.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: pojištění do zahraničí od České spořitelny 

 15 srpna, 2019

Jana Vochková

Ohodnotit

Česká spořitelna působí na našem trhu už spoustu let a služby, které poskytuje, patří mezi nejkvalitnější a mezi lidmi vyhledávané. Zákazníky České spořitelny jsou jednotlivci, malé i velké firmy, ale i města. V roce 2000 se Česká spořitelna stala součástí Skupiny Erste. Nepůsobí pouze jako finanční instituce, ale snaží se podporovat seniory, lidí s mentálním postižením a v neposlední řadě se zapříčiňuje o vyšší kvalitu školství a také je partnerem některých vysokých škol. Česká spořitelna je banka s dlouhou tradicí, o čemž svědčí počet klientů, kterých je v současnosti 4,63 mil. Vše potřebné vyřídíte na více než 500 pobočkách.

Co všechno Česká spořitelna nabízí?

Služeb, které tato banka nabízí, je mnoho. Samozřejmostí je vedení účtu jednotlivcům i firmám. Typ účtu si vyberete podle své situace. Získat můžete i půjčku, úvěr na lepší bydlení nebo hypotéku. V oblasti spoření Česká spořitelna také nezaostává. Ať už si chcete založit spořící účet, stavební spoření nebo si ukládat peníze na doplňkové penzijní spoření, není to žádný problém. I investorům tato banka nabízí spoustu služeb, od poradenství po možnost investovat své peníze do podílových fondů, akcií, dluhopisů, investičního zlata apod.

česká spořitelna - logo

Kromě výše uvedeného, Česká spořitelna zajišťuje různé druhy pojištění (např. pojištění domácnosti, nemovitosti, životní pojištění, povinné ručení, havarijní a další).

Cestovní pojištění do zahraničí

Hojně využívané je i cestovní pojištění. Pokud plánujete cestu do zahraničí, měli byste mít uzavřeno cestovní pojištění, které vám zabezpečí finanční kompenzaci v případě nenadálých událostí.

Proč si cestovní pojištění při cestě do zahraničí sjednat? Jako občan Evropské unie máte sice právo v ostatních zemích EU na stejnou péči jako tamní obyvatelé, ale neplatí to v soukromých ordinacích a nebude vám uhrazen ani převoz do země pobytu, pokud se něco přihodí. A ten stojí nemalou sumu peněz. Navíc jste povinni zaplatit spoluúčast z nákladů na léčebné výlohy. Tu mají v každé zemi nastavenou jinak a finanční částka, kterou po vás budou požadovat, vás může nemile překvapit.

Dobrá zpráva je, že většinu škod lze vyřešit prostřednictvím webových stránek České spořitelny, na kterých můžete i sledovat, v jaké fázi je vaše pojistná událost.

Cestovní pojištění si lze sjednat na kterékoli pobočce nebo on-line. Při sjednaní pojištění on-line navíc dostanete slevu 10 %. Pokud se vám nelíbí ani jedna možnost, vše zařídíte také telefonicky.

Cestovní pojištění KOLUMBUS

Jednorázové cestovní pojištění za vás uhradí léčebné výlohy, jako je zákrok u zubaře, ošetření lékařem, zásah záchranné služby, předpis léků nebo převoz do České republiky. Kromě toho mají děti do 6 let pojištění zdarma a děti od 6 do 18 let hradí jen 50 % z celkové ceny pojištění. Asistenční služba Holiday vám poskytne pomoc v případě problémů s vaším vozem v cizině a funguje 24 hodin denně. Sjednat si lze variantu KLASIK nebo PLUS. Varianta PLUS nabízí vyšší pojistné limity. Obě kryjí tato rizika:

 • Léčebné výlohy
 • Ošetření u zubaře
 • Trvalé následky úrazu
 • Tělesné poškození způsobené úrazem
 • Smrt následkem úrazu
 • Zásah horské služby
 • Pojištění odpovědnosti
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění zpoždění letu či zavazadel aj.

Variantu KLASIK využijete na cesty po Evropě. Při pobytu ve vzdálenějších zemích se spíš doporučuje varianta PLUS. Pokud se vám něco přihodí, varianta KLASIK by nemusela pokrýt celé náklady, ale vše se odvíjí od země, do které se chystáte vycestovat.

Pojistit lze také aktivní sportování. Běžné sporty, jako je cyklistika, bruslení, turistika, plavání apod. je v ceně základního pojištění. Chystáte-li se provozovat náročnější sporty nebo dokonce závodit, doporučuje se toto připojištění sjednat. Protože zde hrozí vyšší riziko úrazu, Česká spořitelna ho nabízí jako doplněk k cestovnímu pojištění, již od 40 Kč/den.

