.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: pojištění Cubiq 

 6 března, 2019

Jana Vochková

5/5

Řadu různých pojištění na trhu teď rozšířil celkem nový produkt Komerční pojišťovny Cubiq. Co svým uživatelům slibuje? Nové možnosti, jak si pojistit i ty věci, pro které dosud pojištění neexistovalo. Nejen nové, nýbrž i starší věci si můžete teď pojistit snadno i levně. Do pojištění Cubiq více vidíte a tudíž jste pánem nad svou situací. A o to teď na poli pojišťovnictví jde. 

Co svým uživatelům nabízí pojištění Cubiq?

Co získáte potom, co se necháte zlákat nejnovější nabídkou Komerční pojišťovny – projektem Cubiq? Především možnost pojistit si věci, o které máte obavy či ke kterým máte bližší vztah. Pojištění Cubiq se snaží být flexibilnější ve srovnání s dostupnými nabídkami pojištění. Zaměřuje se na konkrétní věci a případy. Spolu s nízkou cenou pojištění se přibližuje reálnému životu řady lidí.

Hlavní myšlenkou pojištění Cubiq je pojištění věcí, na kterých vám záleží. I těch věcí, které by vám jiné pojišťovny jednoduše nepojistily.  Aktuálně si můžete k pojištění vybrat až z dvanácti různých věcí. Rozhodujícím kritériem pro výběr tohoto pojištění je fakt, že pojišťovat nemusíte pouze věci nové. Zahrnout do této nabídky můžete i věci, které už nějaký ten pátek využíváte. Věci staré a bez záruky. Věci, které vám ještě dobře slouží a mrzelo by vás, kdybyste o ně přišli.

cubiq recenze

Jaké věci lze pojistit a za kolik?

Aktuálně si můžete pojistit mobilní telefon, notebook, tablet, televizi, pračku, ledničku, kameru, lyže, snowboard, kolo, brýle či kytaru. Limit pojištění začíná na 5.000 Kč už za 89Kč/měsíc. Když si věc ceníte na 50.000 Kč, měsíčně zaplatíte jen 269 Kč. Díky nízkým cenám je pojištění dostupné pro každého. Věc, kterou si chcete pojistit nemusí být nová. V závislosti na zájmu uživatelů Cubiq slibuje seznam pojistitelných věcí rozšířit.

Na jaké případy se lze pojistit?

Finanční produkt Cubiq nabízí pojištění proti rozbití a krádeži. Tímto pokrývá většinu případů, které mohou nastat a které by mohly vést k tomu, že se s milovanými věcmi budete muset rozloučit. Cubiq slibuje minimum výluk, a proto od svých zákazníků očekává férovost v jednání. Pro tohle jsou důležité následující definice.

Krádeží Cubiq myslí: „odcizení z uzamčené místnosti či uzamčeného prostoru, odcizení kapsářem či násilná loupež”. Ne ztrátu věci, kterou jste nechali absolutně bez dozoru.

Rozbitím Cubiq myslí: „neúmyslné poškození věci, které způsobíte vy nebo jiná osoba či zvíře. Je to také poškození elektřinou nebo živlem, jako je voda, oheň či výbuch sopky”. Ne úmyslné poškození věci!

Určitě už se vám někdy stala alespoň jedna z následujících věcí:

  • Při práci jste si vylili kávu do notebooku?
  • Spadl vám telefon do záchodu?
  • Na dovolené v Thajsku vám ukradli batoh i s fotoaparátem?
  • Ukradli vám lyže před ski barem?

Už za 89 Kč měsíčně si můžete ušetřit příkoří, které vám podobná nehoda nebo blbá náhoda může způsobit. I přesto, že Cubiq slibuje výjimečné podmínky, i tady existují případy, které pojistit nejdou. Jaké to jsou?

Jaké případy Cubiq nepojistí?

  • Úmyslné poškození.
  • Poškození, které vzniklo vnitřní vadou.
  • Běžná opotřebení, k nimž patří třeba poškrábaný displej.
  • Věci, které jste zkrátka ztratili.
  • Věci, které vám odcizili, protože jste je nechali bez dozoru.
  • Věci, které vám ukradli, ale vy jste událost nenahlásili na policii.

Kde lze pojištění sjednat a kde platí?

