.st0{fill:#FFFFFF;}

Srovnání pojištění do zahraničí od českých pojišťoven 

 20 srpna, 2019

Jana Vochková

Ohodnotit

Když se chystáte na cesty, nezapomeňte se pojistit. Cestování v rámci České republiky zdravotní pojištění nevyžaduje, protože vychází ze zákona. Ale pokud plánujete cestu za hranice, a to kamkoli, popřemýšlejte o cestovním pojištění, které může nahradit finanční výdaje vzniklé při nenadále situaci, která vás nebo vaši rodinu může potkat.

Proč cestovní pojištění?

I to nejzákladnější cestovní pojištění umí pokrýt veškeré léčebné výdaje. Pojištěním je v případě problémů placena zdravotní péče v zahraničí, včetně i různých rizikových aktivit, léky, hospitalizace i někdy nutná předčasná doprava domů (v důsledku nějakého úrazu či onemocnění).

Jak pojištění vybrat?

Nabídka cestovních pojišťoven je na tuzemském trhu opravdu široká a je možné říct, že i velmi kvalitní. Není proto úplně snadné rozhodnout se, co všechno do pojistky zahrnout, protože pojišťovny nabízejí ucelené balíčky i volitelné doplňky za různých podmínek. Najít tu pravou přímo pro vás proto může stát trochu času. Tedy pokud vybíráte jednotlivě u každé pojišťovny zvlášť. Tímto způsobem jistě získáte potřebný přehled o nabízených produktech. Pokud ale potřebujete sjednat pojistku rychle, nebo jednoduše nemáte chuť obíhat jednotlivé pobočky, je tento způsob trochu nepraktický.

Zjistit relevantní nabídky a možnosti lze i jinak. Ideálně online. K tomu je možné doporučit využití online srovnávačů, jako je ePojištění.cz.

Různé druhy pojištění

Cestovních pojištění je několik druhů. Některé pojišťovny nabízejí pojistku na krátkou dobu, která je obvykle pevně stanovena a obvykle je její maximální délka 90 dní. Dalším typem je pak taková, která myslí na opakující se cesty a vychází pojišťovaném vstříc v tom, že se jednou sjedná a platí pak i pro další cesty. Maximální doba vycestování bývá kolem 50 dnů, ale počet cest během roku není nijak omezen. Nemusíte tak při každé cestě sjednávat zase novou a novou pojistku. Pokud za hranicemi trávíte více času, pak se můžete spolehnout i na pojistku celoroční, je vhodná především pro pracovní nebo studijní cesty, nebo dlouhodobější poznávací dovolené.

Vyřízení všeho během pár minut

Sjednat si pojistku je rychlá věc. Zvlášť pokud využijete sjednání online. Takto řešené pojištění je možné uzavřít kdykoli a kdekoli, nebude vás omezovat pracovní doba, ani nedostatek poboček ve vašem okolí. Jednoduše sednete k počítači nebo k mobilu a už za dvě minuty můžete mít přehled o aktuálních cenách pojištění na vámi zvolenou destinaci.

V čem je ale hlavní výhoda? Takto si lze sjednat pojištění i na poslední chvíli, v den odjezdu, nebo i cestou na letiště.

Vydejme se na týden do Řecka

Nejlepší způsob, jak si zajistit optimální druh pojistky, je srovnání nabídek od, pokud možno, všech pojišťoven, které je nabízejí. Pro názorný příklad si vybereme cílovou zemi Řecko, kam pojedeme na týden na dovolenou ve dvou lidech. K porovnání kvůli rychlosti a přehlednosti využijeme ePojištění.

V prvním kroku tedy zadáme cílovou zemi. V našem případě je to jednoduché, ale pokud bychom během cesty cestovali po více zemích, pak je vhodné vyplnit jako cílovou ne tu, kde budeme pobyt končit, ale která je nejvzdálenější. Pojištění do bližších je pak tímto sjednané automaticky. Dalším podstatným údajem je datum odjezdu a příjezdu. Dále vyplníme také počet osob (možné je zvolit jednotlivce, pár, rodinu nebo i skupinu), respektive jejich věk (zadáváme 40 a 45 pro příklad).

Sportovní činnost, rekreační sporty jsou v ceně pojištění vždy u všech pojišťoven. Je možné rozšířit pojištění i na rizikové sporty, což v naší ukázce uděláme. V dalším kroku pak můžeme libovolně volit rizika k pojistce. Pro plnohodnotné porovnání volíme všechny typy. Nikdy nevíme, co se cestou může stát.

cestovní pojištění do zahraničí

Vzápětí už můžeme vybírat.

