.st0{fill:#FFFFFF;}

Generali cestovní pojištění 

 19 dubna, 2016

Jana Vochková

4.7/5

Pojišťovna Generali patří do skupiny Generali, což je jeden z největších světových pojistitelů se 78 tisíci zaměstnanci a 65 miliony klientů v šedesáti zemích světa. Celosvětově předepsané pojistné v roce 2014 překročilo částku 70 miliard eur. V zemích západní Evropy patří Generali k tradičním lídrům trhu, ale stále více se v posledních letech prosazuje také ve středoevropských a východoevropských zemích, včetně České republiky, kde patří s tržní podílem 7,2 % (k 31. 12. 2014 dle metodiky České asociace pojistitelů) k největším zde působícím pojišťovnám.

Historie Generali začali již v roce 1831, kdy byla založena Assicurazioni Generali v Terstu. Už o rok později firma expandovala do zahraničí a otevřela své první pobočky ve Vídni, Budapešti a také v Praze. Pak následovaly pobočky v Německu a v roce 1920 byla založena Moldavia Generali (zakladatelé  Assicurazioni Generali a Živnobanka), která byla v roce 1939 sloučena s další pojišťovací firmou Sekuritas. V roce 1945 byly všechny pojišťovny působící na území tehdejšího Československa, včetně Generali, znárodněny prezidentským dekretem Edvarda Beneše a na dalších téměř 50 let tak značka Generali u nás přestala existovat.

Novodobá historie firmy se už v samostatné České republice začala psát v roce 1993, kdy se Generali na naše území vrátila jako zastoupení rakouské pojišťovny Erste Allgemeine, a navázala na více než stoletou tradici původní Generali.  V roce 1995 bylo zastoupení Erste Allgemeine transformováno v Generali Pojišťovna a.s. a v září téhož roku pak byl založen Creditanstalt penzijní fond a.s, jehož zakladateli byly společnosti EA-Generali AG Wien a Creditanstalt Asset Management a.s. Praha.

Generali Pojišťovna

https://www.youtube.com/watch?v=EQjpbm4VpMk

Pojišťovna v průběhu let stále zlepšovala svou komunikaci se zákazníky – od roku 1996 je možná spojení s pojišťovnou pomocí internetu, o tři roky později se mohli zákazníci poprvé dovolat do call centra na bezplatnou linku a v roce 200 byl zahájen provoz Centra prohlídek poškozených vozidel na adrese Novodvorská 994, Praha 4. Kvalitu služeb Generali potvrzuje fakt, že jako vůbec první instituce v oblasti pojišťovnictví a bankovnictví v České republice získala certifikát kvality dle mezinárodní normy ISO 9001, a také získání licence pro poskytování pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorového vozidla. Všem dobře známé povinné ručení Generali poskytuje motoristům od října 1999.  Později pojišťovna Generali převzala – pojišťovnu Zürich. V současnosti je jediným vlastníkem pojišťovny Generali, a to prostřednictvím své holdingové společnosti pro region střední a východní Evropy Generali CEE Holding B. V. skupina Generali.

Svým klientům je pojišťovna Generali k dispozici prostřednictvím poboček, agenturních kanceláří, kontaktních míst a pojišťovacích agentů na více než 350 místech po celé České republice. To, které vám nejlépe vyhovuje, najdete zde: http://www.generali.cz/pobocky/, případně se můžete také zeptat na telefonní lince 244 188 188 (pondělí až pátek od 7 do 19 hodin).

Cestovní pojištění od Generali

Pojišťovna Generali nabízí hned několik druhů cestovního pojišťění. Klienti si mohou vybrat z produktů na cesty do zahraničí, na tuzemské cestování nebo si uzavřít celoroční cestovní pojištění, pokud cestují často a v průběhu celého roku.

