.st0{fill:#FFFFFF;}

Nejvýhodnější cestovní pojištění pro diabetiky – recenze 

 28 listopadu, 2016

Kateřina Trousilová

Ohodnotit
Dnešní doba je dobou cestování. Každý z nás cestuje často a rád. Někoho přivádí na cesty pracovní povinnosti – počet lidí, kteří brázdí všemi směry naši republiku nebo často i zahraničí v rámci své profese rok od roku stoupá – jiní cestují pro své potěšení, zejména o prázdninách, či o dovolených. Ale člověk s diabetem nechce být z možnosti cestovat vyřazen. Ještě v nedávné minulosti bylo cestování s diabetem složité. Skleněné stříkačky a kovové jehly, které bylo nutno po každém použití sterilizovat varem, utvořily z cestování obtížně zvládnutelný problém. I někdejší nepružné inzulínové programy, které vyžadovaly přesné dodržování určených hodin jídla, komplikovaly cestování.
Tuzemské pojišťovny zpravidla nenabízí žádné speciální cestovní pojištění pro diabetiky. Některé ale nabízí možnost připojištění vybraných závažných onemocnění, které diabetiky ohrožují nejvíce (selhání ledvin, mrtvice, oslepnutí a amputace nohy nad kotníkem). Doporučuje se rovněž připojištění glukometru a inzulinové pumpy proti odcizení. Diabetici se řadí do stejné rizikové skupiny jako senioři, protože je cukrovka velmi závažné onemocnění.
Diabetik by neměl zvůj zdravotní stav před pojišťovnou zamlčovat, protože jinak hrozí fakt, že cestovní pojištění pro diabetiky může být neplatné a daný pojištěnec si tak veškeré výdaje hradí ze svého.

Na co by měl diabetik myslet před sjednáním cestovního pojištění?

Měl cestu zkonzultovat se svým lékařem, který posoudí jeho zdravotní stav, a vysvětlí mu možná rizika jeho cesty. Zároveň mu vystaví lékařskou zprávu v anglickém jazyce. Je nutné brát v potaz i stupeň onemocnění a je-li to nutné, zajistit si ubytovaní s možností diabetické diety. Měl by si také zjistit informace o nejbližší lékárně či lékařské pohotovosti pro případ potřeby.

Neměl by vyhledávat země s nízkou úrovní hygieny. V těchto zemích cizinci snadno podlehnou infekčnímu střevnímu onemocnění, vůči kterému je místní obyvatelstvo odolné. Pro léčení diabetu je to vážná komplikace, zvláště přidruží-li se zvracení.

Součástí výbavy diabetika musí být dostatečná zásoba léků na celý pobyt. To platí zejména pro inzulín, který si své účinky uchovává pouze jeden měsíc. Je nutné jej uchovávat v lednici. Pro odvrácení hrozící hypoglykemie je vhodné mít u sebe dostatek sladkých nápojů či potravin.

Vyřiďte si kartičku s mezinárodním označením,že jste diabetik.

Nutnost mít s sebou mezinárodní legitimaci diabetika

Na co nesmí diabetik zapomenout?

Dávky inzulinu mít raději na dvou místech (například příruční zavazadlo a odbavené zavazadlo).

Inzulin v různých zemích se může lišit koncentrací.

Doklad o zaplaceném cestovním zdravotním a úrazovém pojištění

Léky proti trávicím potížím (průjem či zvracení dehydratuje organismus a snižuje hladinu cukru, proto se jim snažte předejít např. vhodnými bonbóny, žvýkačkami či léky).

Léky musí být opatřeny jménem odpovídajícím údajům na letence; maximálně 8 uncí (227 g) tekutých léků na lékařské potvrzení (inzulin, gel proti hypoglykemii) a 4 unce (113 g) ostatních tekutých léků.

Nejvýhodnější cestovní pojištění pro diabetiky - tabletky

Je dobré si před cestou připravit jednoduchý slovníček základních pojmů, které se týkají diabetu a jeho komplikací. Výbornou příručkou je „Diabetický SOS slovník“, který vydalo Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí.

Inzulin chraňte před extrémními teplotami (+/-) a přímým slunečním svitem

Alkohol konzumujte umírněně. Může dojít k rozvoji hypoglykémie.

