.st0{fill:#FFFFFF;}

Krátkodobé havarijní pojištění 

 16 března, 2017

katka.martinova

4.7/5

Zdá se vám zbytečné platit drahé havarijní pojištění po celý rok, když své vozidlo využíváte jen část roku? Pravdou je, že mnoho motoristů nepotřebuje chránit své vozidlo po celý rok. V takových případech je doslova k nezaplacení krátkodobé havarijní pojištění. Kdy se takové pojištění vyplatí? A pro koho je opravdu vhodné? Pojďme se na krátkodobé havarijní pojištění podívat trochu důkladněji a rázem budete mít jasno!

Co je krátkodobé havarijní pojištění?

Nechce se vám platit havarijní pojištění po celý rok, ale máte pocit, že vaše vozidlo by si zasloužilo větší ochranu aspoň v tu nejvytíženější část roku? Pak není nic jednoduššího než si zařídit čím dál oblíbenější havarijní pojištění, které představuje velmi dobrý kompromis. Jeho výši samozřejmě určuje celá řada parametrů, jako je například cena, stáří, míra spoluúčasti nebo zabezpečení vozu. Nejdříve si však řekněme, v jakých situacích je vhodné pořídit si právě krátkodobé havarijní pojištění… Krátkodobé havarijní pojištění

Před čím vás krátkodobé havarijní pojištění ochrání?

Spolehlivé krátkodobé havarijní pojištění by vám mělo poskytnout dokonalou jistotu, proto není vhodné řídit se pouze cenou. Důležité je vzít v potaz krytí, které jednotlivé varianty pojistek zahrnují. Velmi oblíbené havarijní pojištění představuje komplexní varianta All Risk, která kryje všechna důležitá rizika představující více či méně pravděpodobnou hrozbu pro vaše vozidlo.

Nejdůležitějším aspektem je samozřejmě proplacení škod na pojištěném vozidle. Na rozdíl od povinného ručení se majitel vozidla dočká náhrady škody na svém vlastním vozidle i v případě, že nehodu zavinil. Je tedy zřejmé, že pro dokonalou ochranu vašeho vozu by mělo jít povinné ručení a havarijní pojištění ruku v ruce! A vy se nebudete muset bát, že se jednou ocitnete bez auta i finančních prostředků…

Rizika, která pokrývá havarijní pojištění, krátkodobé havarijní pojištění nevyjímaje:

  • zaviněná havárie
  • krádež vozidla (zahrnuje odcizení vozidla nebo jeho části)
  • živelné vlivy (poškození nebo zničení vozidla působením přírodních vlivů)
  • vandalismus (škoda způsobená cizí osobou nebo vandalismem)

Jak je patrné, komplexní havarijní pojištění myslí na všechny situace, které Havarijní pojištění by se mělo vztahovat také na škody způsobené neoprávněným užitím vozidla a další nepříjemnosti, které mohou nastat.

Pro koho je krátkodobé havarijní pojištění vhodné?

Ne všichni řidič potřebují svůj vůz chránit po celý rok, když většinu měsíců vůz stojí v garáži. Právě pro tyto příležitosti je ideálním řešením krátkodobé havarijní pojištění. Takové pojištění poskytuje hned několik společností působících na tuzemském trhu.

Jednou z cílových skupin jsou bezesporu motocyklisté, kteří svůj stroj využívají jen během sezóny. Krátkodobé havarijní pojištění vyhledávají také lidé, kteří plánují dovolenou v zahraničí a nechtějí ponechat nic náhodě.

Kdy se dá krátkodobé havarijní pojištění využít? Krátkodobé havarijní pojištění

To záleží jen na vás! Nemalá část řidičů se na silnice vydává pouze v letním období. Může za tím stát spousta důvodů, například cesta na dovolenou. Mnoho lidí také v létě bydlí jinde, například na chatě nebo na chalupě. V takovém případě je najednou mnohem důležitější být mobilní a moci se mezi oběma bydlišti rychle a snadno pohybovat. Jistá část řidičů se rovněž navíc vyhýbá řízení v zimním nepříznivém počasí, které může být zejména v některých částech republiky velmi nebezpečné a nevyzpytatelné.

