.st0{fill:#FFFFFF;}

Jak na výpočet havarijního pojištění 

 12 února, 2017

Kateřina Trousilová

Ohodnotit

Havarijní pojištění je v současné době stejně důležité jako povinné ručení. Jak ale najít to správné a jak na výpočet havarijního pojištění?

Co je havarijní pojištění

Havarijní pojištění chrání naše vozidlo před škodami, jako jsou například: havárie, vandalismus, neoprávněné užití vozidla nebo škody způsobené živelnými pohromami. V čem se liší od povinného ručení? V případě havárie, kterou zaviníme, nám pojišťovna uhradí škodu na našem vlastním vozidle. Proto je skvělým doplněním povinného ručení.

Rizika, která pokrývá

Havarijní pojištění pokrývá škody, které jsou způsobeny na našem vozidle. Můžou to být škody způsobené havárií, odcizením, živelnými katastrofami, vandalismem, pádem předmětu nebo střetem se zvěří. Pojištění na živelné pohromy pokrývá škody, které jsou  způsobeny požárem, povodněmi, krupobitím nebo pádem stromu.

Existuje spoustu variant na výběr havarijního pojištění. Varianta, která pokrývá všechna rizika se nazývá All-Risk. Většina pojišťoven ale nabízí různě poskládané balíčky havarijního pojištění, nebo si můžeme pojištění poskládat podle svého gusta.

  •  havárie
  •  odcizení
  •  živelné pohromy
  •  vandalismus

Jak si sjednat havarijní pojištění

Nejpohodlnějším způsobem, jak si sjednat havarijní pojištění, je sjednání online. Na webových stránkách vámi vybrané pojišťovny, si vyberete havarijní pojištění a můžete se pustit do sjednání, aniž byste museli někam chodit. Veškeré dokumenty nám pojišťovna pošle emailem. Smlouvu nemusíte podepisovat, souhlasíte s ní tak, že ji zaplatíte.

Pokud chcete pojistit starý vůz, musíte pojišťovně doložit stav vozidla v okamžiku sjednání. U některých pojišťoven stačí, když jim zašlete aktuální fotografie vozu, u jiných pojišťoven se musíte dostavit na bezplatnou prohlídku vozu (trvá zhruba 15 minut).

Havarijní pojištění si ale můžeme sjednat i přímo na pobočce pojišťovny.

Jak na výpočet havarijního pojištění

Výpočet havarijního pojištění není nic těžkého. Můžeme ho provést na již zmíněných webových stránkách pojišťovny, nebo na srovnávači a kalkulačce. Nevíte o co se jedná? Kalkulačky a srovnávače slouží ke zjednodušení výběru a sjednání pojištění. Dokážou přesný výpočet našeho pojištění a navíc nám ještě seřadí pojišťovny podle ceny. My si pak jednoduše vybereme tu nejlevnější a nejvýhodnější nabídku. Když si vybereme, pojištění si pak přímo sjednáme na kalkulačce. Sjednání proběhne stejně, jako by proběhlo na webových stránkách pojišťovny, ale lepší je v tom, že nám dokáže ušetřit spoustu času i peněz. K výpočtu havarijního pojištění je potřeba jen pár osobních údajů a údajů z technického průkazu našeho vozidla. Výpočty jsou přesné a rychlé. Existuje spoustu kalkulaček a srovnávačů, takže je opravdu z čeho vybírat.

Slyšeli jste už o epojisteni.cz?

Pojišťovny nabízejí různé varianty pojištění rizik pro havarijní pojištění. Zásadní je především kvalita pojištění, kvalita asistenčních služeb a rychlost likvidace. Výši pojistného ovlivňuje celá řada parametrů, jakými jsou například cena vozidla, stáří vozidla, míra spoluúčasti a úroveň zabezpečení vozu.

Kalkulačka pojištění, která vám dokáže značně ušetřit čas i peníze. Můžete pojištění srovnat a sjednat si ho přímo přes internet, což se může hodit, pokud jste zrovna na cestách, nebo nemáte čas se na pobočce pojišťovny zdržovat. Jelikož srovnává všechny známe pojišťovny, můžete si tak vybrat tu nejvýhodnější cenu, což vám dokáže značně ušetřit do prasátka.

Online služba epojisteni.cz je mezi klienty velmi oblíbená a garantuje to nejlevnější pojištění na českém trhu. Ceny pojištění se zde pohybují na hranici nejvýhodnějších nabídek pojišťoven a to včetně slev a bonusů. Klienti chválí epojistení za rychlost uzavření nové smlouvy a velice kvalitní klientský servis. Při sjednání pojištění vašeho vozidla totiž ihned  získáte zelenou kartu e-mailem, poštou ji obdržíte druhý den. Možná proto je na internetu velmi kladně hodnocena. Makléřů jednají velice vstřícně, pokud se na zákaznickou linku nedovoláte, ihned vám zavolají zpět. Zákaznická linka je navíc k dispozici celých sedm dní v týdnu. Dokáží nám poradit, proti kterým rizikům se pojistit. Jediná nevýhoda tohoto portálu je absence mobilních aplikací.

V čem se liší od ostatních online služeb?

Obdaruje vás

Kalkulačka havarijního pojištění obdaruje

Zatímco některé online služby své klienty obírají, tato online kalkulačka, jako jedna z mála online služeb, vás při sjednání pojištění obdaruje.

Při sjednání pojištění vozidla získáte drobný dárek, a to stokorunovou poukázku na nákupní portál Mall.cz, kde si můžete nakoupit například doplňky do vašeho vozu, ale i další zajímavé věci.

 

 

Přátelský tým

Kalkulačka havarijního pojištění přátelský tým Nabízí asistenční služby v případě, že si nebudete vědět rady. Na telefonické lince jsou vám k dispozici každý den v týdnu, stačí jen zavolat.

Poradí nám, které havarijní pojištění nejlépe vyřeší náš problém.

Navíc získáte zdarma tým právníků, kteří pro vás vymůžou odškodnění při autonehodě.

To se může hodit a nemusíte si s právničinou dělat zbytečné starosti.

 

 

 

Rychlost a přehlednost

Kalkulačka havarijního pojištění rychlost Během dvou minut zde získáte přehled o nejlevnějším pojištění osmi českých pojišťoven.Nemusíte tak bloudit v nepřehledných hlubinách internetu.

Stačí mít k dispozici internetové připojení a pojištění máte na dohled.

Rychlost a přehlednost můžou ocenit především zaneprázdění lidé a lidé v důchodu, pro které je vyhledávání na internetu složité.

 

 

 

Doufám, že se vám výpočet havarijního pojištění povede a budete spokojeni!

Výpočet havarijního pojištění - náhledový obrázek

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}