.st0{fill:#FFFFFF;}

Pojištění majetku a odpovědnosti od Salve [recenze] 

 4 listopadu, 2022

Jana Vochková

5/5

Pojištění majetku od Salve chrání to nejcennější v podobě vašeho domova. V čem konkrétně vám tato společnost může pomoci?

K čemu slouží pojištění majetku od Salve

Jak samotný poskytovatel objasňuje, zjednodušeně slouží pojištění majetku jakožto ochrana proti následkům nepředvídatelných událostí.

Jeho hlavním smyslem je poskytnout pojištěné osobě v případě tzv. pojistné události neboli způsobené újmy určitou finanční kompenzaci. Tato škoda přitom může vzniknout z celé řady příčin, jako jsou živelní události, krádeže, řádění vandalů nebo třeba i působení různých živočichů, jako jsou například ptáci, nebo vlivem jiných nepředvídatelných událostí.

Pojištění majetku od Salve zahrnuje jak pojištění domácnosti, tak i pojištění nemovitosti. Dále společnost vymezuje rozdíl mezi těmito dvěma odlišnými typy pojištění.

Pojištění nemovitosti

Jako nemovitost si můžete pojistit byt, rodinný dům, chatu, chalupu, ale i jiné budovy a stavby v osobním vlastnictví. Součástí pojistky jsou i nebytové prostory a společné části domu a spoluvlastnický podíl v případě bytového domu.

Kromě samotných objektů se pojištění nemovitosti vztahuje i na další předměty s budovami spjaté neboli tzv. stavební součásti. Jednat se může konkrétně například o klimatizační rozvody, obklady, podlahy, koupelnové baterie, kotel, vezděné kuchyňské linky atd.

V pojištění nemovitosti bude zahrnuto i další běžné příslušenství, například i bazén na zahradě, volně stojící garáž, zahradní domek nebo stavební materiál.

Ty mohou být poškozeny řáděním vandala, působením zvířat nebo například kvůli zlodějům. Stejně tak pojistka kryje škody způsobené živelnými pohromami (vichřice nebo silný déšť), případně i požárem.

Pojištění domácnosti

Základním rozdílem vyvstávajícím mezi pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti je především to, že se pojištění na domácnost nevztahuje na samotnou stavbu, ale na vybavení uvnitř. A to, pozor, výlučně na předměty volně uložené, které je možné odnést, jako je například nábytek, elektronika, cennosti, audiovizuální technika a další.

Pojištění domácnosti se ale nemusí týkat pouze domácnosti, kterou reálně vlastníte. Jednoznačně se doporučuje si pojistku sjednat i v případě, že aktuálně obýváte podnájem. Za byt jako takový ale přirozeně odpovědnost připadá pronajímateli.

Základní pojištění domácnosti se obvykle vztahuje na předměty umístěné přímo v domácnosti. Lze si ale v některých případech nadstandardně dopojistit taktéž věci běžně uložené mimo domov, to znamená například to, co máte běžně uskladněno v kočárkárně, ve sklepě, ale i například věci ve skříňce v posilovně. Pojistit lze také domácí mazlíčky.

I pojištění domácnosti kryje celou řadu rizik. Mezi ta nejobvyklejší se řadí zejména požár, výbuch, úder blesku, vichřice, krupobití, povodeň nebo záplava, sesuv půdy, zřícení skal nebo zemin, sesuv nebo zřícení lavin, zemětřesení, tíha sněhu nebo námrazy nebo pád stromu.

Pojištění odpovědnosti

Součástí pojištění majetku standardně u řady poskytovatelů rovněž bývá pojištění odpovědnosti. To se vztahuje na škody, které způsobíte vy sami svou činností někomu dalšímu. Týkat se tak může například vytopení sousedů, sesuvu námrazy z vaší střechy na cizí zaparkované auto, případně i pádu stromu na sousední pozemek.

