.st0{fill:#FFFFFF;}

Srovnání povinného ručení – jak na to? 

 18 října, 2016

Jana Vochková

5/5

Stejně tak jako tisíce řidičů a majitelů vozu jsem i já každoročně povinen zaplatit povinné ručení. Bohužel však každá služba dnes něco stojí, tudíž i tato platba pořádně zahýbe rodinným rozpočtem. Snažil jsem se hledat variantu, která by byla o něco levnější, a přesto pokryla veškerá potřebná rizika. Narazil jsem na online srovnávač pojištění, který mi pomohl během několika minut najít přesně to, co jsem potřeboval.

Služba ePojištění by se mohla stát dobrým pomocníkem pro toho, kdo hledá kvalitní službu za příznivou cenu. Pokud jste si právě koupili nového čtyřkolového mazlíčka, nebo nejste se stávajícím produktem vaší pojišťovny spokojeni, mohla by vám tato služba v mnohém ušetřit práci.

Co je to ePojištění?

Služba ePojištění je internetový srovnávač pojistek dostupných na českém trhu. Za několik málo minut dokáže najít nejvýhodnější nabídku povinného ručení. To vše probíhá z pohodlí domova a bez zbytečného čekání na jednotlivých pobočkách. Celý proces je velice jednoduchý. Stačilo, abych vyplnil krátký formulář, který zahrnuje údaje o automobilu a o vlastníkovi vozu. Kalkulace cen jednotlivých nabídek se mi zobrazila přímo na obrazovce mého počítače a já si tak mohl volbu v klidu promyslet. Byl jsem mile překvapen zjištěním, že mohu reálně ušetřit až několik tisícovek ročně. V nemalé konkurenci dalších online srovnávačů jsem na ePojištění shledal četné výhody a samozřejmě i nevýhody, které mohu shrnout do několika základních bodů.

Výhody:

 • Výsledek vyhledávání do dvou minut
 • Garance nejnižších cen
 • Žádné zbytečné papírování
 • Bezplatný právní servis
 • Zelenou kartu klient obdrží obratem na uvedený e-mail
 • Dárek jako bonus ke každé pojistce
 • Zákaznická linka funguje po celý týden

Nevýhody:

 • Chybějící mobilní aplikace

Nabídka služby ePojištění

Stránky ePojištění jsou velice přehledné a jednoduché pro každého uživatele. Nabídka produktů od více než deseti pojišťoven je poměrně široká. Porovnat jsem si zde mohl nejen cenu povinného ručení, ale i cenu následujících typů pojištění:

 • Cestovní pojištění
 • Pojištění majetku
 • Havarijní pojištění
 • Životní pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění psů a koček, úrazové pojištění, nemocenské pojištění, pojištění právní ochrany, asistenční služby, pojištění cizinců.

Služba ePojištění spolupracuje s největšími pojišťovnami, mezi které patří:

 • ČPP pojišťovnaa.s.
 • Alianz pojišťovna, a.s.
 • Slavia pojišťovna, a.s.
 • AXA pojišťovna, a.s.
 • Kooperativa pojišťovna, a.s.
 • Uniqa pojišťovna, a.s.
 • Česká pojišťovna, a.s.
 • ČSOB pojišťovna, a.s.
 • Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.
 • Triglav pojišťovna, a.s.
 • Generali pojišťovna, a.s.
 • ERV pojišťovna, a.s.
 • Wüstenrot pojišťovna,a.s.

srovnání povinného ručení

Nabídka služeb, které mi portál poskytuje je pro mě nadstandardní. Velice příjemně mě potěšili zejména tyto služby:

Sjednání povinného ručení online

Pro mě jako pro běžného uživatele internetu, je tato služba přínosná zejména z hlediska úspory času. Mohu vše vyřídit přímo z pohodlí domova, aniž bych musel navštěvovat pobočku pojišťovny. Protože jdu rád přímo k věci, ocením, že si mohu vyřídit přesně to, co potřebuji a na pobočce nejsem nadále přesvědčován o dalších takzvaně výhodných bonusech a akcích. Celý proces sjednání smlouvy je jednoduchý a prakticky stejný pro všechny typy pojištění.  V prvním kroku vyplním formulář s mými osobními údaji a s údaji o pojišťovací věci. Dále si vyberu produkt, který mě nejvíce zaujal a následně mi makléř zašle návrh pojistně smlouvy.

Zaslání zelené karty e-mailem

Jako naprosto perfektní a vstřícný krok vůči klientům hodnotím také možnost zaslání zelené karty na e-mail. V případě, že každý den dojíždíte do práce a vůz je pro vás neodmyslitelnou součástí, nemusíte hledat náhradní formu dopravy, protože neexistuje žádná prodleva. Jednoduše řečeno – dnes pojistím a rovnou mohu sednout za volant. Samozřejmě originál zelené karty mi byl zaslán ihned následující den poštou.

Právní servis ePojištění

To, že občas vzniknou problémy při sjednání jakékoliv smlouvy, není nutné zmiňovat. Taková překážka se objeví dřív než byste se nadáli, ale kroků k jejímu úspěšnému vyřešení vede celá řada. Zvlášť pro toho, kdo se takzvaně nevyzná. Papíry se kupí, smlouva o výpovědi střídá smlouvu jinou, a vy jste nervozitou celí bez sebe a tlučete se do hlavy s otázkou, proč jsem to, proboha, neuděl jinak? I v tomto případě na vás služba ePojištění myslí a neklade tak na vás zbytečné nároky. Ke sjednané smlouvě získáte bezplatný právní servis. Veškeré problémy vzniklé s pojistnou smlouvou za vás od této chvíle bude řešit právní oddělení a pojišťovací specialisté.

