Co je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je jistota, že v případě nemoci či úrazu při dovolené do zahraničí budou uhrazeny náklady na léčebné výlohy a pobyt v nemocnici. Náklady na léčbu v zahraničí bývají mnohdy velmi nákladné a tak cestovní pojištění může zabránit mnoha nepříjemnostem a starostem. Cestovní pojištění není povinné.

Co vše zahrnuje cestovní pojištění?

Nejdůležitější položkou je krytí léčebných výloh v případě zdravotních problémů. Cestovní pojištění také zahrnuje asistenční služby, které je možné kontaktovat v jakoukoliv denní i noční hodinu a tím si usnadnit vyřizování pojistné události. Asistenční služby vám v rodném jazyce poradí, jak postupovat a pomůžou vyřídit veškeré náležitosti v příslušném zdravotnickém zařízení.

Možnosti cestovního pojištění?

 • Pojištění léčebných výhod – je v cestovním pojištění obsaženo vždy. Jsou z něj hrazeny veškeré náklady na ošetření, léčení, hospitalizaci v nemocnici či transport do České republiky
 • Úrazové pojištění – umožňuje zajistit následné pojistné plnění či odškodnění v případě trvalých následků či smrti následkem úrazu
 • Asistenční služby – doprovodná služba, která pomůže vyhledat zdravotnické zařízení a zajistí další služby, které s tím souvisí včetně platební garance
 • Pojištění zavazadel – možnost pojištění zavazadel, které si s sebou do zahraničí berete
 • Pojištění odpovědnosti za škodu – zajistí krytí odpovědnosti za škodu, která vznikla třetí osobě v zahraničí při činnostech, jako je rekreace, zábava či sport a to škody na majetku i na zdraví

Některé pojišťovny nabízejí dvě možnosti pojištění a to:

 • jednorázové pojištění

  – sjednává se na jednu cestu a to pro jednotlivce i skupiny

 • celoroční pojištění

  – je určeno těm, kteří často cestují, aby si nemuseli před každou cestou sjednávat nové pojištění

Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění?

V případě, že se chystáte do zahraničí ať už za prací či za rekreací, jistě také uvažujete, u které pojišťovny sjednat cestovní pojištění. Kalkulátory na internetu vám pomohou s orientačním určením ceny, ale více než na cenu byste se měli dívat na rozsah pojištění a do jaké finanční výše sahá. Měli byste si zjistit, co vše dané pojištění kryje, jaké nabízí doplňkové služby v rámci dané ceny. To vše vám může následně ušetřit spoustu starostí, protože i když si můžete sjednat nejlevnější pojištění, následně na to můžete doplatit, neboť vaše pojištění nemusí krýt náklady při zranění například při adrenalinových sportech. Například u zimních sportů je právě velmi důležité zkontrolovat si krytí pojistky, neboť některé pojišťovny zahrnují zimní sporty do tzv. rekreačních sportů, ale některé pojišťovny už je řadí do adrenalinových sportů, což se vzhledem k pojištění výrazně liší. Takže ne cena, ale rozsah služeb by měl být nejdůležitější při výběru vhodné pojišťovny.

Ušetřete na cestovním pojištění

Úspora až 70 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Jak zjistit cenu pojištění?

Cenu zjistíme pomocí kalkulace ceny. Můžete zajít na některou z poboček kterékoliv pojišťovny a informovat se o cenách, ale v dnešní době stačí mít doma připojení k internetu a během okamžiku máte srovnání cestovního pojištění u všech pojišťoven. Na internetu najdete mnoho srovnávačů a kalkulátorů, kde vám po zadání základních údajů o Vaší cestě do zahraničí ukážou nejen cenu pojištění, ale také co vše je v pojištění zahrnuto a co ne včetně možností připojištění.

Co vše je nutné k zjištění ceny a sjednání cestovního pojištění?

 • Datum odjezdu a příjezdu

  Zadáte datum odjezdu. Počátek pojištění může být na den shodný s datem odjezdu. Maximální doba pojištění je 365 dní, u některých pojišťoven je ovšem tato doba kratší.

 • Údaje o pojištěncích

  Je potřeba zvolit počet osob a jejich věk a datum narození

 • Účel cesty

  Zda jedete na rekreační dovolenou či za manuální nebo administrativní prací.

 • Rozsah pojištění

  Možnost zvolit si další připojištění

Následně v kalkulátoru zjistíte orientační ceny dle Vámi zvolených parametrů.

cestovní pojištění 20202

Jak postupovat při úrazu či zdravotních problémech?

