.st0{fill:#FFFFFF;}

Cestovní pojištění pro psa 

 12 února, 2017

Kateřina Trousilová

Ohodnotit

Domácí mazlíčci to mají trochu složitější, protože se nám cestovní pojištění pro ně může velmi prodražit. O případech kdy se zraní nebo onemocní ani nemluvě.

Proč cestovní pojištění pro psa?

V České Republice je veterinární ošetření drahou záležitostí. Péče o psa není levná sama o sobě, musíme psovi zajistit krmení, pelíšek očkování a další záležitosti. Pokud však přijde na řadu onemocnění či úraz, do peněženky sáhneme opravdu hluboko. Bohužel se pro pejsky nedá sjednat zdravotní pojištění.

Nejčastější úrazy psů

 •  poranění kloubů
 •  pořezání
 •  poranění oka
 •  onemocnění zažívacího traktu
 •  záněty zvukovodu
 •  nachlazení
 •  pokousání psa jiným psem

S pejskem na dovolené

Pokud se rozhodneme vzít svého pejska na dovolenou sebou, můžeme mu také sjednat cestovní pojištění. Toto cestovní pojištění ale neplatí jen pro onemocnění a úrazy, ale i pro škody, které pes může způsobit.

Cestovní pojištění pro psa nemusí být vůbec drahé. Za dovolenou na 7 dní zaplatíme maximálně 1.000,-. Je lepší pejska pojistit teď, než pozdějí zjistit, že jsme s absencí pojištění pro pejska udělali chybu.

Pokud je pejsek speciálně vycvičený, tj. asistenční, záchranářský, slepecký, nebo speciální vyhledávací pes, dostane na pojištění 50 % slevu.

Co musí pejsek splňovat

 • pes musí být označen čipem nebo tetováním
 • musí mít platný pas zvířete v zájmovém chovu
 •  potvrzení veterinárního lékaře o tom, že zvíře je zdravé (toto potvrzení nesmí být starší 3 dnů)
 •  musí být očkovaný proti základním nemocem
 •  minimální stáří 6 měsíců
 •  musí absolvovat preventivní prohlídku

Pojistné pro pejska

Většinou máme na výběř ze tří limitních tříd, které se liší výší limitů a výší pojistného. Roční pojistné se pak určuje právě na základě naší vybrané limitní třídy, kategorie zvířete a jeho věku zvířete.

 •  Kategorie zvířete – tím je myšlený druh zvířete, zda pojistíte kočku, nebo psa. Psi se ale ještě rozlišují podle hmotnosti, a tak existují ještě 4 hmotnostní kategorie.
 •  Vstupní věk – počet let života, které ukončil, vzhledem ke dni uzavření pojistné smlouvy. Pokud je pejsek mladší než jeden rok, jeho vstupní věk je nula.
 •  Limitní třída – můžeme si ji zvolit. Určuje roční limit plnění pro léčbu nemocí a léčbu úrazů. Podle zvolené limitní třídy jsou roční limity pojistného plnění:
  pro léčbu nemocí: 10 000 Kč, 20 000 Kč, nebo 130 000 Kč
  pro léčbu úrazů: 30 000 Kč, 60 000 Kč, nebo 90 000 Kč

 Pojišťovny, které nabízejí cestovní pojištění pro psa

Česká pojišťovna

Produkt: připojištění k cest. poj. klienta

Cena pojistného na den: od 25,-

Náklady na veterinární ošetření nám pokryjí do 70% vyplacených nákladů (max. do limitu 30 000 Kč). Pes musí mít svůj pas a musí mít čip. Pojistit můžeme pouze zdravého psa, který je starší než 3 měsíce a mladší než 8 let.

Pokud máme pro psa sjednané pojištění veterinární služby u ČP (Mazlíček), získáme slevu na cestovní pojištění 30%.

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP)

Produkt: připojištění k cest. poj. klienta (Pojištění nákladů na veterinární péči)

Cena pojistného na den: od 19,-

Pojištění nákladů na veterinární péči v zahraničí pokryje náklady za veterinární léčbu. Psa můžeme pojistit, pokud je zdravý, má platné Veterinární osvědčení a pas, je očipovaný, je starší 3 měsíců a mladší 10 let.

Rozsah limitů pojistného plnění:
 • MINI: 10 000,-
 • OPTI: 20 000,-
 • MAXI: 30 000,-
 • MAXI PLUS: 40 000,-

Spoluúčast je volitelná.

Slavia pojišťovna

Produkt:  Pojištění nákladů veterinární léčby

Rozsah a limity pojištění asistenčních služeb: 10.000,- a 30.000,- na veterinární léčbu

Pojištění na cesty můžeme sjednat jen pro ty psy, kteří jsou ve věku od 6 měsíců do 8 let. Pejsek musí být označený mikročipem či tetováním.

Spoluúčast ve výši 1000 Kč.

Jak vybrat nejvýhodnější cestovní pojištění pro psa

Stejně jako ostatní cestovní pojištění, můžeme i cestovní pojištění pro psa pořídit jednodušše. Můžeme zajít přímo na pobočku vaší vybrané pojišťovny a nahlédnout do jejich nabídky. Můžeme si také nechat poradit od našich známých a načerpat z jejich zkušeností. Pokud se vám nechce na pobočku, či není žádná pobočka ve vašem dosahu, mohlo by se vám hodit tzv. online sjednání. Při online sjednání pojišťovny nabízejí i výhodné slevy.

Záleží vám na ceně pojištění? Komu taky ne. Naštěstí pro nás, existují i srovnávače a kalkulačky. Slouží k tomu, aby pomocí pár našich osobních údajů srovnaly podle ceny pojišťovny. My si pak jen jednodušše vybereme, která se nám zdá být nejvýhodnější a rovnou na kalkulačce si pojištění sjednáme. Ušetříme tím tak spoustu času i peněz. Pokud o žádné dobré kalkulačce nevíte, můžu vám jednu skvělou kalkulačku doporučit. Doufám, že si vyberete správně, a že vám vaši cestu s milovaným pejskem nic nenaruší. Nezapomeňte se pochlubit, jak to všechno dopadlo a pokud máte i Vy nějaké zkušenosti, ostatní to určitě ocení.

Přeji Vám krásnou a zábavnou cestu s Vaším pejskem!

Cestovní pojištění pro psa - konečný obrázek

 

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}