.st0{fill:#FFFFFF;}

Jak si zajistit pojištění do zahraničí online 

 21 srpna, 2019

Jana Vochková

Ohodnotit

Nevyplatí se vyrazit na cesty a spoléhat se jen na služby hrazené v rámci evropského pojištění nebo dokonce zcela bez pojištění. A slovo nevyplatí je tady na pravém místě. Nenadálé události vás mohou přijít i na stovky tisíc. Neriskujte a sjednejte si cestovní pojištění online. Kde najít nejvýhodnější podmínky?

Co se hradí z cestovního pojištění

Cestovní pojištění se uzavírá na dobu dovolené nebo i na jeden den cesty do zahraničí. Můžete mít také uzavřené celoroční pojištění v případě, kdy pravidelně cestujete do jiné země a zase zpět do České republiky. Obvykle si sjednáváte pojištění léčebných výloh, které kryje náklady v případě onemocnění, dále úrazové pojištění nebo pojištění odpovědnosti za škodu. Je možné uzavřít i řadu doplňkových pojištění, například zavazadla nebo zpoždění letadla.

Léčebné výlohy se pojišťují do určitého limitu sjednaného v pojistné smlouvě nebo bez limitu. V případě nemoci jsou kryty náklady na lékařské ošetření, nutný pobyt v nemocnici, akutní operační zákrok, převezení nemocné osoby do zařízení v České republice a akutní zubní ošetření. Pokud dojde k úmrtí v zahraničí, pojišťovna se postará o převezení ostatků zemřelého.

V rámci úrazového pojištění bývají pokryty trvalé následky úrazu a odškodné pro případ smrti úrazem.

U pojištění odpovědnosti za škodu bývá zpravidla sjednán limit pojistného plnění.

Doplňkových pojištění existuje celá řada. Oblíbené pojištění je na storno zájezdu, pokud někdo onemocní před nastoupením pobytu, pojišťovna proplácí poměrnou část zaplacených služeb. Také je možné pojistit nevyužitou dovolenou. Komplikace na cestách způsobené zpožděním dopravních prostředků, zejména letadel mohou znamenat vysoké výdaje. I toto riziko je možné připojistit. Kdo cestuje s domácím mazlíčkem, využívá pojištění veterinární péče v zahraničí.

Kdo si sjednává cestovní pojištění

Cestovní pojištění do zahraničí si sjednáváte, pokud jedete na turistickou nebo pracovní cestu. Jiný typ pojištění uzavíráte, pokud cestujete jako profesionální sportovec.

Běžná turistická cesta znamená, že se vydáváte za poznáním nebo na dovolenou a v rámci aktivit budete provozovat běžné typy sportů na místech, která jsou pro tyto sporty určená. Nemáte pojištěny výlohy pro léčení úrazů v případě, že jste provozovali některý z extrémních sportů nebo že jste se pohybovali v místech se zákazem vstupu.

Pracovní cesty si může pojistit zaměstnanec i osoba samostatně výdělečně činná. Týkají se i stáží, výměnných pobytů nebo au-pair pobytů.

Řada pojišťoven vyžaduje upřesnění, zda budete na dovolené provozovat některé druhy sportů. Obvykle se to týká zimních sportů, rizikovějších vodních sportů nebo aktivit horolezců.

pojištění do zahraničí online

Co se hradí v rámci služeb evropského pojištění

Držitel evropského průkazu pojištěnce má podle dohod Evropské unie nárok na stejnou zdravotní péči jako občan dané země. Je třeba si proto uvědomit, že v řadě zemí není zdravotnictví tak bezpoplatkové jako u nás. Náklady jsou mnohonásobně vyšší a po pacientech je vyžadovaná vysoká částka spoluúčasti. Zároveň nemáte hrazeny náklady na převoz do země v případě, že váš stav neumožní transport běžnými dopravními prostředky.

Cestovní pojištění pak kromě výloh za léčení hradí i možné doplňkové pojištění v rámci různých balíčků služeb. Oceníte zejména krytí v případě odpovědnosti za škodu.

Výpočet ceny cestovního pojištění

Cestovní pojištění se stanovuje vždy individuálně. Do ceny vstupuje celá řada skutečností. S výpočtem vám pomohou nejrůznější online kalkulačky pojištění. Částka pojištění přihlíží k věku pojištěné osoby (jinou částku hradí děti, jinou dospělé osoby a jinou senioři), k typu cesty (turistická, pracovní, sportovní), délce pobytu, destinaci a toho, zda budete provozovat určité sportovní aktivity. Částka pojištění může být pak navýšena o úhradu doplňkových služeb a různých připojištění.

