.st0{fill:#FFFFFF;}

Pojištění do zahraničí od VZP. Podrobná recenze 

 18 srpna, 2019

Jana Vochková

Ohodnotit

I když budete cestovat jen na Slovensko nebo do jiné země Evropské unie, určitě si sjednejte cestovní pojištění. Na první pohled by se mohlo zdát, že s evropským průkazem zdravotního pojištění se není čeho bát, ale není tomu tak. Poplatky za péči a spoluúčast by vám dovolenou nepříjemně prodražily. Jaké výhody má cestovní pojištění od VZP? A jak najít to nejlevnější cestovní pojištění?

O Všeobecné zdravotní pojišťovně

Všeobecná zdravotní pojišťovna je největší pojišťovnou v České republice. Byla první na našem trhu a klientům poskytuje služby už více než 25 let. Než VZP začaly konkurovat ostatní zdravotní pojišťovny, byli všichni klienti pojištěni u ní. Postupně část klientů přešla k jiným pojišťovnám a začali využívat různých zvýhodněných programů pro nově registrované klienty.

6 miliónů klientů ale u VZP zůstalo, a to zejména proto, že pojišťovna má nejširší smluvní portfolio s lékaři a zdravotními centry. Klientům nabízí i nejrůznější věrnostní programy, programy prevence, příspěvky na sportovní aktivity nebo slevy u sítě partnerů.

VZP (logo)

Osoba pojištěná u Všeobecné zdravotní pojišťovny se může těšit na hustou síť 190 poboček. Pobočky naleznete v každém kraji České republiky. Pojišťovna provozuje i infolinku a řadu služeb můžete objednat on-line.

Kód zdravotní pojišťovny je 111 a sídlo má na Praze 3.

Pojištění do zahraničí od VZP

Cestovní pojištění si můžete sjednat pro pobyt v délce od 1 dne do 365 dní. Rovněž je možné sjednat roční pojištění ve variantě, kdy v zemi pobýváte nepřetržitě 90 dní a pak se vždy vracíte do ČR.

Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí 3 balíčky cestovního pojištění do zahraničí. Cenově nejpříznivější je varianta MINI následuje varianta OPTIMAL a nejdražší pojištění je balíček služeb ELITE.

Pokud si objednáte pojištění do zahraničí v balíčku MINI, máte pokryty pouze léčebné výlohy a případnou repatriaci. Zároveň pojištění kryje i pojištění odpovědnosti.

V balíčku OPTIMAL je zahrnuto pojištění léčebných výloh a repatriace, pojištění odpovědnosti i úrazové pojištění. Současně pojištění kryje i případnou škodu na osobních věcech.

Nejlepší pojistné krytí nabízí balíček služeb ELITE. Máte pojištěny léčebné výlohy a repatriaci, odpovědnost, osobní věci i úrazové pojištění. Současně zahrnuje balíček služeb i pojištění hospitalizace.

Cena pojištění do zahraničí od VZP

Pokud cestuje dospělá osoba po evropských zemích, stojí ji pojištění na jeden den 26 Kč. To v případě, že zvolí balíček pojištění MINI. Pokud si vybere pojištění OPTIMAL, zaplatí za jeden den 36 Kč. Nejširší pojistné krytí v balíčku ELITE už vychází na 40 Kč za den.

Dítě zaplatí 17 Kč za jeden den pojištění v balíčku služeb MINI, 23 Kč za den v balíčku služeb OPTIMAL a 25 Kč za den v balíčku služeb ELITE.

Nejvyšší sazby účtuje VZP seniorům. Cestující ve věku od 70 do 79 let si musí připravit na úhradu balíčku MINI už 52 korun. Balíček OPTIMAL je vyjde na 76 korun a balíček ELITE dokonce na 99 korun za jeden den pojištění.

Slevy z pojištění

Kdo je klientem VZP má nárok na 10% slevu z pojištění. Pokud jste klientem VZP a zároveň jste se zaregistrovali do Klubu pevného zdraví, máte na pojištění dokonce slevu 30 %. Zároveň je možné využít 10% slevu pro pojištění sjednané prostřednictvím on-line služby.

Doplňkové služby

VZP mimo uvedené balíčky nabízí i možnost připojištění určitých rizik. Připojištění si můžete dokoupit k balíčku OPTIMAL nebo ELITE. Nabízí se celá řada kombinací a variant.

