.st0{fill:#FFFFFF;}

Cestovní pojištění u ZPMV – recenze, diskuze, zkušenosti 

 21 listopadu, 2016

Kateřina Trousilová

Ohodnotit

Pojišťovna Ministerstva vnitra ČR

Zdravotní pojišťovnu Ministerstva vnitra založilo ministerstvo zdravotnictví České republiky. Je to druhá největší zdravotní pojišťovna v České republice. Byla založena roku 1993 po rozdělení Československa.Pojišťovna poskytuje služby všem občanům České republiky. Má 1 130 000 klientů a 8 poboček rozmístěných na území celé České republiky. Zdravotní pojišťovna se snaží o zajištění přístupu ke kvalitní zdravotní péči. Spustila také projekt ,,Zdraví jako vášeň“, kterým se pojišťovna snaží přiblížit veřejnosti zdravý životní styl.

Jaké typy cestovního pojištění nabízí?

E-Trip Evropa – pojištění léčebných výloh a asistenční služby

E-TripALL Evropa – kompletní pojistná ochrana (léčebné výlohy, asistenční služby, úraz, zavazadla, odpovědnost)

E-TripMAX – kompletní pojistná ochrana (léčebné výlohy, asistenční služby, úraz, zavazadla, odpovědnost) s navýšeným plněním

W-Trip Svět – pojištění léčebných výloh a aktivní asistence

W-TripALL Svět – kompletní pojistná ochrana (léčebné výlohy, asistenční služby, úraz, zavazadla, odpovědnost)

W-TripMAX – kompletní pojistná ochrana (léčebné výlohy, asistenční služby, úraz, zavazadla, odpovědnost) s navýšeným plněním

CZ-ALL Česká republika – pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti

CZ-MAX Česká republika – pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti s navýšeným plněním

* E-Trip, E-TripALL, E-TripMAX – Evropa (všechny státy geografického území Evropy)

* W-Trip, W-TripALL, W-TripMAX – Svět (všechny státy bez omezení, vyjma ČR)

* CZ-ALL, CZ-MAX – Česká republika (pojištění pro cesty a pobyt v ČR)

Pojištění zahrnuje

 • náklady na léčebné ošetření a pobyt v nemocnici v důsledku náhlého onemocnění či úrazu během cesty a pobytu v zahraničí
 • náklady na zdravotně nutný převoz zpět do ČR
 • náklady na převoz tělesných ostatků
 • náklady na pohřeb v místě úmrtí
 • aktivní asistenční služba

Ceny cestovních pojištění

   E-Trip Evropa     E-TripALL Evropa     E-TripMAX     W-Trip Svět     W-TripALL Svět     W-TripMAX     CZ-ALL ČR     CZ-MAX ČR

Děti (do 15ti)                9,-                        19,-                      26,-                 19,-                   31,-                     41,-                          10,-                    17,-

Dospělý (16-70 let)     12,-                       22,-                      33,-                 26,-                   39,-                     52,-                          10,-                    21,-

Senior (70+)                 18,-                       28,-                      42,-                  72,-                   88,-                    113,-                        10,-                    24,-

 

Sport a další přirážky k cestovnímu pojištění

Cestovní pojištění od ZPMV sport

Bez navýšení pojistného je pojištěna pracovní činnost a následující sporty:

 • aerobic, airsoft, atletika, míčové sporty, běh, biatlon, boccia, bouldering, bruslení, buggykiting, bungeerunning, curling, cyklistika, cyklokros, dračí lodě a pádlování, dutahlon, fitness, florbal, golf, hasičský sport, horské kolo (ne sjezd), jachting, jezdecké sporty, jóga, kickbox – aerobic, kiteboarding, kitesurfing, koloběh, kolová, korfbal krasobruslení, kulturistika, kvadriatlon, lakros, lanové aktivity, lední hokej, lukostřelba, lyžování po vyznačených trasách, metaná, moderní gymnastika, monoski, motokáry v půjčovnách, mountainboarding, nohejbal, orientační běh, paintball, parasailing, plavání, plážový volejbal, pozemní hokej, psí spřežení, saně a boby na vyznačených trasách, severská kombinace, skateboarding, biatlon, skoky na trampolíně bez jištění, snowboarding po vyznačených trasách, snowkiting, softbal, spinning, sportovní lov, sportovní střelba (střelba na terč s použitím střelné zbraně), squash, stolní tenis, šerm sportovní (klasický), šnorchlování, tenis, Peking, triatlon, veslování, vodní lyžování, vodní pólo, vodní skútr, volejbal, vysokohorská turistika bez horolezeckého náčiní do 3 500 m.n.m., wakeboarding, windsurfing, zorbing.

Připojištění Riziko 1 s přirážkou pojistného 100 %:

 • pracovní cesty manuálně pracujících, pohyb v nadmořské výšce nad 3 500 m.n.m a následující či podobné sporty:
 • akrobatický rock and roll, americký fotbal, bikros, bojové sporty, bunde-jumping, historický šerm (bojový), jakékoli sportovní soutěže registrovaných sportovců, jízda na U-rampě, koňské dostihy, potápění do 40m hloubky, rafting a kanoistika na divoké řece, rychlobruslení (lední, in-line), skiboby, skikros, sportovní gymnastika, vysokohorská turistika do 5000 m.n.m. (s nutností pomůcek a ferraty).

