.st0{fill:#FFFFFF;}

Cestovní pojištění u AXA – recenze, diskuze, zkušenosti 

 10 listopadu, 2016

Kateřina Trousilová

1.8/5

Pojišťovna s francouzským původem

AXA je bankovní a pojišťovací skupina francouzského původu se sídlem v Paříži. Celosvětově nabízí své bankovní služby. V České republice působí teprve od roku 1995 a v současnosti má více než 700000 klientů. Název AXA byl zvolen proto, aby ho dokázali vyslovit lidé po celém světě. Pojišťovna podporuje také některé charitativní a dobročinné aktivity v České republice. Je generálním partnerem charitativní sbírky Světluška.

Pojišťovna spustila program Na zelenou, jehož cílem je zvýšit dopravní bezpečnost dětí a podporovat udržitelné způsoby dopravy do škol. Hlavní roli přitom mají samotné děti, které upozorňují na místa, kde se při svých cestách do školy a zpět necítí bezpečně.

Získala ocenění Global Inurance Brand 2016 což je osmý rok po sobě nejhodnotnější značka mezi světovými pojišťovnami.

AXA pojišťovna je také investiční a penzijní společností .

Co zahrnuje cestovního pojištění u AXA?

Podle délky naší cesty si můžeme pojištění uzavřít na jeden až 365 dní nebo opakované až 90denní výjezdy během roku, přičemž pojištění je platné již po 4 hodinách od provedení platby, takže nemusíme zbytečně dlouho čekat.

Cestovní pojištění si může sjednat každý, a to včetně cizích státních příslušníků. Nechat pojistit můžeme děti (od 0 do 17 let), dospělé osoby (do 69 let) i seniory starší 70 let. Pro děti a seniory ovšem není možné uzavřít připojištění manuálních prací v rámci pracovních cest.

Pojistit se můžeme buď do zóny ,,Evropa“ nebo do zóny ,,Svět“. Pokud plánujete během svých cest navštívit více zemí, zvolte si jako cíl vždy tu nejvzdálenější lokaci.

Cestovní pojištění zahrnuje:

 • Úrazové pojištění

  Zahrnuje pojistné plnění v případě trvalých následků nebo smrti následkem úrazu. Poskytuje finanční plnění až do výše 1 000 000 Kč. Je dostupné ve variantě Excelent a Komfort.

 • Pojištění léčebných výloh

  Když se v zahraničí zraníme nebo onemocníme, pojištění léčebných výloh zajistí náklady na ošetření, léčbu, léky i nutné převozy (zásah horské služby nebo transport vrtulníkem), což se může hodit. Pokud jde o dítě nebo převoz není dočasně možný, zajistí i dopravu a ubytování doprovázející osoby. Dostupné ve variantách Excelent, Komfort a Reference.

 • Pojištění cestování letadlem

  Pokud dojde ke zrušení nebo zpoždění našeho letu, pojištění pokryje náklady na nákup občerstvení, nezbytného ošacení nebo hygienických potřeb a další související výdaje. Dostupné je ve variantě Excelent.

 • Pojištění zavazadel

  Pojištění se vztahuje se na naše cestovní zavazadla a věci osobní potřeby. Zmírní škody při poškození nebo zničení zavazadel a jejich obsahu. Může jít o živelnou událost, krádež vloupáním se do dopravního prostředku nebo našeho apartmánu, krádež po dopravní nehodě apod. Pojištění pokryje i ztrátu nebo odcizení osobních dokladů.Vztahuje se i na elektroniku, fotoaparáty, kamery, počítače a sportovní, případně obchodní vybavení. Dostupné ve variantě Excelent a Komfort.

 • Pojištění odpovědnosti za škodu

  Vztahuje se na škodu na zdraví nebo na majetku, kterou způsobíme třetí osobě při běžných činnostech (třeba při sportu, rekreaci či zábavě). Zajistí zaplacení škody a to až do výše 25 000 000 Kč. Je dostupné ve variantě Excelent a Komfort. Varianta Excelent obsahuje i krytí odpovědnosti za následné finanční škody.

Jaká nabízí připojištění?

Cestovní pojištění od AXA Dovolena bez starostí

Dovolená bez starostí

Protože na dovolenou jezdíme především odpočívat, nabízí nám pojišťovna toto připojištění. Všechno řeší za nás, dopraví nás k lékaři, dovezou nám léky, postarají se nám o domácího mazlíčka nebo zajistí odtah a opravu našeho auta. V případě potřeby se postarají o naše ubytování a naše auto odtáhnou až domů. Zahrnuje poskytnutí zdravotní a technické asistence, pojištění domácího mazlíčka. Pojištění lze sjednat k jednorázovým i opakovaným cestám.

