.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze portálu Porovnej24 – jaké s ním mám zkušenosti? 

 27 listopadu, 2019

Jana Vochková

1/5

Pravidelné platby za energie nebo za povinné ručení odčerpávají každoročně většině z nás nemalé peníze. Nemusí to tak ale být.

Jak v domácnosti ušetřit?

Většina z nás řeší, jak v domácnosti uspořit nějakou tu korunu. Některé výdaje jsou zkrátka nutné, na mnoha položkách se však dá významně ušetřit.

Patří mezi ně například výdaje na povinném ručení. Při vhodném nastavení nabídky můžete ušetřit až tisíce korun. Jak na to? Čerstvým řidičům se zpravidla vyplatí napsat jako pojistníka například rodiče díky vyježděnému bonusu.

Zapřemýšlejte také nad tím, kde všude máte jakou pojistku. Většina poskytovatelů usiluje o tzv. propojištěnost, tedy o to, aby si u nich klienti sjednali co nejvíc finančních produktů. To jim vygeneruje přirozeně vyšší zisk. Na druhou stranu za takto přinesený objem peněz klienta odmění výhodnějšími sazbami.

Nemalý zásah do rodinného rozpočtu představují i platby za energie. Do značné míry můžeme jejich výši ovlivnit i vlastním chováním. Vyplatit se vám může taktéž změna distribuční sazby a výměna jističe.

Porovnej 24

Proč používat internetové srovnávače

Vhodný způsob, jak na takovýchto výdajích ušetřit, představuje i použití internetových srovnávačů. Jak fungují a kde se vlastně vzaly?

Češi se naučili na internetu velmi úspěšně orientovat, jak prozrazují průzkumy. Jak vyplynulo z průzkumu agentury NMS Market Research realizovaného v roce 2013 asi polovina uživatelů na českém internetu takovéto služby zná a aktivně využívá.

Z dalších výzkumů vyplynula jiná zajímavá čísla: Vůči tomu jen 15 % lidí má svůj oblíbený obchod, kam se pravidelně vrací. Potvrzuje to skutečnost, že nemáme potřebu být loajálními klienty. Zkrátka rádi jdeme tam, kde dostaneme výhodnější nabídku.

Kde se porovnávače vlastně vzaly a jak fungují

V tuzemsku mají svou tradici hlavně srovnávače cen zboží. V ČR se podobná služba objevila v roce 2005 pod hlavičkou vyhledávače Jyxo.cz.

Stále intenzivněji se prosazují i porovnávače na služby. S nadsázkou řečeno, dnes je možné si porovnat prakticky cokoli – ceny povinného ručení, cestovního pojištění, dodavatele energií nebo nabídky tarifů mobilního operátora.

Jediné, co nás taková úspora potom stojí, je trocha času věnovaná právě práci se srovnávačem cen služeb. Do něj zadáte potřebné informace a necháte si vygenerovat nabídku. Mnohdy se tak dostanete i k neveřejným výhodnějším nabídkám.

O srovnávači Porovnej24.cz

Oficiálním provozovatelem webu je firma AOF s.r.o., post garanta finanční sekce pak zajišťuje společnost Financial Solutions and Services s.r.o. Ta byla založena v roce 2010 skupinou finančních expertů.

Web funguje pod stávajícím názvem od roku 2015, kdy došlo k jeho odtržení od portálu Seznam, a tedy i k vnější změně v podobě změny původního názvu Sfinance. Aktuálně se portál Porovnej24.cz zaměřuje na srovnání finančních produktů, jeho cílem je usnadnit uživatelům orientaci na poměrně rozsáhlém trhu. Jedná se o největší porovnávač v tuzemsku, který dokáže v současné chvíli srovnat cca 2300 nabídek od 80 firem.

Portál garantuje vysoké úspory při využití jeho služeb. Celkem dle dostupných statistik ušetří využitím jeho služeb až 91 % klientů. Průměrná úspora činí 21 %. Přibližně 72% dostupných nabídek je levnější než u konkurence. Plných 39 % nabídek na webu je unikátních a jinde takové nenajdete.

Současně srovnávač také nabízí pomoc při sjednávání vybraných nabídek. Seriózní jednání a bezpečné použití garantuje registrace České národní banky opravňující vykonávání činnosti pojišťovacího makléře a zprostředkovávání pojistných produktů. Současně je Porovnej24 součástí asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Výhodou použití portálu je taktéž garance ceny, která je ověřovaná, aktuální a ve svém výpočtu nezkreslená. Rovněž má klient vždy možnost vrácení peněz. Od smlouvy lze v zákonné lhůtě 14 dnů odstoupit, u povinného ručení můžete vypovědět uzavřenou smlouvu až do 2 měsíců od jejího sjednání.

Mimo samostatného online sjednání jednotlivých produktů mohou klienti využít i možnost sjednání přes telefon. Na telefonické lince je současně v pracovní dny dostupná i zákaznická podpora.

