.st0{fill:#FFFFFF;}

Rodinné cestovní pojištění – recenze, diskuze, zkušenosti 

 29 listopadu, 2017

katka.martinova

5/5

 

Zaujala vás možnost rodinného cestovního pojištění, ale nevíte, co od něj můžete čekat? Následující článek vám nejen představí rodinné cestovní pojištění a jeho výhody i nevýhody. Dozvíte se také, jak si zařídit levné cestovní pojištění pro celou rodinu během několika málo minut.

Cestovní pojištění by mělo být samozřejmostí, i když jej stále mnoho lidí naprosto nepochopitelně podceňuje. Přitom právě na dovolené se může přihodit tolik nepříjemných věcí, které vám mohou nejen narušit plány, ale po návratu z dobolené způsobit spoustu dalších komplikací. Dobře sjednané cestovní pojištění dokáže předejít mnoha výdajům za léčebné výlohy, léky a lékařské zákroky. Opomenout nelze ani náklady na repatriaci, tedy převoz ostatků v případě úmrtí.

Přitom se v rámci rozpočtu na dovolenou jedná v podstatě o téměř zanedbatelnou položku pohybující se maximálně v rámci několika stokorun. Co všechno potřebujete o rodinném cestovním pojištění vědět? Rodinné cestovní pojištění

Cestovní pojištění: více možností a typů

Se stále vzrůstajícím zájmem o cestování do tradičních i méně obvyklých destinací jde ruku v ruce rozšiřování nabídky cestovního pojištění a pojišťovny čím dál častěji myslí také na rodiny. Zatímco pro přátele cestující společně nemusí být skupinové pojištění vždy tou nejlepší volbou, rodinné cestovní pojištění je téměř vždy ideálním řešením. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Individuální versus rodinné cestovní pojištění

Oba typy pojištění mají svá pro a proti. Obecně však platí, že v případě rodin je skupinové cestovní pojištění dobrou volbou, díky níž lze ušetřit čas i peníze. Jak ze vzájemného srovnání vychází individuální a rodinné cestovní pojištění?

Výhody rodinného cestovního pojištění

 • Snadnější vyřízení
 • Rychlejší sjednání
 • Nižší cena
 • Méně dokumentů

Výhody individuálního cestovního pojištění

 • Více nabídek a balíčků
 • Větší variabilita
 • Výběr z více pojišťoven

Kalkulace individuálního a rodinného cestovního pojištění

Zajímá vás, které pojišťovny takové produkty nabízejí? Na skupinová a rodinná cestovní pojištění se zaměřují pojišťovny Slavia, AXA Assistance a ERV Evropská pojišťovna. Jako velmi názorný příklad nám může posloužit cestovní pojištění pro 4 osoby na týdenní dovolenou v rámci Evropy, tedy například do Chorvatska nebo Itálie. Pro srovnání uvádíme také kalkulaci stejných balíčků pojištění pro jednu osobu. Jaká je tedy řeč čísel?

Slavia: balíček Mini

Pro nenáročné cestovatele je určen balíček Mini, který kromě pojištění léčebných výloh zahrnuje asistenční služby a také odškodnění po nehodě. V tomto případě však nejde počítat s pojištěním odpovědnosti a připojištěním zavazadel proti krádeži nebo poškození.

Zatímco pro jednotlivce cena tohoto pojištění činí 129 korun, pro čtyřčlennou skupinu je to 274 korun, což je na jednu osobu pouhých 68 korun.

AXA Assistance: balíček Reference

Součástí tohoto cestovního pojištění je samozřejmě pojištění léčebných výloh. Dále je v ceně zahrnuto odškodnění po nehodě a asistenční služby. Chybí zde naopak pojištění odpovědnosti za škody a také připojištění zavazadel.

V případě pojištění jedné osoby činí pojistné 136 korun. Pro čtyřčlennou skupinu celkové pojistné činí 296 korun. V tomto případě je výše pojistného na jednoho spolucestovatele pouhých 74 korun.

ERV Evropská pojišťovna: balíček SunLight

Tento balíček kromě pojištění léčebných výloh zahrnuje také praktické pojištění odpovědnosti (s limitem plnění 1 milion korun) a další připojištění, konkrétně úrazové připojištění, pojištění zavazadel, odškodnění po nehodě a také asistenční služby.

