.st0{fill:#FFFFFF;}

Kalkulačka havarijního pojištění 

 30 listopadu, 2016

Kateřina Trousilová

5/5

V zimě jsem jela se svými dětmi na dovolenou do Krušných hor. Na pojištění auta jsem nějak moc nemyslela. Mám povinné ručení ne? To se mi ale vymstilo. Na tehdy velmi kluzké vozovce jsem dostala smyk. Auto udělalo asi tři otočky a všichni jsme skončili v příkopu vedle silnice. Přední část auta byla na šrot. V mrazu jsme museli čekat na manžela, až nás ,,osvobodí“. Z rodinné dovolené se stal mrazivý horor a moje děti na to budou ještě nějakou dobu vzpomínat.

Ale co s autem? Bylo zničené a opravu jsem si musela uhradit sama, kdo jiný. Chtěla jsem se nějak poučit do budoucna, a tak jsem se rozhodla, že si zařídím havarijní pojištění. Zjistila jsem ale, že pojišťoven, které ho nabízejí je opravdu mnoho. Jejich nabídky se velmi lišily cenou, ale i poskytovanými službami a  výhodami. Důležitým aspektem pro mě byla především cena. Kamarádka mi poradila, ať zkusím takzvanou online kalkulačku, že se to mi v mé situaci může hodit. Vyzkoušela jsem jich mnoho, hledala jsem ale tu nejvíce přehlednou. Našla jsem tuto kalkulačku, kde mi stačilo vyplnit jen pár mých osobních údajů a údajů z technického průkazu. Díky této šikovné věcičce jsem si zařídila havarijní pojištění ještě ten den online a navíc jsem dostala od pojišťovny slevu.

Kalkulačka havarijního pojištění vozovka

Povinné ručení vs. havarijní pojištění

Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním? Povinné ručení je, jak už název vypovídá, povinné pro každého vlastníka motorového vozidla. Je to pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Poskytuje nám pojistnou ochranu pro případ škody způsobené provozem našeho vozidla. Chrání nás před možným nepříznivým finančním dopadem nároků poškozeného v případě vzniklé škody způsobené provozem vozidla. Pokud povinné ručení nemáme, můžeme dostat pokutu až několik desítek tisíckorun. Pokud navíc narazíme na nepříjemné policisty, hrozí nám vedle pokuty i zákaz řízení na dobu až jeden rok.

Havarijní pojištění, na rozdíl od povinného ručení, chrání naše vozidlo před škodami, které vzniknou v důsledku odcizení vozidla, havárie, vandalismu, neoprávněného užití vozidla nebo v případě poškození nebo úplné zničení vozidla živelnými vlivy. V případě havárie, kterou zaviníme, nám pojišťovna uhradí škodu na našem vlastním vozidle. Je proto také ideálním doplněním povinného ručení, které kryje škody na Vámi nabouraném vozidle.

Co si musíte připravit před sjednáním pojištění?

Před sjednáním havarijního pojištění byste si měli uvědomit, co by mělo vaše havarijní pojištění obnášet. Cena je taky dalším důležitým faktorem, na kterém záleží. Většinou cena je právě tou důležitou položkou, díky které si vybíráte. To neplatí jen při pojištění. Pro srovnání cen můžete využít služeb takzvaných online kalkulaček, kterých je na internetu nepřeberné množství. Mezi ty osvědčené patří například epojisteni.cz. Pro srovnání na online kalkulačce budete potřebovat vaše osobní údaje, které jsou bohužel nezbytné, dále pak údaje z malého nebo velkého technického průkazu vašeho vozidla.

Pro sjednání online pojištění není potřeba fyzické kontroly vozidla pojišťovnou. Pro uzavření pojištění stačí vozidlo pro doložení jeho aktuálního stavu nafotit. Ke srovnání potřebujete opravdu jen velmi malé množstvé času, jelikož srovnání proběhne ve vteřině. Měli byste se také rozhodovat na základě minulých zkušeností s určitými pojišťovnami, pokud nějaké máte.

Jak najít to nejvýhodnější pojištění?

Způsobů hledání toho nejvýhodnějšího havarijního pojištění je opravdu mnoho. Můžete se optat známých a příbuzných, nebo se k hledaným faktům prosurfovat internetem. To ale může trvat nekonečně dlouhou dobu, a co když zrovna potřebujete havarijní pojištění sjednat do pár dnů? Pokud se řídíte jen zkušenostmi s vám už známou pojišťovnou, možná přicházíte o daleko výhodnější nabídky ostatních pojišťoven. Co takhle vyzkoušet nějakou online kalkulačku, která zhodnotí výhodné nabídky a přetřídí je na ty nejvýhodnější?

