.st0{fill:#FFFFFF;}

Jak na srovnání havarijního pojištění vozidel 

 13 října, 2016

Jana Vochková

Ohodnotit

Hledala jsem havarijní pojištění, které bude chránit moje auto před havárií, odcizením, a dalšími nepříjemnostmi. Není sice povinné, ale při představě, že mi na vůz spadne strom, a já budu muset zaplatit celou škodu… Raději si to ani nechci představovat. Neměla jsem ponětí, kolik havarijní pojištění vůbec stojí, a jak vybrat to nejvhodnější pro mě. Pomohla mi tato stránka, která porovnala ceny jednotlivých pojišťoven. Pokud hledáte kvalitní pojištění za přijatelnou cenu, a nevíte si rady stejně jako já, zkuste tuhle stránku. Měla by vám pomoci.

Než využijete tuto službu…

Předtím, než si samotné havarijní pojištění sjednáte, měli byste zvážit, zda se vám vyplatí. Havarijní pojištění je samozřejmě závislé na stáří a současné hodnotě vašeho vozidla. Záleží především na tom, zda jeho případnou škodu, a to i úplně zničení, zvládnete zaplatit z vlastních prostředků. Určitě se vám havarijní pojištění vyplatí v případě, že je stáří vašeho vozidla méně než šest roků. Stejně tak i takové vozidlo, které je již sice starší, ale bylo drahé.

Před samotným sjednáním havarijního pojištění, byste měli popřemýšlet, zda zvolíte komplexní pojištění, nebo pojistíte auto pouze proti určitým rizikům. Vozy mladšího vozu, nebo drahé vozy je dobré pojistit komplexně. To znamená před havárií, přírodním živlem i odcizením.

Pokud je vaše auto starší, je zde možnost zvolit pojištění jen proti dvěma rizikům. Tedy, pokud vaše auto parkujete v garáži, můžete vynechat odcizení, které vašemu autu hrozí nejméně.

Jestliže se chystáte pojistit zcela nový vůz, rozhodně věnujte pozornost pojištění GAP. Pokud by se nešťastně stalo, že by vaše auto bylo zcela zničeno, dostanete zaplacenou celou finanční částku, která byla uvedena na faktuře při koupi nového vozu.

Je důležité vědět, že byste měli každý rok snižovat pojistnou částku, protože cena vašeho auta každým rokem klesá.

Rozhodně nezapomeňte na spoluúčast, o které budete při pojišťování vozidla rovněž rozhodovat. Čím nižší je vaše spoluúčast, tím vyšší je pojistné.

A především, havarijní pojištění sjednávejte zároveň s povinným ručením, protože tak můžete získat slevu. Nebo je zde možnost převést bonus z povinného ručení na havarijní pojištění.

V případě, že si vyberete jedno z pojištění, které vám internetový srovnávač nabídne, mějte k dispozici velký technický průkaz, protože informace, které na něm naleznete budete potřebovat k vyplnění formuláře při uzavírání pojištění.

Představení služby ePojisteni

Našla jsem stránky ePojisteni.cz, kde jednoduše díky on-line kalkulačce zjistíte, jaká nabídka je pro vás nejvýhodnější. Po zadání údajů tato služba porovná výhodné nabídky havarijního pojištění. Po vyplnění formuláře zjistíte, kolik na celém pojištění můžete ušetřit.

Já jsem nechtěla celé odpoledne strávit brouzdáním po internetu, abych srovnávala havarijní pojištění jednotlivých pojišťoven. Nejdříve jsem se o to pokusila, načež jsem zjistila, že to cenově nejvýhodnější, ale přitom kvalitní pojištění, stejně sama nedokáži vybrat. Jednotlivým nabídkám jsem jednoduše nerozuměla.

Mohla bych zajít do nějaké pojišťovny, ale tam by mi jen těžko srovnali svou nabídku s těmi ostatními, a doporučili by, že jinde „to mohu mít výhodněji“. Proto pro mě bylo ePojisteni ideálním řešením.

Celý výpočet je zdarma, jen musíte věnovat nějaký čas vyplnění dotazníku. Na stránkách jsou uvedené dvě minuty, mně to trvalo o něco déle. Zadáte základní údaje o svém vozidle, a pár dalších doplňujících údajů, kterými upřesníte, nakolik je vůz vybaven. Dále je třeba vyplnit také údaje o vlastníkovi vozu. Za jízdu bez nehod můžete navíc získat bonus.

