Sjednávání pojištění přes internet se stává zcela běžnou záležitostí, což platí i v případě pojištění cestovního. Jaké jsou jeho výhody? Podívejte se na mé vlastní zkušenosti se sjednáním pojištění do zahraničí online.

Říkáte si, že si zasloužíte oddech nejen o prázdninách, ale i během roku? My jsme si nedávno řekli, že si potřebujeme odpočinout někde v teple a nabrat síly. Naše volba padla na Rhodos, na kterém jsme už párkrát byli a který nám doslova učaroval. I na přelomu září a října zde panují velmi příjemné teploty. Pryč jsou však davy turistů, které sebekrásnější dovolenou umí pěkně otrávit. Počasí nebylo každý den ideální, ale moře jsme si užili dosyta a stejně tak i památek, kterých je zde celá řada. I na podzim má dovolená u moře zkrátka něco do sebe!

Radostné i strastiplné plánování dovolené

Plánování dovolené je radost i starost zároveň. Hledání krásných míst, která by byla škoda propásnout, se střídá s méně příjemným hledáním výhodných letenek, ubytování a v neposlední řadě také pojištění. Jak si ušetřit zbytečné starosti? K tomu jsou jako stvořené srovnávače, na kterých naleznete výhodnou nabídku mnohem rychleji, než když budete zkoumat nabídky na stránkách jednotlivých leteckých, pojišťovacích a dalších společností.

Ušetřete na cestovním pojištění

Úspora až 70 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Zejména na letenkách se dá velmi ušetřit, zvlášť jestli nebudete striktně trvat na konkrétním termínu. Já nejčastěji spoléhám na vyhledávač letenek kiwi.com, který je velmi intuitivní a přehledný. Podobně je tomu i v případě srovnávače epojisteni.cz, kde si lze během chvilky srovnat nepřeberné množství nabídek všech pojišťovacích společností.Pojištění do zahraničí online

Cestovní pojištění podle destinace, počtu osob a délky pobytu

Výhodou cestování po Evropě je jednotná cena cestovního pojištění, vyjma několika málo zemí, které spadají do jiné skupiny (Rusko, Bělorusko, Ukrajina, Moldavsko).

Na rozdíl od jiných typů pojištění nepotřebujete ke sjednání cestovního pojištění téměř žádné informace. Nemusíte nic dohledávat v technickém průkazu, v kupní smlouvě k nemovitosti a podobně. Stačí základní údaje o osobách, na které se má cestovní pojištění vztahovat.

I základní varianty cestovního pojištění vždy kryjí léčebné výlohy, ale rozsahem dalšího krytí se už liší. Zde je třeba vzít v úvahu aktivity, kterým se v zahraničí hodláte věnovat. Zatímco v rámci pojištění léčebných výloh vám budou uhrazeny náklady související se zdravotní péči v zahraničí, které mohou být ve výsledku poměrně vysoké. I v rámci klasické odpočinkové dovolené se vyplatí připlatit si za pojištění odpovědnosti za škodu, pokud není součástí základní nabídky. Při cestování letadlem by mělo být samozřejmostí také pojištění zavazadel.

Okamžité sjednání cestovního pojištění

Chcete skoncovat s dlouhým plánováním a jednat impulzivně? I v tomto případě se vyplatí neopomenout cestovní pojištění. Jestliže si koupíte letenku na následující den, najděte si alespoň pět minut na sjednání cestovního pojištění. To je možné sjednat až v den odjezdu, důležité je však pojistné uhradit. Také si nezapomeňte vytisknout smlouvu o pojištění a poznačit si kontakty pro případ, že by bylo potřeba řešit nějakou pojistnou událost už ze zahraničí.

Postup při sjednání pojištění do zahraničí online

Jak najít výhodné Cestovní pojištění během pár minut, těsně před odjezdem na dovolenou? K tomu jsou velmi užitečným nástrojem srovnávače pojištění. Zde si podle několika málo parametrů najdete výhodnou nabídku cestovního pojištění a jeho srovnání už nestojí nic v cestě. Obvykle je zcela dostačující zadat zemi, do které se chystáte, dále také délku pobytu, počet osob, na které se bude pojištění vztahovat. Dále už záleží jen na vás, která připojištění zvolíte.

