.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze:  ERVpojistovna.cz – co nabízí a komu se vyplatí u ní pojistit? 

 6 května, 2024

sarka

Ohodnotit

Sluneční paprsky a již téměř tropické teploty nám jasně signalizují, že nastal nejvyšší čas začít plánovat letní dovolenou. Kromě výběru destinace, ubytování a vymýšlení výletů se nesmíme zapomenout postarat také o to, aby nám prázdninový relax nepokazily nečekané nepříjemné události.

Drobné nehody, krádeže, vandalismus nebo zdravotní potíže mohou člověka bohužel potkat kdykoli a kdekoli a často se tak stane ve chvíli, kdy se to hodí nejméně. Abychom se v takových případech měli kam obrátit pro okamžitou pomoc a neutrpěli jsme bolestivé finanční ztráty, nabízí se možnost uzavřít cestovní pojištění. Díky němu můžeme využít i na zahraničních cestách nonstop asistenční služby v rodném jazyce a po návratu do vlasti se pak dočkáme kompenzace nákladů spojených s léčbou nebo náhradou škod.

recenze ervpojistovna.cz

Na českém trhu nabízí cestovní pojištění celá řada pojišťoven, ale jen jedna je v tomto oboru opravdovým specialistou s desítkami let zkušeností – ERV Evropská pojišťovna. 

Pojišťovna ERV

Pojišťovna ERV je v České republice jediná, která se specializuje takřka výhradně na cestovní pojištění (pro občany, firmy i cestovní kanceláře). Díky takto úzkému zaměření se dokázala ve svém oboru stát za dobu své existence opravdovou špičkou. Vlajkovou loď její nabídky tvoří dva produkty – cestovní pojištění pro jednorázové výjezdy SingleTrip a pojištění pro opakované výjezdy MultiTrip. ERV Evropská pojišťovna nabízí rovněž řešení na míru pro právnické osoby a podnikatele a několik dalších specializovaných pojistek. 

Evropská pojišťovna je součástí největší evropské skupiny pojišťoven s více než stoletou tradicí. Zkratka ERV v názvu odkazuje na název mateřské společnosti (Europäische Reiseversicherung). Díky silnému a stabilnímu zahraničnímu zázemí si pracovníci pojišťovny udržují nejaktuálnější přehled o trendech a novinkách v oblasti cestovního pojištění. 

Pojišťovna si dlouhodobě udržuje největší podíl na cestovním pojištění v České republice a je odborníky z oblasti cestovního ruchu pravidelně oceňována jako pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním v rámci ankety Czech Travel Awards. Třináctkrát získala od Asociace českých pojišťovacích makléřů prestižní ocenění Pojišťovna roku.

Evropská pojišťovna se řadí ke společensky odpovědným firmám a podporuje několik charitativních projektů, např. Zdravotní klauny nebo Linku bezpečí. 

Hlavními zásadami společnosti, které se promítají v designu webových stránek a mobilních aplikací, ve znění obchodních podmínek i v nastavení samotných pojistných produktů, jsou jednoduchost, srozumitelnost, přehlednost, profesionalita a rychlá dostupnost.  

Webové stránky působí uživatelsky přívětivým dojmem, kromě přehledného představení společnosti,  její produktové nabídky a kontaktních informací zde naleznete užitečné odkazy na uzavření pojistky nebo nahlášení škody – a to hned na úvodní stránce, není třeba žádné zdlouhavé pátrání a proklikávání. 

Cestovatelské nadšence jistě potěší pravidelně aktualizovaný blog určený právě jim, kde naleznou články s praktickými informacemi (o bezpečnosti, dopravě, životě v řadě zahraničních zemí, tipy na výlety a cílové destinace apod.). Upozornění na nově publikované články si mohou návštěvníci webu nechat zasílat do svých e-mailových schránek. 

Proč se pojistit právě u ERV?

Nabídka pojistných produktů na českém trhu je široká a není lehké se v ní při plánování dovolené rychle zorientovat. Pomoci může třeba užitečná online kalkulačka, díky které získáme přehledné porovnání z pohodlí domova na pár kliknutí. Při volbě cestovního pojištění bychom se rozhodně neměli orientovat jen podle ceny, i když právě výše pojistného je pro české zákazníky tradičně klíčovým rozhodovacím faktorem. Kromě ní bychom měli v úvahu vzít také reputaci pojišťovny, recenze zákazníků a jejich zkušenosti s vyřizováním pojistných událostí, šíři a dostupnost poskytovaných asistenčních služeb, možnost přizpůsobit pojištění na míru, výši pojistného plnění apod. 

