.st0{fill:#FFFFFF;}

Pojištění AutoCare aneb má to cenu? 

 3 února, 2021

Jana Vochková

5/5

Jak jsme přišli na toto pojištění

Potřebovali jsme s rodinou vhodné pojištění pro naše krásné nové auto. Dost často cestujeme, jak do zahraničí, tak po naší zemi, takže nám velmi záleželo na výběru. Chtěli jsme jen kvalitu, ne předražený nesmysl, který nám ani v určité problémové situaci nedokáže pomoct. Dlouho jsme hledali a stále nic. Měla jsem pocit, že jsem asi moc náročná, že bych měla povolit. Ale pak, jednoho chladného večera, jsme si sedli, povídali si a také jsme si řekli, že je vhodná doba zkusit znovu hledat a zvolit si to správné pojištění. Různě jsme srovnávali, ale nic nám nesedělo. Po nějaké době jsme však objevili Asistenční služby AutoCare

AutoCare aneb proč si ho (ne)vybrat

Na první pohled mě zaujalo, jak byla stránka založena. Krásné jsou obrázky, nadpisy, prostě je to celé hezky barevné. Láká to k přečtení, osobně mi to symbolizuje klid a mír, tedy úplně opak představy velkého papírování. Dá se říct, že mě to velmi uklidnilo. Chvilkami jsem měla pocit, že ani nejsem na správné stránce. Prostě to jako většina nekřičí stylem kup si tohle a kup si i tam to. Ve výsledku pak většina nakoupí spoustu věcí, co ani nechtěli. Takhle to funguje i v obchodech, což mi vadí. Ale tato stránka působí mírumilovně, nic vám nenutí.

Takže žádné odkazy na jejich další služby, najdete si, co chcete, a to velmi snadno a rychle. Už jen tohle všechno stačilo a začetla jsem se. Stránka je velmi přehledná, stejně jako například ČSOB Pojišťovna nebo jako Slavia. Obě dvě se mi líbí, ale AutoCare mi přijde jako něco extra, něco víc. Zaujmulo mě to, že jde vidět, že jim na klientech záleží, na rozdíl od některých podvodných stránek jim nejde jen o peníze, působí na mne skvělým dojmem. Chtějí pro lidi to nejlepší, přijde mi to tak. Líbí se mi možnost bezplatné linky. Pán, který nám zvedl telefon, nám ochotně vysvětlil detaily a zodpověděl na otázky, které nás zajímali. Jsou připraveni kdykoliv pomoct a poradit, což se hodí, když musím situaci řešit hned, vím že mi pomůžou. Zajistí dokonce i odtah auta a přepravu až 5 lidí.

AutoCare nabízí také půjčení vozidla

Je tu možnost půjčení jiného vozidla v případě problému, či zajištění ubytování. Pokud by se objevil nějaký problém, jsou ochotní zajistit dopravu do cílové destinace, jde především o vlakovou dopravu (1. třída). Dělají toho mnohem víc, například repatriaci vozidla. Tyhle možnosti se mi moc líbily, rozhodla jsem si toto pojištění vybrat. Když tak nad tím přemýšlím, tak jsem si uvědomila, že se cena nerovná kvalitě. Mé bývalé pojištění bylo o dost dražší avšak nebylo zas tak kvalitní, přirovnala bych ho k průměru. Nemám si na co stěžovat, avšak toto je mnohem lepší, levnější a lákavější.

Napadá mě otázka, proč více lidí nepřejde na AutoCare pojištění. Je to chyba, když se více nezajímají o kvalitu.  Samozřejmě ne pro všechny je vhodná, každý hledá něco jiného. Osobně žádné mínus nevidím, spíše jsou tu samé plusy. Pár známých jsem se zeptala, jestli by na toto pojištění přešli, pověděla jsem jim jen něco málo a už byli zaujatí a chtěli vědět více. Přála bych si, aby se více lidí o tomto dozvědělo, protože mi to přijde výhodné a skvělé. Ale jak říkám, záleží na úhlu pohledu, na tom co člověk hledá a jak. A také co od pojištění očekává, jaké má priority. Proto bych si dovolila říct, že ideál neexistuje.

Co dalšího dělá AutoCare?

Pro mladší generaci nebo kohokoliv, kdo jezdí rád na motorce, je tu možnost pojištění skútru či motorky. Výhodou je málo papírování, vše jde rychle vyřídit, navíc on-line, což je v této době velice fajn. Hlavně je to rychlé, nemusíte zbytečně dlouho čekat. Služba je velice podobná jako u aut, nabízí stejné věci až na zapůjčení auta na 5 dní, ubytování pro řidiče a spolujezdce a podobně. Opět se mi líbí, že je zde velká technická pomoc a také telefonická informační služba. Toto celé platí u MotoCare Fun, Klasický MotoCare má více služeb, je tedy rozhodně z mého úhlu pohledu lepší.

Bohužel také zaleží na výkonu motorky. Podle toto se určuje cena i služby. Obě služby vypadají zajímavě, líbí se mi. Cena je nízká, pár korun za den. To znamená, že z krátkodobého hlediska se vyplatí, z dlouhodobého již ne. Ovšem záleží na finančních prostředcích člověka a na tom, kolik toho chce investovat. Také jde o lidskou chytrost či hloupost. Je důležité najít si něco, co je pro vás nejlepší, nejvýhodnější a cenově dostupné. Důležité je pořádně hledat a nebrat hned první nabídku, což spousta lidí dělá, hlavně ti, kteří se na internetu moc pohybovat neumí. Trochu narážím na starší generaci, přesto však toto nemá být urážka. Spíš jsem toho názoru, že bychom jim měli ukázat, jak se zde vyznat a pohybovat na internetu. Nebo taky jak vybrat to správné  pojištění.

