AXA je konglomerátem samostatně fungujících pojišťoven původem pocházejícím z Francie, a na našem území působícím již od roku 1995. Za téměř 25 let fungování v ČR si stihla tato pojišťovna vybudovat status jedné z největších pojišťovacích společností v zemi. V současnosti AXA zaměstnává více než 2000 stálých zaměstnanců, má 48 poboček po celé ČR a jejích služeb využilo již na 700 000 klientů. Vzhledem k její velikosti a tradici se tedy dají považovat zde uzavřená pojištění za pomyslnou sázku na jistotu. 

Krom klasické pojišťovny jsou součástí skupiny AXA i životní pojišťovna, penzijní, investiční, servisní a asistenční společnost, díky čemuž dokáže AXA poskytovat opravdu komplexní služby, taktéž jí je kvůli širšímu portfoliu dceřiných společností umožněno pružněji reagovat na potřeby trhu. Navíc kromě poskytování pojišťovacích produktů AXA podporuje v České republice i charitativní a dobročinné aktivity, například je generálním partnerem charitativní sbírky Světluška. 

Její nutno podotknout pestrá nabídka se pak skládá z bankovních služeb, životního, zdravotního a úrazového pojištění. To však rozhodně není vše, tyto kategorie v sobě totiž obsahují celou řadu dílčích pojištění, jmenovitě si u AXA pojišťovny můžete sjednat například investiční životní pojištění Life IN, pojištění pro případ invalidity 3. stupně InPLUS či rizikové životní pojištění ActiveLife. Dále je možné v nabídce této pojišťovny nalézt kupříkladu pojištění majetku, povinné ručení, havarijní pojištění nebo třeba cestovní pojištění.

Ušetřete na cestovním pojištění

Úspora až 70 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

AXA logo

Cestovní pojištění AXA – Co všechno nabízí a za jakých podmínek? 

Nyní se pojďme podrobněji zaměřit právě na cestovní pojištění. AXA nabízí 2 základní balíčky pojištění do zahraničí, jedním z nich je Jednorázové cestovní pojištění, nejrozšířenější typ pojištění pro soukromé i pracovní cesty do zahraničí. Toto pojištění lze uplatnit na konkrétní a předem stanovenou zahraniční cestu trvající v rozmezí od jednoho dne až do jednoho roku, a platba za něj probíhá jednorázově.  

V případě, že cestujete častěji, má pro vás tato pojišťovna v nabídce Pojištění více cest, jež je koncipováno přesně pro cestovatele, kteří ročně absolvují desítky cest za hranice ČR. Je tedy platné pro neomezený počet výjezdů (žádný však nesmí přesáhnout devadesát dnů), přičemž hradit se dá formou měsíčních nebo ročních plateb. 

Cestovní pojištění od AXA zahrnuje: 

 • Pojištění léčebných výloh – pokrývá náklady na ošetření, léčbu, léky i nutné převozy (např. zásah horské služby nebo transport vrtulníkem) 
 • Úrazové pojištěnípojistné plnění až do výše 1 000 000 Kč je vypláceno v případě trvalých následků či smrti způsobené úrazem 
 • Pojištění odpovědnosti za škoduvztahuje se na škodu až do výše 25 000 000 Kč na zdraví či na majetku, jež způsobíte třetí osobě při běžných činnostech (sport, rekreace či zábava) 
 • Pojištění zavazadel – kryje škody pokud dojde k poškození nebo zničení zavazadel a jejich obsahu 
 • Pojištění cestování letadlemje možné jej uplatnit v případě zrušení nebo zpoždění vašeho letu 
 • Pojištění asistenčních služebjedná se převážně o telefonickou pomoc v nouzi 
 • Pojištění právní asistence – zahrnuje poskytování právních informací, administrativně-právní asistenci a právní ochranu 

U obou typů pojištění (Jednorázové cestovní pojištění a Pojištění více cest) můžete vybírat z těchto tří variant: 

 • Excelent obsahuje všechny výše zmíněné prvky, přičemž pojištění léčebných výloh kryje náklady až do výše 500 milionů Kč 
 • Komfort jeho součástí není pojištění cestování letadlem, jinak obsahuje vše, pojištění léčebných výloh činí 5 000 000 
 • Reference obsahuje pouze pojištění léčebných výloh (2,5 mil. Kč) a pojištění asistenčních služeb 

Kompletní ceník těchto tří variant pojištění do zahraničí můžete nalézt na webu. Jejich výsledná cena se krom věku pojištěnce může lišit i tím, zdali se zahraniční cesta uskuteční výhradně v regionu Evropa (zahrnuje všechny evropské státy + Egypt, Izrael, Turecko, Tunisko, Gruzie, Kanárské ostrovy a Rusko), nebo naopak v zóně Svět“ (takovéto pojištění je logicky dražší). 