Kromě větší volnosti v pojišťování a širokého výběru pojistitelných věcí má pojištění Cubiq i další výhodu – možnost jeho sjednání v klidu přes internet. Celkem jednoduše si vytvoříte „účet”, na kterém budete spravovat své věci. Zároveň si můžete pojistit až 4 věci z nabídky. Výši limitu můžete měnit, stejně můžete obměňovat i výběr pojištěných věcí.

Pojištění uzavíráte vždy na měsíc. Každou další platbou pojištění automaticky prodlužujete.

Pojištění na měsíc je velmi výhodné!

Nízké ceny, měsíční platba, to vše dělá z pojištění Cubiq velmi výhodnou nabídku. Díky tomu můžete pojištění využít jen tehdy, když ho opravdu potřebujete. Můžete si říkat, že pojištění věcí nabízí i běžná pojistka na domácnost. Jenže jakmile vynesete věci ven, nárok na pojistku padá. I jiné pojišťovny vám pojistí fotoaparát. Většinou však musíte platit déle, než je pojistka nutná. S pojištěním Cubiq je to jiné. Minimální doba pojištění je jeden měsíc. Takhle si můžete být jisti, že opravdu nepřeplatíte. Drahý fotoaparát si například pojistíte jen na dobu, kdy s ním budete na dovolené a tudíž ho budete vystavovat mnohem většímu riziku rozbití či krádeže. Když se z dovolené vrátíte domů, fotoaparát uložíte na bezpečné místo a pojistku zrušíte. Pojistit si můžete něco dalšího.

S čím lze pojištění Cubiq srovnat?

Protože je pojištění na trhu celkem krátko, bude si jej řada lidí teprve oťukávat. Určitě však má co nabídnout. I vy nejspíš máte něco, na čem vám hodně záleží. S pojištěním získáte i lepší pocit, že jste pro zachování oné věci udělali maximum.

Na trhu se můžete setkat s podobnými nabídkami pojištění, jakou je například pojištění elektroniky u Alzy či pronájem elektroniky. Cubiq je výhodnější v tom, že pojistit lze i starší věci, které už mají dávno po záruce. Pojištění je rychlé, flexibilní a platí po celém světě. Spravujete si jej sami a už po měsíci můžete pojistku změnit.

Jaké má Cubiq podmínky?

Aby vám byla v případě rozbití či krádeže pojistná částka vyplacena, je potřeba dodržet podmínky Cubiq. Jednou z nich je nalepení tvrzeného skla na displej mobilního telefonu či notebooku. Další podmínkou je zaslání potřebné fotodokumentace. Nezbytné jsou i další dokumenty, jako potvzení o krádeži od policie a tak podobně. Zkrátka a dobře Cubiq po svých uživatelích nechce nic, co by se nedalo splnit.

Nikdy není pozdě na to se pojistit, kde pojištění vybírat?

Pojištění je nedílnou součástí dnešního světa. Bohužel ne každé pojištění je výhodné. Velká část pojištění je neprůhledná. Lidé do pojištění zkrátka nevidí. Pojištění Cubiq je v tomto jiné. Nabízí jednoduché podmínky, nízké ceny, uživatel si své pojištění spravuje sám, mění ho podle potřeby. Tím se řadí mezi lákavé nabídky. I vy si můžete pojistit věc, na které vám velmi záleží. Hned čtyři věci! Ať už se ale rozhodnete pro jakékoliv pojištění, důležité je vědět, kde pojištění hledat.

Proč využívat internetové srovnávače pojištění?

Ať už si vyberete jakékoliv pojištění, na každém je výhodná jedna věc. Víte jaká? Je to možnost změny a snížení ceny. Proto je však důležité něco udělat. Pojištění, které si srovnáte dnes nebude automatickým prodlužováním stejně výhodné i po dvou letech. Je nanejvýš důležité poohlédnout se po výhodnějším pojištěním, které bezesporu existuje. Ano. I vy byste dnes na trhu našli mnohem lepší nabídku na ePojištění. Co tedy dělat? Naplánovat si návštěvu poboček pojišťoven ve vašem městě a tam se ptát na nabídky? Ne. Mnohem lépe uděláte, když si sednete k počítači a výhodnější nabídku si jednoduše sami vyhledáte.

Koneckonců internetové srovnávače jsou tady od toho. Na internetovém srovnávači během chvilky srovnáte nabídky všech pojištění, a proto už zítra můžete platit méně. Častá obměna vašeho pojištění vám v domácnosti ušetří tisíce. Když si vezmete, že srovnat pojištění není o nic těžší, než udělat pár kliknutí na počítači, určitě nám dáte za pravdu.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}