.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: Životní pojištění od ING 

 3 listopadu, 2018

Jana Vochková

Ohodnotit

Životní pojištění může být významnou pomocí v tíživé životní situaci. Musíme si ale vybrat to správné a musíme o něm mít dostatek informací, abychom si ho mohli vhodně nastavit. Komu se vyplatí životní pojištění od ING a co byste o tomto produktu měli vědět?

K čemu slouží životní pojištění

Životní pojištění pomůže tam, kde na vás dopadá nepříznivá životní situace v podobě úrazu či nemoci. V případě, že by došlo k úmrtí, chrání životní pojištění nejen samotnou pojištěnou osobu, ale také její nejbližší.

To je hlavní smysl životní pojistky. Přestože některé typy pojištění mají ještě i tzv. investiční složku, tento jakýsi hybrid pojištění a spoření nebývá obecně příliš doporučován. Pojištění není výhodné, pokud tedy potřebujete primárně spořit, měli byste se poohlédnout po jiném typu produktu. Životní pojištění má stále svůj nejvýraznější smysl právě jako ochrana před riziky.

Jak se mezi pojistkami orientovat

V první řadě bychom měli vědět, že existují dlouhodobé a krátkodobé trvalé následky. To nám pomůže se zorientovat ve smluvních podmínkách pojišťoven a lépe tak dokážeme odhadnout, proti čemu pro nás vlastně má smysl se pojišťovat.

Obecně je důležitější počítat s tím, že z pojistky vykryjete spíše dlouhodobé zdravotní problémy. Tudíž je vhodnější si nastavit vysokou pojistnou částku. Drobné komplikace, které vás na krátkou dobu vyřadí z pracovního procesu a způsobí výpadek příjmů, spíše zvládnete s optimální finanční rezervou.

ING životní pojištění

Pod hlavičkou ING životní pojišťovny si už dnes žádnou službu nesjednáte. Instituce je, jak vyplývá ze sdělení na oficiálních stránkách, v likvidaci. ING pojišťovna, a.s. byla součástí finanční skupiny ING.

Takzvaný pojistný kmen (neboli uzavřené smlouvy) byl v současné době převeden pod slovenského poskytovatele, kterým se stala NN Životná poisťovňa, a.s. Ta v tuzemsku jedná prostřednictvím vlastní pobočky sídlící v Praze. Pokud si tak chcete teprve uzavřít novou smlouvu, je potřeba se už podívat přímo na pojistné produkty pod hlavičkou NN.

Které druhy pojistek nabízí NN Životní pojišťovna

Produkty jsou dva, dostupné jsou v rámci pojistek obě varianty, to znamená životní pojištění rizikové i pojištění investiční.

NN život

Životní pojištění má krýt vás i vaše nejbližší. Na jedné smlouvě proto mohou být dvě dospělé osoby a až deset dětí. Pojistka vám v případě nejvážnějších situací dokáže pomoci dokonce se splácením hypotéky nebo úvěru. Samozřejmostí je uhrazení nákladů na léčbu, pokud si způsobíte úraz nebo zůstanete invalidní.

Protože potřeby klientů se v čase mění, dovoluje NN životní pojištění flexibilitu při skladbě rizik a při jejich pozdější změně. Současně za tuto změnu nemusíte platit ani žádný poplatek. Libovolně si měníte taktéž výši pojistných částek.

Celkem pojistka pokrývá téměř sedmdesát diagnóz. K základnímu pojištění lze dokupovat taktéž různá připojištění. Ta mohou vykrýt například případ, kdy onemocníte rakovinou, případně si naopak způsobíte drobný úraz typu pohmoždění. Pak z pojistky dostanete vyplacené tzv. bolestné coby kompenzaci právě za prožitou bolest.

Jak si pojistku sjednat

Výši pojistné částky vám pomůže spočítat kalkulačka dostupná na webu. Jakmile budete mít jasno o tom, zda pro vás může mít tato pojistka smysl, můžete si sjednat schůzku s poradcem, abyste pojistku uzavřeli, případně se ještě zeptali na podrobnosti.

ing životní pojištění

Vyplatí se životní pojistka u NN?

