.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: Pojištění do zahraničí od Generali 

 16 srpna, 2019

Jana Vochková

5/5

U nás je základní zdravotní péče hrazena zdravotní pojišťovnou, povinnost registrace u některé z tuzemských pojišťoven totiž vyplývá ze zákona. Jak je tomu ale při cestě do zahraničí? Pokud se v zahraničí dostanete do zdravotních potíží, jejich řešení si v konečném důsledku platíte sami. Abyste se tomu vyhnuli, a i v zahraničí byli finančně jištěni pro nenadálé události, můžete si sjednat nepovinné cestovní pojištění do zahraničí.  Například u pojišťovny Generali.

Co je vlastně cestovní pojištění?

Je to způsob určité finanční ochrany pro případ nečekané a nežádané situace, do které se může kdokoli dostat při cestě mimo území České republiky. Je zcela jedno, jestli jde o cestu soukromou, cestu s cestovní společností, nebo nějakou formu pracovního vycestování.

Možný vznik pojistné události pak takové pojištění řeší finančním krytím, které se v závislosti na typu sjednání týká nákladů na poskytnutí první pomoci, základní péče, nákladů na léky, ošetření, případně i hospitalizaci v nemocnici a převoz osoby do tuzemské nemocnice, dále také v případě fatálních následků řeší i náklady na převoz těla, asistenční služby, služby právní a jiné i nadstandardní výdaje. Limity si každá pojišťovna určuje sama, proto je určitě nepodceňujte.

Generali Pojišťovna

Pojišťovna Generali

Patří do mezinárodní skupiny Generali, která se řadí mezi přední světové pojistitele a u nás zaujímá pozici mezi největšími a nejstabilnějšími pojišťovnami. Na tuzemský trh se vrátila v roce 1993 jako Erste Allgemeine a navázala tak na svou již více než stoletou tradici působnosti na našem území. Od roku 1995 již figuruje jako Generali a intenzivně rozšiřuje portfolio svých služeb. Předností společnosti je, že si zakládá na individuálním přístupu k jednotlivým klientům a nabízí rozmanité druhy pojištění, jako jsou životní, úrazové, pojištění osob, majetku, odpovědnosti, motorových vozidel, průmyslových a podnikatelských rizik a samozřejmě také cestovní pojištění.

Generali pojišťovna patří mezi přední a vyhledávané pojistitele i pro způsob řešení pojistných událostí a vyplácení pojistných plnění, které je rychlé a vždy přehledné.

Sjednat si pojištění do zahraničí je možné na jakékoli pobočce nebo také online v klidu a odkudkoli. Pojišťovna dokonce nabízí při sjednání pojistky přes internet zajímavé ceny, což je taky hlavní důvod, proč je tak oblíbená. Sjednat pojistku online trvá jen několik minut.

Chci se pojistit

Jak na to? Jednoduše. Na stránkách pojišťovny zvolíte plánované datum odjezdu a příjezdu na dovolenou a počet osob. Například 2 osoby od 15.8. do 20.8., destinace Itálie. Další volbou je způsob prožití plánované cesty.

Na výběr je tedy:

 • odpočinková cesta, jejíž součástí je relax, poznávání a rekreační sport
 • aktivní cesta, která počítá s náročnějšími aktivitami
 • pracovní cesta

Pro vybranou destinaci a dvě osoby jsme zvolili aktivní cestu a pak už jen čekali na nabídku. Ta přišla vzápětí.

Balíček pojištění SPORT ACTIVE v ceně 742 Kč nabízí celkem zajímavou škálu krytí:

 • krytí odpovědnosti za škodu
  • škoda na zdraví do výše 5 milionů
  • škoda na majetku do výše 3 miliony
  • finanční škoda do výše 100 tisíc
 • léčebné výlohy
  • akutní zubní ošetření do výš 20 tisíc
  • terorismus (zdaleka nenabízejí všechny pojišťovny) do výše 3 miliony
  • opatrovník, sociální pracovník nebo psycholog do výše 50 tisíc
  • zásah horské služby do výše 500 tisíc
 • úrazové pojištění
  • trvalé následky úrazu do výš 500 tisíc
  • smrt úrazem do výše 500 tisíc
  • denní odškodné za konkrétní úrazy 200 korun
 • osobní věci a zavazadla
  • zahrnující zpoždění, poškození a ztrátu při přepravě do výše 50 tisíc
 • dále je součástí krytí sportovní činnosti, rizikových druhů sportovní činnosti a také sportovní vybavení do výše 40 tisíc
 • nadstandardní asistenční a právní služby
  • kauce do 300 tisíc
  • náhradní cestovní doklady 20 tisíc
  • převoz věcí zemřelého a pohřeb 150 tisíc
  • právní pomoc 200 tisíc