V nabídce Porovnej24.cz jsou následující produkty:

Pojištění

 • povinné ručení
 • havarijní pojištění
 • cestovní pojištění
 • úrazové pojištění
 • pojištění domácnosti
 • pojištění nemovitosti

Spoření

 • penzijní spoření
 • navýšení penzijního spoření
 • spořicí účty

Úvěry

 • nová hypotéka
 • půjčky
 • kreditní karty
 • reklamační řád

Energie

 • elektřina
 • plyn

Mobilní telefon

 • tarify včetně virtuálních operátorů

Partnerské pojišťovny:

 • Allianz
 • AXA pojištění
 • ČPP
 • ČSOB pojišťovna
 • Direct pojišťovna
 • Generali
 • Kooperativa pojišťovna
 • Slavia
 • UNIQA

Výhody portálu:

 • garance ČNB
 • kvalitní zázemí stabilních firem
 • široká škála nabídek

Nevýhody portálu:

 • občasné stížnosti na chování pracovníků call centra
 • místy technické problémy s webem

Alternativní služby

Podobných porovnávačů existuje na tuzemském trhu dnes celá řada. Podíváme se na některé další služby a ukážeme si jejich výhody a nevýhody.

Ušetřeno

Portál se zaměřuje na širší spektrum poskytovaných služeb, srovnat si můžete nabídky pojištění i mobilní tarify. Na druhou stranu se ve srovnání s konkurenčním Porovnej24.cz. jednoznačně nemůže chlubit tak dobrou nabídkou v dalších oblastech, tedy například v pojištění. Jestliže s poskytnutými službami nebudete spokojeni, je možné si k provozovateli podat klasickou reklamaci. Seriózní přístup poskytovatel dokladuje vlastním etickým kodexem. Jeho vymahatelnost nicméně pochopitelně není žádným způsobem možná skrze jakoukoli vyšší autoritu.

ePojištění

Portál ePojištění je již z podstaty svého názvu zaměřen na užší spektrum služeb, nabízí pouze pojištění. Také v tomto případě si můžete nechat se sjednáním pojistky pomoci od zástupců společnosti. A jak vyplývá ze zkušeností klientů, reakce jsou velmi rychlé, takže na vás nečekají zbytečné průtahy. Jakožto oficiální poskytovatel takovýchto služeb portál funguje pod záštitou České národní banky. Jednoznačně dobrým krokem posilujícím důvěryhodnost provozovatele je klientské centrum, které bylo zřízeno v Praze. Určeno je pro možnost osobního jednání zákazníků s pojišťovacími specialisty. Nespokojenost se službami lze řešit reklamací.

Kalkulátor cen energií TZB-info

Opět se jedná o srovnávač, který je zaměřen pouze jednoúčelově. Nicméně porovnávač je v současné době klasifikován jakožto jediný, který splňuje kritéria Energetického regulačního úřadu. Jedná se o plně nezávislého poskytovatele, který umožňuje detailní porovnání jednotlivých nabídek. Případné dotazy můžete řešit v poradně, která taktéž funguje nezávisle. Nespornou výhodou je to, že portál také kromě aktuálního srovnání zveřejňuje ceny energií s platností například pro následující rok. Srovnání je také v tomto případě detailní a velmi dobře srozumitelné i pro laika.

Závěrečné shrnutí

Portál Porovnej24.cz je na současném tuzemském trhu výjimečný zejména komplexností poskytovaných služeb a rozsahem jednotlivých oblastí. Stejně tak je uživatel velice dobře chráněn při uzavírání smluv z hlediska právního.

Samozřejmostí by ale mělo být důkladné přečtení smluvních podmínek předtím, než si jakýkoliv produkt uzavřete. Provozovatelé nemohou odpovídat za důsledky smluv, které se sami a dobrovolně rozhodnete podepsat.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Věra L.
Věra L.
15.2.2020 21:09

Chtěla bych ostatní klienty důrazně varovat před tou „pojišťovnou“. Používá nekalé praktiky, mlží při sjednávání pojistek a jiných služeb a ve smlouvě je to dosti nevýhodné. Přirovnal bych to ke šmejdům co prodávají hrnce za vysokou cenu. Přitom se tváří se jako seriózní srovnávač pojištění.

Eva Porovnej24.cz
Eva Porovnej24.cz
16.11.2020 14:34
Odpovědět  Věra L.

Dobrý den, Věro,
velmi nás mrzí, že nejste s našimi službami a srovnávačem různých finančních produktů 100% spokojena. Váš názor i dobré zkušenosti jsou pro nás důležité, proto budeme rádi, když specifikujete:
S jakým naším produktem jste neměla dobré zkušenosti?
Které detaily Vám ve smlouvě přišly nesrozumitelné?
Jaké naše praktiky byste chtěla, abychom zlepšili?
Pokud si najdete chvíli na uvedení výše zmíněneného, uděláme vše proto, abyste od nás příště odcházela s úsměvem. V případě, že preferujete emailovou komunikaci, neváhejte mne kontaktovat na eva@porovnej24.cz.