Před fyzickými aktivitami si změřte glykémii a případně se najezte, rizikovější aktivity, jako je horolezectví, potápění nebo plavání, neprovádějte nikdy sami a vždy u sebe mějte osobu, která ví, jak vám v případě hypoglykémie pomoci.

Kvůli diabetické neuropatii věnujte zvýšenou pozornost puchýřům nebo drobným poraněním. To znamená pohodlné prostorné boty a ponožky z přírodních materiálů.

Vhodnou hygienu dolních končetin – i malá oděrka může vést k závažným komplikacím.

Osobní glukometr (pokud ho máte a používáte), proužky a rezervní jehličky. Doklad o cestovním zdravotním a úrazovém pojištění.

Konverze inzulinoterapie na lokální čas vyžaduje častější kontroly glykemie glukometrem. Při dlouhém letu je nutné dobře rozvrhnout jednotlivá jídla a s nimi související dávky inzulinu.

V hotelu tedy oznamte, že jste diabetik a zjistěte, zda je možná speciální dieta. Dalším možným požadavkem je přístup do bazénu nebo tělocvičny, na toto dbejte obzvláště v tropických oblastech.

Které pojišťovny jsou diabetikům naproti?

Pojišťovny s námi sjednají obyčejné cestovní pojištění, ale výlohy za léky spojené s diabetem nám neproplatí. Mnoho pojišťoven ale při sjednání cestovního pojištění nabízí výhodnou slevu. Pojďme se podívat, které pojišťovny jdou diabetikům naproti:

Generali

Pojišťovna Generali nám nabízí léčebné výlohy s limitem plnění až 100 000 000 Kč, lékařskou péči, kompenzaci za pobyt v nemocnici a odpovědnost za škodu na zdraví.

  • 13,-/den

ČSOB

Pojištění u této pojišťovny nám pokryje náklady na lékařské ošetření. Zaplatí nám také pobyt v nemocnici a léky předepsané lékařem.

Zajistí nám dopravu do nejbližšího zdravotnického zařízení a zpět, případně převoz do ČR. Zabezpečí přivolání opatrovníka. Zařídí i převoz tělesných ostatků do ČR nebo pohřeb (kremaci) v zahraničí.

  • 17,-/den

UNIQA

Tato pojišťovna nám umožňuje nechat se k cestovnímu pojištění ještě připojistit na pojištění nemocničního odškodného.

  • 27,-/den

AXA

Nabízí k cestovnímu pojištění ještě připojištění na chronická onemocnění.

V případě, že se projeví chronické onemocnění v zahraničí, nás ochrání. Kromě standardních nákladů krytých z pojištění léčebných výloh zahrnuje mimo jiné i úhradu nákladů nutných pro stabilizaci zdravotního stavu pojištěného, pokud zhoršení souvisí s chronickým onemocněním. Obsahuje i krytí nákladů na nečekanou komplikaci ambulantního ošetření chirurgického zákroku, k němuž došlo nejpozději 30 dní před počátkem cesty.

Připojištění zahrnuje krytí nákladů spojených se zhoršením chronického onemocnění, pokud za posledních 12 měsíců došlo ke změně zdravotního stavu (stabilizovaná chronická onemocnění jsou zahrnuta v základním rozsahu cestovního pojištění).

  • 35,-/den

VZP

Hradí zdravotní péči včetně repatriace a převozu do 3 000 000 Kč.

  • 45,-/den

Allianz

Tato pojišťovna nabízí neomezené léčebné výlohy.

  • 117,-/den

Něco málo na závěr

To, že jste diabetici neznamená, že byste měli být vynecháváni z pojistných programů. Dejte o sobě vědět a stůjte si za cestováním. Pokud si nejste stále jisti, jak to je s cestovním pojištěním pro diabetiky, neváhejte se zeptat na příslušné pojišťovně, kterou si vyberete. Tam vám vše vysvětlí a se vším vám poradí. Pokud si ale nejste jisti s výběrem pojišťovny kvůli cenám, vyzkoušejte tuto stránku, která pomohla se skvělým výběrem i mně.

Přeji Vám dobrý výber cestovního pojištění a skvělou odpočinkovou dovolenou!

Nejvýhodnější cestovní pojištění pro diabetiky konečný obrázek

 

 

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}