V případě, že máte v zahraničí zdravotní potíže či se vám stane nějaký úraz, kontaktujte nejdříve asistenční službu pojišťovny, u které máte sjednáno cestovní pojištění. Součástí pojistné smlouvy by měla být i asistenční karta, na které najdete nejdůležitější údaje a kontakty. Asistenční služba vám pomůže nejen vyhledat nejbližší zdravotnické zařízení, ale také poradí, jak dále postupovat. Může Vám také zajistit převoz do zdravotnického zařízení. V případě, že je nutné cokoliv platit přímo na místě, uschovejte si všechny potřebné doklady a účtenky, které následně po návratu do ČR předložte své pojišťovně.

Operátor na asistenční službě bude chtít znát údaje o zraněné či nemocné osobě. Jméno a příjmení, číslo pojistné smlouvy a také telefonní kontakt, na kterém budete dále k zastižení. Operátorovi budete muset také sdělit, jak k případnému zranění došlo a co tedy vedlo k pojistné události.

Jak postupovat při ztrátě zavazadel či odpovědnostní škodě?

 • Odcizení zavazadel

  Je nutné kontaktovat nejbližší policejní stanici a celou situaci nahlásit. Následně vám policie vystaví protokol se seznamem odcizených věcí.

 • Odpovědnostní škoda

  Dejte si pozor, abyste nepodepsali dokumenty, kterým nerozumíte. Také nikomu nedávejte předem žádné peníze. Kontaktujte policii, ohlaste škodu a posléze se pokuste shromáždit potřebnou dokumentaci či svědky.

Ceny pojištění

Pojišťovna Název pojištění Pojištění léčebných výhod Orientační cena základního pojištění pro jednotlivce v produktivním věku, který pojede na týden do některého z Evropských států
AXA Excelent 500 000 000 Kč 546 Kč
Komfort 5 000 000 Kč 235 Kč
Reference 2 500 000 Kč 125 Kč
ČSOB   3 500 000 Kč 107 Kč
  7 000 000 Kč 233 Kč
  15 000 000 Kč 340 Kč
Česká pojišťovna Start 5 000 000 Kč 162 Kč
Standard 25 000 000 Kč 418 Kč
Exclusive 100 000 000 Kč 602 Kč
Generali Easy 4 000 000 Kč 113 Kč
Universal 4 000 000 Kč 212 Kč
Perfect 100 000 000 Kč 616 Kč
Kooperativa Klasik 5 000 000 Kč 126 Kč
Plus 10 000 000 Kč 189 Kč
Slavia pojišťovna Základ 3 500 000 Kč 77 Kč
Turista 5 000 000 Kč 136 Kč
Zima 10 000 000 Kč 209 Kč
All in 10 000 000 Kč 246 Kč
Uniqa Komfort 7 000 000 Kč 266 Kč

 

Výhledy do budoucna

Do zahraniční rok od roku vyráží čím dál více lidí. Lidé jsou také čím dál opatrnější a tak rapidně také klesá počet lidí, kteří si při cestě do zahraničí nesjednají cestovní pojištění, což je samozřejmě velmi dobře, protože se tak vyhnou mnoha potížím. Mnoho z lidí si také sjednává často rovnou celoroční cestovní pojištění. Pojišťovny také neustále rozšiřují nabídku cestovního pojištění a možností připojištění a dá se předpokládat, že tento trend bude pokračovat i v dalších letech a tak se nedoporučuje vybírat cestovní pojištění příliš dlouhou dobu před cestou, ale až těsně před odjezdem, abyste měli možnost využít nejaktuálnější nabídku služeb i cen. Mnoho pojišťoven také nabízí akční ceny za cestovní pojištění a tak se cena pojištění může mnohdy snížit až o stovky korun.

Závěr

Pokud se chystáte na cestu do zahraničí, mělo by cestovní pojištění být nejdůležitějším úkonem, který si vyřídíte. Můžete se tak vyhnout velkým problémům i vysokým finančním výdajům. Cestovní pojištění nabízí mnoho pojišťoven. Jak vybrat to nejlepší a také cenově nejdostupnější pojištění si můžete jednoduše najít na internetu v některém ze srovnávačů, jako je portál ePojištění.cz, kde si jednoduše zadáte údaje o vás a vaší cestě a během dvou minut máte srovnání všech pojišťoven, možností připojištění i orientační ceně.

Cestovní pojištění v roce 2020

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na