Michal
Michal
28.4.2020 17:09

Dnes mne kontaktoval někdo ze společnosti Porovnej24 kam jsem dával poptávku na moje nové auto. Po 5s se mě kolega zeptal na rodné číslo a když jsem mu odpověděl ve slušnosti že rodné číslo mu dám až na základě nabízejících služeb, tak zavěsil. Panebože takovéhle jednání jsem ještě NIKDY v životě nezažil. Už jen toto odpovídá, jaké bych mohl mít v budoucnu zkušenosti s touto společností. 100% NEDOPORUČUJU

Eva Porovnej24.cz
Eva Porovnej24.cz
16.11.2020 9:36
Odpovědět  Michal

Dobrý den, Michale,
dovolte, abych se omluvila za kolegovo nekoretní jednání. Byl byste tak hodný a poslal mi bližší detaily emailem? Např. Váš email nebo celé jméno, abychom mohli dopátrat, o kterého našeho konzultanta se jedná a zajistili, aby se poboná situace již neopakovala? Spokojenost každého našeho klienta je pro nás prioritou a uděláme maximum proto, abychom jí docílili.
Zastihnete mě kdykoliv na eva@porovnej24.cz.

Tomáš
Tomáš
7.7.2020 17:54

Chci varovat všechny kdo by chtěl uzavírat pojistku. 25.5.2020 jsem zaplatil pojištění auta. (Do té doby ochota sama). Po platbě jsem opakovaně volal, že bych rád zelenou kartu, ale stále jen kecy.(ještě vydržte, vlastně na co ji chci atd.) Jen doufám, že mám auto pojištěno. Budu se modlit do vyročí smlouvy a už s nimi nechci mít nic společného.

Eva Porovnej24.cz
Eva Porovnej24.cz
16.11.2020 9:28
Odpovědět  Tomáš

Dobrý den, Tomáši,
velmi se omlouváme za vzniklé komplikace a případná nedorozumnění. Po uzavření povinného ručení přes náš portál Vám automaticky měla přijít dočasná zelená karta emailem. Tu je možné využívat do té doby než Vám pojišťovna zašle originál poštou.
V případě, že se výše uvedené z nějakého důvodu nestalo, neváhejte se na mne obrátit na eva@porovnej24.cz. Ráda Vám se vším pomohu.

Petr
Petr
22.7.2020 13:30

Tak jak píší klienti (porovnej 24) přede mnou, neprofesionální jednání. Co jsem vyplnil kalkulačku, tak jen obtěžující telefonáty, a přemlouvání, abych smlouvu uzavřel právě s nimi. Přestože řeknete, že nemáte zájem, jsou to další hovory a obtěžující maily. Dnes zaslali SMS, že pro mne mají ještě lepší nabídku,no nevezmi to, se spoluúčastí 12 000 Kč, u ČPP. Odmítl jsem. Ale vzápětí další hovor, z telefonního čísla +420702232181, že jsem si zadával kalkulaci. Řekl jsem, jak je možné, že si navzájem kradou klienty, když jsem již na toto téma s někým jednal. V systému je to zaznamenáno, aby právě k tomuto… Číst vice »

Eva Porovnej24.cz
Eva Porovnej24.cz
16.11.2020 9:50
Odpovědět  Petr

Dobrý den, Petře, velmi mě mrzí Vaše negativní zkušenost s jedním z našich konzultantů. Dovolte, abych Vás ujistila, že pro nás, jako společnost, takové jednání není v pořádku a jsme připraveni podniknout další kroky k tomu, aby se toto již neopakovalo. Vaše spokojenost je pro nás totiž velmi důležitá. Neváhejte mi tedy emailem zaslat bližší detaily jako je např. Vaše celé jméno nebo emailová adresa, kterou jste použil k vytvoření kalkulace. S touto informací budeme moci zjistit, o kterého konzultanta se jedná a přistoupit tak k dalším krokům. Co se našich telefonátů týká, není problém Vás úplně vyřadit z telefonní… Číst vice »

Vikin
Vikin
28.12.2020 23:45

Návrh smlouvy na sjednání povinného ručení se mi nezdála. Ke konci smlouvy byl jako zástupce pojistitele firma, zastoupená DaoNgocThanhTung – to nebudí důvěru!
Cena pojištění skoro stejná jako na pobočce, kde je tedy ta výhoda sjednávat přes Porovnej24.cz?

Martin
Martin
13.4.2021 10:10

Varuji všechny před touto agentůrou POROVNEJ24 uzavření pojistky jde velice snadně ale tím vše končí a stáváte se otravným hmyzem nikdy víc

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}