Není náhoda, že pro většinu českých turistů je jasnou volbou pro cestovní pojištění právě Evropská pojišťovna, v porovnání s konkurenčními pojišťovnami totiž nabízí svým klientům řadu výhod.

Disponuje vlastní specializovanou, česky hovořící asistenční službou, která je pro klienty dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnů. Pokud na cestách potřebujete zdravotní péči, odcizí vám zavazadla nebo třeba nechtěně způsobíte škodu, vždy se máte kam obrátit. Asistenční služba zajišťuje služby českého lékaře, poradí, jak postupovat v nouzových situacích, pomůže vyřídit prodloužení pobytu případně se postará i o právní zastoupení. 

Pracovníci pojišťovny osobně prověřují zdravotnická zařízení v turistických letoviscích aby garantovali, že bude o klienty společnosti vždy dobře postaráno. V partnerských nemocnicích zpravidla navíc není nutno hradit péči v hotovosti, stačí pouze podepsat účet.

Pojišťovna provozuje na všech kontinentech také rozsáhlou síť tzv. Euro-Center, která nabízí pomoc řešení nouzových situací přímo v místě pobytu. Kontaktovat je lze jednoduše telefonicky nebo prostřednictvím mobilní aplikace.

Při pojištění s Evropskou pojišťovnou s sebou na cesty nemusíte vozit žádné zbytečné dokumenty, vše potřebné je zahrnuto v mobilní aplikaci. Kartičku cestovního pojištění tak máte vždy po ruce. 

Při vyřizování škodních událostí klade pojišťovna důraz na rychlost a transparentnost – uzavření případu proběhne zpravidla do 7 dnů a průběh vyřizování můžete po celou dobu sledovat online. 

Nabídka cestovního pojištění

Zorientovat se v nabídce produktů pojišťovny ERV je pro klienty velmi snadné a intuitivní. Dominují jí dva hlavní pojistné produkty – cestovní pojištění pro jednorázové výjezdy (SingleTrip) a celoroční cestovní pojištění pro opakované cesty (MultiTrip).

Jednorázové pojištění single trip

Cestovní pojištění single trip je určeno pro jednorázové cesty do zahraničí bez ohledu na to, zda se jedná o výjezd turistický, pracovní nebo třeba studijní. Mezi podobnými produkty na trhu vyniká především svou flexibilitou a možností přizpůsobení na míru přesně podle potřeb klienta. Pojištění je dostupné ve 3 variantách (standard, comfort, premium), každá z nich dále nabízí 7 možností rozšíření. 

Všechny 3 balíčky zahrnují pojištění léčebných výloh, krádeže osobních věcí a odpovědnosti za škodu a také asistenční služby. 

Nabízená rozšíření obsahují například připojištění domácích mazlíčků, rozšířené pojištění pro případ stornování zájezdu (zahrnuje více důvodů zrušení zájezdu ze strany klienta a širší okruh osob), pojištění zimních a rizikových sportů aj.).

Jednotlivé balíčky jsou odstupňované podle míry pojistné ochrany a zahrnutých asistenčních služeb. Od stupně pojistného krytí se odvíjí také výše denní výše pojistného, která začíná již na ceně 44 Kč za den. Celková cena je stanovena individuálně pro každou cestu a odvíjí se od délky jejího trvání a také od cílové destinace.

Děti do veku 18 let mohou pojištění uzavřít s 50% slevou, ušetřit můžete také při sjednání pojistky online (po přihlášení do klientské zóny).

 Pojištění je dostupné i pro chronicky nemocné a těhotné ženy. Lze ho uzavřít kompletně online bez nutnosti navštěvovat osobně pobočku pojišťovny, celá akce zabere jen pár minut času a není ani nutné tisknout žádné papírové dokumenty, všechny potřebné doklady jsou dostupné v mobilní aplikaci. 

Pokud cestujete alespoň 3 x ročně, vhodnější variantu představuje druhý ze základních produktů pojišťovny ERV, cestovní pojištění MultiTrip.

Celoroční pojištění multiple trip

Pokud vás během roku čeká více cest a chcete ušetřit peníze, čas a zbytečnou administrativu před každou z nich, je pojištění MultiTrip tou pravou volbou. Poskytuje pojistnou ochranu při opakovaných výjezdech z České republiky do zahraničí – jedné osobě nebo i celé rodině. 

Nabízí nejširší pojistnou ochranu na českém trhu cestovního pojištění. Obsahuje pojištění storna zájezdu (nebo i samotných letenek či ubytování) a zahrnuje i věci v majetku zaměstnavatele, které potřebujete na služební cesty, jako třeba notebook nebo služební telefon. 

