.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: KB investiční životní pojištění Vital Invest 

 10 května, 2018

Jana Vochková

4.6/5

Nikdy nevíme, co se nám či našim blízkým může náhle přihodit, proto je potřeba být na takovou možnost připraveni, i když je to, to poslední, co bychom chtěli řešit. Jednou z možností a mnoha nabídek na trhu je právě investiční životní pojištění Vital Invest od pojišťovny Komerční banky…

 

Vital Invest je investiční životní pojištění s možností dosažení vyššího finančního zhodnocení než u jiných nabídek. V nepříjemných, nečekaných a především náhlých situacích zajistí vás i vaše blízké. Příjemnou zprávou je, že se jedná o kombinaci investiční a zároveň pojistné služby, která má navíc širokou škálu fondů, ze kterých si lze vybrat. Během pojištění si můžeme kdykoliv podmínky změnit a tím se přizpůsobit našim aktuálním potřebám a finančním možnostem. Můžeme říci, že se prakticky jedná o jistotu a zázemí.

Minimální měsíční investice činí 500 Kč, možný je také mimořádný výběr části peněz při zažádání. Pojištění lze za určitých podmínek odečíst od základu daně z příjmu, a to až do výše 24 000 Kč.

 

Výhody pojištění Vital Invest

 • výhodné zhodnocení peněz
 • garantované zhodnocení peněz při investici do Fondu s garantovaným zhodnocením
 • pojistná ochrana
 • záruka navrácení investice
 • flexibilita (tzn. přizpůsobí se naší volbě a především se bude řídit našimi aktuálními možnostmi)
 • transparentnost (tzn. máme přehled a našich vkladech a výnosech)

Přímé nevýhody nejsou zatím známé a také jsou velice individuální. K tomu se ještě dostaneme v odstavci s recenzemi od zákazníků, podle kterých si může každý sám udělat obrázek…

kb pojišťovna recenze

Obsah nabídky

Pojištění Vital Invest obsahuje pojištění pro případ dožití a naopak také pojištění pro případ smrti.

Pojištění pro případ dožití znamená, že na konci pojištění, přesněji k datu ukončení smlouvy, obdržíme aktuální, námi naspořenou částku.

Opakem je pojištění pro případ smrti. Rozsah pojistného krytí záleží ná námi zvolené variantě, na výběr máme ze 4 nabídek, a to:

 • spořící (na krytí rizika použito 0% z pojištění)
 • základní (na krytí rizika použito 2,5% z pojištění)
 • klasická (na krytí rizika použito 7,5% z pojištění)
 • ochranná (na krytí rizika použito 22,5% z pojištění)

Bavme se ještě chvilku o variantě v případě smrti… Pevná pojistná částka pro případ naší smrti se počítá podle výše uvedené a námi zvolené varianty, pojistné doby a našeho věku při uzavření smlouvy. V případě, že se s námi něco stane v průběhu pojištění před ukončením smlouvy, oprávněným osobám se vyplácí jak pevná pojistná částka, tak vyšší z částek (= aktuální hodnota smlouvy k datu úmrtí, tzn. doposud zaplacené pojistné).

 

Připojištění

Při uzavření smlouvy nebo v průběhu pojistného plnění se lze připojistit, a to až do výše 1 milionu Kč za účelem smrti následkem úrazu, trvalých následků po úrazu nebo poškození úrazem.

 

Možné změny

Během našeho pojistného plnění lze provést možné změny. Jedná se o:

 • změnu výše plateb a jejich frekvenci
 • změnu varianty pojištění
 • možnost přesunout peníze mezi jednotlivými fondy
 • změnu investiční strategie
 • možnost zaplatit mimořádné pojistné nebo naopak možnost mimořádného výběru prostředků při žádosti
 • změnu doby trvání smlouvy
 • změnu varianty úrazového připojištění

Nutno podotknout, že takové změny jsou nám k dispozici zcela zdarma, až na 2. a další převod mezi jednotlivými fondy během 1 roku. Tzn, že převést peníze zdarma můžeme pouze jednou v 1 kalendářním roce.

 

Jednotlivé fondy

Naše platby jsou investovány do námi vybraných fondů, které můžeme i různě kombinovat. Na výběr máme z celé řady…

 • Fond s garantovaným zhodnocením

Závisí na hospodářských výsledcích pojišťovny, jedná se o garantované zhodnocení bez jakéhokoliv rizika.

 • Amundi Multi Asset Conservative

Fond určený pro investory, kteří hledají náhradu za dluhopisové investiční fondy. Vyznačuje se mimořádnou flexibilitou, takže je možno investovat jak do akcií, tak různých druhů dluhopisů. Jedná se o neustále kontrolovaný fond vzhledem k možnému riziku.

 • KB Absolutních výnosů

Aktivní fond, který se snaží přinést investorovi kladný výsledek za jakékoliv ekonomické situace v našem státě. Kolísaní kurzu fondu není tak časté.

