.st0{fill:#FFFFFF;}

Moje zkušenosti s cestovním pojištění od Generali Česká pojišťovna 

 27 února, 2020

Jana Vochková

5/5

Cestovní pojištění bývá nezbytnou součástí každého vycestování za hranice České republiky. Cestovní pojištění v naprostém základu zahrnuje jen minimum rizik, které se vám mohou stát. Na tato rizika jsou také stanoveny limity pojistného plnění. Veškeré nadstandardní výlohy si musíte připojistit, ať už se jedná třeba o zavazadla nebo pojištění odpovědnosti. Rozdílné také bývají pojistky u jednotlivých pojišťoven, takže se nemůžete vždy spolehnout, že budete mít přesně stejnou pojistnou smlouvu, jako mají vaši spolucestující.

Základní rizika krytá cestovním pojištěním

 • Léčebné výlohy – mezi jednoznačně nejdůležitější krytá rizika cestovního pojištění patří léčebné výlohy. Jestliže budete mít v zahraničí nějaký úraz nebo nehodu, bude vám kompletně hrazeno veškeré lékařské ošetření, do kterého spadá i přeprava do zdravotního zařízení. V akutních případech se do léčebných výloh počítá i ošetření u zubaře.
 • Asistenční služby – vycestování do zahraničí většinou obnáší i úplnou nebo alespoň částečnou znalost jazyka dané země, ve které se nacházíte, není to však podmínkou. V případě komplikací vám bude nabídnuta asistenční pomoc, která vypomůže s potřebným překladem do mateřského jazyka.
 • Převoz do vlasti – v případě smrtelného zranění je součástí cestovního pojištění i převoz těla nebo jeho ostatků na území České republiky.

Co si připojistit k základnímu cestovnímu pojištění

 • Připojištění úrazu – sjednat si cestovní pojištění je jedna věc, ale znát přesně jeho rozsah je věc druhá. Předpokládá se, že většinou součástí každého cestovního pojištění bude například běžný úraz, nikdo totiž nemyslí na žádné špatné události, které se mohou stát. Máte třeba strach, že si zlomíte ruku, až bude sjíždět svah, velikým překvapením pak bývá, že tento úraz není součástí pojištění. Zatímco vy nemyslíte na trvalé následky nebo smrt, pojišťovny myslí právě na to. Určitě je tedy připojištění úrazy důležitou součástí cestovního pojištění.
 • Pojištění zavazadel – pojištění zavazadel je převážně pro ty cestující, kteří cestují buď leteckou dopravou nebo třeba hromadným zájezdem autobusem. V těchto případech je pojištění zavazadel určitě na místě. Zkontrolujte si však, jaké výluky jsou uvedeny v pojistné smlouvy jednotlivých pojišťoven. Snažte se veškeré cennosti mít vždy u sebe v příručním zavazadle, abyste je měli na očích. V případě cestování vlastním automobilem, a poté se přemístíte rovnou do pokoje, kde budete bydlet, je toto pojištění zcela zbytečné, vždy ale záleží na rozhodnutí dané osoby, která si pojištění sjednává.
 • Připojištění odpovědnosti za škodu – toto pojištění hradí škody, které způsobíte jiné osobě, ať už na zdraví nebo majetku. I když si myslíte, že budete opatrní a nic nezpůsobíte, nikdy nemůžete vědět, jaké události se přihodí, je tedy dobré zvážit i toto připojištění. Jestliže cestujete s dětmi, určitě nad připojištěním neváhejte a sjednejte si ho. Pojišťovny tuto možnost nabízí většinou jen jednomu členovi rodiny, který pak zodpovídá za všechny ostatní včetně domácích mazlíčků.
 • Storno zájezdu – pokud jste si pobyt nesjednali samostatně, ale vše bylo zajištěno cestovní kanceláří, můžete si pojistit i storno zájezdu. V reálu se mluví o situaci, kdy vám při zrušení pobytu bude vrácena částka v určitém procentu, kterou jste zaplatili. Daná částka vždy záleží na tom, jakou máte s pojišťovnou sjednanou spoluúčast.
 • Nadstandardní asistenční služba – součástí základního cestovního pojištění bývá asistenční služba, nadstandardní asistenční služba zajišťuje i právní pomoc v případě komplikací.
 • Hospitalizace – ve vážných případech vám může být proplacen i pobyt v nemocnici.
 • Veterinární léčba – Generali Česká pojišťovna nabízí i možnost pojištění veterinární léčby, pokud cestujete se psem nebo kočkou. K tomuto pojištění budete potřebovat číslo pasu vašeho mazlíčka.