Co je epojisteni.cz?

Pojišťovny nabízejí různé varianty pojištění rizik pro havarijní pojištění. Zásadní je především kvalita pojištění, kvalita asistenčních služeb a rychlost likvidace. Výši pojistného ovlivňuje celá řada parametrů, jakými jsou například cena vozidla, stáří vozidla, míra spoluúčasti a úroveň zabezpečení vozu.

Kalkulačka pojištění, která vám dokáže značně ušetřit čas i peníze. Můžete pojištění srovnat a sjednat si ho přímo přes internet, což se může hodit, pokud jste zrovna na cestách, nebo nemáte čas se na pobočce pojišťovny zdržovat. Jelikož srovnává všechny známe pojišťovny, můžete si tak vybrat tu nejvýhodnější cenu, což vám dokáže značně ušetřit do prasátka.

Online služba epojisteni.cz je mezi klienty velmi oblíbená a garantuje to nejlevnější pojištění na českém trhu. Ceny pojištění se zde pohybují na hranici nejvýhodnějších nabídek pojišťoven a to včetně slev a bonusů. Klienti chválí epojistení za rychlost uzavření nové smlouvy a velice kvalitní klientský servis. Při sjednání pojištění vašeho vozidla totiž ihned  získáte zelenou kartu e-mailem, poštou ji obdržíte druhý den. Možná proto je na internetu velmi kladně hodnocena. Makléřů jednají velice vstřícně, pokud se na zákaznickou linku nedovoláte, ihned vám zavolají zpět. Zákaznická linka je navíc k dispozici celých sedm dní v týdnu. Dokáží nám poradit, proti kterým rizikům se pojistit. Jediná nevýhoda tohoto portálu je absence mobilních aplikací.

V čem se liší od ostatních online služeb?

Obdaruje vás

Kalkulačka havarijního pojištění obdaruje

Zatímco některé online služby své klienty obírají, tato online kalkulačka, jako jedna z mála online služeb, vás při sjednání pojištění obdaruje.

Při sjednání pojištění vozidla získáte drobný dárek, a to stokorunovou poukázku na nákupní portál Mall.cz, kde si můžete nakoupit například doplňky do vašeho vozu, ale i další zajímavé věci.

 

 

Přátelský tým

Kalkulačka havarijního pojištění přátelský tým Nabízí asistenční služby v případě, že si nebudete vědět rady. Na telefonické lince jsou vám k dispozici každý den v týdnu, stačí jen zavolat.

Poradí nám, které havarijní pojištění nejlépe vyřeší náš problém.

Navíc získáte zdarma tým právníků, kteří pro vás vymůžou odškodnění při autonehodě.

To se může hodit a nemusíte si s právničinou dělat zbytečné starosti.

 

 

 

Rychlost a přehlednost

Kalkulačka havarijního pojištění rychlost Během dvou minut zde získáte přehled o nejlevnějším pojištění osmi českých pojišťoven.Nemusíte tak bloudit v nepřehledných hlubinách internetu.

Stačí mít k dispozici internetové připojení a pojištění máte na dohled.

Rychlost a přehlednost můžou ocenit především zaneprázdění lidé a lidé v důchodu, pro které je vyhledávání na internetu složité.

 

 

 

Pokud jste už zažili podobně nepěknou zkušenost jako já, když jsem neměla havarijní pojištění, určitě se sjednáním pojištění dlouho neváhejte. Můžete na to doplatit. Zda si ale nejste ještě zcela jisti s výběrem pojišťovny, u které si necháte pojištění sjednat, nebo pokud se vám nezdají ceny uváděné za jednotlivá pojištění, vyzkoušejte online kalkulačku, která vám určitě pomůže stejně tak dobře, jako pomohla mně. Nespoléhejte se jen na povinné ručení, neochrání vás tak, jako havarijní pojištění.

Přeji Vám jízdu bez nehod a výběr skvělého pojištění!

Kalkulačka havarijního pojištění konečný obrázek

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
23.10.2017 15:33

Tyhle kalkulačky určitě doporučuji každému kdo hledá nějakou lepší nabídku pro havarijko! Nedávejte na to jak masivní reklamu má která pojistovna 😀 já si to takhle dávám čas od času přepočítat a pár tisícovek ročně prostě vždycky ušetřím

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}