I základní varianty cestovního pojištění vždy kryjí léčebné výlohy, ale rozsahem dalšího krytí se už liší. Zde je třeba vzít v úvahu aktivity, kterým se v zahraničí hodláte věnovat. Zatímco v rámci pojištění léčebných výloh vám budou uhrazeny náklady související se zdravotní péči v zahraničí, které mohou být ve výsledku poměrně vysoké. I v rámci klasické odpočinkové dovolené se vyplatí připlatit si za pojištění odpovědnosti za škodu, pokud není součástí základní nabídky. Při cestování letadlem by mělo být samozřejmostí také pojištění zavazadel.

Jakmile se rozhodnete pro konkrétní nabídku, je nutné zadat ještě údaje o všech účastnících a samozřejmě také kontaktní údaje. I to je však záležitostí chvilky a vy následně prostřednictvím e-mailu obdržíte smlouvu o cestovním pojištění a pokyny k platbě.Pojištění do zahraničí online

Cestovní pojištění na rok

Musím se přiznat, že zvažuji i možnost celoročního cestovního pojištění, neboť by mi tak odpadlo vyřizování pojištění před každým odjezdem do zahraničí. Jeho ceny mě velmi příjemně překvapily.

Nabídky cestovního pojištění: Řecko

Pojďme se podívat na nabídky pojištění do Řecka, které názorně ukazují možnosti cestovního pojištění v rámci Evropy. Sami se přesvědčíte, že cenové rozdíly jsou opravdu nízké.

Pojišťovna Slavia: varianta Exclusive

Léčebné výlohy: 5 milionů korun

Kromě pojištění léčebných výloh tato varianta zahrnuje také úrazové připojištění, pojištění odpovědnosti, asistenční služby, pojištění zavazadel, pojištění zpoždění letu a zavazadel, únos letadla, pojištění zničení lyží a odškodnění po nehodě. Jedná se tedy o poměrně komplexní nabídku, která představuje velmi dobrý kompromis z hlediska kvality i ceny.

Cena pro jednu osobu na týden: 144 Kč

Pojišťovan UNIQA: varianta K5

Léčebné výlohy: 5 milionů korun

Pojištění léčebných výloh ve výši 5 milionů korun je velmi dobrým parametrem. Nechybí ani úrazové připojištění, pojištění zavazadel, pojištění zachraňovacích nákladů, pojištění zpoždění letu a zavazadel, únos letadla, pojištění odpovědnosti, asistenční služby a odškodnění po nehodě.

Cena pro jednu osobu na týden: 192 Kč

Pojišťovna AXA Assistance: varianta Reference super

Léčebné výlohy: 3 miliony korun

Pojištění léčebných výloh ve výši 3 milionů korun by mělo být dostačující. Dále tato varianta zahrnuje odškodnění po nehodě, další připojištění jsou volitelná. Tento balíček je tedy určen spíše pro nenáročné cestovatele.

Cena pro jednu osobu na týden: 118 Kč

Pojišťovna Union: varianta Standard

Léčebné výlohy: neomezeně

Nespornou výhodou tohoto pojištění je neomezené plnění pojištění léčebných výloh. Součástí pojištění je také úrazové připojištění, pojištění odpovědnosti, asistenční služby a nechybí ani odškodnění po nehodě.

Cena pro jednu osobu na týden: 129 Kč

Cestovní pojištění a zimní dovolená

Ovšem co zimní dovolená? Chystáte se letos za sněhem do Alp? Ceny pojištění pro týdenní dovolenou budou obdobné, neboť v rámci Evropy žádné výraznější cenové rozdíly nepanují.

V případě zimní dovolené se však rozhodně nevyplatí podcenit další užitečná připojištění. Samozřejmostí by mělo být rozhodně připojištění zimních a rizikových sportů. Stejně tak budete mít větší jistotu díky připojištění úrazu, které se vztahuje na trvalé následky či úmrtí následkem úrazu. Jestliže se do Alp chystáte autem, měli byste při sjednávání pojištění pamatovat také na rozšířené asistenční služby, které oceníte v případě nenadálé poruchy a díky nimž si ušetříte spoustu starostí.

Jaké jsou vaše zkušenosti se sjednáváním cestovního pojištění online? Spoléháte na oblíbené srovnávače pojištění, nebo volíte vždy stejnou pojišťovnu? Podělte se s námi o užitečné tipy!

Pojištění do zahraničí online

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na