V době letních a zimních dovolených roste zájem o sjednání cestovního pojištění do zahraničí. Drobný výdaj vás dokáže uchránit před možnými statisícovými náklady v případě nenadálé okolnosti. Buďte opatrní a včas si sjednejte cestovní pojištění. Jak vám v tomto směru může pomoci Kooperativa? Jaké výhody poskytuje cestovní pojištění od Kooperativy a jak najít to nejlevnější cestovní pojištění?

Značka Kooperativa, záruka jistoty

Pojišťovna Kooperativa je jedním z největších pojišťovacích subjektů v České republice. Na trhu už je téměř třicet let a za tu dobu obsloužila už několik miliónů klientů. Pojišťovna má rozsáhlé portfolio služeb, nabízí všechny druhy pojištění, a to nejen pro soukromé osoby, ale i pro klienty z řad podniků a velkých korporací.

Pojišťovna Kooperativa je českou pojišťovnou i přesto, že patří ke koncernu Vienna Insurance Group. Rakouská společnost Vienna Insurance Group je leaderem pojistných společností ve střední a východní Evropě. Dohromady koncern slučuje 50 společností v 25 různých zemích. Vienna Insurance Group je společnost kótovaná na burze, na zázemí silné a stabilní společnosti se proto můžete spolehnout.

Ušetřete na cestovním pojištění

Úspora až 70 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Kooperativa provozuje několik tisíc poboček, specialisté jsou klientům k dispozici na infolinkách i při osobních schůzkách na pobočce. Řadu pojistných titulů je možné uzavřít i online. Pojišťovna Kooperativa si zakládá na osobním přístupu ke každému klientovi a rozšiřuje nabídku pojistných produktů tak, aby bylo možné vybírat různá připojištění podle individuálních potřeb klientů.

Pro klienty jsou k dispozici i stránky klientské zóny, kde můžete sledovat parametry pojištění, kontrolovat úhrady a dle typu smlouvy i zažádat o nejrůznější typy změn.

Cestovní pojištění od Kooperativy

Pojišťovna Kooperativa nabízí dva základní typy cestovního pojištění. První je jednorázové cestovní pojištění, které obvykle sjednáváte na dovolenou nebo na pracovní cestu. Druhý typ cestovního pojištění je pojištění celoroční. To je výhodné pro ty, kteří během roku několikrát navštíví zahraničí a v zemi se příliš dlouho nezdrží.

V rámci doplňkového cestovního pojištění máte v ceně i několik zajímavých služeb. Výbornou službou je Travel Asistent, kdy vám pojišťovna pomůže vymáhat odškodnění v případě zpoždění nebo zrušení letu.

K cestovnímu pojištění pro dospělou osobu nabízí i pojištění dítěte do šesti let zdarma. Kooperativa myslí i na váš majetek na cestách. Pokud vám během cesty odcizí nebo poškodí sportovní vybavení, pojišťovna za vás zaplatí půjčovné za náhradní kus. Při pojištění odpovědnosti máte možnost sjednání i pojistky pro zapůjčené vozidlo.

Cestovní pojištění pro jednorázové cesty můžete uzavřít ve dvou variantách. K dispozici je varianta Klasik i varianta Plus s vyššími limity plnění.

Co je zahrnuto v cestovním pojištění od Kooperativy

V obou typech pojištění jsou zahrnuty léčebné výdaje, které kryjí náklady na ošetření i léky a případný převoz do České republiky. V rámci pojistného plnění by vám byly hrazeny i náklady na cestu do zdravotnického zařízení, hospitalizace nebo akutní zubní ošetření. Obvykle klient usiluje o co nejrychlejší převoz do země, pokud to není možné, pojišťovna hradí dopravu a pobyt blízké osoby v místě. Samozřejmostí je úhrada zásahu záchranné služby.

Provozování běžných a rekreačních sportů je pojištěním pokryté, připojistit byste se měli jen v případě, kdy se budete věnovat extrémním a rizikovým sportům nebo jedete na sportovní závody.

Cena základního pojištění

Při výpočtu pojištění hraje úlohu věk a počet cestujících osob i země, která je vaší cílovou destinací. Zároveň se zohledňuje délka pobytu. Pokud chcete rozšířit limit základního pojistného plnění nebo si zakoupit doplňková pojištění, za službu rovněž zaplatíte další poplatek.

