.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: Pojištění do zahraničí od 211 (Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra) 

 22 srpna, 2019

Jana Vochková

Ohodnotit

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra, známá pod zkratkou 211 je druhou největší zdravotní pojišťovnou u nás. Na základě rozhodnutí Ministerstva práce a sociálních věcí, byla tato pojišťovna založena v roce 1992 a od této doby poskytuje veškerou zákonem stanovenou péči všem svým klientům, kterých je v současnosti již více než 1.300.000.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra všem těmto klientům nabízí více než 100 klientských míst, které jsou rozmístěny po celé ČR. Hlavním mottem celé pojišťovny je, zdraví jako vášeň. Tedy snaha přiblížit veřejnosti způsob zdravého životního stylu neformálním způsobem.

Moderní a stabilní zdravotní partner pro každého

Tato pojišťovna se řadí mezi velmi stabilního a spolehlivého partnera pro každého svého klienta. Velmi ráda podporuje různé prevence, které zachraňují lidské životy. Stará se rovněž i o zdravý životní styl všech svých svěřenců, u kterých je pro pojišťovnu prioritní, aby byli s pojištěním spokojeni, vybrali si u pojišťovny přesně to, co potřebují a také aby byli zdraví a v kondici. Zdraví a spokojenost každého klienta je základem úspěchu celé pojišťovny. Ti pojištěnci, kteří nemají žádné zdravotní komplikace, mohou u pojišťovny využít skutečně pestrou nabídku fondu prevence. Těm, kterým zdraví příliš nepřeje, je nabídnuta cela řada zákonem hrazených lékařských péčí. V neposlední řadě se pojišťovna snaží aktivně zapojovat do různých akcí, které jsou pořádány na podporu zdravého životního stylu a také neméně důležité prevence. Pojišťovna se staví pod záštitu buď pouze partnera celé akce či do pozice organizátora. Výjimkou nejsou ani edukativní programy, které jsou zařazeny do skupiny zdravá výživa, první pomoc, ústní hygiena a podobně. Pojišťovna se rovněž snaží i velmi aktivně zapojovat do různých sportovních akcí či volnočasových aktivit pro dospělé a děti.

Slevy a výhody pro klienty 211

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra kromě jiného nabízí svým klientům i velmi širokou škálu slev, výhoda a různých nabídek z oblasti zdraví. Slevy lze využít i na produkty a jisté služby od obchodních partnerů pojišťovny. Ti, kteří jsou pojištěni u zdravotní pojišťovny 211, mají tak slevu v posilovnách, bazénech, výživových poradnách či velmi oblíbených ubytovacích prostorách s wellnes službami.

pojišťovna 211 - logo

Proč se pojistit u 211?

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra kromě toho, že nabízí již jednou zmíněné bonusy z fondu prevence či výhody, které mohou pojištění čerpat u různých obchodních partnerů, přichází na trh i s trumfem v podobě výhodného cestovního pojištění či služby s názvem lékař na telefonu, která nabízí bezplatnou telefonickou konzultaci s lékařem pro všechny klienty pojišťovny.

K čemu slouží fond prevence?

Fond prevence je program, který je určen na podporu všech aktivit, které mají aktivně předcházet vznikům jakýchkoliv nemocí. Pokud již ovšem nemocní jste, je možné z tohoto programu využít nabídek, které přispějí k tomu, aby se váš aktuální zdravotní stav nadále nezhoršoval. Rozhodně není od věci navštěvovat pravidelně preventivní lékařské prohlídky a nepodceňovat význam pravidelného očkování.

 • Program pro dospělé –  čerpat můžete ve věku 19 let a více a to jednou ročně příspěvek ve výši 500 Kč na různé produkty.
 • Těhotné ženy a ženy po porodu – žena těhotná (12 týden těhotenství a více) má nárok na čerpání příspěvku ve výši 2×500 Kč na jednotlivé položky z nabídky fondu prevence.
 • Děti do 18 let – čerpají příspěvek maximálně do výše 2×500 Kč dle výběru ve fondu prevence.
 • Dětské sportovní léto – akce, která je určena dětem na sportovní aktivity.
 • Očkování – lze vyčerpat příspěvek až do výše 500 Kč na očkování, které je nepovinné a tudíž není hrazeno pojišťovnou v celé své výši.
 • Mnoho dalších výhodných programů

Cestovní pojištění se vyplatí

Ať již cestuje pravidelně či jen zřídka, vždy se vyplatí myslet před svou cestou na cestovní pojištění. Pokud se domníváte, že se vám na cestách nemůže nic stát, jste na omylu. Stačí jeden jediný úraz v zahraničí či obyčejná chřipka, a vaše dovolená se rázem může stát neplánovaným pobytem za hranicemi ČR, který vás vyjde opravdu draho. Je tedy rozhodné moudré, těmto situacím předcházet, a pokud již nastanou, být na ně připraveni. Na základě toho je velmi rozumné si před cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění, které vás v případě jakékoliv zdravotní komplikace ochrání.

