.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: Havarijní pojištění Minirisk od Allianz 

 8 září, 2020

Jana Vochková

Ohodnotit

Dopravní nehody jsou na pozemních komunikacích na denním pořádku, někdy se setkáte jen s „ťukanci“, kdy jeden z řidičů nezvládne dobrzdit k předchozímu vozidlu, jindy zase potkáte dopravní nehodu, která je vážnějšího rázu, a obě vozidla musí být odtažena příslušnou službou. V takovém případě vzniká otázka, kdo bude hradit opravy vozidel.

Co je havarijní pojištění?

Havarijní pojištění kryje škody na majetku a zdraví osob, které se stanou viníky dopravní nehody. Havarijní pojištění není nařízeno zákonem, proto je zcela na provozovateli vozidla, zda si takové pojištění sjedná nebo ne. I přesto, že je havarijní pojištění skvělou volbou pro každého řidiče, ne každému se vyplatí. Je-li ovšem vozidlo dražší a novější nebo je v každodenním provozu po celé republice a do zahraničí, pak se jistě vyplatí. Konečná cena pojištění se odvíjí od druhu vozidla, jeho stáří a pořizovací ceny, přihlíží se také k provozovateli vozidla, který pojištění zajišťuje, u osob je rozhodující především věk.

Proč si řidiči havarijní pojištění nechtějí sjednávat?

Při sjednávání havarijního pojištění také není brán zřetel na skutečnost, kolik je za rok najetých kilometrů, v potaz jsou brány zcela jiné rozhodující údaje. Pokud si budou havarijní pojištění sjednávat např. dvojčata, která mají stejnou dobu řidičské oprávnění, oba mají své vozidlo pojištěné na sebe a u stejné pojišťovny, bydlí ve stejném městě, nikdy neměli žádnou dopravní nehodu a jejich vozidla jsou zcela totožná, budou platit vždy stejnou částku za havarijní pojištění, i když jeden z nich používá vozidlo každý den a za rok najezdí přibližně 20 000 km a druhý vyjíždí jen na víkendové nákupy a ročně najede sotva 5 000 km, což je pochopitelně pro toho jednoho nespravedlivé. Pojišťovny tímto systémem pokrývají škody, které musí hradit řidičům, kteří jezdí více a mají častěji dopravní nehody, jejich zisky se tak nedostávají do záporných hodnot.

Pojišťovna Allianz

Allianz je akciová společnost, která je součástí koncernu Allianz Group, která byla založena v roce 1890, v České republice je společnost v provozu od roku 1993 a je hodnocena jako třetí největší v naší zemi. Kromě pojišťovny jsou na trhu k dispozici i Allianz penzijní společnost a Allianz kontakt. Pojišťovna je zaměřena na několik druhů pojištění:

 • pojištění vozidel
 • pojištění majetku a odpovědnosti
 • penzijní pojištění
 • životní pojištění
 • cestovní pojištění

Recenze havarijního pojištění MINIRISK

Na pojištění s názvem MINIRISK jsem narazila náhodou, když jsem seděla v pojišťovně a sjednávala si povinné ručení na své vozidlo, které jsem si zrovna koupila. Když mi nabídli havarijní pojištění, ihned jsem ho odmítla, mé nové vozidlo bylo v té době již 11 let staré, i když jsem už tehdy věděla, že s ním budu jezdit pravidelně. Sympatická paní mi ale představila jejich novinku – havarijní pojištění MINIRISK. U starších vozidel se havarijní pojištění příliš nevyplatí, zaplatíte ročně mnohem více, než by stála nějaká oprava.

Recenze: Havarijní pojištění MINIRISK od Allianz

Pojištění je ovšem zaměřeno na vozidla, která jsou starší 7 let, máte tak k dispozici několik výhod, aby se vám pojištění opravdu vyplatilo. Havarijní pojištění si nemůžete sjednat samostatně, pokud máte povinné ručení u jiné pojišťovny, což bývá pro někoho komplikací, na druhou stranu to neberu jako přímou nevýhodu, neboť osobně dávám přednost jednomu balíčku pojištění, které platím dohromady pod jednou smlouvou, zároveň uzavření více pojištění najednou přináší poměrné slevy.

Co je rozhodující pro cenu pojištění?

 • Limity pojistného plnění – čím vyšší jsou nastaveny limity pojistného plnění, tím méně budete za havarijní pojištění platit.
 • Typy vozidla – kromě stáří a motorizace vozidla je také rozhodující druh vozu, ze statistik vyplývá, že nejčastěji jsou viníky dopravních nehod vozidla – Volvo, BMW, Audi, Mercedes a Subaru.
 • Rozsah rizik – v rámci pojištění si sami sestavujete smlouvu, do které si vkládáte rizika, která chcete mít pojištěna, máte-li pojištěných více rizik najednou, bude vám poskytnuta až 30 % sleva z ceny.

