Kooperativa - havarijní pojištění

Pojišťovna s tradicí

Pojišťovna Kooperativa patří k institucím s dlouhou tradicí. Byla založena již v roce 1991 jako první soukromá pojišťovna u nás. Vzhledem k tomu, že patří do skupiny Vienna Insurance Group, její základy byly pevné. Také zahraniční akcionáři, mezi něž patří především Vienna Insurance Group Wiener Städtische Versicherung AG, vlastnící téměř 80% akcií společnosti, byly od počátku zárukou stability a jistoty. Tradice hlavního akcionáře sahá až někam k roku 1824 a i díky tomu pojišťovna oprávněně vzbuzuje důvěru u klientů.

Pojištění pro jakýkoliv případ

Jde o pojišťovnu vyloženě univerzální, neboť nabízí prakticky komukoliv možnost pojistit víceméně cokoliv. V dnešní době patří k nevýznamnějším hráčům na trhu v oblasti pojišťovnictví. Nezaměřuje se pouze na jednotlivce, tedy pojištění občanů, ale významnou měrou se podílí na pojišťování firem, drobných podnikatelů i velkých společností a korporací.

Pobočku Kooperativy naleznete prakticky v každém městě i městečku. Kromě toho nabízí řadu on-line služeb. Klienti tedy mohou využít služby více než 4000 zaměstnanců pojišťovny Kooperativa, kteří jsou schopni podat veškeré potřebné informace, nabídnout nejvhodnější variantu pojištění přímo pro vás nebo vypracovat nejvýhodnější a nejoptimálnější nabídku pro každého zájemce. Naopak pro ty, kteří přesně vědí, co chtějí a nemají čas běhat po pobočkách, je určena možnost sjednat si některé typy pojištění z pohodlí domova či kanceláře, například cestovní pojištění, pojištění domácnosti nebo auta.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Vše pro spokojenost klientů 

Klienti mohou využívat také celou řadu dalších výhod, například Koop Asistenta – tedy chytrého rádce do mobilu. Umožní mimo jiné získat informace o dopravní situaci na hlavních trasách v České republice nebo informace o mezinárodních silničních pravidlech. Také obsahuje rady a návody jak postupovat v případě nehody či jak poskytnout první pomoc. No a nechybí ani seznam poboček Kooperativy.

Kooperativa také umožňuje svým klientům nahlédnout do svých smluv nebo si zkontrolovat stav právě řešené pojistné události.

Aktuální problémy je možné konzultovat se zaměstnanci pojišťovny přímo na Facebooku, Twitteru nebo Linkedinu či využít informace, dostupné na Youtube.

Samozřejmě pojišťovna Kooperativa nabízí také povinné ručení, které vám ušetří spoustu peněz v případě, že se vám podaří způsobit dopravní nehodu nebo poškodit automobil někoho jiného. Navíc, a to je obrovská výhoda, toto pojištění platí také v zahraničí, což není u jiných pojišťoven vždy zcela obvyklé. Kromě škody na cizím vozidle se toto povinné ručení vztahuje také na případ, že způsobíte jiné osobě újmu na zdraví či smrt.

Kromě klasické varianty povinného ručení, která má pochopitelně několik úrovní dle výše pojistných limitů, nabízí pojišťovna Kooperativa také výhodné kombinace několika typů pojištění.

Samotné povinné ručení totiž nechrání pojistníka před krádeží vozu nebo vandalismu či přírodním katastrofám. Navíc se v případě zaviněné nehody nevztahuje na škody na autě pojistníka. Proto je velmi výhodné a moudré uzavřít také havarijní pojištění.

Pojištění s výhodami 

Jedním z těchto výhodných balíčků je například pojištění vozidla NAMÍRU. Kromě povinného ručení zahrnuje také havarijní pojištění a další možná doplňková pojištění, takže si je můžete sestavit podle svých vlastních individuálních potřeb a požadavků. Cena tohoto kombinovaného pojištění závisí na několika faktorech, především na druhu vozidla a objemu motoru. Velkou roli hraje také věk, bydliště a počet tzv. bezškodních měsíců. Pochopitelně dlouhodobou jízdou bez nehod lze cenu povinného ručení významně snížit, a to až o neuvěřitelných 50 %. Ke slevám však vedou i další možnosti, například sjednání dalších smluv u Kooperativy, což vám uspoří až 8 % z celkové částky nebo roční placení pojistného, díky čemuž se dá ušetřit cca 5 %.