U celoročního pojištění si klienti mohou zvolit ze dvou variant (Comfort a Premium) lišících se stupněm poskytovaných služeb a pojistného krytí – a pochopitelně také cenou. Obě zahrnují pojištění léčebných výloh, asistenční služby, úrazové pojištění pro případ trvalých následků či úmrtí, krádeže či poškození zavazadel, odpovědnosti za škodu na zdraví či majetku jiných osob, právní ochrany a zrušení cesty. Připojistit lze také zimní a rizikové sporty. 

Ostatní pojištění v nabídce ERV pojišťovny

Produktovému portfoliu pojišťovny ERV sice jednoznačně dominují výše uvedená cestovní pojištění, ale naleznete v něm i řadu dalších specializovaných volnočasových pojištění, z nichž některá ERV nabízí jako jediná pojišťovna na českém trhu. Nabídka zahrnuje např. pojištění:

 • kol a elektrokol
 • fotoaparátů
 • dronů
 • vstupenek
 • hudebních nástrojů
 • mobilních telefonů Iphone a jejich displejů
 • rekreačních sportů (minigolf, golf, běh, fotbal, tenis, squash)
 • zimních sportů (lyžování, bobování, snowboard)
 • rizikových sportů (bungee jumping, cyklokros, potápění, via ferrata obtížnosti C, motorové sporty na sněhu a vodě)

Sjednat lze také některá méně typická riziková pojštění na míru podle potřeb klienta, např. pojištění bojových sportů, leteckých sportů, automobilových závodů aj. 

Pojištění pro firmy

Pojišťovna ERV poskytuje kromě občanů své služby i firmám všech velikostí a mezi jejími klienty naleznete řadu společností zvučných jmen, jako třeba Samsung, Panasonic, ZOO Praha, TV NOVA aj. 

Evropská pojišťovna nabízí firmám především flexibilní řešení v oblasti pojištění pro služební cesty zaměstnanců, které individuálně přizpůsobí přesně na míru každého klienta. 

Podobně jako osobní cestovní pojištění, i firemní varianta zahrnuje nadstandardní asistenční služby. vč. bezpečnostní asistence (např. při nepokojích v okolí hotelu) a možnost telefonické konzultace s česky hovoříčím lékařem.

Zaměstnanci, jejichž firma má u pojišťovny ERV uzavřeno firemní pojištění, mohou využít výhodné slevy na pojistném i pro své soukromé cesty. 

ERV poskytuje služby také cestovní kancelářím, pro které zajišťuje mimo jiné zákonné pojištění záruky pro případ úpadku nebo pojištění profesní i obecné odpovědnosti.

Mobilní aplikace

Pojišťovna ERV provozuje dvě mobilní aplikace dostupné v Google Play i App Store: Moje Evropská a ERV travel & care.

Aplikace Moje Evropská

Aplikace je určena primárně pro klienty využívající služeb pojišťovny. Díky ní s sebou na cesty nemusí vozit digitální kartičku cestovního pojištění ani žádné jiné listinné dokumenty, v aplikaci je vše potřebné bezpečně uložené a snadno dostupné. Slouží zároveň jako trezor naskenovaných osobních dokumentů. Kromě souhrnných informací o pojištění a souvisejících dokladů zde naleznete také užitečné kontaktní informace, proklik na asistenční službu nebo nahlášení škody, v neposlední řadě pak i praktické tipy a rady na cestu vč. aktuálního přehledu o bezpečnostní situaci v zahraničí. 

recenze ervpojistovna.cz

Aplikace ERV travel & care

Druhá z mobilních aplikací Evropská pojišťovny se zaměřuje primárně na poskytování informačního servisu pro cestovatele. Naleznete zde mj.:

 • informace o bezpečnostní a zdravotní situaci v kterékoli zemi světa
 • seznam prověřených nemocnic a lékáren
 • telefonní a další kontakty na bezpečnostní složky, ambasády a zastupitelské úřady
 • dopravní informace
 • celní předpisy
 • ekonomické informace
 • informace o obchodních zvyklostech dané země

Zkušenosti klientů pojišťovny

Už jen letmý pohled do referencí na portále Google ukazuje, že drtivá většina klientů hodnotí služby ERV Evropské pojišťovny více než pozitivně. Téměř ze všech hodnocení čiší spokojenost, nadšení a vděčnost za profesionální pomoc v nouzové situaci. Zákazníci si pochvalují především vstřícnost pracovníků pojišťovny, jejich lidské jednání a empatický, individuální přístup. Kladně hodnotí jak pomoc poskytnutou přímo v místě pobytu dovolené, tak i vyřizování škod a vyplacení pojistného plnění po návratu do vlasti.