Základní pojištění od Kooperativy vychází na 20 Kč na den. Pokud pojistíte dospělou osobu, máte pojištěno dítě do šesti let zdarma. Dítě od šesti do osmnácti let má slevu na pojištění 50 %. Také je možné využít desetiprocentní slevu za sjednání pojištění online.

kooperativa

Limity pojistného plnění základního pojištění Klasik

V rámci základního pojištění máte pokryty léčebné výlohy v zahraničí až do částky 5 000 000 Kč. Zásah horské služby je hrazen do 500 000 Kč. Zubní ošetření do 10 000 Kč. Poměrně vysoké limity jsou nastaveny i pro případnou dopravu a pobyt doprovázející osoby. Zároveň máte nárok na úhradu nákladů na dopravu při zmeškání odjezdu a to 5 000 Kč nebo náklady v případě zničení cestovních dokladů do 25 000 Kč.

Limity pojistného plnění pojištění Plus

Zvýšení pojistných limitů pro pojištění Plus představuje obvykle dvojnásobek pro pojistné limity v základním pojištění. Léčebné výlohy jsou kryty do 10 000 000 Kč, zásah horské služby do 1 000 000 Kč a akutní zubní ošetření do 20 000 Kč. Ztráta nebo zničení cestovních dokladů do 50 000 Kč a náklady na přepravu při zmeškání odjezdu 10 000 Kč.

Doplňkové pojištění pro cestovní pojištění

Kooperativa nabízí doplňkové pojištění při cestách do zahraničí. Stejně jako základní cestovní pojištění je toto pojištění nabízeno ve dvou variantách s různými limity plnění. Ve variantě Klasik a Plus.

Doplňkové pojištění zahrnuje:

  • úrazové pojištění a pojištění pro případ smrti v důsledku úrazu,
  • odpovědnost za škodu, a to bez spoluúčasti,
  • spoluúčast na škodě, která by byla způsobená na pronajatém vozidle (varianta Plus),
  • pojištění zavazadel a osobních potřeb, pokud by vám byly poškozeny nebo odcizeny,
  • zpoždění letu nebo zpoždění zavazadel,
  • přerušení cesty a nevyužitá dovolená.

V rámci obou variant doplňkového pojištění Klasik i Plus máte zdarma asistenci před cestou, což jsou důležité informace o bezpečnosti v cílové zemi nebo i užitečné informace o počasí a dopravě. Také je vám k dispozici služba Travel asistent. Ta pomáhá s vymáháním odškodnění za zpoždění nebo zrušení letu.

Doplňkové pojištění stojí 22 Kč na den pro dospělou osobu.

Individuální připojištění

Každý klient si může kombinovat službu pojištění podle svých individuálních potřeb. Objednat si můžete například pojištění na storno zájezdu, pojištění pro sportovní cestu nebo pojištění domácnosti během dovolené.

Asistenční služba Holiday je nedocenitelná, pokud cestujete vlastním vozem. Řeší poruchy v cizí zemi i případný odtah vozu do České republiky a dopravu nebo ubytování cestujících.

Kolik zaplatíte za základní pojištění

Pokud si sjednáte pojištění online a jste dospělá osoba odjíždějící na dovolenou v Evropě, budete za pojištění na týdenní pobyt v termínu od soboty do soboty platit 144 Kč. V balíčku budete mít jen pojištění léčebných výloh, zásahu horské služby a zubního ošetření.

K variantě základního pojištění můžete přidat i pojištění pro případ úrazu, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel. V takovém případě by týdenní pojištění vycházelo na 302 Kč.

Extra pojištění osobního vozu stojí 400 Kč.

Vyšší cena by byla účtována za rozšířené limity plnění ve variantě Plus.

Jak najít výhodné cestovní pojištění

Hledat cestovní pojištění na stránkách jednotlivých pojišťoven není složité. Stránky jsou přehledné a jednotlivé kalkulačky vám zobrazí cenu. Je to ale velmi časově náročná činnost.

Procházet nabídky pojišťoven jednotlivě je opravdu velmi zdlouhavé. Pomůžou vám praktické internetové srovnávače, které vám zobrazí hned několik nabídek od různých pojišťoven. Jedním z užitečných srovnávačů je portál ePojištění.cz. Zobrazíte si nejen cenu pojištění, ale uvidíte i limity plnění a můžete rychle porovnat, která varianta pojištění bude nejlepší při cestě na dovolenou.

Recenze: Pojištění do zahraničí od Kooperativy

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na