Máte dobré zkušenosti s nějakou cestovní kanceláří? Tím lépe! Pokud se však daná kancelář specializuje na jednu konkrétní destinaci a vy se chcete podívat jinam, zřejmě vaše hledání začíná od začátku… Jde vám z toho všeho hlava kolem? Podívejte se na následující tipy, které vám jistě pomohou s výběrem spolehlivé cestovní kanceláře a zájezdu, na který budete ještě dlouho vzpomínat!

Mohlo by se zdát, že široké možnosti cestování, které se nám dnes nabízí, skoncují s organizovanými zájezdy. To však není pravda. Organizace zájezdu na vlastní pěst totiž obnáší spoustu času a dlouhé hodiny hledání. Výsledek je navíc nejistý, neboť luxusně vyhlížející hotel může ve skutečnosti bohužel vypadat úplně jinak… S cestovní kanceláří máte přece jenom větší jistotu, že dovolená dopadne podle vašich představ a nebudete muset řešit nečekané nepříjemnosti. Jak tedy vybrat spolehlivou cestovní kancelář a nespálit se?

Cestovní agentura versus cestovní kancelář

Nejdříve bychom si měli ujasnit dva důležité pojmy související s prodejem zájezdů. Jedná se o pojem „cestovní agentura“ a „cestovní kancelář“. Mnoho lidí si vůbec neuvědomuje, že tyto termíny nelze jen tak zaměňovat a je mezi nimi zásadní rozdíl. Cestovní agentura se zabývá pouze prodejem zájezdů pořádaných různými organizátory. Naproti tomu cestovní kancelář zájezdy sama organizuje.

Ušetřete na cestovním pojištění

Úspora až 70 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Tipy pro výběr cestovní kanceláře

Je to už nějaký ten rok, kdy se zájezdy vybíraly pouze z tištěných katalogů, které tiskly jednotlivé cestovní kanceláře. Samozřejmě můžete obejít cestovní kanceláře ve vašem městě a katalogy si vyžádat. Přece jenom se tak budete moci podívat na fotografie hotelů, pláží a podobně.

Cestování s cestovní kanceláří má řadu výhod a mnoho lidí na tento způsob stále nedá dopustit. Pravdou však je, že mladí lidé stále častěji cestují na vlastní pěst, a to je jeden z důvodů, proč se cestovní kanceláře musí více snažit, aby uspokojily požadavky potenciálních klientů.

Jazyková bariéra je také jedním z důvodů, proč se mnoho lidí brání cestování na vlastní pěst a sází raději na organizované zájezdy. Jedná se nejen o náležitosti spojené s ubytováním, ale třeba také případné problémy, které bude delegát nebo průvodce znalý místních poměrů řešit mnohem lépe než člověk, který je v dané zemi poprvé.Cestovní pojištění

Pojištění a zkušenosti

Samozřejmostí je pojištění proti úpadku, které musí mít každá cestovní kancelář. Opatrnost je na místě u cestovních kanceláří, které na tuzemském trhu působí teprve krátce. I taková kancelář může být spolehlivá, ale přece jenom je nutné počítat s tím, že řešení případných problémů může být poněkud komplikovanější a zdlouhavější.

Dalším dobrým ukazatelem je zaměření dané cestovní kanceláře. Zatímco některé se specializují na poznávací zájezdy, jiné se těmto zájezdům vůbec nevěnují. I zde je však spektrum možného působení velmi rozmanité. Některé cestovní kanceláře nabízí například zájezdy pouze do Itálie nebo Chorvatska, jiné naopak svou činnost zaměřují do exotických destinací. A právě pole působnosti ovlivňuje zkušenosti dané cestovní kanceláře. V dané destinaci má pak kancelář nasmlouvané lepší ubytování za příznivější ceny. Rovněž zde s velkou pravděpodobností bude mít svého delegáta, který bude danou lokalitu dokonale znát a bude se vám plně věnovat.

Ochota a individuální přístup

Mnoho cestovních kanceláří navíc sází na individuální přístup. Snaží se vyjít vstříc všem požadavkům svých klientů, včetně sestavení zájezdu na míru. Díky tomu se lze podívat i na místa, kam se hromadné zájezdy většinou nepořádají, a vyhnout se tlačenicím, které většinou provází prohlídku vyhledávaných destinací.