Možnosti připojištění:

  • Na léto – zahrnuje pojištění cestovních dokladů, úrazové pojištění PLUS, pojištění odpovědnosti PLUS, pojištění zapůjčení sportovního vybavení, pojištění zásahu horské záchranné služby PLUS.
  • Bezstarostná jízda – zahrnuje pojištění asistenčních služeb vozidel. V případě, že vozidlo není možné opravit, je odtaženo až do vašeho servisu v místě bydliště.
  • Letadlo – pojištění vás kryje pro případ, že má letadlo zpoždění a vy musíte hradit další náklady. Zároveň vám pojistí i zmeškání dopravního prostředku nebo zpoždění zavazadel.
  • Golf – vybavení pro golf bude pojištěno, stejně jako GREEN FEE poplatek a zapůjčení sportovního vybavení. Současně jsou pojištěny i cestovní doklady. Pojištění obsahuje i úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti, obojí ve variantě PLUS.
  • Na zimu – budete pojištěni pro provozování zimních sportů ve snowparku. Pojištěno bude i zapůjčení sportovního vybavení nebo případné poškození vašeho sportovního vybavení. Samozřejmostí je pojištění zásahu horské záchranné služby, pojištění odpovědnosti a úrazové pojištění. Vše ve variantě PLUS.
  • All risk – zahrnuje všechny uvedené doplňkové služby.

Jednotlivě pak lze dokoupit pojištění pro extrémní nebo profesionální sporty, pojištění veterinární péče pro domácího mazlíčka nebo pojištění storna zájezdu.

Cestovní pojištění na dovolenou

Na konkrétním příkladu jsou uvedeny rozdíly jednotlivých typů pojištění. Pokud jste dospělá osoba a jedete na týdenní dovolenou do Chorvatska, bude vás nejlevnější balíček MINI stát 158 korun. Za balíček OPTIMAL už zaplatíte 230 korun. On-line formulář vám nabídne i třetí typ pojištění za 346 korun.

Za 158 korun budete mít pojištěnou zdravotní péči včetně repatriace, a to až do výše 3 000 000 korun, zároveň máte pojištěnou akutní zubní péči do 5 000 korun. V rámci pojištění odpovědnosti je stanovený pojistný limit na 2 000 000 korun.

Kdo si vybere variantu pojištění za 230 korun, má zdravotní péči pojištěnou bez jakéhokoliv finančního limitu. Zubní ošetření a pojištění odpovědnosti je se stejnými limity jako levnější typ pojištění. Navíc jsou pojištěny trvalé následky úrazu částkou 200 000 Kč a smrt částkou 100 000 Kč. Osobní věci jsou pojištěny částkou 10 000 korun.

Nejdražší balíček pojištění nemá stanovený limit pro zdravotní péči, zubní péče je do částky 7 500 Kč a odpovědnost až do výše 3 000 000 Kč. Trvalé následky úrazu mají limit 300 000 Kč a v případě smrti je to částka 150 000 Kč. Osobní věci jsou kryty částkou 20 000 Kč.

Pojistěte i jednodenní výlety

Kromě klasického cestovního pojištění na různé typy dovolené nabízí VZP i pojištění s názvem MiniTRIP. Je určeno pro ty, kteří často odjíždějí na jeden den za hranice a stejný den se vracejí. Pojištění je platné vždy na 24 hodin a můžete jej uzavřít na turistickou ale i na pracovní cestu. Pojištění kryje léčebné výlohy, osobní věci i odpovědnost. Součástí služeb je i případná repatriace. V rámci pojištění máte kryté i běžné rekreační činnosti nebo sportovní aktivity. Pojištění se sjednává na celý rok.

Kde hledat nejlevnější cestovní pojištění

Při cestě do zahraničí nebo při opakovaných cestách do zahraničí se vyplatí porovnat si nabídky od několika pojišťoven. Zpravidla naleznete nejen levnější pojištění, ale i nabídku širšího krytí a vyšších limitů.

Pochopitelně není možné kvůli jednomu dni v zahraničí strávit hodiny na internetu při testování nejrůznějších kalkulaček. Mnohem snadnější je vyzkoušet internetové srovnávače pojištění. Fungují velmi spolehlivě a během několika vteřin vám přehledně zobrazí nabídky mnoha pojišťoven. Uvidíte nejen cenu pojištění, ale i jednotlivé limity a varianty pojistných balíčků. Zároveň budete mít možnost si pojištění okamžitě sjednat.

Perfektním srovnávačem je ePojištění.cz. Nabízí srovnání nejen pro cestovní pojištění, ale také pro povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění majetku nebo různá doplňková pojištění.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}