K tomuto pojištění je možné navíc připojistit:

 • AutoCare službu, v jejímž rámci se pojistné krytí rozšiřuje o pomoc v případě nepojízdnosti auta, zajištění a úhradu odtahu auta v místě události, úhradu nákladů na odtah auta ze zahraničí domů
 • pobyt v nemocnici – pro případ pobytu pojištěného v nemocnici v důsledku úrazu nebo nemoci
 • pojištění přenosné elektroniky (digitální fotoaparát a kamera, mobil, tablet, notebook, GPS navigace, čtečka)
 • spoluúčast na věci půjčené pro případ povinnosti uhradit půjčovně nebo pojišťovně spoluúčast z pojištění půjčené věci, pokud dojde k jejímu poškození
 • storno cesty pro případ zájezdu, rezervace ubytování nebo zaplacené letenky či jízdenky, a to až do 100 %

Tato připojištění jsou již jen v řádu desítek korun, takže se i při využití těchto možností můžete pro dvě osoby vlézt do celkem malého nákladu zhruba jednoho tisíce korun.

V případě volby jiné varianty cesty, tedy například odpočinkové cesty je cena 452 Kč a v případě pracovní cesty pak 940 Kč. Jednotlivé druhy se od sebe liší samozřejmě zaměřením účelu a pak i konkretizací jednotlivých specifik.

Buďte nároční

Pokud patříte mezi náročné zákazníky, tak pravděpodobně uznáte, že tyto nabídky jsou opravdu hodně nad rámec. Málokterá pojišťovna dokáže nabídnout podobnou šíří pokrytí pojistných událostí za tak vstřícné ceny, které lze i v dalších krocích, tedy již při sjednávání ještě více konkretizovat.

Srovnávejte, vyplatí se to

Upřímně řečeno ale osobně používám Generali pojišťovnu hlavně jako ukazatel standardu. Vysokého standardu. Tedy k tomu udělat si představu a vědět, co pojišťovny umí nabídnout a co vše lze sjednaným cestovním pojištěním pokrýt. K výběru konkrétní pojistky pak používám online srovnávače, jako je ePojištění.cz, které umí srovnat dle zadaných parametrů nabídky v podstatě všech tuzemských pojišťoven ihned a najednou a vygenerovat tu nejvýhodnější, ať už podle ceny nebo výši všech krytí, která mohou poskytnout. Člověk nemusí chodit na žádné pobočky nebo obvolávat řadu pojišťoven.

E.pojisteni.cz má podobný způsob zadávání základních parametrů jako webový portál Generali pojišťovny, a samotné zadávání dat trvá opravdu jen několik okamžiků. Vyplněním přichystaných políček, jako počet pojišťovaných osob, destinace, data odjezdu a příjezdu, a především typu pobytu, se dostanete na stránku, kde se v mžiku porovnávají aktuální nabídky všech významných pojišťoven. Ty si pak libovolně můžete řadit podle svých preferencí, třeba podle ceny pojistky.

Portál velmi přehledně znázorňuje druhy rizik, jejich krytí, podmínky a také bonusy, které mohou být dalším podstatným faktorem při konečné volbě. Vše je rychlé a v rámci jedné stránky. Pojišťovny umí za online sjednání nabídnout zajímavé ceny, ale přes online srovnávač se pravděpodobně dostanete na ještě lepší částku, při stejně zadaných požadavků. Online srovnávač nabízí i velmi odborné konzultace a rady, vždy v rychlé reakci a zdarma, a samozřejmě dořešení požadavku až do uzavření konečné smlouvy. Tu vám pak odešlou poštou nebo pro urychlení třeba i e-mailem.

Bez omezení

Co dodat? Podstatnou věc. Cestovní pojištění je možné sjednat kdykoli. Doslova. Tedy i těsně před odjezdem na cestu, třeba v ten samý den, kdy odjíždíte. A lze je sjednat i odkudkoli. Opět doslova. Tedy i ze zahraničí v případě, že jste už docestovali a na pojištění si vzpomněli až cestou nebo až na místě. Je to rychlé, jednoduché, a hlavně se to vyplatí.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}