Nepatříme mezi ty, kteří vyrážejí na dovolenou v nejžhavějších týdnech. Podzimní měsíce jsou pro nás mnohem lákavější. Příjemné teploty, málo turistů, mnohem výhodnější ceny. Letos jsme se rozhodli pro Chorvatsko. Vezmeme s sebou kola, pohorky a aktivní dovolená může začít. Jen jestli jsem na něco nezapomněla? Aha, cestovní pojištění! Jak ale vybrat to správné?

Vyhledávání cestovního pojištění

Pro naši cestu jsme nevyužili žádných služeb cestovní kanceláře, a proto si i cestovní pojištění musíme sjednat sami. Letos jsem si chtěla nabídky pojištění podrobněji projít, abych měla do budoucna představu, jak pojišťovnu vybrat. Určitě mě bude zajímat jakou výši léčebných výloh máme pojištěnu, zda pojištění kryje odpovědnost za škodu a jaké jsou doplňkové služby u pojištění. Roli bude hrát i možnost asistenčních služeb a celková cena, kterou naše rodina za týdenní pojištění v termínu sobota, sobota (8 dní) bude platit.

Cestovní pojištění podle informací na stránkách pojišťoven

Abych získala co nejpřesnější informace, rovnou si na stránkách pojišťoven vyplním kalkulaci pojištění podle naší situace. Cestujeme 2 dospělí a 2 děti do 15 let. Cílovou destinací je Chorvatsko a chtěli bychom pojištění na 8 dní.

Ušetřete na cestovním pojištění

Úspora až 70 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Allianz (logo)

Allianz pojišťovna

U Allianz pojišťovny bylo snadné vyplnit formulář a pro naše cestovní pojištění se objevují tři varianty. Základní, optimální a exkluzivní. První varianta je nabízena za cenu 768 Kč, druhá za cenu 1 104 Kč a třetí stojí 1 584 Kč. Určitě mě zajímají i jednotlivé služby. V základním pojištění je pouze krytí léčebných výloh v rozsahu 3 mil. Kč, 24 hodinová asistenční služba, odpovědnost za škodu na majetku 2,5 mil. Kč a za újmu na zdraví 5 mil. Kč. Varianta s názvem optimální nabízí neomezené krytí léčebných výloh, 24 hodinovou asistenční službu, odpovědnost za škodu na majetku 5 mil. Kč a za újmu na zdraví 10 mil. Kč. Optimální varianta nabízí už i doplňkové služby. Pojištění zavazadel 25 tis., trvalé následky úrazu 400 tis., smrt úrazem 200 tis. a dokonce i denní odškodnění při úrazu 100 Kč. Protože se chystáme sportovat, určitě je pro nás lepší varianta s názvem optimální pojištění. Pokud bych se rozhodla pro Allianz, určitě i proto, že součástí doplňkových služeb je právní pomoc v zahraničí, vyslání pracovníka pojišťovny jako opatrovníka pro dítě v případě hospitalizace i pomoc při ztrátě dokladů.

U Allianz bych se rozhodla pro variantu optimální s neomezeným krytím léčebných výloh a dalšími službami za 1 104 Kč pro naši rodinu.

AXA logo

AXA Pojišťovna

Pojišťovna AXA rovněž nabízí 3 varianty pojištění. Nejlevnější pojištění vychází na 295 Kč a zahrnuje léčebné výlohy na 2,5 mil. a asistenční služby. Druhá varianta je pojištění typu komfort, která už nabízí mnohem širší pojištění a pravděpodobně bych sáhla po této variantě pojištění za 552 Kč. Léčebné výlohy jsou pokryty částkou 5 mil. Smrt úrazem 250 tis., trvalé následky úrazu 500 tis., odpovědnost za škodu na majetku 500 tis. a za újmu na zdraví 1 mil. Dále jsou pojištěna zavazadla na 20 tis. a elekronika na 10 tis.

AXA Pojišťovna nabízí velmi zajímavé pojištění za výhodnou cenu. 552 Kč za týdenní rodinný pobyt s krytím léčebných výloh do 5 mil.

ČSOB Pojišťovna

ČSOB Pojišťovna

U ČSOB Pojišťovny bych zvolila pojištění za 884 Kč za týdenní rodinný pobyt. Pojištění kryje léčebné výlohy do 7 mil., smrt úrazem 300 tis., trvalé následky úrazu 600 tis. Vyplácí i denní odškodné při úrazu, 100 Kč. Pojištění zahrnuje i odpovědnost za škodu na majetku 3 mil. Kč a za újmu na zdraví 6 mil. U ČSOB mě však zaujalo, že pojištění kryje ošetření zubařem a postarají se i o dopravu člena rodiny na místo, pokud by byl někdo z nás v Chorvatsku hospitalizován. V rámci pojištění by měla tato doprovodná osoba uhrazeno i ubytování. Zavazadla jsou pojištěna na 50 tis.