Poté se vám zobrazí jednotlivé nabídky. V tu chvíli můžete začít porovnávat, popřípadě uzavřít nejvýhodnější pojištění online. Jestliže se vám nějaká nabídka zalíbí, kliknete na tlačítko „Mám zájem“, opět vyplníte údaje, aby mohlo dojít k uzavření pojištění. Je to opravdu velmi jednoduché, a nemusíte být zrovna profíci přes počítače, abyste vyplnění takového formuláře zvládli.

Výhody ePojisteni:
 • Srovnání nabídek cen havarijního pojištění z pohodlí vašeho domova.
 • Možnost uzavření online pojištění, bez prohlídky auta v servisu.
 • Po zadání údajů okamžité porovnání výhodných nabídek havarijního pojištění.
 • Ihned můžete zjistit, kolik na pojištění ušetříte.
 • Srovnání cen havarijního pojištění je zcela zdarma.

Nevýhody ePojisteni:

 • Jestliže jste zvyklí vyřizovat záležitosti osobně, nemusí vám online srovnávač cen vyhovovat.
 • Starší lidé nemusí mít přístup k internetu, a tak tento srovnávač vůbec nevyužijí.
 • Možná na internetu neradi zadáváte osobní údaje. Přesto, že ePojisteni zajišťuje spolehlivost, někomu online zadávání údajů o sobě a svém vozidle nemusí být příjemné.

Výhody a funkce

Rychlé srovnání nabídek 
Téměř okamžité porovnání nabídek pojišťoven v ČR. Po zadání údajů vám prakticky okamžitě vyjede nabídka nejvýhodnějších pojištění.
tachometr
Úspora vašich peněz
Udává se průměrná úspora až 2 000 Kč ročně. Většina zákazníků díky tomuto elektronickému srovnávači cen havarijního pojištění ušetří.
úspora peněz
Porovnání je zdarma a nezávisle
Nemusíte platit žádný poplatek, abyste se dozvěděli o nejvýhodnějším pojištění pro vás. Online srovnávač je bezplatný, nemusíte se bát, že by vám později přišlo nějaké vyúčtování, ve kterém by vás žádali o zaplacení této služby.
zdarma
Z pohodlí domova
Nemusíte se ani trmácet na pobočku, kde byste dost možná ještě stáli ve frontě a čekali, než vám si na vás někdo najde čas, a poradí vám. Poté byste nejspíše čekali, než údaje o vás a o vašem autě pracovník pojišťovny sepíše. Vše vyřídíte bez zbytečného stresu.
  pohodlí domova
Objektivita
A pravděpodobně by pracovník pojišťovny objektivní nebyl, tedy, je pochopitelné, že by vám nabízel pouze havarijní pojištění společnosti, ve které pracuje. V online výpočtu jsou zahrnuty slevy a akční nabídky různých pojišťoven v ČR.
objektivita
Bez nutnosti prohlídky vozidla
Havarijní pojištění můžete uzavřít aniž by vaše auto předtím muselo navštívit servis, což není samozřejmost. To je další ušetřený čas a peníze.
  prohlídka vozidla
Žádná dodatečná administrativa
Konečnou uvedenou cenu vám ePojisteni nabízí bez dodatečné administrativy a bez dokládání bezeškodního průběhu.
administrativa
Telefonický kontakt
Pojišťovací specialista vás bude kontaktovat v průběhu jednoho pracovního dne, poradí vám se správným výběrem pojišťovny, pokud si ještě nebudete jistí. Zároveň zodpoví všechny dotazy, které budete mít. Nabídne také výhodné nabídky připojištění.
  telefon
Přehled ve vašem e-mailu
V případě, že si nejste zcela jistí, které z nabízených pojištění vybrat, a chcete se ještě poradit s manželem, nebo kamarádem, klidně můžete zavřít webové stránky ePojisteni, veškeré nabídky totiž budete mít stále po ruce v e-mailové schránce. Nabídky a možnost okamžitého uzavření pojištění najdete pod odkazem, který jednoduše rozklikněte třeba další den.
email
Možnost komunikovat s pojišťovacím specialistou rychle
V e-mailu naleznete také odkaz „OZVĚTE SE“. Pokud máte nějaký dotaz, nebo potřebujete pojištění vyřídit opravdu rychle, klikněte na toto tlačítko. Během několika minut se vám zavolá pojišťovací specialista. Celý proces pojišťování tak můžete ještě urychlit.
Také můžete specialistu sami kontaktovat na telefonním čísle 840 888 444.
  komunikace specialista
Přehled o podmínkách
Veškeré podmínky a informace, které se týkají sjednání havarijního pojištění najdete taktéž v e-mailové schránce. Stačí kliknout na „Informace o sjednání pojištění“, a vše si můžete v klidu pročíst.
  obchodní podmínky
Spolehlivost
Údaje, které zadáte o sobě, a o vašem vozidle společnost neprodává žádné třetí osobě. Slouží pouze pro účely výpočtu srovnání havarijního pojištění. V případě výběru pojišťovny je dobré vědět, zda společnost opravdu po pojistné události vyplatila škody na vozidle. Srovnávač havarijního pojištění vám zobrazí nabídky od ověřených pojišťoven, tedy, nejedná se o žádné neznámé pojišťovny s pochybnými službami.
100% spolehlivost
Žádné spamování
I přesto, že jste zadali svůj e-mail, nebudou vám do schránky chodit žádné spamy, reklamy, nabídky, nic podobného.
emailový spam

