Cestovní pojištění slouží k úhradě léčebných výloh v zahraničí a lze jej v dnešní době sjednat na různě dlouhý časový úsek, záleží pouze na vás. Pokud jezdíte pravidelně na služební cesty několikrát do roka, existuje dokonce i pojištění, které pokryje případné zranění na vašich cestách po celý rok. Nemusíte jej tak sjednávat při každé pracovní vyjížďce za hranice naší země.
Vyplatí se vlastně toto pojištění? Je vůbec potřeba, sjednávat jej? Kdy jej sjednat a co vše může jako bonus obsahovat, to se dozvíte v dnešním článku.

Za hranice ČR bez pojištění pouze pro hazardéry

Nenechte se mýlit vzhledem vaší kartičky pojištěnce. Ta na sobě sice opravdu má logo evropské unie, to ale rozhodně neznamená, že nebudete v zemích EU platit případnou zdravotnickou péči či doplácet léky. Kartička pojištěnce vám tedy rozhodně pro cestu do zahraničí nestačí!
Váš bankovní poradce vás určitě bude přesvědčovat, že vám jistojistě stačí dodatkové pojištění k vaší platební kartě. Ano, jakési cestovní pojištění dost často k platebním kartám jako bonus získáte, rozhodně však doporučujeme, pečlivě si zjistit, jaká výše krytí u tohoto pojištění je. Mnohdy jde o velmi malou až zanedbatelnou částku. Rozhodně u něj ale nenajdete pojištění ztráty zavazadel a jejich případnou náhradu.

sjednání cestovního pojištění

Ušetřete na cestovním pojištění

Úspora až 70 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Proč tedy sjednat cestovní pojištění a jaké přednosti má?

Nikdy nevíte, co se přihodí. Pokud nebudete mít cestovní pojištění, na koho se v případě úrazu obrátíte? Jak budete postupovat? Kde vás kvalitně a bez problémů ošetří? K zodpovězení těchto otázek vám bude nápomocna infolinka, která funguje ke každému pojištění 24h 7 dní v týdnu! Právě tu byste měli v případě potřeby lékařského ošetření, kontaktovat jako první. Operátoři poradí, jak postupovat při ztrátě zavazadel, kde se nechat ošetřit či vám dokonce zajistí tlumočnické služby či bezpečnou dopravu zpět do ČR.
Některá cestovní pojištění obsahují také pojištění úrazové. Úraz si můžete způsobit i na rovince ve městě, díky tomuto připojištění, můžete však získat finanční odškodnění za případné následky úrazu.
Cestovní pojištění obsahuje velmi často i pojištění odpovědnosti za škodu. Vaše děti si tak budou moci užívat vodních i jiných radovánek bez obavy, že by například rozbily v hotelovém resortu okno či lustr. Pokud byste nedej bože polili něčí mobilní telefon, ani při této situaci se nemusíte bát případného vypořádání.
Pokud si trochu připlatíte, lze mít ve vašem cestovním pojištění i pojištění storna zájezdu či letenek. Nebudete se tak muset obávat případné nemoci či závažných rodinných důvodů, díky kterým nebudete moct dovolenou absolvovat. Zrušení letu kvůli nepřízni počasí vás už také trápit nemusí.

Jak se vyznat v nabídce cestovního pojištění a jak jej správně vybrat?

Asi jste z nabídek všech pojišťoven v ČR dost zmatení a ptáte se, jak vybrat dobré a pokud možno cenově přijatelné cestovní pojištění pro celou rodinu. Jednou z možností je, jít osobně do vaší mateřské pojišťovny a nechat si sjednat pojištění přímo zde. Z vlastní zkušenosti však bohužel víme, že ceny tu jsou mnohdy zbytečně nasazené.
Je velmi pravděpodobné, že byste rádi získali sami přehled o nabídkách konkurentů. Není nic jednoduššího než navštívit web ePojištění.cz. Vyplněním pár jednoduchých údajů, získáte přehled cestovních pojištění téměř všech pojišťoven v ČR. Pak už si jen stačí vybrat dle vašich preferencí a nároků.

Proč ePojištění?

