.st0{fill:#FFFFFF;}

Jak na cestovní pojištění do Ameriky (USA) 

 6 srpna, 2016

Jana Vochková

Ohodnotit

Navštívit Spojené státy je snem mnoha lidí různých věkových kategorií. Každého láká jiná cílová destinace. Někdo touží vidět New York City, někdo chce navštívit různé národní parky a někteří by zase rádi do prosluněného Miami.

Když se rozhodneme opravdu vycestovat, začíná nám mnohé vyřizování. Pokud máme vyřízené veškeré náležitosti k vycestování do Spojených států (pas, registraci ESTA) a na základě zarezervované letenky již známe i dobu pobytu na území Spojených států, je na řadě, uzavřít si cestovní pojištění.

Vlajka USA

Právě při cestování do Spojených států je výběr cestovního pojištění velice důležitý, jelikož je zde velice nákladná zdravotní péče. Náklady na ošetření ve Spojených státech jsou jedny z nejvyšších na světě. Jako příklad si můžeme uvést infarkt, kdy se náklady na léčbu pohybují nad hranicí 4 milionů korun. Pokud si myslíte, že to se vám nemůže stát, že jste zdraví, můžeme si zde také uvést celkové náklady při léčbě akutního zánětu slepého střeva, které činí 600 000 korun. A účet z nemocnice, který musí být uhrazen, určitě není suvenýr, který bychom si chtěli z dovolené přivést.

Jaké máme možnosti cesty, při cestování do USA?

Pokud chceme získat levnější letenky do USA musíme počítat s místem odletu v zahraničí jako z Vídně, Berlína, Mnichova, Krakova, Varšavy nebo dokonce Budapešti. Velice levné letenky nabízejí aerolinky Norwegian, ale odlétá se ze Skandinávie.

Samozřejmě takováto dlouhá cesta se plánuje dlouho dopředu, a tudíž máme čas sledovat akční nabídky jednotlivých aerolinek, porovnávat ceny a máme nějaký čas na rozmyšlenou. Za nejvýhodnější dobu na nákup letenek se považuje období 3 až 4 měsíce před odletem. K sledování cen letenek dnes slouží na internetu mnoho srovnávacích portálů, díky nimž si budete moci vybrat nabídku, která je pro nás optimální. U levných letenek bychom se také měli podívat, zda zde není nějaký problém s přestupem, jak dlouho čekáme na spoj.

Pokud bychom, ale měli vyřízené všechny doklady a potřebovali bychom odletět do 24 hodin do New Yorku, nemůžeme si příliš vybírat z cenových nabídek a zaměřujeme se spíše na místo odletu a počet přestupů.

Odlety z Prahy

Během letní sezóny létá z Prahy dokonce přímá linka do New Yorku, její provoz však bude ukončen na konci října. Kromě této přímé linky můžeme využít lety s přestupem v Madridu, v Paříži, někdy bohužel i se dvěma přestupy, a to v Paříži a Bostonu. Levnější jsou lety s přestupem v Madridu, můžeme ušetřit i více jak 25%.

Odlety z Düsseldorfu


Z Düsseldorfu létá do New Yorku linka s přestupem v Londýně. Tato linka je cenově srovnatelná s odletem z Prahy, pokud bychom přestupovali v Madridu.

Odlety z Krakova


Pokud bychom letěli z Krakova, ušetřili bychom výrazně i proti lince přes Madrid, ale bohužel při cestě do New Yorku bychom museli dvakrát přestupovat a to v Londýně a v Bostonu.

Odlety z Varšavy


Tak jako v případě odletů z Krakova, i z Varšavy jsou lety levnější. Oproti odletům z Krakova jen jednou přestupujeme a to, ve Frankfurtu.

Odlety z Vídně


Nejdražší lety při nastavení stejných podmínek, jsou při odletech z Vídně. Pokud bychom letěli z Vídně budeme přestupovat Düsseldorfu nebo v Paříži.

Pro vyhledání nejlevnějšího spojení můžete vyzkoušet letenkový vyhledávač Pelikan.cz.

Vyhledat letenky

Které pojišťovny poskytují cestovní pojištění do USA?

Cestovní pojištění poskytuje mnoho pojišťoven, avšak některé poskytují pojištění jen do určitých destinací. Do Spojených států poskytují cestovní pojištění tyto pojišťovny: Allianz, pojišťovna Slavia, AXA, Uniqa, EVR pojišťovna, ERGO pojišťovna, pojišťovna AIG Europe, ČSOB pojišťovna, Union pojišťovna, dokonce také pojišťovna VZP a mnoho dalších.

Jak vybírat z jejich portfolií?