Můj bratr miluje motorky a dokonce dvě vlastní. Také, asi měsíc zpátky, hledal vhodné pojištění. Je trochu mladší a nezkušený, našel si jedno z nejdražších a přitom kvalita a služby nikde. Naštěstí jsme to probrali a já jsem mu doporučila tuto službu (pojištění). Zatím jsem ani jednou neslyšela stížnost, takže myslím, že to není zlé, vypadá spokojeně. A když je on spokojený, tak jsem i já. Společně jsme našli dobré pojištění, které není zbytečně předražené a které vypadá, že se vyplatí. Když si nejste jisti s výběrem, tak by nebylo na škodu se poradit. Sice to někomu může připadat trapné či blbé, tak bych doporučila zkusit překonat strach. Protože se to rozhodně vyplatí. Jak se říká: Dvakrát měř, jednou řež. To platí u výběru čehokoliv, tedy i u výběru pojištění.

Pojištění AutoCare aneb má to cenu

Trochu jiné pojištění – TravelCare

Kromě pojištění vozidel je tu i cestovní pojištění. Kromě zahrnutí úrazů nebo smrti je zde i pojištění na COVID-19. Avšak text mi přijde trochu zvláštně napsaný, nepřehledný. Myslím si, že ne každý ho pochopí. Avšak toto je pouze můj názor. Doporučovala bych to trochu poupravit, více vysvětlení a detailů. pokud si však zavoláte, tak jsem si velmi jistá, že vám vše podrobně vysvětlí. Ale úplná jistota to taky není, nikdy nevíte, kdo se objeví u hovoru, to, jakou má ta osoba náladu nebo i povahu. Prostě nelze vyloučit možnost, že osoba na druhé straně bude mít už dost hodin za sebou, takže může být unavená, znuděná či nepříjemná.

V této situaci bychom si měli uvědomit, že jsou tu pro nás celý den, celých 24 hodin. Tedy je jasné, že fungují na směny, ale měli bychom se do nich umět vžít. Což je vlastnost, kterou by měl mít každý člověk. Zatím pán, se kterým jsem mluvila, působil velice sympaticky, ochotně. Nemůžu si stěžovat. Byl prostě úžasný, tedy nevím, jak v reálném životě, ale přes mobil byl moc fajn. Je jen dobře, že zaměstnávají takhle skvělé lidi. Odborně poradí a ještě si můžete s někým popovídat. Samozřejmě, že si tam nebudete povídat třeba o svých zálibách, ale trochu vtipu a žertu nikdy neuškodí. Osobně jsem byla vyděšená a trochu se styděla. Přece jen je to cizí člověk. Nakonec jsme vše zvládli společně, stačila inteligence, se kterou se narodí každý. Jsem na sebe i na lidi, kteří to udělají, pyšná.

Poskytují zdravotní asistenční
služby?

Ano, docela mě to překvapilo, ale ano.  Služba MediCare vypadá naprosto skvěle. Dle tohoto by se též dalo poznat, že jim na lidech záleží. Když si vezmeme jen pobyt ve zdravotnickém zařízení, můžeme vidět, že u nich musí být nadstandardní. Uvádí, že pokud takové nebude, dostane pacient odškodnění za každý den, co to takto není. Udělalo to na mně dojem, vlastně všechny služby, co nabízí. Myslím si, že každý si zde najde svoje. Za podívaní nic nedáte, je to jen chvilka času a možná se rozhodnete pro změnu. Samozřejmě je to jen na vás, nikdo vám nic nenutí. Jen ukazuji možnosti. Jsem s nabídkami spokojená, možná právě na MediCare přejdu. Ale ještě nejsem rozhodnuta.

Jak si najít to ideální pojištění

Nejlepší pro hledání toho pravého pojištění, jsou srovnávače. Pro mne osobně je nejlepší epojištění.cz.

Ze začátku je trochu obtížnější se vyznat. Osobně mi to trvalo docela dlouho, řekla bych i pár hodin, a stále to plně nechápu. Ale to tolik nevadí. Vypadá to jednoduše. Zadáte informace o svém autě a měli by se vám objevit ty nejlevnější varianty. Za zkoušku nic nedáte, služba je bezplatná. Pokud chcete, existuje spousta jiných podobných stránek. Ovšem s nimi nemám tolik zkušeností, takže jsem raději doporučila tyhle.

Také je dobré se poptat v okolí či na recenze. Zjistit klady i zápory a pořádně si rozmyslet, do čeho jdete. To je velice důležité. Dát si na čas a poradit se. Tohle jsou též důležité kroky. Nenechte se ovlivnit reklamami, pořádně si zjistěte, co služba poskytuje a co ne. Tedy, co je pro vás nejlepší vám nikdo neřekne. Hledat, hledat a znovu hledat. Vím, že to zní nudně, ale věřím, že spousta z vás to zvládne. Nemusíte to správné najít hned do pěti  minut, někdy to trvá i dny či týdny. Nemyslím si, že by to bylo nerozhodností, spíše zodpovědností. Pokud však něco skvělého najdete hned, tak do toho klidně můžete jít. Nic vám nenutím, dávám jen rady, které by se mně samotné před pár lety (tedy před vybráním prvního pojištění) hodily. Takže je jen na vás, co uděláte a co si zvolíte.

Přeju vám, abyste si vybrali tak skvěle jako já.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}