V zásadě lze říci, že mezi spotřebiteli převažují záporné zkušenosti. Stále se opakujícími problémy, které sami klienti zmiňují, jsou především nedostatečná komunikace nebo právě naopak nadměrné obtěžování po telefonu, kdy zástupci pojišťovny vytrvale volají a snaží se oslovené přimět k uzavření pojistky, záporné zkušenosti plynoucí z jednání s dealery, nekonečné čekání na výplatu plnění i snaha provozovatele plnění co nejvíce „ořezat“a ideálně nemuset vyplácet svým klientům vůbec nic.

Pravdou zůstává, že od některých problémů se lze uchránit tak, že si vyhradíte opravdu dostatek času na důkladné pročtení smluvních podmínek. Z nich byste totiž měli vyčíst třeba to, za jakých podmínek na plnění nárok máte a kdy nárok nemáte vůbec.

NN Smart

NN Smart je druhým typem pojistky, tedy pojištěním investičním. Myšlenka je taková, že se pojistíte a zároveň si vytvoříte finanční rezervu. Vzhledem k vysoké flexibilitě a možnosti měnit parametry pojištění jej provozovatel doporučuje primárně mladým lidem, kteří zatím nechtějí plánovat příliš daleko do budoucna. Pojistka se hodí pro zabezpečení celé rodiny a přispět vám na pojištění může také váš zaměstnavatel.

Z pojistky se dá částečně čerpat už v době, kdy běží pojistná doba. Jakmile tato doba uplyne, pojišťovna vyplatí pojistné plnění ve výši hodnoty podílových jednotek. Dojde-li k úmrtí, určeným osobám je vyplacena sjednaná pojistná částka či aktuální hodnota fondu. Smlouvu byste neměli rušit předčasně sami, protože pak to pro vás bude z finančního hlediska ztrátová záležitost.

Na smlouvě můžete k sobě opět mít ještě jednu osobu dospělou a až deset dětí. Tato varianta pojištění dává možnost prostředky vložené do pojistky ještě dále různým způsobem zhodnocovat. Investovat můžete do garantovaného i dynamického fondu podle toho, do jak rizikové strategie chcete jít. Veškeré investice jsou zajištěny proti měnovému riziku. Výnosy jsou odvislé od pohybů kapitálového trhu.

Pojištění je zatíženo vstupními poplatky i poplatky za správu investice. Od částky 200 000 Kč pak poskytovatel nastavuje administrativní poplatky na nulu.

Podle zákona si můžete snížit daňový základ, případně si určit, jestli si prostředky vyberete nebo raději zvolíte daňové zvýhodnění.

Získat můžete taktéž věrnostní bonus, případně možnost připojištění hospitalizace následkem úrazu. Na toto připojištění dosáhnete, pokud si sjednáte alespoň tři vybraná úrazová připojištění.

Vyplatí se investiční životní pojištění od NN?

V zásadě se dá říci, že pokud bychom se měli řídit názory těch, kteří s ním mají zkušenost, opakuje se stejná situace jako u rizikového pojištění. Převažují negativní reference. Investiční životní pojištění se však obecně příliš nevyplatí ani kdekoli jinde, s vysokou pravděpodobností se tak nejedná zrovna o chybu tohoto konkrétního produktu.

Problém lze spatřovat spíše v tom, že klient si nepřečte smluvní podmínky, podstatě pojištění příliš nerozumí a zástupce pojišťovny mu, aby jej motivoval ke sjednání smlouvy, slíbí návratnost, která ale po letech nepřichází.

I zde tak platí, že nemá smysl se příliš spoléhat na to, co se dozvíte od pojišťovacího agenta, jehož cíl je dost často pouze jediný: Přemluvit vás za každou cenu k tomu, abyste si smlouvu uzavřeli. Už vůbec se nenechte dostat pod tlak. Nesmíte podepsat nic, čemu nerozumíte. Smlouvu si vezměte, vyhraďte si dostatek času, důkladně si ji přečtěte a teprve pak se v klidu rozhodněte, zda ji podepíšete. A pozor, pojistné podmínky mají více než osm desítek stran, což je skutečně hodně. Sama pojišťovna tak klientům situaci očividně příliš neusnadňuje.

Jak si porovnat pojištění samostatně

Dobrou pomůckou, která vám zajistí rychlé a přehledné srovnání nabídek, je tento srovnávač životních pojistek. Komplexní kalkulátor dokáže ve svém porovnání zahrnout nabídky více než čtyř desítek partnerů. Snadno tak najdete právě takový produkt, který přesně vyhovuje vašim potřebám.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}