K základnímu pojištění si navíc máte u AXA pojišťovny možnost sjednat i celou řadu připojištění. Konkrétně se jedná o tato připojištění: 

 • Pojištění rizikových sportů – hodí se pokud v cizině budete provozovat sport na profesionální úrovni nebo se budete věnovat rizikovým sportům 
 • Pojištění manuální práce – ideální připojištění na pracovní cesty, využívají jej kupříkladu stavební dělníci, instalatéři či elektrikáři 
 • Pojištění drink povolen – k dovoleným patří alkohol, pojišťovny jej ovšem netolerují, s tímto připojištěním však můžete být v klidu až do 0,8 promile 
 • Pojištění autoasistencezajistí vám opravu na místě nebo odtah do servisu včetně následné opravy vozu, u vážnějších závad pak i převoz auta a posádky zpět domů 
 • Pojištění půjčeného vozidla – v případě dopravní nehody vám bude pokryta spoluúčast, kterou po vás bude autopůjčovna požadovat 

Veškerá tato cestovní pojištění a připojištění od AXA je možno uzavřít online, celý proces by přitom neměl zabrat více než 10 minut. Zaplatit za ně lze buď pomocí platební karty nebo bankovním převodem. Ke sjednání cestovního pojištění budete potřebovat pouze váš občanský průkaz, případě občanské průkazy vašich příbuzných nebo přátel, kterým smlouvu uzavíráte. V případě jakýchkoliv nejasností a dotazů se neostýchejte obrátit na zákaznickou linku AXA.

Má osobní zkušenost s pojištěním do zahraničí od AXA – Probíhalo vše, jak slibovali?  

Na závěr bych se s vámi rád podělil o osobní zkušenost s touto pojišťovnou a jejím cestovním pojištěním. Vůbec prvním a možná tím nejdůležitějším krokem, než jsem se vůbec rozhodl využít služeb společnosti AXA, bylo porovnání nabídek cestovního pojištění všech pojišťoven pomocí srovnávacího portálu ePojištění.cz. V tomto online srovnávači jsem si jednoduše a rychle, nezabralo mi to ani 2 minuty, navolil svá očekávání a požadavky, a už jen čekal, jaká pojišťovna bude mít nejvýhodnější nabídku – tou v mém případě byla právě AXA. 

Abych se s vámi mohl podělit o fungování této pojišťovací společnosti na konkrétním příkladu sjednání cestovního pojištění, nesmím opomenout zmínit to, že mým požadavkem bylo jednorázové pojištění pro mě, přítelkyni a naši 7letou dceru na týdenní dovolenou ve Španělsku. Přesně tyto atributy jsem zadal do online objednávkového formuláře na oficiální stránkách AXA, kde jsem následně vybral variantu pojištění do zahraničí, která nám nejvíce vyhovovala (Komfort) a vše jsem poté zaplatil platební kartou. Celkem nás pojištění vyšlo na 721 Kč. 

Den předtím jsem navíc navštívil pražskou pobočku této pojišťovny s prosbou o radu, tudíž mohu zhodnotit i chování zdejších zaměstnanců. To bych označil za milé a přátelské, ale hlavně jsem se dozvěděl opravdu všechno, co jsem potřeboval, takže tady si vskutku nemám nač stěžovat. Naštěstí nemám zkušenosti s uplatňováním náhrady škody po pojistné události, neboť jsme dovolenou přečkali ve zdraví a bez problémů. 

Abych to tedy shrnul, tak osobně jsem s fungováním AXA v oblasti poskytování pojištění do zahraničí více než spokojen. Zároveň bych chtěl všem doporučit online srovnávač pojišťoven ePojištění, neboť ten mi pomohl ušetřit pár stovek korun, které jsem si raději mohl užít na dovolené. 

Recenze: Pojištění do zahraničí od AXA

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na