 

Cestovní pojištění od Axa manualní práce

Připojištění pracovních manuálních cest

Pokud se chceme na cestě soustředit na práci, může se nám hodit toto pojištění. Ochrání nás před nepříjemnými situacemi při práci v zahraničí. Mezi manuální činnosti patří i podnikatelská činnost, výkon povolání či výdělečná činnost jiného než administrativního charakteru.

 

Cestovní pojisteni opakovanych zajezdu axa Rodinné pojištění opakovaných výjezdů – alternativa pojištění

Může se hodit rodinám s dětmi při opakovaných výjezdech do zahraničí. Vztahuje se na celou rodinu pojištěného, což můžou ocenit především velké rodiny.

Pokryje studijní, turistické i pracovní cesty. Uzavírá se na dobu neurčitou s  platbou pojistného na jeden rok.

 

Cestovní pojištění Axa rizikove sporty Rizikové sporty

Zajistí nám ochranu při každé aktivní dovolené nehledě na roční období. Může se hodit nejen aktivním lidem, ale i profesionálním sportovcům. Pojištění je nutné pro výkonnostní provozování běžných sportů, a to v rámci veřejně organizovaných soutěží, nebo profesionálně provozovaných sportů. Díky tomu si můžeme konečně splnit své sny a vyzkoušet například skialpinismus, vodní paragliding, windsurfing a nebo jiné adrenalinové sporty

 

Cestovní pojištění Axa Bezpečný domov

Bezpečný domov

Během doby, kdy budeme na dovolené, se pojišťovna postará o bezpečnost našeho bydlení. Zahrnuje tedy pojištění technické asistence. Vztahuje se i na případ krádeže či poškození vodou z vodovodního systému. Připojištění lze uzavřít k jednorázovým i opakovaným cestám.

 

 

Cestovní pojištění od Axa Klidný rodič Klidný rodič

Pokud dojde k hospitalizaci dítěte v zahraničí, zajistí rodičům převoz a pobyt v nemocnici. Po návratu do České republiky zajistí i návštěvu klauna nebo kouzelníka, aby zpříjemnila pobyt v nemocnici našemu dítěti.

 

 

Cestovní pojištění od Axa Onemocnění Připojištění chronických onemocnění

Pokud nás na cestách poskytne dlouhodobě léčené onemocnění, pokryje náklady na neodkladná ošetření. Ochráníme nás před nečekaným zhoršením stabilizovaného zdravotního stavu. Kryje pojištění léčebných výloh o krytí nákladů spojených se zhoršením chronického onemocnění, pokud došlo za posledních 12 měsíců ke změně našeho zdravotního stavu.

 

Co nám může pojišťovna nabídnout?

Cestovní pojištění si můžeme sjednat i online. Při sjednání online nám poskytne slevu 20%. Celý proces sjednání trvá cca 10 minut a můžeme tak sjednat pojištění i pro naše příbuzné. Díky této možnosti se tak můžeme pojistit i na poslední chvíli.

Ochrání nás během celé naší cesty a v případě problémů nám pomůže vyřešit všechny nově vzniklé problémy tak, abychom si z cestování odnesli jen ty nejhezčí vzpomínky.

Asistenční služby jsou nám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Operátorům nedělají problém ani světové jazyky.

Nabízí nám tři varianty pojištění podle toho, v jaké míře chceme být pojištění – Excelent, Komfort a Reference. K samotnému pojištění nabízí mnoho typů připojištění.

Má více než 70 poboček v celé České republice.

Při registraci do AXA Club můžeme získat mnoho bonusů, jako například finanční rezervu až 250 000 Kč, nebo nezúročné období až 45 dní. Členem AXA Club se může stát každý, kdo dosáhl plnoletosti a je klientem pojišťovny AXA.

Nabízí sjednání chůzky a řešení našich problému individuálně.

Má širokou nabídku produktů, a tak je opravdu z čeho vybírat.

Pokud vás pojišťovna zaujala stejně jako mě, ale chtěli byste si ještě porovnat ceny ostatních pojišťoven, doporučuji vám tuto stránku. I mně při výběru pojišťovny velmi pomohla.

Přeji vám ten nejlepší výběr cestovního pojištění a hlavně bezpečnou cestu!

Cestovní pojištění od Axa Štastnou cestu

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
6.9.2023 8:46

nejhoší pojištení ever! Nikdy víc nechcou vrátit penize za nic!!!!!

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}