Za úvahu stojí i pojištění STORNO. Stát se může cokoli, a pokud byste museli svůj zájezd nečekaně zrušit, získáte zpět 80 % storno poplatků. Ty bývají pár dní před odjezdem i v plné výši zájezdu. A pokud vás dovolená stojí několik desítek tisíc, vyplatí se ho sjednat. Cena zájezdu, na který lze pojištění storna sjednat, může být až 75 000 Kč na osobu.

K cestovnímu pojištění existuje také možnost sjednat pojištění domácnosti, odpovědnosti nebo pojištění zavazadel.

Příklad sjednání cestovního pojištění KOLUMBUS

Do země EU pojedou 2 dospělí a 1 dítě ve věku 6-14 let. Dovolená bude trvat 8 dní. Kromě léčebných výloh si sjednají i pojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazové pojištění. Ve variantě KLASIK tak zaplatí celkem 720 Kč. Pokud by měli zájem i o pojištění storna zájezdu, zaplatí navíc 3 % z celkové ceny zájezdu. Kdyby jejich dovolená pro celou rodinu stála např. 40 tis. Kč, zaplatí za pojištění se vším všudy 1800 Kč. Vezmete-li v úvahu, o kolik peněz by přišli, kdyby zájezd museli zrušit pár dní před odjezdem, je tato částka zanedbatelná. Výši pojistného přímo pro vás si můžete sami spočítat na webovém portále České spořitelny.

Cestovní pojištění k účtu

Pro zákazníky, kteří mají u České spořitelny otevřen bankovní účet, je tu cestovní pojištění k účtu. Jeho výhodou je, že si ho sjednáte pouze jednou a jste tím pojištění na všechny vaše cesty. Rozsah pojistného krytí je opravdu velký a za velmi příznivou cenu. Jako benefit si sjednáte i cestovní pojištění pro celou svou rodinu, a to i když s nimi nepojedete vy. Jako spoluúčastníky pojištění mohou být manžel, manželka, druh, družka, partner, partnerka, až 3 děti nebo vnoučata do 18 let, přičemž děti a vnoučata nemusí s vámi bydlet. Budou-li ale cestovat vaše vnoučata, musíte jako sjednatel pojištění vycestovat s nimi.

Příklad cestovního pojištění k účtu

Jako příklad lze uvést sjednání cestovního pojištění pro celou rodinu ve variantě Maxi.

 • Léčebný limit pro každého člena by činil 6 mil. Kč
 • Odpovědnost za škodu 3 mil. Kč
 • Storno cesty 20 tis. Kč
 • Trvalé následky úrazu 400 tis. Kč
 • Smrt následkem úrazu 200 tis. Kč
 • Pojištění zavazadel, zpoždění zavazadel a letu.

To vše za 120 Kč měsíčně.

Minimální pojistné pro rodinu činí 80 Kč/měsíc, nezahrnuje ale všechny výše uvedená rizika. Máte-li zájem pojistit pouze sami sebe, bude vás to stát 45 nebo 85 Kč měsíčně. Záleží na tom, zda si vyberete variantu Jednotlivec nebo Jednotlivec Maxi.

Jaké výhody ještě cestovní pojištění k účtu přináší? Tak například, když nebudete moci odcestovat kvůli nemoci, dostanete od České spořitelny vráceno 80 % storno poplatků, celé rodině proplatí až 100 tis. Kč. Milovníky lyžování potěší, v případě zranění, možnost převozu vrtulníkem do nemocnice a převoz do České republiky.

Cestovní pojištění k účtu platí v zemích celého světa a začíná platit opuštěním území České republiky. V zahraničí můžete pobýt až 90 dní v kuse. Tento typ cestovního pojištění lze využít i pro pracovní cesty s několika výjimkami. Co se týče plateb pojistného, budou se vám automaticky strhávat každý měsíc z účtu. Nemusíte se tedy o nic starat.

Chcete-li si porovnat nabídky mezi jednotlivými pojišťovnami, využijte třeba on-line srovnávač pojištění ePojištění.cz. Sami se tak přesvědčíte, zda je nabídka České spořitelny pro vás výhodná. V případě jakýchkoli dotazů týkajících se cestovního pojištění, se můžete kdykoli obrátit na linku České spořitelny, kde vám poradí, jak postupovat. Česká spořitelna také nabízí mobilní aplikaci, díky které máte své bankovnictví neustále po ruce.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}