.st0{fill:#FFFFFF;}

Cestovní pojištění u Uniqua – recenze, diskuze, zkušenosti 

 12 ledna, 2017

Kateřina Trousilová

Ohodnotit

Pojišťovna Uniqua působí na českém trhu už od roku 1993, kdy byla založena jako „Česko-rakouská pojišťovna“. Celkem sjednala okolo 760 000 pojistných smluv. Aktuální název UNIQA získala až v roce 1999. Název ale není náhodný, protože slovo ,,UNIQA“ znamená – unikátnost. Zpočátku se Pojišťovna věnovala jen majetkovému pojištění, až po čase své služby rozšířila o životní pojištění.

Proč cestovní pojištění

Před každou cestou je dobré se pojistit. A to hlavně kvůli drahým zdravotnickým službám v zahraničí. Pojištění zahrnuje krytí léčebných výloh a důležité asistenční služby. Některá pojištění pak obsahují ještě i pojištění zavazadel, odpovědnosti, úrazu a storna zájezdu. Cestovní pojištění je dobré i pro naší vlastní pohodu, protože si dovolenou více užijeme.

Jaké cestovní pojištění nabízí

Roční pojištění

Může se hodit těm, kteří cestují do zahraničí vícekrát ročně. Můžeme si ho sjednat na jakékoliv pobočce pojišťovny pouze jednou, protože pojištění je pak platné na celý rok. Dá se sjednat na cesty do délky 30 dnů po Evropě i po světě. Dá se pořídit už za 400 Kč/rok.

Výhody

√ neomezený počet cest
√ můžeme si vybrat ze dvou druhů – Evropa, nebo Svět
√ jednotlivý pobyt může být dlouhý až 30 dní
můžeme ho uzavřít pouze pro sebe, nebo i pro celou rodinu a získat tak slevu

Jednorázové pojištění

Jednorázové cestovní pojištění od Uniqua se vyplatí zejména pro jednorázové dovolené. Vyjde tak levněji než roční pojištění. Můžeme ho uzavřít pouze na cesty po České Republice. Dá se pořídit už za 9 Kč/den.

Příklad: Pokud si sjednáme turistické cestovní pojištění do Evropy pro jednotlivce ve věku 0-65 let, nejvyšší limity plnění, rozšířenou pojistnou ochranu (zahrnuje pojištění smrti následkem úrazu, trvalých následků úrazu, nemocničního odškodného, odpovědnosti, zavazadel), vyjde nás pojištění na 58,-/den. (10 % sleva za sjednání online, pc. 65,-).

Pokud bychom cestovali pouze po České Republice, vyjde nás cestovní pojištění na 9,-/den.

Druhy připojištění

 • zimní a rizikové sporty
 • pojištění storna
 • pojištění náhrady dovolené
 • pojištění domácích zvířat
 • teroristická rizika

Asistenční služby

Součástí cestovního pojištění od Uniqua, jsou asistenční služby. Ty jsou k dispozici každému pojištěném 24/7 a komunikují v českém jazyce. Asistenční služby nám mohou pomoci při vyhledání různých řešení, vyřizování věcí v cizím jazyce, nebo zařídí převoz domů i vyproštění vozidla. Asistenční služby bychom se měli naučit využívat především, protože jsou zdarma a byla by škoda je nevyužít. Můžeme tak i ušetřít, místo toho abychom volali tamější služby, zavoláme asistenci.

Výhody pojištění od UNIQA

 • cestovní pojištění pro jednotlivce i pro rodiny
 • cestovní pojištění na lyžovačku i dovolenou u moře
 • asistenční služby v českém jazyce, dostupné 24/7
 • cestovní pojištění bez spoluúčasti
 • možnost sjednání cestovního pojištění přímo v den odjezdu
 • sjednání cestovního pojištění pro těhotné (bez omezení do 26. týdne)
 • cestovní pojištění se vztahuje i na cizince, kteří cestují do země svého narození
 • cestovní pojištění můžeme sjednat i pro seniory, protože není omezeno věkem
 • cestovní pojištění pro diabetiky
 • při sjednání cestovního pojištění online nabízí 10% slevu

Jak si sjednat cestovní pojištění od Uniqua

Cestovní pojištění, stejně jako ostatní druhy pojištění, si můžeme sjednat na pobočkách naší vybrané pojišťovny. Další cestou ke sjednání pojištění může být i online sjednání, které najdeme na webových stránkách pojišťovny. Většina pojišťoven nabízí při online sjednání i výhodné slevy.

Jak získat nejvýhodnější cestovní pojištění

Pojištění si můžete vybrat na základě zkušeností vašich známých nebo ostatních pojištěných, od kterých je na internetu spoustu recenzí. Můžete si také zajít na pobočku vámi vybrané pojišťovny, ale to je příliš zdlouhavé, stejně jako hledání informací na internetu. Osobně mám zkušenost s výběrem pojištění pomocí online kalkulaček a srovnávačů. Můžu vám je tedy jen doporučit. Ušetří spoustu času a hlavně peníze. Dejte si ovšem pozor na podvodné kalkulačky, těch je na internetu mraky. Mně vyhovovala tato kalkulačka na epojisteni.cz. Doufám, že si vyberete to nejlepší cestovní pojištění a že nebudete mít na cestách moc problémů!

Přeji Vám to nejlepší cestovní pojištění od Uniqua pojišťovny a šťastnou cestu!

Cestovní pojištění od Uniqua - Konečný obrázek

 

 

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}