generali česká životní pojištění

Příklad

S manželem jsme se rozhodli, že vezmeme děti na týden na hory. Na dovolenou jsme jezdili pouze v letním období, takže pro nás vyřizování veškeré dokumentace bylo novinkou. Cestovní pojištění jsem sjednávala u společnosti Generaci Česká pojišťovna, máme s nimi již několikaleté zkušenosti, takže jsme si zvolili jejich důvěru. Pojištění bylo sjednáno pro kompletní rodinu (2 dospělé osoby, 1 student a 1 dítě). Při sjednávání jsem měla komplexní požadavky, co musí pojistka obsahovat, abych pokryla celou naši rodinu. Pojišťovna mi nabídla hned 3 možné balíčky pojištění. První balíček Start jsem okamžitě zavrhla, protože byl „osekán“ na pouhé základy a vše bych musela doplácet. Druhý a třetí balíček byl již přijatelný. Zvolila jsem nakonec druhý balíček Standard, který byl za 1. 152 Kč celkem pro všechny členy na zvolený týden. Limity byly následující:

 • Léčebné výlohy – 25 000 000 Kč
 • Akutní zubní ošetření – 20 000 Kč
 • Opatrovník – 50 000 Kč
 • Zásah horské služby – 500 000 Kč
 • Terorismus – 3 000 000 Kč

Kromě léčebných výloh, které byly oproti balíčku Exclusive poloviční, byly všechny limity zcela totožné. Součástí balíčku pojištění bylo také úrazové pojištění, které jsem velice ocenila, pokud by nebylo součástí, určitě bych si ho doplatila. Zde byly limity následující:

 • Trvalé následky – 200 000 Kč
 • Smrt úrazem – 100 000 Kč
 • Denní odškodné za úrazy – 200 Kč

Cestovali jsme sice vlastním autem a chatu jsme měli pronajatou od známé, takže pojištění zavazadel nebylo nutné, i tak bylo součástí pojištění, takže se s tím nedalo nic dělat a cenu tak neovlivnilo dolů. Opakem bylo připojištění odpovědnosti za škodu, které jsem doslova vyžadovala a bylo zahrnuto v ceně – pojistné plnění tohoto připojištění bylo 10 000 000 Kč.

Navíc jsem si nechala připojistit ještě pobyt v nemocnici, nadstandardní asistenční a právní služby, ale také pojištění spoluúčasti na věci půjčené. Kvůli nepravidelnému jezdění na hory jsme neměli vlastní vybavení, ale vše bylo zapůjčené z půjčovny, nechtěla jsem tak riskovat, že budeme muset platit ještě plnou cenu půjčovně, kdyby se lyže zlomily. Navíc jsem si sjednala i asistenční službu AutoCare. Komplexně se mi tak pojištění navýšilo o 660 Kč. Celková cena tak činila 1.812 Kč. Sjednávala jsem vše online, takže jsem od pojišťovny obdržela 20 % slevu.

Všeobecně jsem s výběrem pojišťovny byla velice spokojená, většina mých požadavků byla zahrnuta již v základním cestovním pojištění, nemusela jsem tak platit vysoké sumy za připojištění. Moc se mi líbilo, že i když jsme byli pojištěni všichni, platili jsme dohromady pojištění pouze za 3 členy rodiny. Pozor v případě, pokud někam cestujete se ženou, která je těhotná. Pojišťovna Generali sice těhotné ženy pojistí, ovšem pouze do 26 týdně těhotenství, a jestliže je těhotenství připsáno jako rizikové, na cestovní pojištění nemáte nárok.

Sjednat si cestovní pojištění lze i online, a navíc bývá bonusem sleva, kterou automaticky získáte. Stačí využít tento srovnávací portál, kde si naklikáte veškeré své požadavky, které od cestovního pojištění očekáváte a poté jen kouknete, která pojišťovna nabízí vhodné podmínky za rozumnou cenu. Pojištění je vyřízené během několika minut, takže pokud na něj zapomenete, zvládnete ho vyřídit i po cestě na letiště. Pojišťovna Generali nezahajuje datum pojištění chvíli, kdy jim přijde úhrada pojištění na účet, ale doba začátku pojištění je ve chvíli, kdy jako zákazník odešlete platbu. V případě spontánního výletu o víkendu nebo ve svátek se nemusíte bát, že budete bez pojištění.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}