Každý produkt daných pojišťoven, má svá specifika, různé limity plnění a různá připojištění, od toho se také odvíjí cena daného produktu. Na druhou stranu třeba Slavia pojišťovna Vás pro Vaši cestu nepojistí, pokud jedete za hranice za účelem organizovaného provozování nějakého sportu u ostatních pojišťoven si můžete pro tento případ uzavřít připojištění. Vždy si vybírejte raději připojištění pro nejrizikovější skupinu sportů, protože základní připojištění většinou neobsahují pojištění úrazu způsobeného při surfování.

Pokud tedy volíte cestovní pojištění zodpovědně a chcete, aby Vám bylo k maximálnímu užitku, měli byste si vždy položit několik otázek.

Chcete provozovat nebo uvažujete o vyzkoušení nějakých sportů? Pokud ano, zjistěte si zda je takové pojištění součástí Vámi zvažovaného produktu. V případě, že toto pojištění není součástí základního pojištění, zvažte pojištění na úraz a zjistěte si zda daná pojišťovna nevyžaduje připojištění. Například pojišťovna Allianz požaduje připojištění i na volejbal, basketbal nebo fotbal.

Budete mít zavazadla, která budete muset při letu dát do nákladového prostoru? Budete v nich mít cenné věci? Na základě těchto otázek zvažte, zda pro Vás není vhodné připojištění pro případ ztráty zavazadel nebo pojištění pro zpoždění zavazadel. V případě zpoždění zavazadel chybou dopravce, Vám pojištění kryje náklady na nákup nejnutnějšího vybavení.

Dalším důležitým bodem, nutným ke zvážení je připojištění chronických onemocnění. Trpíte chronickým onemocněním, které se může náhle zhoršit? Pokud ano, rozhodně si uzavřete toto připojištění, protože náklady na léčbu u chronických onemocnění jsou většinou vyjmuty z běžného cestovního pojištění. A následně pak zase můžeme celý život splácet účty spojené s tímto léčením.

V případě, že budete cestovat se svým domácím mazlíčkem, je také možné uzavřít si připojištění na náklady veterinární léčby.

Bezesporu nejdůležitějším bodem pojistných smluv jsou jejich pojistná plnění, protože u některých je tato částka stanovena například na 1,5 milionu, ale jak již bylo uvedeno výše třeba náklady na léčbu po infarktu, toto maximální zdaleka nepokrývá. Velice nákladný je také převoz zpátky do České republiky, ten se sám o sobě může vyšplhat na více jak milionovou částku. Proto je vždy lepší volit produkty s vyšším pojistným plněním.

Před uzavřením jakéhokoli pojištění je důležité si přečíst pojistné podmínky, a to zejména body zaměřující se na výjimky z pojištění. A to z důvodu, že to co některá pojišťovna kryje, jiná pojišťovna krýt nemusí.

Téměř u všech pojišťoven platí, že výjimku z pojištění tvoří způsobení si zranění pod vlivem alkoholu nebo návykové látky.

Porovnání nabídek cestovních pojištění od jednotlivých pojišťoven

Jak jsme si již řekli, pokud máme v plánu uzavřít cestovní pojištění je dobré využít některý z on-line srovnávacích portálů zaměřených na cestovní pojištění, abychom viděli přehledně rozdíly nejen v cenách pojištění, ale také rozdíly v obsahu paketu pojištění. Právě na srovnávacích portálech si můžeme porovnat ceny základních balíčků a jak se cena mění, když si přidáme určitá připojištění. Pro níže uvedené příklady byl použit srovnávací portál epojisteni.cz – vlastní kalkulaci do něj můžete zadat zde.

Pro příklad použijeme týdenní pobyt jednotlivce ve věku 18 – 69 let. Pokud nám stačí základní pojištění s pojistným plněním do 3,5 milionu korun, je pro nás nejvýhodnější Slavia pojišťovna se svým balíčkem Mini, pojišťovna AXA při stejné ceně za pojištění nabízí nižší výši plnění, s to do 2,5 milionu korun.

Pokud si ale budeme chtít uzavřít úrazové připojištění, i pro případ úrazu vzniklého sportovní aktivitou je rozdíl markantnější a navíc Slavia pojišťovna přidává do balíčku pojištění odpovědnosti.

V případě, že pojišťovaná osoba bude mladší 18 let, je pojistné výrazně levnější a nejvýhodnější balíček poskytuje AXA pojišťovna.

Pokud by byla pojistníkem osoba starší 70 let, je pojistné poměrně vysoké a nejlevnější pojištění poskytuje AXA pojišťovna, avšak má poměrně nízké plnění, pokud bychom chtěli vyšší pojistné plnění částka se zvedá geometrickou řadou a v případě pojistného plnění ve výši 5 milionů je zase výhodnější Slavia pojišťovna.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Erik
Erik
30.9.2017 10:35

A když se tu vyznáte v pojištění, nevyznáte se i v tom, jak dostat vízum do USA?
??

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}