.st0{fill:#FFFFFF;}

Srovnávač povinného a havarijního pojištění 

 24 května, 2017

katka.martinova

5/5

Hledáte způsob, jak si zařídit povinné ručení snadno a rychle? A přemýšlíte také nad tím, že si konečně založíte havarijní pojištění, které ochrání váš majetek v nepříznivých situacích? Potom zapomeňte na zdlouhavý způsob, jakým je vyhledávání a porovnávání jednotlivých nabídek pojišťoven. Už dávno neplatí, že nalezení nejvýhodnější nabídky pojištění obnáší takřka nekonečné vyhledávání potřebných informací, které mnohdy zůstávají ukryty ve spleti webových stránek jednotlivých pojišťovacích společností. Naštěstí existují i efektivnější metody, jako je srovnávač pojištění.

Až příliš často se stává, že si majitelé vozidel neuvědomují, jak důležité dobré havarijní pojištění je. Povinnému ručení se žádný zodpovědný řidič nevyhne, ale v případě havarijního pojištění i ti nejzodpovědnější řidiči snaží šetřit na nesprávném místě. Přitom právě poškození automobilu při autonehodě, živelné katastrofě a dalších nenadálých událostech může mít fatální následky. Přitom rozsáhlejší opravy, které bude poškozené auto vyžadovat, mohou značně zkomplikovat vaši finanční situaci. Co si budeme povídat, zákon schválnosti v těchto případech bohužel funguje až příliš dobře a než se nadějete, nemusíte mít ani automobil, ani peníze.

V případě povinného ručení, které je stanoveno zákonem, je situace víceméně podobná. Mnoho řidičů často volí nejlevnější povinné ručení bez ohledu na jeho krytí. Ovšem i zde se vyplatí důkladné srovnání všech parametrů.srovnávač havarijního pojištění a povinného ručení

Kdy pomůže srovnávač pojištění?

Stálo mě hodně času a energie najít havarijní pojištění, které by odpovídalo mým představám. Zdálo se mi totiž, že pojištění kryje všechna možná rizika, ale ne vždy se vztahovalo na vše, co já osobně považuji za nezbytné. A co si budeme nalhávat, důležitá je i cena. Dlouhé vyhledávání výhodných nabídek na internetu nepřineslo kýžený výsledek a nemile mě překvapila i celková cena opravdu komplexního havarijního pojištění. Pravdou je, že tehdy by mi možnost srovnat si desítky nabídek havarijního pojištění a povinného ručení velmi pomohla a ušetřila by mi spoustu času. Ale aspoň mám poučení pro příště, až budu hledat výhodné cestovní pojištění, protože dovolená se blíží. A jaká byla moje další zkušenost se srovnávačem pojištění? Veskrze dobrá, příjemně mě překvapilo zejména snadné ovládání. Pro získání výhodných nabídek stačí pouze pár základních údajů o vozidle (například typ vozu, míra zabezpečení, stáří apod.).

Jak srovnávač povinného a havarijního pojištění použít v praxi?

Při využití srovnávače vám budou nabídnuta taková havarijní pojištění, která vás ochrání v případě havárie, odcizení vozidla nebo jeho částí, při poškození vozidla vlivem přírodních živlů a vztahuje se také na škody způsobené vandaly. Stejně tak okamžitě uvidíte všechny dostupné nabídky povinného ručení. Možná nebudete věřit tomu, kolik můžete za povinné ručení ušetřit!

Jak to tedy konkrétně funguje? Jednoduchý formulář sestává z několika málo kolonek, jejichž vyplnění vám zabere sotva několik minut. Každá vyžadovaná informace má své opodstatnění a může mít vliv na konečnou cenu pojištění (zejména v případě bonusových měsíců, typu vozidla, jeho stavu apod.). Po odeslání vyplněného formuláře se rovnou můžete pustit do výběru povinného ručení či havarijního pojištění, které bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům.

Říkáte si, že bez dalších informací a vysvětlení některých pojmů se přece neobejdete? Zde se ke slovu dostávají odborníci, kteří se s vámi neprodleně spojí. Výraznou finanční úsporu vám mohou přinést výhodné balíčky. Snadno tak můžete získat například připojištění čelního skla a nezaplatit ani o korunu více. I tyto aspekty mohou ovlivnit vaše finální rozhodnutí.

srovnávač havarijního pojištění a povinného ručení

Výhody a nevýhody srovnávače pojištění

Srovnávač pojištění skýtá spoustu pozitiv, ale při jeho využití můžete narazit i na jeho negativa. Jaká tedy jsou a na co byste se měli připravit, než se pustíte do hledání nejvýhodnějšího pojištění, které bude splňovat vaše vysoké nároky?

