Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, která se prezentuje pod zkratkou ČPZP, patří mezi druhou největší zdravotní pojišťovnu v ČR. V současné době má něco málo přes 1,2 milionu pojištěnců a patří tak díky tomu mezi tři největší pojišťovny v celé České republice. Kód této pojišťovny je 205. Jednou za rok je možné změnit zdravotní pojišťovnu, pokud tedy budete chtít přestoupit od své pojišťovny právě k České průmyslové zdravotní pojišťovně, měli byste vědět, co všechno tato zdravotní pojišťovna svým klientům nabízí.

Co ČPZP nabízí svým klientům?

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna svým klientům nabízí opravdu široké spektrum služeb. Nabízí mimo jiné i on-line přehled veškerých plateb klienta, které za něj jeho pojišťovna provedla. Díky tomu mají klienti možnost kontrolovat, zda si v tomto případě lékaři nevymýšlejí různé zdravotní úkony. Kromě jiného si klienti mohou sjednat takzvanou kartu života, která nabízí podrobný přehled o zdravotním stavu daného pacienta. Kromě jiného vychází pojišťovna vstříc i celiakům, tedy těm, kteří musí dodržovat bezlepkovou dietu a to ve výši 1.500 Kč ročně. Tato částka je jednou z nejvyšších částek příspěvku v ČR.

Preventivní programy pro klienty ČPZP a spoustu dalšího

Stejně tak, jako celá řada jiných pojišťoven, nabízí i ČPZP celou řadu klientských slev a akcí.

Ušetřete na cestovním pojištění

Úspora až 70 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Děti a mladiství do 17 let získávají roční příspěvek 1.500 Kč a to na očkování, které nehradí zdravotní pojišťovny, dále na plavecké kurzy, dětské tábory či ozdravné pobyty. Kromě jiného nabízí v preventivních programech i řadu preventivních příspěvků, jako například na prevenci obezity, kontrolu zraku či zdraví dítěte. Využít můžete i speciálních ozdravných pobytů v přírodě, které vašim dětem zpestří jejich život a poskytnou jim pohled na zdravý životní styl.

Ženy od 18 let získávají v rámci preventivního programu od ČPZP možnost čerpat až 1.000 Kč ročně na očkování, preventivní vyšetření rakoviny prsu, diabetes, prevenci osteoporózy, laserovou operaci očí, cholesterol či prevenci rakoviny tlustého střeva.

Muži od 18 let mohou čerpat rovněž 1.000 Kč ročně a to například na prevenci rakoviny kůže, prevenci rakoviny prostaty, kterou je třeba na 40 let pravidelně u mužů sledovat či na diabetes, cholesterol a spoustu dalšího.

Ti, kteří rádi darují krev, mají možnost získat příspěvek až ve výši 3.500 Kč a to v momentě, kdy se stanou například novými dárci a pomohou tak zachránit lidský život, tehdy, budou-li si přát využít vitaminy pro kvalitnější krevní obraz a podobně. Rovněž mají možnost získat za určitý počet odběrů bronzovou medaili od profesora MUDr. Jana Jánského či Zlatý kříž ČČK.

Ozdravné a léčebné pobyty

Pro děti ČPZP pořádá každým rokem ozdravné a léčebné pobyty, které zahrnují 14denní ozdravný pobyt bez doprovodu rodičů. Tyto pobyty probíhají ve velmi příznivých klimatických podmínkách, kde se děti dočkají příjemného přímořského i vysokohorského vzduchu. Na těchto pobytech je navíc vždy přítomen i zdravotnický a lékařský doprovod. V nedávné době byl podniknut ozdravný pobyt na Slovensku i v Černé Hoře.

Akce ČPZP

Kromě jiného ČPZP pořádá i celou řadu akcí, kterých se účastní ve formě partnera či přímo pořadatele celé akce. Mezi akce se řadí například nadcházející triatlonová výzva uprostřed malebné přírody v Prachaticích či následná obecní veselice v Cholině, kde si účastníci užijí zábavné odpoledne plné akcí.

Zeptejte se lékaře

Dále ČPZP nabízí svým klientům možnost zeptat se lékaře on-line prostřednictvím formuláře přítomného přímo na stránkách ČPZP.