Jak pomáhá cestovní pojištění

Pokud nevyužijete krytí z cestovního pojištění ještě před zahájením cesty, například v případě storna zájezdu, je třeba mít u sebe číslo na asistenční službu a číslo pojistné smlouvy. Jakmile se stane nenadálá událost, kdy potřebujete pomoci, asistenční služba se o vás postará. Budete komunikovat v českém jazyce a můžete se na asistenční službu obrátit 24 hodin denně, po všechny dny v týdnu. Asistenční služby mají uzavřeny smlouvy o spolupráci s místními asistenčními službami a vyjednají vám pomoc přímo v dané lokalitě.

Častým dotazem bývá, jak se hradí léčebné výlohy. Pokud se jedná o drobné ošetření s malou úhradou, nahlásíte událost, necháte si vystavit doklad a po návratu vám pojišťovna náklady na léčbu proplatí. V případě závažnějších potíží a vyšší částce úhrady, kontaktujete asistenční službu a ta za vás dává záruku zdravotnickému zařízení. Léčbu neplatíte a lékařské zařízení fakturuje náklady pojišťovně.

Kde můžete uzavřít cestovní pojištění

Cestovní pojištění nabízí velké množství subjektů. Můžete si jej sjednat u vaší zdravotní pojišťovny, některé pojišťovny nabízí drobnou slevu pro vlastní klienty. Cestovní pojištění vám sjedná i řada partnerů zdravotních pojišťoven. Uzavřít cestovní pojištění můžete i v bance nebo při koupi zájezdu v cestovní kanceláři.

Nejpohodlnější je samozřejmě uzavřít cestovní pojištění online. Některé pojišťovny vám zašlou doklady o pojištění obratem po podpisu smlouvy. Cestovní pojištění je možné uzavřít na poslední chvíli, pokud jste v důsledku balení věcí pro celou rodinu zapomněli tuto povinnost splnit dříve.

Oblíbené cestovní pojištění nabízí například Generali, AXA, ČSOB pojišťovna, Slavia pojišťovna, Pojišťovna České spořitelny, Česká podnikatelská pojišťovna a mnoho dalších.

Kolik stojí cestovní pojištění na dovolenou

Chystáte se na dovolenou do Itálie v prázdninovém turnusu od soboty do soboty. Dospělá osoba by ve variantě cestovního pojištění Mini zaplatila za týdenní pojištění 208 Kč, pokud by pojistku uzavřela u pojišťovny Generali. U pojišťovny Allianz by cestovní pojištění vycházelo na 400 Kč. A pojišťovna Uniqa by stejné parametry zájezdu pojistila cestovním pojištěním za 304 Kč. Jaké jsou limity těchto pojištění?

Generali za uvedenou částku kryje léčebné výlohy včetně převozu až do výše 1 700 000 Kč, Allianz má na léčebné výlohy neomezený limit. Uniqa pojistí léčebné výlohy až do výše 7 000 000 Kč.

Jak je zřejmé, mezi pojišťovnami existují velké rozdíly, a to nejen v účtovaných cenách za pojištění, ale i v nastavených limitech plnění. Samozřejmě záleží i na tom, jaká doplňková pojištění se rozhodnete objednat. Jak postupovat při uzavírání smlouvy o cestovním pojištění?

Jak najít nejlevnější cestovní pojištění

Někdy chcete najít to nejlevnější cestovní pojištění a někdy hledáte to nejlepší krytí po dobu pobytu. Jindy vás zase osloví nabídka se zajímavou cenou i při vysokých limitech plnění. Preference jsou různé. Jak najít to nejlepší cestovní pojištění? Určitě není možné, abyste jednotlivě vyplňovali kalkulačky nejrůznějších pojišťoven, protože cestovní pojištění nabízí řada subjektů. U počítače byste strávili opravdu dlouhý čas a museli byste si nakreslit tabulku, která vám srovná zveřejněné nabídky. Naštěstí toto podstupovat nemusíte. Úplně stačí, když si najdete některý z internetových porovnávačů pojištění. Srovnávací tabulka vám zobrazí nejen ceny, ale i limity plnění.

Srovnat si ceny za různé pojištění umí výborně ePojištění a nemusí se jednat jen o uzavření smlouvy o cestovním pojištění – na tento portál se můžete spolehnout i když budete hledat pojištění majetku nebo osobního automobilu.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}