Zahraniční cestovní pojištění Generali nabízí celosvětovou asistenční službu skutečně nonstop – tedy 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Pojistit se lze již od ceny 13 korun na den a při sjednání online lze získat slevu z pojistného až 15 %. Pojištění kryje léčebné výlohy až do výše pěti miliónů korun, což ocenění zejména cestovatelé do exotických destinací. Územní rozsah pojištění není omezen, ale pro účely pojištění je rozlišen na území České republiky, dále území Evropy a přilehlých oblastí či zámořských destinací patřící pod evropské státy (Alžírsko, Azory, Baleárské ostrovy, Egypt, Gruzie, Izrael, Kanárské ostrovy, Libanon, Libye, Madeira, Maroko, Sýrie a Tunisko) a dále oblast celého světa kromě České republiky.

Cestovní pojištění kryje kromě úhrady léčebných výloh a přivolání opatrovníka v případě onemocnění či úrazu také odcizení a ztrátu zavazadel, hmotnou odpovědnost za škodu způsobenou na zdraví, majetku a ušlém zisku druhých osob (například v důsledku nehody, kdy klient Generali někoho nešťastnou náhodou zraní).

K základní pojistce lze uzavřít výhodné připojištění na sportovní činnosti jako je lyžování, rizikové sporty (snowboarding, rekreační potápění, vysokohorská turistika, bojové sporty či cyklokros) či adrenalinové aktivity. Pro rodiny či skupiny přátel lze využít výhodné skupinové slevy.  Můžete se také připojistit na kompenzace ve výši 1500 Kč za den hospitalizace, což ocení hlavně lidé, pro nějž je pracovní neschopnost důvodem pro zásadní výpadek příjmů.

Stále více lidí tráví minimálně část své dovolené v České republice a těm je určeno tuzemské cestovní pojištění. Pojistit se můžete nejen proti úrazu při rekreačních sportech, ale i proti dalším nepříjemnostem během dovolené. Tou může být krádeži či poškození osobních věcí či zavazadel, poškození věcí či zdraví druhé osoby, ale také zrušení či přerušení pobytu. Standardní pojištění začíná u dospělých už na 5 korunách za den.

Celoroční cestovní pojištění je ideálním produktem pro lidi, kteří cestují rádi a často. A určitě se bude hodit dobrodruhům, co si takhle v pátek ráno řeknou „na víkend jedu k moři“. Pojistné začíná už na 8 korunách za den, při online sjednání je i zde sleva až 15 % a s Facebookovou aplikací „Klikni si pro slevu“ můžete získat pojištění ještě o dalších 10 % levněji.  Maximální pojistné krytí dosahuje 3,4 mil. Kč za 365 dní. Stejně jako u zahraničního cestovního pojištění je v rámci pojistky nonstop asistenční služba a lze k ní sjednat také nadstandardní asistenční a právní služby jako kauce, finanční půjčky či obstarání náhradních cestovních dokladů. Pojistit se můžete i na pracovní cesty. Tato pojistka vám umožní odjet kamkoli, aniž byste se museli o pojištění jakkoli starat.

Srovnání pojištění s konkurencí

Pro srovnání jsme vybrali modelovou situaci cesty rodiny do Itálie. Pojištění se vztahuje na dva dospělé ve věku 30 a 35 let a dvě děti (2 a 7 let).  Požadavkem bylo pojištění turistické cesty na 10 dní s rekreačními, nikoli rizikovými sporty a s připojištěním zavazadel a odpovědnosti za škody.

Cestovní pojištění Generali Exkluziv bylo z dvanácti porovnávaných typů pojištění, které jsme srovnávali, druhé nejlevnější – celá rodina by za desetidenní pobyt zaplatila 671 Kč (nejlevnější pojištění bylo za 550 Kč, nejdražší za 1 320 Kč), ale proti nejlevnějšímu produktu měla Generali vyšší limit pro úrazové pojištění (500 000 Kč místo 300 000 Kč) i pro pojištění zavazadel (30 000 Kč, což byl proti nejlevnějšímu konkurentovi dvojnásobek plnění).  Nevýhodou byl jedině nejnižší limit na léčebné výlohy, a to 1,7 mil. Kč, u konkurenčních pojistek se tento limit pohyboval od dvou do pěti milionů korun.

Pokud si chcete nabídku od Generali porovnat s konkurencí, můžete využít třeba tento srovnávač cen pojištění. Více informací o nabídce cestovního pojištění Generali najdete na http://www.generali.cz/pojisteni-osob/cestovni-pojisteni.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}