Nejlevněji nabízí pojištění pojišťovna Slavia, balíček Komfort v ceně 625 Kč:

 • Krytí léčebných výloh (akutní onemocnění nebo úraz, které vyžaduje nutné a neodkladné léčení v zahraničí. Limit 7 milionů, ošetření zubů 15 tisíc
 • Úrazové pojištění – řeší smrt úrazem do výše 100 tisíc, trvalé následky 200 tisíc, stejně tak i plná invalidita
 • Pojištění zničení jízdního kola nebo lyží – 5 tisíc na jedno pojistné období
 • Pojištění odpovědnosti, které ochrání při škodě, kterou pojištěný způsobil třetí straně na zdraví či majetku. Limit plnění při škodě na majetku 500 tisíc / při škodě na zdraví 2 miliony

Podle ceny je další nabídkou Standard balíček pojišťovny AXA v ceně 646 Kč:

 • Krytí léčebných výloh do výše 5 milionů, na zuby 11 tisíc
 • Úrazové pojištění – smrt úrazem 250 tisíc, trvalé následky 500 tisíc
 • Pojištění odpovědnosti – při škodě na zdraví jeden milion, při škodě na majetku 500 tisíc, při škodách nad 5 tisíc bez spoluúčasti
 • Pojištění zavazadel se vztahuje na zavazadla a věci osobní potřeby obvyklé pro daný účel cesty (např. vaše sportovní vybavení, elektronika), celkový limit 20 000 Kč
 • Asistenční služby zahrnují: turistické informace, lékařské informace, telefonická pomoc v nouzi, tlumočení a překlady
 • Pojištění právní ochrany do 20 tisíc

Na třetím místě je balíček VZP v ceně 812 Kč:

 • Krytí léčebných výloh do výše 4 milionů, na zuby 7 tisíc
 • Úrazové pojištění – smrt úrazem 100 tisíc, trvalé následky 250 tisíc
 • Pojištění odpovědnosti – při škodě na zdraví 3 miliony, při škodě na majetku 2 miliony

Další místo zaujímá pojišťovna UNIQA balíček Standard+ v ceně 1082 Kč:

 • Krytí léčebných výloh do výše 5 milionů, na zuby do limitu léčebných výloh
 • Pojištění odpovědnosti – na zdraví a věci jeden milion
 • Úrazové pojištění – smrt úrazem 150 tisíc, trvalé následky 300 tisíc, hospitalizace a nemoc 300 korun za den
 • Pojištění zavazadel – zavazadla a věci osobní potřeby obvyklé pro daný účel cesty, celkový limit 15 tisíc (5 tisíc / ks)
 • Asistenční služby – repatriace pojištěného – 5 milionů, repatriace tělesných ostatků pojištěného – 5 milionů, vyslání opatrovníka – 100 tisíc, předčasný návrat z pojištěné cesty – 100 tisíc, zmeškání odjezdu veřejného dopravního prostředku – 100 tisíc, ztráta cestovních dokladů – 100 tisíc, náklady na právní pomoc v zahraničí včetně jejího zprostředkování – 100 tisíc, zpoždění zavazadel nebo zpoždění letu – 5 tisíc, zachraňovací náklady – 1,5 milionu, zadržení pojištěného při únosu letadla nebo autobusu – 100 tisíc, zprostředkování finanční pomoci pojištěnému – 100 tisíc

Další balíček Excellent pojišťovny Allianz ve výši 1428 Kč:

 • Krytí léčebných výloh – bez limitu
 • Úrazové pojištění – smrt úrazem 200 tisíc, trvalé následky 400 tisíc, denní odškodné 100 korun za den
 • Pojištění odpovědnosti – na zdraví 2 miliony, při škodě na majetku jeden milion, následné škody 100 tisíc, škody způsobené psem nebo kočkou 20 tisíc, spoluúčast 5 tisíc
 • Pojištění zavazadel – limit 20 tisíc
 • Pojištění zpoždění a zrušení letu – 200 korun za každou hodinu, maximálně 5 tisíc
 • Asistenční služby – turistické informace, lékařské informace, telefonická pomoc v nouzi, tlumočení a překlady
 • Pojištění právní ochrany – limit 35 tisíc

Srovnání nabídek pak celkem zřejmě ukazuje, jak se jednotlivé pojistky u pojišťoven různí. Některé nabízí i další nadstandardní bonusy nebo speciální slevy. Porovnání všech možností je přehledné a na jednom místě. V případě potřeby lze další informace konzultovat s odborníkem pomocí mailu, online komunikace, telefonicky a podobně. Pokud si z nějaké nabídky vyberete, dojde k sjednání pojištění v dalším kroku. Smlouva je vám poslána poštou nebo elektronicky. Po její akceptaci pak už přímo platí.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}