Letos jsme si s kamarády konečně splnili jeden ze snů a vypravili se na Kanárské ostrovy, konkrétně Gran Canarii. Kanárské ostrovy jsou oblíbenou destinací po celý rok a za povšimnutí stojí nejen nádherné pláže, ale také rozmanitá příroda.

Výhodné letenky

Letecké spojení není zrovna ideální, přímé lety jsou poměrně drahé a není jich mnoho. I přesto se nám letenky podařilo najít docela rychle, jako už poněkolikáté jsme využili srovnávač letenek kiwi.com. Vzhledem k tomu, že na konkrétním datu nám až tak nezáleželo, vybrali jsme si nejvýhodnější letenky, zároveň však také s minimem přestupů, které by cestu zbytečně prodloužily.

Výlety i odpočinek: pro každého něco

Naším cílem byla aktivní dovolená zahrnující cestování po rozmanitém ostrově, které jsme prokládali odpočinkem na pláži. Výhodou Kanárských ostrovů je i v tomto období nesmírně příjemné počasí, které je zejména v zimě vítanou změnou.Cestovní pojištění pro skupiny

Ušetřete na cestovním pojištění

Úspora až 70 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Pečlivé plánování

Při plánování dovolené si každý vzal na starost něco jiného – rezervaci ubytování, hledání míst, která stojí za to navštívit, a také půjčení auta, což nám ušetřilo spoustu času a my tak mohli poznat opravdu každý kout tohoto krásného ostrova. Na mě zůstalo kromě hledání nejvhodnějšího spojení na letiště také uzavření cestovního pojištění. Dovolte mi také podělit se s vámi o důležité postřehy a informace, které vyplynuly na povrch až po sjednání cestovního pojištění pro skupiny.

I přesto, že Kanárské ostrovy jsou součástí Španělsky, a tudíž i Evropy, vyplatí se při sjednávání pojištění jistá obezřetnost. A to zejména v případě aktivní dovolené spojené s nejrůznějšími aktivitami. Naštěstí jsme cestovní pojištění nemuseli využít, přesto jsme zejména při výšlapech v horách byli rádi, že jsme na něj nezapomněli.

Proč nepodcenit cestovní pojištění?

Cestování by mělo být v první řadě radost. Ať si však dáváme sebevětší pozor, může nás postihnout nepříjemný úraz, který může zhatit nejen zbytek dovolené, ale i do budoucna způsobit řadu komplikací. Ponecháme-li stranou zdravotní obtíže, může v poměrně velký problém přerůst finanční stránka celé věci.Cestovní pojištění pro skupiny

Výhody cestovního pojištění pro skupiny

Sjednání společného cestovního pojištění s sebou přináší řadu výhod. Za zmínku stojí zejména:

  • Jednoduchost: Plánování cesty pro skupinu často přináší spoustu starostí ohledně ubytování, dopravy a podobně. Tak proč si vše aspoň trochu neusnadnit a nevyužít možnosti skupinového cestovního pojištění. Čím méně papírování, tím lépe.
  • Rychlost: Sjednání jednoho společného pojištění je z časového hlediska mnohem rychlejší. Proto se vyplatí, když si tuto záležitost vezme na starost jeden účastník, zatímco ostatní se mohou věnovat například plánování cesty, shánění potřebných věcí a hledání zajímavých míst, která stojí za návštěvu.
  • Výhodnost: Vždy platí, že více sjednaných pojištění přináší výraznou slevu. Je tak tomu nejen při sjednání několika různých druhů pojištění u jedné společnosti, ale obdobná situace nastává také v případě cestovního pojištění pro skupiny. Pojišťovací společnosti totiž zohledňují počet účastníků a výsledná cena pro každého cestovatele je tak výrazně nižší.

Nevýhody cestovního pojištění pro skupiny

Naší pozornosti by však neměly uniknout ani nevýhody, které se sjednáním takové typu cestovního pojištění mohou pojit. Jedná se zejména o:

  • Menší přehlednost: Pravdou je, že ne všechny pojišťovny nabízející cestovní pojištění myslí i na skupiny. Proto může být obtížnější takové nabídky najít a zorientovat se v nich.
  • Nutnost kompromisů: V případě cestování ve skupině může být někdy problém dohodnout se nejen na ubytování, programu, typu dopravy, ale právě i cestovním pojištění. Je nutné najít kompromis, který bude přijatelný pro všechny strany. Raději však dejte přednost vyšším pojistným limitům a důležitým připojištěním. Výslednou částku to zase tolik neovlivní.