Připojištění Riziko 2 s přirážkou 300 %:

 • akrobatické lyžování, alpinismus, canyoning, horolezectví, kaskadérství (i artisté), letecké sporty, lyžování a snowboarding mimo vyznačené strasy, mountbouarding, paragliding, parašutismus, potápění nad 40 m, skálolezectví, skeleton, skialpinismus, skoky a lety an lyžích, slézání ledopádů, speleologie, sporty s motorovými prostředky, vysokohorská turistika nad 5000 m.nm. (s nutností pomůcek a ferraty), závodní lyžování včetně tréninku.

Sporty, na které se nemůžeme nechat pojistit:

 • činnost profesionálních sportovců
 • sportovní činnosti spojené s používáním dopravního prostředku pokud nejsou uvedeny v části Riziko 1 a Riziko 2 pouze se souhlasem pojišťovny.

Výhody cestovního pojištění od ZPMV

Nabízí Benefit pro pojištěnce „STUDENTY“

Cestovní pojištění od ZPMV pro studenty

 

 

 

 

 

 

Zdarma cestovní pojištění pro jednorázové cesty po Evropě až na 60 dní

Při studijním pobytu v rámci Evropy zdarma cestovní pojištění až v délce 180 dní

Léčebné pobyty pro děti

Cestovní pojištění od ZPMV pro deti

 

 

 

 

 

 

 

 

Klient může přihlásit své dítě na léčebně ozdravný pobyt na horách nebo u moře.

Proč si vybrat tuto pojišťovnu

Pojišťovna ZPMV nám může nabídnout mnoho zajímavých výhod.

Karta života

Tato karta je souhrnem důležitých údajů o zdravotním stavu pojištěnce, bezpečně uložených v databázi ZPMV ČR a jsou zpřístupněny online.

 • Výpis ze zdravotního účtu – podrobný přehled výdajů na poskytnutou zdravotní péči (za poslední 3 roky)
 • Správná a bezpečná léčba – další zkvalitnění péče
 • Záchrana života – rychlý přístup k informacím pro zdravotnickou záchrannou službu (záchranku)
 • Mobilní aplikace Karty života
 • Pro OSVČ zasílání přehledů pro daňová přiznání

Kartu života si můžeme zřídit na internetu, formulářem a nebo u lékaře.

ZP MV ČR připravila zajímavou mobilní aplikaci, která umožní s našimi údaji na Kartě života aktivně pracovat. Zároveň umožňuje náhled do našeho osobního účtu. To se může hodit, pokud jsme zrovna na cestách.

Preventivní programy

Preventivní programy pro pojištěnce ZPMV zahrnují prevence onkologických onemocnění, programy pro dárce krve a po programy pro těhotné ženy, studenty a seniory.

Slevy a výhody

Pro své klienty nabízí pojišťovna slevu 20 % v případě rodinného pojištění a slevu 10 % pro skupiny 5 a více osob pojištěných jednou pojistnou smlouvou (minimálně jeden ze skupiny musí být pojištěncem ZPMV ČR).

Členství v klubu

Členové Klubu pojištěnců mohou využívat slev na zboží a služby u obchodních partnerů po předložení průkazu pojištěnce a průkazu člena Klubu pojištěnců. Obchodními partnery jsou například GrandOptical (může se hodit, pokud vy nebo vaši blízcí nosíte brýle), Léčebné lázně Jáchymov (poskytuje slevu až 30% na různé druhy procedur), Philips (poštovné a balné zdarma, sleva 25% na sonické kartáčky Sonicare od značky Philips), Green-Swan Pharmaceuticals nebo Contours (10% sleva na členství ve fitness klubu pro ženy).

N211

ZP MV ČR ve spolupráci s pojišťovnou ERGO připravila ojedinělý pojistný produkt, který doplňuje povinné zdravotní pojištění. V případě lehčích i těžších operací při úrazu i u zubaře nám pomůže dopřát si nadstandardní zdravotní služby, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

Pokud vás tato pojišťovna zaujala například svými výhodnými cenami, nebo Kartou života, neváhejte se u ZPMV pojistit. Mohla by být pro vás dobrou volbou pokud hledáte trochu odlišnou pojišťovnu. Můžete využít jejích služeb, například pokud máte děti, budou se vám hodit její léčebné pobyty do zahraničí pro děti. Zda ještě ale stále váháte a nevíte, pro kterou pojišťovnu se rozhodnout, můžu vám jen doporučit tuto stránku, která při výběru pojišťovny pomohla i mně. Díky ní si můžete nechat srovnat ceny různých pojišťoven bez zbytečného hledání na internetu.

Přeji vám ten nejlepší výběr cestovního pojištění!

Cestovní pojištění od ZPMV konecny obrazek

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}