Cestovní pojištění

Pokud často a rádi vyrážíte na cesty do zahraničí, je třeba myslet rovněž i na cestovní pojištění, které mohou využít jak klienti ČPZP, tak i ti, kteří klienty nejsou. Není dobré se při cestách do zahraničí spoléhat na to, že se nemůže nic stát. Pokud by vás totiž zastihla na vašich cestách jakákoli nemilá zdravotní událost, z vaší dovolené by se bez cestovního pojištění mohla stát dovolená doslova hororová. O léčebných výlohách v zahraničí ani nemluvě. Na základě toho si pro vás ČPZP připravila hned několik lichotivých balíčků s možnostmi pojištění v zahraničí. Balíček cestovního pojištění si můžete sjednat přesně dle svých požadavků a to tak, abyste za balíček neplatili zbytečně příliš peněz. Díky tomu si tak sestavíte cestovní pojištění přímo na míru vašim požadavkům. Pojistit se můžete od 0 do 90 dní.

ČPZP logo

Příklad využití balíčků cestovního pojištění na modelovém příkladu jedné osoby, která turistickou cestou po Evropě stráví 3 dny a její věk je od 18 do 69 let.

Balíček ZÁKLAD

  • V tomto balíčku jsou zahrnuty pouze léčebné výlohy. Cena tohoto balíčku je 35 Kč.

Balíček STANDARD

  • V tomto balíčku na vás čeká nejen pojištění léčebných výloh nýbrž i pojištění odpovědnosti za škodu. Cena tohoto balíčku je 51 Kč.

Balíček KOMPLET

  • V tomto balíčku naleznete pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti za škodu a také pojištění zavazadel. Cena tohoto balíčku je 75 Kč.

Balíček LÉTO

  • V tomto balíčku na vás čeká pojištění léčebných výlohy, úrazu, odpovědnosti za škodu, zavazadel a dokonce i sportovního vybavení. Cena tohoto balíčku je 90 Kč.

Slevy

Ke všem zmíněným variantám cestovního pojištění je možné získat rovněž i slevu pro studenta, která je pro osoby od 18 do 25 let. Tato sleva se poskytuje pro pracovní či turistickou cestu a lze ji využít i pro dlouhodobější pobyt v zahraničí.

Dále je možné získat slevu za takzvané opakované pojištění a to ve výši 5 %. Tato sleva se vztahuje na klienty, kteří si opakovaně vezmou cestovní balíček komplet a to buď léto anebo zima.

Slevu pro novorozence ve výši 100 % získáte tehdy, jedná-li se o dítě do 1. roku věku, které je současně pojištěno s jednou dospělou osobou u ČPZP.

Jak je to s pojistným plněním v balíčku ZÁKLAD?

V balíčku základ získáte pojistné plnění na léčebné výlohy v hodnotě 10.000.000 Kč.

Zdravotní péči ve výši 10.000.000 Kč

Repatriaci a převoz ve výši 10.000.000 Kč

Náklady na doprovázející osobu ve výši 30.000 Kč

Ošetření zubů ve výši 30.000 Kč.

Veškeré tato pojistná plnění získáte v momentě, kdy uzavřete balíček ZÁKLAD u ČPZP.

V každém případě je možné si jednotlivé druhy cestovního pojištění porovnat na portálu, který vám nabídne nejvýhodnější variantu pojištění a to přesně dle vámi zadaných požadavků. On-line srovnávač ePojištění vám tak na základě vámi zadaných údajů vybere cenově nejvýhodnější cestovní pojištění. Vždy ovšem záleží především i na tom, zda jste pojištěnci konkrétní zdravotní pojišťovny či nikoliv. Ceny pro pojištěnce jsou vždy o poznání výhodnější a také atraktivnější.

Srovnání komerčního pojištění

U ČPZP pojištění v balíčku ZÁKLAD vyjde na 12 Kč. V případě balíčku STANDARD vyjde na 17 Kč a balíček KOMPLET na 25 Kč.

Pojišťovna Allianz nabízí pouze balíček cestovního pojištění STANDARD za cenu 130 Kč a balíček KOMPLET za 194 Kč.

ČSOB pro vás má přichystán balíček STANDARD za 15 Kč a balíček KOMPLET za 59 Kč.

Pojišťovna Generali nabízí pojištění v balíčku ZÁKLAD za 16 Kč a pojištění v balíčku KOMPLET za 29 Kč.

Pojištění, které je sjednáno u ČPZP je připraveno pro klienty ve spolupráci s ČPP, tedy Českou podnikatelskou pojišťovnou. Jedná se především o standardní typ cestovního pojištění, které je ve stejném rozsahu nabízeno i jinými komerčními pojišťovnami. Osoba, která tak žádá o cestovní pojištění, nemusí být zákonitě klientem České průmyslové zdravotní pojišťovny. Klienty ovšem získají výhodnější sazby pro cestovní pojištění.

Pojištění do zahraničí od ČPZP

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na