.st0{fill:#FFFFFF;}

Jednodenní pojištění do zahraničí: kde zařídit nejlevněji? 

 26 srpna, 2019

Jana Vochková

Ohodnotit

Nejlevnější jednodenní pojištění do zahraničí

Před vycestování do zahraničí – byť jen na jediný den – byste měli využít možnosti cestovního pojištění u našich pojišťoven, neboť člověk nikdy neví, co se kde může stát. Přece jenom je zapotřebí, abyste byli obezřetní a počítali s náhodou i s nehodou…

Výjezdy do zahraničí na jeden den jsou docela běžné – někdo jede na krátkou služební cestu, jiný si udělá výlet za památkami; hodně se jezdí na Slovensko, protože naši občané tam mají přátelské i příbuzenské vazby; můžete si třeba zajet na jeden den do Rakouska do oblasti Solné komory – vyjedete-li v pět hodin ráno, stihnete se vykoupat v tamních úžasných jezerech a ještě k tomu se třeba necháte vyvézt lanovkou na Dachstein. V zimě se jezdí na jeden den lyžovat, v létě plavat, během celého roku jezdí Češi například do termálních pramenů na Slovensko nebo do Maďarska či do aquaparků a lázní v Německu; pořádají se jednodenní adventní zájezdy do Drážďan, Vídně, Linze nebo Salzburgu; anebo také za kulturou – vedou koncerty, divadla, muzikály (třeba zrovna zase ve Vídni).  Zkrátka těchto krátkých výletů a zájezdů za hranice přibývá, protože v jednom dni se toho dá v zahraničí docela dost stihnout. Mohou to být i nákupy – běžně jezdí naši občané do Polska nebo do Drážďan, a to buď po vlastní ose, anebo i celé skupiny autobusem. Všichni si vždy přejeme, aby na cestách vše dobře dopadlo, ale možná rizika by neměl nikdo nikdy podceňovat.

Říkáte si, že na jeden den nemá smysl se pojišťovat, že v takto krátkém čase stráveném v zahraničí, se rizika snižují – ona se však také snižuje cena jednodenního pojištění; budete je mít takřka „za babku“. Zcela určitě se vejdete do 40 – 100 korun.

Některé z vás to vlastně možná ani nenapadlo, že na tak krátký čas v cizině je možné se pojistit – ano je to možné: lze si sjednat jednodenní cestovní pojištění a k němu i různá připojištění.

Jak cestovní pojištění sjednat

Jako každou jinou pojistku – buď zajdete na pobočku vámi vybrané pojišťovny, ale přece jenom je nejlepší sednout si k počítači, mrknout na internet a prostudovat si pomocí srovnávačů, jako je například ePojištění.cz, jednotlivé nabídky. A pak už si pojistku zřídíte snadno on-line. Pojištění po internetu má dvě zásadní výhody – neztrácíte čas cestou na pobočku, čímž také ušetříte jízdné a při uzavření pojistné smlouvy on-line téměř všechny české pojišťovny nabízejí přibližně 5 – 15% slevu z ceny pojistného. Třetí nespornou výhodou je to, že můžete pojištění uzavřít dokonce až v den odjezdu; tehdy zvolte on-line platbu.

Ve formulářích na webových stránkách pojišťovny vyplníte osobní a kontaktní údaje všech cestujících osob a poté vám příslušné doklady, tzn. pojistnou smlouvu a kartičku pojištěnce, zašle pojišťovna e-mailem; vytiskněte si je a noste při sobě. V těchto dokladech najdete telefonní číslo na asistenční službu, která vám bude při nesnázích v cizině k dispozici, a to 24 hodin denně.

Ani při jednodenní cestě do zahraničí nezapomeňte na cestovní doklady (OP, pas); svůj vlastní cestovní doklad musí mít i děti, i když je máte zapsány v občanském průkazu (dětský pas, nebo občanský průkaz pro osoby mladší 15 let).