Cena individuálního pojištění je 350 korun. V případě rodinného pojištění je celková suma 870 korun, takže náklady na jednu osobu jsou 217 korun.

Co všechno je třeba pojistit?

Základní varianty cestovního pojištění se vztahují na léčebné výlohy, takže vás nečekají žádné výdaje v souvislosti s lékařským ošetřením v zahraničí. Rozhodně se přitom nemusí jednat o zanedbatelnou částku. Další krytí, zahrnutá rizika a výše jejich pojistného plnění se odvíjí od jednotlivých balíčků, který je vhodné věnovat pozornost.

Vhodné je zvážit zejména pojištění úrazu. Součástí každého cestovního pojištění by mělo být i pojištění odpovědnosti. Hojně využívané je pojištění cestovních zavazadel. V případě rizika nenadálých komplikací je vhodné neopomenout ani pojištění nevyužité dovolené nebo naopak přerušené cesty. Jestliže má vaše rodina ráda aktivní dovolenou, potom by mělo být samozřejmostí pojištění rizikových, případně zimních sportů.  Pro cestování s domácím mazlíčkem je určeno pojištění veterinární léčby, která může v opačném případě představovat citelný zásah do rodinného rozpočtu. Ještě větší jistotu zaručuje pojištění opuštěné domácnosti. Při řešení složitější pojistné události jsou nedocenitelné rozšířené asistenční služby, a to obzvlášť v případě, že nejste schopni dobře se na místě dorozumět.

Další možná připojištění pro bezpečnější a klidnější cestování:

 • pojištění úrazu
 • pojištění zavazadel
 • pojištění odpovědnosti
 • připojištění nevyužité dovolené
 • připojištění přerušené cesty
 • pojištění zimních a rizikových sportů
 • připojištění veterinární léčby
 • pojištění opuštěné domácnosti
 • asistenční služby

Rodinné cestovní pojištění Praktické: celoroční cestovní pojištění

Výjimkou nejsou ani nabídky celoročního pojištění, které je výhodné zejména v případě, že se svou rodinou dáváte přednost spíše kratším, avšak častějším dovoleným. Zřízením celoročního cestovního pojištění si můžete ušetřit spoustu zdlouhavého papírování. Nehledě na to, že celoroční pojistka ve výsledku vychází o poznání levněji a celková úspora se většinou pohybuje v řádu stokorun.

Jak na rychlé sjednání rodinného cestovního pojištění?

Naštěstí jsou dávno pryč časy, kdy musel klient kvůli sjednání cestovního pojištění navštívit pojišťovací kancelář. Také se už nemusíme spokojit s pojištěním nabízeným cestovními kancelářemi, které je sice sjednáno spolu se zakoupením zájezdu, ale které většinou nepřináší zrovna dobré krytí pro všechna možná rizika.

Řešíte tedy cestovní pojištění jako vždy až na poslední chvíli? Co si budeme povídat, většinou je potřeba zařídit spoustu jiných věcí, takže sjednání pojištění se neustále odkládá. Zařídit cestovní pojištění pár hodin před cestou naštěstí už není v dnešní době žádný problém. Ke sjednání pojištění přes internet stačí několik osobních údajů, které vyplníte do patřičného formuláře.  Následně vám přijde na e-mail smlouva o sjednání pojištění a samozřejmě také pokyny k platbě. Pojištění je platné od okamžiku zaplacení, což je v případě platby kartou okamžitě, nebo od data, které uvedete při jeho sjednání. Není nutné nic podepisovat a smlouvu následně někam posílat. Důležité však je vytisknout si smlouvu i pokyny a poznačit si kontakty, které jsou potřebné v případě řešení nějaké pojistné události.

Tip: Využitím srovnávače epojisteni.cz se můžete dostat k výhodnějším nabídkám, které jednotlivé pojišťovny na svých stránkách běžně nenabízejí. A to přece stojí za povšimnutí!

 

Máte už nějaké zkušenosti s rodinným cestovním pojištěním, nebo jste dosud dávali přednost individuálnímu pojištění na cesty?

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}