Také v zimním období má však krátkodobé havarijní pojištění své opodstatnění. Existuje totiž spousta řidičů, kteří po většinu roku za volant nesednou, neboť využívají jiné dopravní prostředky, například kolo. V zimě jim však najednou jiného nezbývá a ke slovu se po delší odmlce opět dostává auto.

Jak najít levné havarijní pojištění?

Havarijní pojistky nabízené jednotlivými společnostmi jsou poměrně podobné, přesto se však vyplatí jednotlivé nabídky srovnat. Přehledné srovnání všech podmínek havarijního pojištění nabízí portál epojisteni.cz, v jehož rámci jsou také zahrnuty další užitečné služby, nejen samotné sjednání pojištění.

Stačí do jednoduchého formuláře zadat typ vozidla, jeho užití, značka a rok výroby. Důležitým parametrem je samozřejmě i jeho cena. Ještě přesnější hodnotu získáte, pokud vyplníte státní poznávací značku. Dalším důležitým faktorem je zabezpečení vozu. Na konečnou cenu havarijního pojištění má značný vliv také vybavení vozu, jako je například automatická převodovka, čalounění, parkovací asistent, panoramatická střecha a podobně. Zadání všech uvedených parametrů pomůže přesně určit konečnou cenu, ale pokud si nejste nějakými údaji jisti, nic se neděje, není totiž nutné vyplnit všechny kolonky. Následují údaje o majiteli vozidla. Potěšit by vás mohl také bonus za jízdu bez nehod, proto při vyplňování formuláře uveďte počet měsíců pojištění a také počet pojistných událostí. Na základě zadaných údajů během chvilky získáte kalkulaci krátkodobého pojištění. Stačí si jen vybrat variantu, která bude nejlépe odpovídat vašim požadavkům a představám.

Při řešení nejrůznějších nepříjemností souvisejících s dopravní nehodou nebo jinou škodou na vašem vozidle je nedocenitelná telefonická podpora a konzultace pro rozsah odškodnění, zpracování předaných podkladů a výpočet nároku na odškodnění, uplatnění nároku u pojišťovny viníka, reklamace výše plnění, právní zastupování v soudním řízení s pojišťovnou nebo kanceláří pojistitelů, právní zastupování v trestním řízení s viníkem dopravní nehody a také zajištění odborných lékařských posudků.

Co obnáší sjednání havarijního pojištění?

Před samotným uzavřením pojistky se však vždy důkladně seznamte s pojistnými podmínkami. Je totiž velmi důležité vědět, v jakých situacích vám může dané havarijní pojištění pomoci. Nestane se tak, že při případné nehodě nebo jiné mezní situaci budete nemile překvapeni. Při výběru nejvhodnější varianty se neohlížejte pouze na cenu. Neméně podstatným kritériem je kvalita pojištění, kvalita asistenčních služeb a v neposlední řadě také rychlost likvidace.

Už dávno neplatí, že havarijní pojištění můžete sjednat pouze osobně. Při sjednání pojištění online není nutná fyzická kontrola stavu vozidla ve smluvním autoservise. Nafocení vozidla podle připravených instrukcí je naprosto dostačující a zvládnete jej jistě bez sebemenších obtíží, ale samozřejmě lze provést nafocení na nejbližší pobočce dané pojišťovny.

Mnohdy však bývá velmi složité získat náhradu škody v maximální možné výši i v případě, že řidič dopravní nehodu nezavinil. Poškozený řidič se často nevyhne soudům a dalším nákladům za advokáta. K tomuto účelu je určena služba Náhrada škody z dopravní nehody. V praxi nejeden řidič musí čelit situaci, kdy je odškodnění bezdůvodně kráceno a jeho vyplacení stále oddalováno. Řešení takové situace vás může stát spoustu peněz i času, navíc s nejistým výsledkem.

Náš tip

Při delších cestách nezapomeňte myslet i na své zdraví. Při cestách do zahraničí by mělo být samozřejmostí cestovní pojištění (lze porovnat například zde). Ať už se vydáte kamkoli, přejeme vám šťastnou cestu bez úrazů a nehod!

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}