Snaží se vám cestovní kancelář vyjít vstříc, nebo jí každá vaše prosba a požadavek činí problém? Dovolené není nikdy dost, proto platí, že každá by měla maximálně odpovídat vašim představám. Na co dále pamatovat?

Prezentace

Jistou výpovědní hodnotu mají i další detaily. Zdají se vám webové stránky vybrané cestovní kanceláře poněkud amatérské? Nebo na vás návštěva na pobočce neudělala příliš dobrý dojem? Samozřejmě to nemusí značit nic špatného, ale cestovní kancelář by si měla být vědoma toho, jak je působivá prezentace důležitá.Cestovní pojištění

Tipy pro výběr zájezdu

A jak vybrat ideální zájezd? Zde je třeba si ujasnit lokalitu, typ zájezdu, úroveň ubytování, stravování a podobně. Jistá míra obezřetnosti se však vyplatí i v případě výběru samotného zájezdu. Na webu cestovní kanceláři u konkrétního zájezdu většinou najdete zkušenosti klientů. Ty mohou být dobrým vodítkem, ale tím by vaše pátrání nemělo skončit. Stačí do vyhledávače zadat název vytipovaného hotelu, k tomu přidat „zkušenosti“ nebo „diskuze“ a jistě se o daném místě dozvíte více.

Užitečné adresy

Preferujete cestování na vlastní pěst nebo při výběru zájezdu vždy volíte přinejmenším vlastní dopravu? To je jistě velmi dobrý způsob, jak ušetřit a zároveň si vybrat takový dopravní prostředek, který vám nejvíce vyhovuje. Jestliže máte obavy z dlouhé cesty autem nebo autobusem cestovní kanceláře, zkuste najít levné letenky za pomoci jednoduchého vyhledávače www.kiwi.com.

A kde najít vhodné ubytování? Odpovědí je oblíbený portál www.booking.com, který se vyznačuje jednoduchým vyhledáváním a přehledným zobrazením hotelů, penzionů či apartmánů dostupných v dané lokalitě.

Další možné způsoby pro hledání zájezdu

Stále nevíte, kde začít? Nabídka poznávacích a pobytových zájezdů je nesmírně široká, i jedna cestovní kancelář může mít překvapivě širokou nabídku, ve které se mnohdy těžko orientuje. Proto se může zdát, že najít ideální zájezd je takřka nadlidský úkon. Dobrým východiskem jsou stránky www.invia.cz, kde je možné vyhledávat mezi nabídkami většiny tuzemských cestovních kanceláří. Kdoví, možná vás brouzdání mezi různorodými zájezdy inspiruje k cestě do nějaké exotické destinace, která vám dříve ani nepřišla na mysl…Cestovní pojištění

A na co nezapomenout?

Cestovní kanceláře většinou sjednávají cestovní pojištění při koupi zájezdu. Proč jej nevyužít? Pravda je, že takové cestovní pojištění nemusí být zrovna výhodné. Zahrnovat pravděpodobně bude všechna možná rizika, ale například pojistné limity mohou být velmi nízké. Při koupi zájezdu, vyplňování potřebných údajů a podepisování smlouvy o zájezdu navíc většinou není čas zabývat se cestovním pojištěním detailněji. A jak tedy najít výhodné cestovní pojištění? Odpovědí je srovnávač pojištění, kde během několika málo minut najdete takovou nabídku, která bude nejlépe odpovídat vašim požadavkům s ohledem na cíl a charakter dané cesty. Cestovní pojištění je mnohdy neprávem opomíjené, přitom se jedná o důležitý aspekt. Neponechejte tedy nic náhodě a pořiďte si výhodné cestovní pojištění, které v rámci rozpočtu na dovolenou nebude představovat nijak významnou položku. Právě naopak, cestovní pojištění většinou nové činí pouze několik málo stokorun, přitom může krýt širokou škálu rizik, konkrétně pojištění léčebných výloh, pojištění zavazadel, úrazové pojištění a další užitečná připojištění.

 

Podle čeho vybíráte cestovní kancelář vy?

Jak vybrat cestovní kancelář

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na