Pojištění odpovědnosti se kromě škod způsobených samotným pojištěným vztahuje i na ty, jichž se dopustí děti nebo domácí mazlíčci, třeba pokud děti shodí zboží z regálu v obchodě nebo váš pes poničí cizí sedačku.

Jak funguje pojištění od Salve

Salve, pozor, není přímo pojišťovna. Jedná se o zprostředkovatele. Proto na oficiálním webu nenajdete konkrétní nabídky, ale pouze obecné informace. Ke konkrétním údajům se ale dostat můžete.

Projekt spolupracuje přímo s několika tuzemskými pojišťovnami. Mezi spolupracující partnery momentálně patří:

 • Česká podnikatelská pojišťovna a.s.
 • ČSOB pojišťovna a.s.
 • DIRECT pojišťovna, a.s.
 • Generali Česká pojišťovna a.s.
 • INTER PARTNER ASSISTANCE
 • Komerční pojišťovna
 • Kooperativa pojišťovna, a.s.
 • Maxima pojišťovna a.s.
 • Pillow pojišťovna, a.s.
 • Pojišťovna VZP, a.s.
 • Slavia pojišťovna a.s.
 • Uniqa pojišťovna a.s.

Rovněž je v projektu uvedeno, na kterých konkrétních typech pojištění vybraní zprostředkovatelé participují. Pojištění majetku konkrétně zajišťují Komerční pojišťovna, Maxima pojišťovna a.s. a Slavia pojišťovna a.s.

Co se týče detailních parametrů pojištění včetně rozsahu, pojistných limitů a výluk, je proto potřeba si podrobněji prostudovat pojistné podmínky u vámi vybraného poskytovatele.

Pojištění majetku a odpovědnosti od Salve - Recenze

O Salve

Salve je společností, která se věnuje finančnímu poradenství. Sám o sobě tento poskytovatel deklaruje, že své služby poskytuje jako ryze nezávislý subjekt, který přináší v této oblasti dostatečně široké a kvalitní portfolio produktů.

Z hlediska odborné kvalifikace platí, že se jedná o licencovanou společnost ČNB. Současně všichni zaměstnanci pracující v Salve procházejí odborným školením a všichni jsou rovněž držiteli platných osobních licencí ČNB. Kromě toho se jedná o vysoce zkušené pracovníky, kteří mají dlouholetou praxi ve finančním sektoru.

České zastoupení Salve je součástí mezinárodní skupiny Salve Group London, která je kapitálově silnou značkou a aktuálně působí hned ve 4 zemích Evropy, a to v České Republice, na Slovensku, na Ukrajině a v Rumunsku.

Které jsou nejdůležitější výhody spolupráce se značkou Salve

Samotná společnost Salve uvádí ty nejdůležitější přednosti pro klienty takto:

 • bezplatnost
 • úspora času
 • nezávislost a objektivita poradenství
 • profesionalita poradenství
 • seznámení s využitím všech daňových úspor a státních příspěvků, které finanční trh nabízí

Jak vybrat nejlepší pojištění

Salve dále dává k dispozici některé obecné rady, podle nichž se můžete u pojištění rozhodovat. Zvážit je zapotřebí zejména jednotlivá pojištění a výši pojistných částek.

Jak vybrat pojištění nemovitosti

Zásadním určujícím faktorem je v tomto případě pojistná částka pro stavbu. Ta se určuje tzv. reprodukční cenou. To znamená, že se stanovuje částka, za níž by bylo možno případnou stavbu po totální škodě znovu dodavatelsky vystavět včetně všech přidružených nákladů.

V principu tedy není tolik důležité, za kolik byla například stavba koupena. U bytů je situace mírně odlišná, kupní cena se zohledňuje. To má svoje opodstatnění proto, aby bylo možné si v případě totálního zničení pořídit srovnatelný.