Výhody havarijního pojištění

 • Žádná spoluúčast – při sjednávání běžného havarijního pojištění si sjednáváte výši spoluúčasti, která poté ovlivní i vaši konečnou cenu. V případě dopravní nehody, kterou zaviníte, musíte poté doplácet určité procento, které je sjednané v pojišťovací smlouvě.
 • Limity plnění – každá pojistná smlouva má stanoveny přesné limity plnění, které má pojišťovna stanoveny. U havarijního pojištění MINIRISK jsou stanoveny limity k pojistným událostem ve výši 50 tisíc Kč nebo 100 tisíc Kč.
 • Rozsáhlé pojistné plnění – havarijní pojištění není zaměřeno pouze na Českou republiku, ale na celou Evropu a Turecko, jedinou výjimkou je Rusko, Ukrajina, Bělorusko a Moldavsko.
 • Cena odvozena od počtu kilometrů – jak již bylo zmíněno výše, pojišťovny se nezaměřují na počty ujetých kilometrů za rok, pojištění MINIRISK je ale výjimkou. Cena je stanovena spravedlivě, aby vyhovovala každému řidiči podle jeho počtu najetých kilometrů.
 • Komunikace – pojišťovna je kdykoli k dispozici pro každého svého klienta, vždy vám poradí, pokud jste v zahraničí a stane se vám dopravní nehoda, zajistí vám tlumočníka nebo budou mluvit vaším jménem, ale také vám zajistí právníka, pokud řešíte dopravní nehodu bez přítomnosti Policie ČR a máte nějaké nesrovnalosti.
 • Poskládání rizik – pojišťovna vám nabídne všechna pojistná rizika, která si můžete nechat pojistit, nejsou však k dispozici jednotlivé balíčky, každý klient si volí dle svého.

Nevýhoda havarijního pojištění

Ve smlouvě na pojištění MINIRISK nemáte zahrnuto riziko havárie.

Co vše si do pojištění můžete vložit?

 • Pojištění skel – pojistit si skla bývá velice časté, obzvláště pokud se jedná o čelní sklo, stačí jet za vozidlem, od kterého se odrazí kamínek. Do svého pojištění jsem si chtěla skla vložit, velice mě proto překvapilo, že pojišťovna garantuje nulovou spoluúčast, a u pojištění skel je během prvních 6 měsíců pojištění spoluúčast zahrnuta, a to dokonce ve výši 50 %.
 • Odcizení celého vozidla – pojištění se vztahuje pouze na vozidla, není možné ho sjednat na motorky, tříkolky nebo čtyřkolky.
 • Poškození zaparkovaného vozidla zvířetem – nejčastěji se jedná o kuny, které převážně v zimě vyhledávají teplo zahřátého motoru, často se tak stává, že máte překousané kabely. Na vesnici se pojištění může vztahovat i na domácí zvířata, která na vozidlo vyskočí nebo poškrábou lak.
 • Střet se zvěří – máte-li cestu domů z práce přes les, určitě je dobré si střet se zvěří pojistit, nikdy nevíte, co se může stát. Navíc je pojištění zaměřeno i na hospodářská zvířata.
 • Živelní událost – jedná se o neovlivnitelnou událost, pojištění bývá často nezbytné.
 • Přímá likvidace – havarijní pojištění MINIRISK kryje i vaše škody na majetku, pokud nejste viníkem dopravní nehody. Po dopravní nehodě musí poškozený vždy čekat, až mu pojišťovna viníka částku vyplatí. S havarijním pojištěním MINIRISK nemusíte čekat, pojišťovna vám vyplatí jak škody na majetku, tak i újmě na zdraví, ušlý zisk, ale i škody na přepravovaných věcech, platí pouze na území ČR.
 • Úrazové pojištění dospělých osob – úrazové pojištění dospělých osob je rozděleno na dvě základní kategorie – úrazové pojištění řidiče a úrazové pojištění ostatních osob ve vozidle. U tohoto druhu úrazového pojištění je možné stanovit limity pojistného plnění buď základní, dvojnásobné nebo trojnásobné, značně to poté ovlivní cenu. V případě úrazu jsou vypláceny následující částky – 100 000 Kč pro případ smrti, 200 000 Kč v případě trvalých následků a 50 Kč za den v případě hospitalizace a léčení úrazu.
 • Úrazové pojištění nezletilých dětí – tento druh úrazového pojištění je vždy zdarma doplněn o pojištění dětských autosedaček. U nezletilých dětí jsou limity pojistného plnění automaticky nastaveny na trojnásobné. V případě úrazu u nezletilých osob jsou vypláceny následující částky – 300 000 Kč v případě smrti, 600 000 Kč v případě trvalých následků úrazu a 150 Kč za den při hospitalizaci a léčení úrazu.
 • Rozšíření asistenčních služeb – povinné ručení má již v ceně zahrnuty základní asistenční služby, sjednat si ale můžete asistenci PLUS nebo asistenci PLUS MAXI, čímž získáte několik dalších výhod – rozšíření asistenčních služeb, možnost využít náhradní vozidlo v případě potřeby a vyšší limity pojistného plnění, pokud si nastavíte vyšší limit denního půjčovného, máte jistotu, že dostanete na zapůjčení vozidlo, které je novější a modernější.

Rada na závěr

Jestliže si zrovna vybíráte pojišťovnu, kde si necháte sjednat povinné, havarijní nebo jakékoli jiné pojištění, poté můžete využít internetový portál https://www.epojisteni.cz/, který nabízí okamžité srovnání pojištění v různých pojišťovnách. K porovnání budete potřebovat pouze nezbytné údaje o vás a vozidle. Všechny ceny, které jsou stanoveny na srovnávacím portálu, jsou pouze orientační pro každého zájemce, pokud následující pojišťovnu oslovíte, může vám nabídnout i zajímavější nabídky. V případě jakýchkoli dotazů se můžete obrátit na pojišťovatele, který je vám neustále k dispozici na webovém portálu, zanechat můžete i svoji e-mailovou adresu, kam vám zašle podrobnosti.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}