Výhody služby ePojisteni:

  • Nabídky, které pojišťovny běžně nenabízí
  • Rychlé porovnání všech pojištění
  • Přehledné a intuitivní ovládání
  • Nabídky od zavedených pojišťoven i nových pojišťovacích společností

Nevýhody služby ePojisteni:

  • Absence osobního kontaktu
  • Méně vhodné pro specifické případy
  • Časově omezené výhodné nabídky pojištění

Celkové hodnocení srovnávače pojištění

Dokladem toho, že srovnávač ePojisteni se těší poměrně velké oblibě mezi uživateli, jsou veskrze pozitivní ohlasy. Důkazem toho je také neustále se zvyšující počet pojišťoven, které s touto službou spolupracují a nabízejí jejím prostřednictvím své produkty.srovnávač havarijního pojištění a povinného ručení

Alternativy ke srovnávači pojištění

  • Vlastní vyhledávání nejvýhodnějších nabídek pojištění
  • Doporučení známých a přátel
  • Využití služeb pojišťovacího agenta

Vyhledání výhodných nabídek pojištění na vlastní pěst

Pustit se do vyhledávání a porovnání nabídek pojištění dostupných na tuzemském trhu vyžaduje notnou dávku odhodlání. Je třeba počítat s tím, že takové hledání nebude otázkou několika minut, ale spíše hodin, až dnů. Další nevýhodou je, že se jako běžný zákazník téměř nemáte šanci dostat k výhodným nabídkám, které v limitovaném množství nabízí právě nejrůznější srovnávače.

Doporučení známých a přátel

Další možností, která se vám nepochybně nabízí, jsou doporučení vašich blízkých. Pravdou je, že osobní zkušenosti někoho známého mohou být velmi dobrým vodítkem. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že každý má specifické potřeby a požadavky na to, jak má ideální povinné ručení či havarijní pojištění vypadat. Proto je důležité vyptat se také na tyto detaily, které mohou být rozhodující.

Využití služeb pojišťovacího agenta

Mnoho lidí stále spoléhá na pojišťovací agenty. Ti vám mohou skvěle poradit, ale zde je více než kde jinde důležité, na jakého člověka narazíte. Dokud vše nevidíte černé na bílém, nemůžete si nikdy být jisti, jestli je daný pojišťovací agent opravdový profesionál, nebo je ochoten vnutit vám cokoli jen kvůli vyšší provizi. Proto se mějte na pozoru a uzavření jakékoli smlouvy neuspěchejte a nenechejte se přesvědčit k neuváženému rozhodnutí.

Další srovnávače povinného ručení a havarijního pojištění

A co jiné srovnávače pojištění? Ty nemůžeme z našeho přehledu vynechat. Takových portálů existuje celá řada, mnoho z nich však srovnává neporovnatelné… Lehce se vám tak může stát, že zaradujete nad nalezením super výhodné nabídky. Poté se však objeví háček v podobě skrytých poplatků. Jiné srovnávače nemile překvapí tím, že srovnávají nabídky zahrnující různá časové období nebo se zásadně liší v jiných ukazatelích.

Jak najít výhodné a komplexní povinné ručení a havarijní pojištění?

Jestliže nechcete ztrácet svůj drahocenný čas, potom jistě oceníte moderní metody, které jsou stejně, ne-li efektivnější než dříve užívané způsoby. Ve prospěch srovnávače pojištění nehovoří pouze časová úspora, ale také možnost dostat se k mimořádně výhodným nabídkám, které se k běžnému zákazníkovi jen tak nedostanou.

Stále ještě hledáte levné, avšak dostatečně kryjící havarijní pojištění nebo povinné ručení? Potom zbytečně neotálejte a využijte možnosti srovnat si ty nejvýhodnější nabídky na ePojisteni.cz. Jistě se velmi rychle přesvědčíte, že najít výhodné pojištění může být otázkou chvilky!

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Honza
Honza
22.10.2018 16:25

Mohu doporučit, povinko a havarijko jsem platil léta u Allianz protože jsem myslel že je to nejvýhodnější, ale pak jsem našel tenhle srovnávač a u ČPP mi bylo nabídnuto o třetinu menší ručení!!

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}