Dalším bonusem je nabídka pojištění NAPŘÍMO, což je super nabídka, která slibuje, že pokud někdo nabourá do vás, Kooperativa proplatí všechny náklady a vy už dál nemusíte nic řešit, protože Kooperativa si vše s pojišťovnou původce nehody vyřídí sama. A to nejlepší je, že toto pojištění dostane každý zcela automaticky k nové smlouvě povinného ručení, a to nejen pro osobní, ale i užitková auta do 3,5 tuny. Platí ovšem pouze na území naší republiky. A aby stávající klienti nebyli znevýhodněni, mohou si toto pojištění dodatečně aktivovat.

V případě firem je výhodné tzv. flotilové pojištění. To znamená, že si lze pojistit všechny vozy, a to bez ohledu na to, zda se jedná o fyzickou či právnickou osobu. Navíc rozsah pojištění lze v průběhu času modifikovat, tedy snižovat či rozšiřovat. Kooperativa také nabízí v těchto případech možnost snížit potíže spojené s administrativou a samozřejmě řešit jednotlivé požadavky.

Něco navíc pro prozíravé řidiče

Jak k povinnému ručení, tak i k havarijnímu pojištění je možné sjednat i celou řadu samostatných doplňkových připojištění. Asi nejčastěji využívaným a nejoblíbenějším připojištěním je pojištění čelního skla. Vždyť odražený kamínek dokáže napáchat pěknou paseku. Kromě čelního skla lze také pojistit všechna výhledová skla vozu, s výjimkou střešních oken. Cena pojištění se pohybuje u všech oken v rozsahu od 1880 do 7520 Kč dle limitu pojistného plnění.

Další možností je pojištění zavazadel ve vozidle, a to v případě živelné pohromy či havárie s možnou volbou vykradení vozidla. Cena je od 38 Kč ročně, v závislosti na pojistném limitu, a to vždy se spoluúčastí 10 % (minimálně však 1000 Kč). Toto pojištění má však svá omezení, nevztahuje se kupříkladu na cennosti a také na odcizené věci v době mezi 22:00 a 6:00.

Mezi favorizovaná připojištění patří i pojistka pro zapůjčení náhradního vozidla pro případ, že vaše vlastní auto se stane naprosto nepojízdným, ať už po havárii, živelné pohromě nebo prostě proto, že bylo odcizeno. Doba zapůjčení se může pohybovat od 5 do 20 dnů, přičemž délka zapůjčení je pak významná pro celkovou cenu.

Ačkoliv se to může zdát nestandardní, je možné si sjednat i pojištění pro případ nezaviněné nehody, tedy pojištění NA100PRO, kdy pojišťovna zařídí vše za vás a uhradí veškeré náklady za opravu a také náklady na náhradní vozidlo. Toto pojištění je bez spoluúčasti a stojí 1200 Kč.

Podobnou variantou je pojištění pro případ úrazu, které se vztahuje na tělesné poškození v důsledku úrazu po nehodě, ale také na trvalé následky či smrt. Vztahuje se na všechny osoby v autě a cena se odvíjí mimo jiné i od počtu sedadel.

Milovníci sportu si mohou pojistit také sportovní vybavení, například kola či lyže. Vztahuje se na krádež i poškození sportovního vybavení či nosičů a boxů. Pokud mají klienti u Kooperativy sjednané i jiné pojištění, třeba majetku nebo životní, mají nárok na slevu tohoto pojištění sportovních potřeb ve výši 60 %.

Další alternativou připojištění je již méně známé pojištění pro případ poškození vozidla zvířetem při srážce nebo i v případě, že například kuny přehryzají kabely elektroinstalace nebo brzdové soustavy. Cena pojištění je cca 687 Kč ročně a při využití smluvního servisu Kooperativy může být až o 15 % nižší.

V dnešní době je také velmi oblíbená možnost pojištění právní ochrany, která zahrnuje právní poradenství a uhrazení nákladů na soud a právní služby v souvislosti k nehodě a vztahuje se nejen na řidiče, ale i na vlastníka vozidla a přepravované osoby.

Vynikající podporou pro řidiče jsou také asistenční služby. Je to prosté, stačí vytočit bezplatné číslo a ihned se vám dostane pomoci. Nárok na tyto služby vzniká pro pojistníka automaticky.

Také k havarijnímu pojištění lze sjednat všechny výše uvedené varianty připojištění.

Ve srovnání s konkurencí obstojí Kooperativa více než čestně. Za srovnatelné ceny dostanou klienti stejné a někdy i nadstandardní služby. Koneckonců vše si je možné porovnat a zkontrolovat na internetových srovnávačích cen, jako například epojisteni.cz. Stačí jen zadat požadované parametry a vybrat si optimální variantu.

Recenze havarijního pojištění u Kooperativy

Štítky:        

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na