Stovky recenzí jednoznačně potvrzují, že informace a sliby na webu pojišťovny nejsou jen prázdnými hesly, ale že opravdu dochází k jejich naplnění v praxi a Evropská pojišťovna se pyšní pozicí jedničky na trhu cestovního pojištění právem.

Závěr a shrnutí

ERV Evropská pojišťovna je na českém trhu jedinou pojišťovnou specializovanou na cestovní pojištění. Na tomto poli nasbírala za desítky let své existence řadu cenných zkušeností. Společnost disponuje silným zahraničním zázemím, tvoří součást největší a nejstarší skupiny cestovních pojišťoven na světě. 

Po celém světě provozuje síť center pomoci pro řešení problémů svých klientů přímo na místě pobytu a pro své zákazníky zajišťuje také nonstop asistenční služby vč. pomoci česky hovořícího lékaře na telefonu. Ať tedy potřebujete na cestách pomoc kdykoli a kdekoli, pojišťovna ERV se o vás vždy rychle a profesionálně postará.

Produktová nabídka je jednoduchá a přehledná, pro občany nabízí společnost především dva typy cestovního pojištění – SingleTrip pro jednorázové výjezdy a MultiTrip pro opakované cesty v průběhu roku.

Obě tyto pojistky zahrnují pojištění léčebných výloh, krádeže osobních věcí a odpovědnosti za škodu a také asistenční služby. U pojištění SingleTrip i MultiTrip si lze vybrat z více balíčků podle stupně pojistné ochrany a škály zahrnutých služeb a lze je rozšířit o rozmanitá připojištění (třeba mazlíčků nebo rizikových sportů).

Cestovní pojištění lze uzavřít rychle a jednoduše z pohodlí domova doslova na pár kliknutí v intuitivním formuláři –  bez nutnosti telefonátů nebo fyzické návštěvy pojišťovny. Cena pojistky je určována individuálně, roli hraje především délka zájezdu a cílová destinace. Pojišťovna nabízí zajímavé slevy pro více členů jedné rodiny, pro děti do 18 let nebo při uzavření pojistky online.

V nabídce pojišťovny ERV nalezneme také několik dalších specializovaných pojistek, z nichž některé nabízí ERV jako jediná pojišťovna na trhu, např. pojištění kol a elektrokol, dronů, fotoaparátů, hudebních nástrojů aj.  

Kromě pojistných produktů pro občany nabízí Evropská pojišťovna služby také pro firmy a cestovní kanceláře – v podobě řešení na míru pro zaměstnance vyjíždějící na služební cesty, pojištění pro případ úpadku cestovní kanceláře, pojištění profesní odpovědnosti aj. 

Pojišťovna ERV klade v nabídce svých služeb i v podobě svých obchodních podmínek a webových stránek důraz na srozumitelnost, transparentnost, přehlednost. Na jejím webu, který je dostupný v české a anglické verzi, naleznete přehledné představení společnosti a jejích produktů, odpovědi na nejčastější dotazy klientů, cestovatelský blog a řadu užitečných tipů a doporučení pro zahraniční cesty. V neposlední řadě pak samozřejmě také rychlý proklik na sjednání pojistky nebo nahlášení škody. 

Díky svým letitým zkušenostem, rozsáhlé základně pro poskytnutí okamžité pomoci kdekoli na světě, profesionalitě, rychlosti při vyřizování škodních událostí (které probíhá kompletně online) a lidským přístupem ke každému klientovi je Evropská pojišťovna pro uzavření cestovního pojištění jasná volba. Pro získání rychlého přehledu o jejích produktech a ceně pojistného můžete využít intuitivní online kalkulačku

Zdroje

Zákon č. 159/1999 Sb. – Zákon o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu

ERV Evropská pojišťovna. Představení společnosti [online]. ©2024 [cit. 2024-05–03]. Dostupné z: https://www.ervpojistovna.cz/cs/o-nas

ERV Evropská pojišťovna. Pojištění SingleTrip [online]. ©2024 [cit. 2024-05–03]. Dostupné z: https://www.ervpojistovna.cz/cs/cestovni-pojisteni-singletrip

ERV Evropská pojišťovna. Pojištění MultiTrip [online]. ©2024 [cit. 2024-05–03]. Dostupné z: https://www.ervpojistovna.cz/cs/celorocni-cestovni-pojisteni

ERV Evropská pojišťovna. Ostatní pojištění [online]. ©2024 [cit. 2024-05–03]. Dostupné z: https://www.ervpojistovna.cz/cs/ostatni-pojisteni

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}