, ba naopak. Jedná se o velmi rychlý úkon, který zvládnete během několika málo minut.

Jak na to?

Portál s názvem ePojištění nabízí možnost srovnání několik pojišťoven, které nabízí sjednání povinného ručení. Po zadání potřebných údajů o vaší osobě a také o vašem vozidle, se dostanete do on-line srovnávače, který pro vás vybere ty nejvhodnější pojišťovny, nabízející povinné ručení. Pokud se vám bude konkrétní nabídka pojišťovny zamlouvat a zauvažujete nad tím, že si povinné ručení u dané pojišťovny sjednáte, stačí, když na zvolenou nabídku kliknete a sjednáte si on-line povinné ručení z pohodlí vašeho domova. Pokud by se při vašem počínání cokoliv pokazilo a vy byste si nevěděli rady, je vždy možné zavolat na infolinku dané pojišťovny a na své nejasnosti se zeptat přímo po telefonu.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

jak získat co nejnižší cenu pojistky?

Poté, co odešlete vyplněný formulář, který bude pojednávat o vámi vybraném povinném ručení, obdržíte na svůj e-mail potvrzení vaší poptávky a rovnou obdrženou zelenou kartu, kterou si budete moci ihned umístit do svého vozidla, k němuž se povinné ručení vztahuje. Následně vám pojišťovna zašle prostřednictvím České Pošty všechny potřebné formuláře, které s ohledem na den vyřízení vaší žádostí obdržíte do dvou až tří pracovních dnů. V této zásilce rovněž i obdržíte originál zelené karty a potvrzení o přijetí vaší první platby za vaše nové povinné ručení. Pokud by se přihodilo, že některé údaje uvedené na zelené kartě či na smlouvě o zřízení povinného ručení nebudou souhlasit s realitou, je možné je následně upravit.

Kterou pojišťovnu si vybrat?

Možnost zřízení povinného ručení nabízí hned celá řada českých pojišťoven. Vybrat si v moři nabídek není tak vždy jednoduché. Vybírat můžete z nabídek České Pojišťovny, České podnikatelské pojišťovny, AXA pojišťovny a řady dalších. Ze všeho nejjednodušší je se podívat na stránky ePojištění.cz a vybrat si vhodnou nabídku dle vámi zadaných parametrů.

Modelový příklad výběru vhodné pojišťovny

Pro příklad povinného ručení můžeme zvolit pojištění pro muže, kterému je 24 let, tedy patří mezi velmi mladého řidiče, který vesměs nedisponuje žádnými bonusy, které by mohli výši povinného ručení snížit. Mladí řidiči vesměs „trpí“ na vysoké ceny povinného ručení a to zejména z toho důvodu, že pro pojišťovny představují velmi rizikové řidiče bez jakýchkoliv zkušeností. Mladý muž, kterému je 24 let a má ve vlastnictví osobní vůz značky Ford Fusion o objemu 1242 ccm a výkonu 55 kW. Rok výroby je v tomto případě stanoven na rok 2007. Jedná se tedy o starší vůz, který mladík buď podědil po rodičích či si ho pořídil za nižší cenu, jako ojetý vůz. Pokud by tedy disponoval tímto typem vozidla a usiloval by o povinné ručení, přinesla by mu vhodnou nabídku pojišťovna AXA, která by jeho roční povinné ručení stanovila na 3.193 Kč. Měsíční plnění by tak bylo 266 Kč. V tomto povinném ručení by na něj rovněž i čekal vysoký limit plnění, krytí totální škody, náhradní vozidlo v případě potřeby, velmi rozsáhlá asistence, která by obsahovala rovněž i pomoc v případě píchlé pneumatiky či vybité baterie auta a v neposlední řadě celou řadu dalších úhrad. Majitel vozidla by si v tomto případě rovněž mohl vybrat hned z celé řady nadstandardních služeb, jako například z připojištění vozidla proti střetu se zvěří, připojištění všech skel a také možnost pojistit si vozidlo proti odcizení.

Další vhodné pojišťovny

Další pojišťovnou, která by v tomto případě připadala v úvahu, se stala pojišťovna Direct, která nabízí roční pojištění tohoto typu vozidla na 4252 Kč. Měsíční částka je tak v tomto případě 354 Kč. Toto pojištění rovněž zahrnuje i pojištění drobných závad na vozidle, náhradní vozidlo v případě nutnosti, pomoc při ztrátě klíčů od auta, vybité baterii či v momentě, kdy píchnete pneumatiku. Připlatit si následně můžete za rozšířenou asistenci, úrazové pojištění řidiče či pojištění drobných závad na vozidle.

Nejvýhodnější varianta

Jako nejvhodnější a také nejvýhodnější varianta pojištění připadla v úvahu nabídka pojišťovny AXA, která v tomto případě nabízí pojištění, které činí 2.116 Kč ročně. Měsíční částka by tak byla stanovena na 176 Kč. V tomto případě by bylo ovšem potřeba vyřídit následná připojištění a to například připojištění proti přírodním rizikům a následnou rozšířenou asistenci. Pokud by si majitel vozidla chtěl připlatit pouhých 93 Kč navíc, mohl by si vybrat pojištění u stejné pojišťovny, které by ovšem oproti předchozí nabídce obsahovala rozsáhlou asistenci v momentě, kdy by došlo ke ztrátě klíčů, k píchlé pneumatice na vozidle, či by se řidiči vybila baterie u vozidla.

Nejméně výhodná nabídka

Svou nejméně výhodou nabídku v tomto případě nabízí Allianz pojišťovna, která se svou nabídkou ve výši 8.195 Kč ročně, tedy 682 Kč měsíčně, spadá do kategorie nejméně výhodných nabídek pro tento typ vozidla.

Jak postupovat v momentě, kdy si vyberete vhodné povinné ručení?

V momentě, kdy vám do oka padne některé z nabízených typů povinného ručení, je možné se dostat z portálu až na samotnou pojišťovnu, ke konkrétní nabídce. Rovněž můžete ještě na samotných stránkách epojisteni.cz zjistit celou řadu dalších podrobných informací k danému pojištění a to například u pojišťovny AXA, která vás může oslovit svou nabídkou modelového příkladu s částkou 3.193 Kč ročně. V tomto případě totiž budete mít nárok na vyplacení 15.000 Kč na nové vozidlo v případě jeho totálního poškození. Tehdy, stanete-li se viníkem dopravní nehody či nikoliv, dostanete od pojišťovny zapůjčené náhradní osobní auto na celé tři dny. V momentě, kdy se na vaší pneumatice objeví defekt či tehdy, píchnete-li danou pneumatiku, asistenční služba vám ji nejen vymění, ale zároveň i zaplatí. V případě, kdy se vám přihodí škoda v zahraničí, budete moci dostat plnění až ve výši 140 milionu korun. Zároveň vám tato pojišťovna zaručí při opravě či jakékoliv poruše, opravení vozidla přímo na místě. Při jakékoliv nehodě vaše auto odtáhne, kamkoliv to jen bude nutné. Při ztrátě klíčů či při nedostatku paliva v autě, vám asistenční služba se vším pomůže a to za velmi krátkou dobu.

Je tedy více než jistě, že je opravdu z čeho vybírat. České pojišťovny navíc každou chvíli připravují pro své zákazníky lákavé soutěže o hodnotné dárky, mezi které patří například i soutěže o plnou nádrž vozidla, což se motoristům rozhodně vyplatí.

Jak na pojištění auta přes internet?

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na