Ale abychom nehovořili jen tak obecně, podíváme se na konkrétní pojistky. Můžete si vybrat některý z připravených „balíčků“ cestovního pojištění, anebo zvolit individuální pojištění podle svého vlastního výběru – podle počtu osob, výše pojistného plnění, atd. Výhodnější jsou hromadná pojištění: rodina s dětmi, skupina osob, pár – nemusí to být jen manželé, ale i dvě cizí osoby.

Někdy máte cestovní pojištění zdarma, a to coby bonus k vaší kreditní kartě. V tom případě se přesvědčte, zda je krytí rizik dostatečné – jinými slovy, jak vysoké by bylo pojistné plnění v případě pojistné události, a co je vlastně v pojištění všechno zahrnuto.

Dále si ověřte, zda není cestovní pojištění zdarma součástí některé vaší jiné pojistky, kupříkladu povinného ručení. Některé pojišťovny totiž tyto služby poskytují.

Cestovní pojištění nenabízejí jen pojišťovny, ale také některé cestovní kanceláře – tam bývá cena pojištění zahrnuta přímo do celkové ceny produktu.

Jak vybrat nejlevnější, a přitom kvalitní pojistku

Chcete se tedy i na jednodenní zahraniční cestě cítit bezpečně a přitom neplatit zbytečně drahé pojistné? Využijte moderní srovnávací aplikaci pojistných produktů mnoha konkurenčních pojišťoven – ePojištění. Díky ní najdete přesně to, co hledáte – vyberete si kvalitní produkt za nejvýhodnější cenu. Pojistit se můžete pro případ úrazu či náhlého onemocnění – od ošetření, přes operaci, hospitalizaci, léky až po repatriaci do České republiky. Pokud byste pojištěni nebyli, všechny tyto náklady musíte hradit ze svých finančních prostředků. A opravdu by to nebyly malé částky – některé lékařské úkony jdou do deseti až statisíců; operace či převoz do ČR, zásah záchranářů, apod., se může vyšplhat až do milionu korun!

Nejlevnější pojistné si však nevybírejte jen tak bez rozmyslu – vždy se ujistěte, co všechno vámi vybrané pojištění zahrnuje a jaké by bylo případné pojistné plnění. Jinak řečeno, neměla by pro vás být důležitější cena než kvalita cestovního pojištění, abyste pak v případě škodní události nebyli překvapeni, že se na váš případ pojištění buď nevztahuje, anebo že plnění bude směšně nízké a k vaší škodě neadekvátní. Cestovní pojištění u různých pojišťoven může mít totiž různé nejen podmínky, ale i výluky a nemusí se nutně vztahovat na všechny aktivity, které zamýšlíte provozovat. K tomu, abyste si zvolili optimální pojistku, použijte on-line kalkulačky, které váš výběr usnadní. V rámci cestovního pojištění si můžete připojistit i odpovědnost za škody či na újmu na zdraví cizí osobě, rizikové sporty, ztrátu či poškození zavazadel, anebo storno cesty.

 obr. epojisteni.cz

Jak ukazují některé průzkumy – viz graf – tak pro většinu Čechů je cestovní pojištění samozřejmostí, nijak na něm nešetří a dokonce si sjednávají ty nejdražší pojistky s nejvýhodnějším plněním, především s neomezenými limity. Avšak převážně je tomu tak při delších cestách do zahraničí, jako jsou dovolené nebo pracovní cesty. U jednodenních zahraničních pobytů Češi pojištění poněkud podceňují, či nedoceňují – pojistí se jich necelé dvě třetiny!


Spousta českých rodin tráví svou dovolenou třeba v ČR, ale někde v příhraniční oblasti a dopřávají si jednodenní výlety tu do Rakouska a Německa, nebo do Polska a na Slovensko. A přitom si možná ani neuvědomí, že překročili naše hranice a české pojištění tam už nemá platnost.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}