Průběh sjednání cestovního pojištění pro skupiny

Nejdříve je vhodné ujasnit si, na co všechno by se mělo cestovní pojištění vztahovat. Následně je důležité poradit se o limitech, které by měly být raději vyšší. Všichni členové skupiny budou pojištěni najednou, takže se nemůže stát, že některý účastník na pojištění zapomene a nenadálé nepříjemnosti zkomplikují cestu nejen jemu, ale také všem jeho spolucestovatelům.

V porovnání s klasickým cestovním pojištěním je nabídka cestovního pojištění pro skupiny poněkud omezenější, ale i přesto se dají nalézt výhodné balíčky. Rychlé a přehledné srovnání nejvýhodnějších nabídek cestovního pojištění pro skupiny lze získat například na oblíbené webové stránce epojisteni.cz. Nebude vás to stát více než pár minut času a budete mít jasno.Cestovní pojištění pro skupiny

Výhodné balíčky cestovního pojištění pro skupiny

Při sjednávání cestovního pojištění se vyplatí zaměřit pozornost zejména na 3 pojišťovny, které nabízí spoustu výhodných balíčků určených pro skupiny. Jedná se o pojišťovny Slavia, Axa a ERV. Podívejte se na následující balíčky cestovního pojištění pro skupiny, konkrétně 4 osoby.

Pojišťovna Slavia: Balíček Exclusive

Pojištění léčebných výloh: 5 milionů korun

Pojištění odpovědnosti: 1 milion korun

Tento balíček zahrnuje pojištění léčebných výloh, odpovědnosti, zavazadel, zpoždění letu, zničení lyží. Dále se vztahuje na únos letadla, odškodnění po nehodě a asistenční služby.

Výše pojistného: 432 Kč (za osobu 108 Kč)

Pojišťovna Slavia: Balíček Basic

Pojištění léčebných výloh: 3,5 milionů korun

Pojištění odpovědnosti: 2 miliony korun

Pojištění zahrnuje užitečné asistenční služby a také odškodnění po nehodě.

Výše pojistného: 365 Kč (za osobu 91 Kč)

Pojišťovna Axa: Balíček REFERENCE

Pojištění léčebných výloh: 2,5 milionů korun

Pojištění odpovědnosti: není

Tento balíček kromě pojištění léčebných výloh a odpovědnosti zahrnuje také asistenční služby a odškodnění po nehodě.

Výše pojistného: 296 Kč (za osobu 74 Kč)

Pojišťovna Axa: Balíček REFERENCE PLUS

Pojištění léčebných výloh: 3 miliony korun

Pojištění odpovědnosti: 1 milion korun

Kromě pojištění léčebných výloh a odpovědnosti je součástí také odškodnění po nehodě a nepostradatelné asistenční služby.

Výše pojistného: 350 Kč (za osobu 87 Kč)

Pojišťovna ERV: Balíček ExoticaLight

Pojištění léčebných výloh: 3 miliony korun

Pojištění odpovědnosti: 2 miliony korun

Rozsáhlý balíček zahrnuje důležitá připojištění, konkrétně úrazové připojištění, pojištění zavazadel, odškodnění po nehodě a nechybí ai asistenční služby.

Výše pojistného: 1490 Kč (za osobu 372 Kč)

Pojišťovna ERV: Balíček ExoticaLight Plus

Pojištění léčebných výloh: 3 miliony korun

Pojištění odpovědnosti: 2 miliony korun

Kromě pojištění léčebných výloh a pojištění odpovědnosti je součástí tohoto balíčku množství užitečných připojištění, konkrétně úrazové připojištění, pojištění zavazadel, pojištění stornopoplatků, odškodnění po nehodě a také asistenční služby.

Výše pojistného: 1980 Kč (za osobu 495 Kč)

Další užitečné tipy pro cestování do zahraničí

Kromě cestovního pojištění se vyplatí myslet také na pojištění odpovědnosti, které není při sjednání cestovního pojištění samozřejmostí. Přitom i krátká chvíle nepozornosti může značit obrovskou škodu, s jejímiž následky se budete přinejmenším po finanční stránce potýkat ještě velmi dlouho.

Cestovní pojištění pro skupiny

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na