Tento web nabízí nepřeberný přehled nejrůznějších pojištění mnoha pojišťoven v České republice. Sjednat a porovnat tu můžete například povinné ručení pro váš automobil, dále také havarijní pojištění či pojištění majetku, ať už jde o váš dům či byt.
Co se týče výpočtu cestovního pojištění, jde o velmi jednoduché vyplnění pár potřebných a důležitých informací, které nezaberou více jak 5 minut. Důležitá je samozřejmě cílová destinace a doba po kterou se zde budete zdržovat. Pokud však cestujete v rámci Evropy, pojištění platí ve všech zemích. Výjimku tvoří pouze Egypt, Maroko, Turecko a Tunis. Podstatné je také znát účel vaší cesty, zda jde pouze o rekreaci či pracovní cestu (administrativní nebo manuální) a pochopitelně počet cestujících. V případě že plánujete provozovat sporty jako je rafting, surfing, hokej, paintbaal, jízdu na koni a jiné, je nutné, zaškrtnout kolonku rizikové sporty. Tyto totiž do běžného pojištění nespadají. Za běžné rekreační sporty se považuje běh, aerobic, cykloturistika, tenis, atd.

Ceny pojištění pro rok 2019

Jak jsme již zmiňovali, s ePojištěním je porovnání nabídek poměrně snadné. Ceny si ukážeme na modelovém příkladu pro který jsme zvolili rodinu – 2 dospělí + 2 děti do 12 let, která si jede odpočinout na týden k moři do Itálie.
Pojištění které kryje pouze léčebné výlohy celé rodiny do 4 milionů korun a odpovědnost zde je 1 milion korun, stojí od pojišťovny Uniqa na týden 231 Kč (balíček Basic). Nutností je určitě zmínit, že toto pojištění nemá příliš dobré hodnocení. O něco lepší nabídku má společnost AXA ve svém balíčku Standard, který obsahuje kromě vyšší částky léčebných výloh, také úrazové pojištění do 500 000 Kč a pojištění zavazadel 20 000 Kč. Zaplatíte za něj 503 Kč na týden.

Přejdeme-li k dražším typům cestovního pojištění, zlatou střední cestou je pojištění Excellent od Allianz za nějž zaplatíte 882 Kč a které poskytuje neomezené krytí léčebných výloh, 2 miliony Kč pojištění odpovědnosti, 400 000 Kč pojištění úrazové a limit 20 000 Kč na pojištění zavazadel. Toto pojištění má však i velmi dobré hodnocení, takže rozhodně nešlápnete vedle. Nejdražší je pojišťovna AXA u které zaplatíte kolem 1000 Kč, liší se od ostatních pochopitelně částkami případných náhrad škod.
V případě, že by rodina chtěla provozovat rizikové sporty, lze sjednat pojištění u společnosti Slavia za 1064 Kč s krytím 7 milionů Kč a pojištění odpovědnosti 2 miliony Kč. Nejdražší pojištění pro rizikové sporty stojí pak kolem 2000 Kč.

Jak jsme již výše zmiňovali, lze si sjednat pojištění na celý rok, kdy jedna cesta může trvat maximálně 90 dní. Tuto službu poskytuje například AXA, u níž zaplatíte 3058 Kč/ rok. Získáte však pojištění léčebných výloh do 500 milionů Kč, pojištění odpovědnosti do 25 milionů Kč a mnoho dalšího včetně úrazového pojištění a pojištění zavazadel. To vše ale opět pro 4 člennou rodinu.

Shrnutí

Jak můžete sami vidět, cestovní pojištění rozhodně nestojí nijak závratné částky, abyste do něho nemohli investovat. Sjednat lze opravdu za pár set korun, a to dokonce pro celou rodinu. Podle našeho názoru je při cestách do zahraničí naprostou nutností, kord pokud cestujete s rodinou. Jako jednotlivec samozřejmě zaplatíte za pojištění minimální částky. Ačkoli se domníváte, že vám se nemůže na dovolené přeci nic stát, opak je pravdou. Jedno špatné klopýtnutí a je tu malér v podobě zlomené nohy či ruky. Léčebné výlohy se můžou vyšplhat až do statisíc a dostat vás tak do velmi nepříjemné finanční situace – ZBYTEČNĚ! Opravdu chcete ušetřit pár set korun za tuto cenu?
Nehledě na to, že se ocitnete v cizí zemi, může vzniknout jazyková bariéra, nebudete vědět, kde vás bez problémů ošetří, budete se potřebovat dopravit domů. Díky cestovnímu pojištění a jeho asistenční službě na to rozhodně nebudete sami a případné problémy na dovolené rozhodně vyřešíte snáz.

Kde sjednat cestovní pojištění

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na