Hodnocení uživatelů

Četla jsem si různé recenze na internetu. Už jsem poučena různými podvody, kdy na internetové stránky zadáte své údaje, a poté vám do e-mailové schránky stále chodí nějaké reklamy. Tentokrát jsem si chtěla být jistá, že tato společnost opravdu jen porovná ceny havarijního pojištění, popřípadě mi je poté pomůže sjednat.
A výsledek recenzí zákazníků? Většina zákazníků je s online srovnávačem velmi spokojena, a udává, že jim pomohl ušetřit peníze. Někteří lidé, stejně jako já litují, že o tomto srovnávači nevěděli dříve. Díky ePojisteni získali přehled o nejlepších a pro ně nejvýhodnějších nabídkách. Lidé píší, že se nejvíce řídili podle konečné kalkulace havarijního pojištění, ale také dobrým jménem pojišťovny. Stránky ePojisteni jim nabídly širokou škálu pojišťoven.

Alternativy

Existují také jiné online srovnávače cen havarijního pojištění.
 • Na stránce www.srovnavac.cz je možné taktéž vypočítat výhodné havarijní pojištění. Zde, na rozdíl od ePojisteni musíte rovnou zadat, proti čemu chcete auto pojistit. Také je nutné rovnou zvolit vaši spoluúčast. Tyto stránky jsou tedy vhodné pro ty, kteří přesně vědí, co chtějí, a mají větší přehled. Já například vůbec neměla ponětí o tom, jaká by moje spoluúčast měla být, a tak pro mě bylo dobré, že nemusím tento údaj vůbec vyplňovat.
 • www.top-pojisteni.cz je webová stránka, kde taktéž můžete využít kalkulačky ke srovnání cen. Zde rovněž musíte znát více informací o svém vozidle (počet ujetých kilometrů, hmotnost vozidla, výkon motoru, objem motoru). Všechny tyto údaje je povinné vyplnit. Tato kalkulačka tak může být vhodná pro ty, kdo mají často přehled o těchto údajích..
 • Srovnat ceny je možné i na stránce www.porovnej24.cz. Na této stránce nemusíte vyplňovat příliš mnoho údajů, a zdá se, že vám taktéž srovná ceny havarijního pojištění rychle. Celkově jsou stránky méně přehlednější, takže může být zpočátku trochu problém orientovat se v nabídkách, které vám společnost zobrazila. Výhodou je fakt, že můžete dodatečně upravit některé údaje, a cena tak bude okamžitě přepočítána

Souhrn

Možná vás tahle kalkulačka, která online srovná ceny havarijního pojištění, a zároveň vám pomůže ušetřit, zaujala. Já stránky ePojisteni.cz považuji za dobrou volbu, protože mi ve výsledku pomohly ušetřit. Sjednání havarijního pojištění bylo rychlé a snadné. Pojišťovací asistent, se kterým jsem probírala telefonicky ještě nějaké detaily byl velmi milý a ochotný.

Pokud jste bezradní tak, jako jsem byla bezradná já, když jsem brouzdala po internetu a zdlouhavě pročítala nabídky pojišťoven, využijte služeb ePojisteni.cz.

Jednoduše klikněte na tento odkaz, a zjistěte, jaké havarijní pojištění vám služba nabídne. Hodně štěstí při výběru!

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}