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra tak nejen svým klientům nabízí výhodné cestovní pojištění, které vás na vašich cestách bude 100% krýt. Ušetříte tak nejen svůj čas, ale i peníze. Pokud si správně vyberete tarif, který vám bude ušit na míru, nemusíte žádné problémy při svých cestách řešit, jelikož vámi vybrané cestovní pojištění zajistí pojištění širokého spektra událostí, které by vás mohli na vaší cestě nemile překvapit. Z takto široké nabídky pojistné ochrany si jistě vybere každý. Stejně tak si k cestovnímu pojištění můžete zřídit i pojištění storna vašeho zájezdu. Vše je samozřejmě možné sjednat on-line.

Nabídka výhodného cestovní pojištění pro klienty ZP 211

Sleva ve výši 20 % na cestovní pojištění

Tuto slevu budete moci využít v případě, kdy si sjednáte takzvané rodinné cestovní pojišťění. To znamená, že bude pojištěn minimálně jeden dospělý, tedy starší osoba 18 let. Dále jedno dítě do 15 let a z toho také jeden klient ZP 211. Toto pojištění se vztahuje pouze na přímé příbuzné. Tedy děti, rodiče a také prarodiče.

Sleva 10% na vaše cestovní pojištění

Pokud pojedete na dovolenou jako skupina o minimálně 5 osobách a více a alespoň jeden z vás, bude pojištěn u ZP 211, získáte na své cestovní pojištění slevu 10%. Toto pojištění je ovšem možné sjednat pouze na některé z poboček zdravotní pojišťovny.

Děti mají cestovní pojištění zdarma

Ano, dítě může po Evropě a také po Světe cestovat od 1.7.2019 do 31.8.2019, tedy v období letních prázdnin, zcela zdarma.

 • Toto pojištění platí pouze pro krátkodobé cestovní pojištění, respektive cestovní pojištění v tarifu TRIP.
 • Na smlouvě musí být rovněž pojištěn minimálně jeden z dospělých.
 • Dítě musí být jednoznačně klientem ZP 211 anebo musí mít podepsanou přihlášku k možné přeregistraci k ZP 211

S dítětem rovněž můžete cestovat zdarma od června až do září a to s tarify CZ-ALL a také CZ-MAX.

 • Toto pojištění je možné sjednat pouze pro dítě a to bez nutnosti sjednání pojištění i pro dospělého.
 • Dítě musí být klientem ZP 211 anebo musí mít stejně tak, jako u prvního případu podepsanou přeregistraci k ZP 211
 • Tarif CZ-ALL a také CZ-MAX se vztahuje rovněž i na úraz, který by měl trvalé následky či na pobyt v nemocnici v zahraničí.
 • Toto cestovní pojištění lze sjednat i na dětské tábory, dovolenou, školy v přírodě či jiné dovolenkové akce po ČR.
 • V tomto pojištění rovněž získáte i bonus, který bude zahrnovat odpovědnost za rozbití či poškození bílý, sportovního vybavení, které zaviní vaše ratolest či jiné dítě, oblečení a podobně. Do pojištění jsou zahrnuty i škody, které dítě způsobí na majetku v ubytovacím zařízení či pokud mu bude odcizeno zavazadlo.
 • Obě varianty pojištění pro děti, je možné sjednat pouze na klientských pracovištích.

Pokud nepatříte mezi pojištěnce ZP 211 a o přechodu k této pojišťovně uvažujete, je tím nejjednodušším způsobem, zajít na kteroukoliv pobočku pojišťovny či využít on-line možnosti přihlášení se k pojišťovně a výhodné ceny a také tarify, které jsou určeny pouze členům pojišťovny, budete moci okamžitě čerpat.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mgr. Zdeněk Honzík
Mgr. Zdeněk Honzík
2.3.2020 4:06

Pojišťovnu nedoporučuji. Tváří se, jako když vše hradí, ale v případě, že onemocníte vážnou chorobou, např. rakovinou prostaty, placení Protonového centra odmítnou s tím, že preferují levnější operaci, kterou lékaři zavrhli jako jednu z rizikových.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}