Jak vybrat pojištění domácnosti

U pojištění domácnosti je nezbytné před sjednáním pojistky kompletně a zodpovědně zrevidovat zařízení bytu.

Z praxe lze říci, že většina lidí zahrnuje do pojistky hlavně předměty cenné. V úvahu tak bere částky za elektroniku, zařízení obývacího pokoje, kuchyňské elektrospotřebiče, případně zvláštní sportovní zařízení.

To lze nicméně akcentovat zejména v případě krádeže, které se skutečně týká například šperků, televizoru a dalšího nákladnějšího vybavení. Potkat vás však mohou i další nenadálé událostí, například požár. A v takovém případě zničení kromě toho nejdražšího podlehnou i vaše osobní věci včetně například oblečení.

Vždy je proto potřeba počítat s horší variantou a odrazit se od sumy, na kterou byste se dostali v případě, že byste si potřebovali zařídit byt znovu u takzvané totální škody. Jinými slovy, do částky pro účely pojištění nezapomeňte zahrnout nic včetně nábytku, matrací, oblečení, povlečení, obsahu kuchyňských skříní, spotřebičů, hudebních nástrojů a dalších předmětů. Zkrátka veškeré věci, o které byste nechtěli přijít.

Co se stane, pokud částku u pojištění určíte špatně

Při nesprávném nastavení pojistné částky se vystavujete dvěma zásadním rizikům. To první se může projevit, jestliže částku navolíte příliš vysokou. To znamená, že zaplatíte vysoké pojistné. Navíc vám i v případě totální škody pojišťovna pokryje pouze reálnou výši utrpěných ztrát, nikoli úměrně více.

Naopak zvolíte-li si nízkou pojistnou částku, vystavujete se riziku tzv. podpojištění. To v praxi znamená, vysvětlují zástupci Salve dále, že v tom samém poměru, v jakém jste byli pojištěni, respektive měli být pojištěni, bude vyplacena i plněna případná škoda.

Máte další dotazy k pojištění?

V případě, že potřebujete zodpovědět další podrobnosti k nabízeným produktům, můžete se na zástupce společnosti Salve obrátit prostřednictvím následujících kontaktních údajů:

E-mailem:

Vždy máte možnost využít e-mail, který je dostupný na adrese info@salvepojisteni.cz.

Telefonicky:

Telefonická linka na čísle 800 223 227 je k dispozici zdarma, a to vždy od pondělí do pátku mezi 8:30 až 17:00.

Kontaktní adresa:

Salve Finance, a.s.

Sádky 1615/4

Prostějov

796 01

Nevybrali jste si u Salve? Zkuste jiné nabídky

V případě, že jste si nevybrali vhodnou nabídku u Salve, ještě nemusíte na pojištění majetku rezignovat. Český pojišťovnický trh je v tomto směru poměrně pestrý a poskytovatelů existuje více. To na druhou stranu může pro některé spotřebitele být matoucí.

Svou roli kromě parametrů pojištění samozřejmě sehrává i cena. Je totiž důležité si uvědomit, že i za stejné pojištění můžete u různých subjektů zaplatit různé částky. Je za tím cenová politika současných pojišťoven i konkurenční boj.

Z něj mohou spotřebitelé do značné míry těžit, neboť na pojištění lze získat atraktivní slevy, případně se dostat i k možnostem nadstandardního připojištění či asistence a dalších výhod zdarma.

Jak poznat, která nabídka se skutečně vyplatí? Stačí si jednotlivé produkty porovnat. Dnes už naštěstí není nutné chodit do pojišťovny osobně ani na internetu dohledávat nabídky a posuzovat jednotlivé typy pojistek zvlášť.

Všechny vstupní informace stačí zadat do tzv. internetového srovnávače. Ten shromažďuje dostupné varianty pojištění a dokáže porovnat ceny. V Česku momentálně působí více projektů zaměřených přímo na pojištění. K těm nejznámějším se řadí web ePojištění.cz.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}