ČSOB pojišťovna nabízí pojištění za výhodnou cenu 884 Kč, které má vysoký limit léčebných výloh, 7 mil. Zároveň nabízí další užitečné služby, což v případě nouze oceníte.

uniqua logo

Pojišťovna Uniqa

Pojištění čtyřčlenné rodiny na týdenní pobyt by vycházelo na 704 Kč. Nabízí velmi vysoké limity plnění. Léčebné výlohy a také zubní ošetření jsou kryty na 7 mil. Kč. Smrt následkem úrazu 300 tis., trvalé následky úrazu 600 tis. Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a majetku má celkový limit 5 mil. Zavazadla jsou pojištěna na 25 tis. Zajímavým bonusem pojišťovny Uniqa je pojištění storna zájezdu, a to až do výše 80 tis.

Pojišťovna Uniqa mě zaujala vysokým limitem na léčebné výlohy, 7 mil. a nízkou cenou za pojištění. Pokud bychom cestovali přes cestovní kancelář, určitě bych nabídku využila z důvodu pojištění storna zájezdu.

Logo Slavia pojišťovna

Pojišťovna Slavia

Zajímavou cenovou nabídku jsem objevila u pojišťovny Slavia. Pojištění by nás stálo 672 Kč. Léčebné výlohy jsou pokryty do výše 7 mil. a myslí i na zubní ošetření do výše 15 tis. Zavazadla pokrývá částkou 15 tis. Smrt úrazem má plnění 100 tis. a trvalé následky úrazu 200 tis. Jako jediná však nabízí i krytí v případě trvalé invalidity, a to odškodněním do výše 200 tis.

Pojišťovna Slavia nabízí vysoké krytí léčebných výloh, avšak nabídka dalších služeb je poměrně omezená.

Reference jednotlivých pojišťoven

Pokud si zakupuji zboží na internetu, ráda se seznámím se zkušenostmi ostatních. Procházela jsem tedy detailně i jednotlivé reference cestovních pojišťoven. Musím však přiznat, že mi s výběrem našeho pojištění pro dovolenou příliš nepomohly. Kritické i pochvalné hlasy se objevovaly vždy ve vztahu k řešení konkrétní situace. Je třeba zmínit, že jsem většinou narazila na zkušenosti, které pozitivně hodnotí přístup pracovníků asistenčních služeb. Nenadálé okolnosti v zahraničí jsou mnohem větším problémem, zejména kvůli jazykové bariéře. Pracovníci asistenčních služeb však klientům vždy velmi pomohli.

Procházením jednotlivých nabídek cestovního pojištění jsem strávila více než hodinu a půl. Pečlivě jsem si zapisovala do tabulky limity plnění i cenu pojištění. V nabídkách jsem narazila i na možnost ročního pojištění na cesty, do budoucna jej určitě zvážím. Nemohu se ale ubránit myšlence, že musí existovat snadnější způsob, jak zjistit cenu pojištění a limity jednotlivých pojistných plnění. Představovala bych si, že někde najdu takovou zpracovanou tabulku, jakou mám teď na papíře před sebou. A já ji opravdu našla!

Srovnání cestovního pojištění

Pokud se chystáte do zahraničí, určitě nechcete strávit více než hodinu na jednotlivých stránkách pojišťoven a znovu vyplňovat formulář, kam a kdy jedete. Každé pojištění vám za uvedenou cenu nabízí jiný rozsah krytí, pečlivě si jej prostudujte.

Víte, kde si takový podrobný seznam můžete vytvořit? Na ePojištění. Byla jsem překvapená, jak rychle a přehledně mi srovnávač pojištění seřadil jednotlivé nabídky. V případě sjednání cestovního pojištění mě určitě nezajímá jen celková cena, ale také rozsah služeb. V tom je tento portál naprosto dokonalý.

Srovnávač pojištění vám seřadí nabídky nejen podle ceny, ale i podle rozsahu krytí. To by nebylo nic neobvyklého, kdyby to dělal tak, jako všichni ostatní. ePojisteni.cz je jiný! Nabídky pojišťoven seřadí tak, že jednotlivé detaily vidíte vždy pod sebou. Na první pohled je ve výsledné kalkulaci patrné, která pojišťovna nabízí nejvyšší krytí léčebných výloh a která nejvyšší krytí trvalých následků úrazu.

Přesně takovou tabulku jsem si představovala, když jsem si namáhavě vypisovala nabídky jednotlivých pojišťoven. Určitě můžu doporučit snadnější cestou k cestovnímu pojištění.

Cestovní pojištění – srovnání cen

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na