 • KB PSA 5D – Popular A

Fond zaměřený na akcie. Je vhodný pro investory, kteří dokáží akceptovat možné výkyvy kurzu.

 • Amundi Global Perspectives

Fond vhodný pro investory, kteří akceptují větší výkyvy kurzu. Poskytuje dostatečnou volnost, není kontrolován. Většinou zde fungují akcie a dluhopisy s velice vysokým výnosem. Doporučená investice se uvádí minimálně 5 let.

 • Zajištěný Fond Protective 2

Vhodný pro investory, kteří neradi podstupují velké riziko investice. Zajišťuje garantovaný výnos klientovi, návratnost až 100%.

 

Výše uvedené fondy patří mezi nejčastěji zastoupené a využívané. Komerční pojišťovna jich však nabízí mnohem více. Mezi méně časté patří např.:

 • Moorea Fund Global Balanced (velice kolísavý)
 • Amundi CR Dluhopisový Plus (pro dlouhodobější pravidelné vklady, menší riziko újmy)
 • Amundi CR Balancovaný – dynamický fond (možné výkyvy výkonnosti fondu)
 • KB PSA 4 Popular (možné výkyvy kurzu akcií)
 • Fond s garantovaným zhodnocením 2 (garantované zhodnocení bez rizika)

Vzhledem k většímu vyprodání fondů je momentální výběr omezenější, než byl dříve. Nabídka se však stále mění, a proto je třeba se o více informací zajímat přímo u investičních poradců v Komerční pojišťovně, kteří jakékoliv změny neustále sledují a jsou o nich informováni.

Recenze a názory klientů

„Pod nátlakem slibů výhodnosti pojištění jsme smlouvu s mojí matkou podepsaly. Bohužel z nedostatku informací nám peníze neustále kolísají a momentálně se bojíme vypovědět smlouvu, abychom nepřišly o větší část naspořených peněz. Bohužel produkt nemůžeme doporučit“

„I když jsem měl ve smlouvě uvedeno, beru to jako nedostatek pojišťovny. V případě, že chci ukončit smlouvu, nesmím propásnout lhůtu 4 týdny před, jinak jí pojišťovna automaticky prodlouží, následně na peníze při ukončení smlouvy jsem čekal několik týdnů.“

„Zrušila jsem smlouvu ihned po prvním výpisu a přišla jsem o značnou část peněz. Nepočítala jsem s takovým kolísáním.“

„Doporučuji lidem, kteří rádi riskují, pro mě to však bylo spíše stresující.“

„Úroky jsou stále na nule, plánuji zrušení smlouvy.“

„Vital Invest mi přijde jako velice zajímavá nabídka, zatím jsem v začátcích a nemohu si stěžovat.“

„Vhledem k tomu, že jsem Vital Invest založil jako zaměstnanec a zaměstnavatel mi na něj přidává peníze z výplaty, nemohu zatím až tak posoudit. Zdá se mi jako zajímavý projekt a uvidím, co mi do budoucna dále přinese.“

„Slyšel jsem, že se Komerční pojišťovna výrazně polepšila v této oblasti.“

„Dle mého názoru patří úrazové a rizikové pojištění od Komerční pojišťovny k nejlepším na trhu.“

Ideálním pomocníkem pro neznalé je tento kalkulátor cen pojistek životního pojištění. Právě díky této kalkulačce můžete dosáhnout lepší orientace v nabídkách pojištění a poté není nic jednoduššího, než si sjednat schůzku přímo na pobočce, kde vám podle vašich požadavků a možností řeknou více a upraví pro vás nabídku na míru.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dana Witoszková
Dana Witoszková
11.9.2018 9:45

Vložíla jsem v lednu 2018 100000 Kč do Vital Invest. K dnešnímu dni mi ubylo 11000 Kč. Lituji, že jsem sjednala Vital Invest. Důvěřovala jsem KB kde jsem dlouhodobě klientem. Nevím, jestli zrušit smlouvu, nebo počkat až všechny peníze zmizí.

Ota Bukač
Ota Bukač
10.4.2019 12:40
Odpovědět  Dana Witoszková

Vital Invest je nemravný produkt, tyto peníze již neuvidíte. Jdete do ztráty 10% a zisk může být jen 4%. Investujte do jiného produktu a za deset let máte alespoň těch 11 000 doma.

Vlasta
Vlasta
28.4.2019 10:01

Totéž se stalo i mně a mnoha dalším klientům KB. Přesvědčili mě, jak výhodný Vital Invest je a jak budou mé peníze zúročeny během krátké doby. Opak se stal skutečností, už po půl roce začala hodnota fondu klesat, v současnosti přicházím o 40 tisíc. Naštěstí je fond krytý státem 95%. Prý mám čekat, ostatně je na 6 let a prý se do té doby hodnota zvýší. Nevěřím, lituji, udělala jsem chybu.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}