Zákaznická linka

V případě, že jsem měl pochybnosti, nejasnosti, nebo jsem jednoduše potřeboval získat další informace o produktech, mohl jsem se s důvěrou obrátit na zákaznickou linku. Pojišťovací specialisté mi s dostatečnou mírou trpělivosti poskytli odpovědi na všechny mé otázky, poradili a nasměrovali mě správným směrem. Tuto službu jsem nedávno doporučil i jedné známé, která se ve věcech okolo pojištění vozu příliš nevyzná. Bohužel však tyto starosti po rozvodu padli na její hlavu a hledala pomoc doslova, kde se dá. Vstřícnost, které se jí dostalo na zákaznické lince portálu, ocenila na jedničku. Navíc se mi velice líbí to, že linka funguje také o víkendu, protože během týdne jsem dost pracovně vytížený a na podobné věci mi příliš času nezbývá. Takhle mohu vše vyřešit o víkendu, kdy mám volno.

Dárek zdarma jako bonus

Troufám si říci, že mě i tisíce dalších klientů potěší nějaký ten bonus navíc. Zvláště pokud se jedná o dárek. Povinné ručení jsem sjednával poměrně nedávno, kdy mi byl jako dárek nabídnut poukaz v hodnotě 100 Kč na nákup v největším nákupním portálu Mall.cz. Se sjednáním pojištění jsem tento poukaz ihned využil. Pouze jsem si v internetovém prohlížeči otevřel nové okno, kde jsem si vybral parádní autodoplněk, který jsem navíc koupil levněji, než jsem předpokládal.

Náhrada škody vzniklá při dopravní nehodě

Protože jsem se za celou dobu mé řidičské kariéry stal účastníkem několika dopravních nehod, vím, jak složité může být získat od pojišťovny alespoň část vzniklé škody. Proto jsem nechtěl nic podcenit ani v tomto směru a dostatečně jsem se informoval. Naštěstí, ani v tomto případě mě portál ePojištění nezklamal. Jako další dárek mi byla nabídnuta bezplatná služba právníka, který v případě dopravní nehody pro mě získá maximum peněz od pojišťovny viníka. Současně s tím mohu počítat s telefonickou podporou a konzultací o rozsahu škody, se zpracováním podkladů a výpočtem nároku na odškodnění, s právním zastupováním v případě soudního řízení s pojišťovnou a v případě trestního řízení s viníkem, se zajištěním odborných lékařských posudků. Když vyjíždím na cesty, nikdy nevím, na jakého řidiče narazím. Nehoda nemusí být vždy způsobena mojí vinou, proto tuto službu hodnotím velice kladně.

Více informací o této službě získáte na stránkách www.epojisteni.cz/nahrada-skody-nehoda/, kde také najdete formulář pro její objednávku.

Detailní informace o dílčích službách poskytovaných portálem ePojištění, najdete na oficiálních stránkách www.epojisteni.cz.

Hodnocení zákazníků

Než se rozhodnu pro využití určité služby, rád si přečtu dostupná hodnocení těch, kteří s ní mají jistou zkušenost. Právě hodnocení těchto lidí je pro mne klíčové, protože si tak mohu udělat obrázek toho, co od služby čekat. V souvislosti s portálem ePojištění jsem našel převážně kladná hodnocení. Oficiální stránky portálu www.epojisteni.cz uvádí, že s dostupnými službami je spokojeno 98 % klientů, kteří se na pojišťovací odborníky tohoto portálu s důvěrou obrátili.

Velice kladně je hodnocena rychlost komunikace se zákaznickým centrem. V případě, že se na zákaznickou linku nedovoláte, zavolají bezplatně obratem zpět. Stejně tak je hodnocena rychlost sjednání smlouvy, kdy prakticky okamžitě zasílají smlouvu prostřednictvím e-mailu.

Alternativy k ePojištění

Pokud vám z nějakého důvodu portál ePojištění nevyhovuje, můžete využít některý z dalších běžně dostupných srovnávačů pojištění.

Top-pojisteni.cz

O oblíbenosti této online kalkulačky svědčí hodnocení uživatelů, kteří jsou s dostupnými službami velice spokojeni. Jedná se o společnost, která si na trhu vybudovala své jméno a od roku 2005 je prvním online srovnávačem povinného ručení. Služba slibuje nejrychlejší srovnání cen povinného ručení i havarijního pojištění. Mezi hlavní výhody patří zejména dostupnost informací od 11 českých pojišťoven, takže máte maximální přehled o nabídkách a cenách na českém trhu. Pokud si právě zde vyberete to, co vás zaujme, uzavření smlouvy trvá pouze 5 minut, a to bez zbytečného běhání a zdlouhavého vyřizování. S využitím top-pojištění.cz ušetříte podobně jako již 85 % klientů.   Na webových stránkách https://www.top-pojisteni.cz vám je k dispozici profil každé pojišťovny, kde se můžete dozvědět základní informace, ceny tarifů i pojistné podmínky. Velice kladně zde hodnotím rychlost sjednání nové smlouvy, přehlednost dostupných nabídek a dostatek informací ze strany makléřů. Obecně lze říci, že tato kalkulačka je klienty hodnocena jako vynikající.

Auto.infipo.cz

Tento online portál pro srovnání cen povinného ručení spolupracuje s osmi českými pojišťovnami a přináší tak přehled o nejlevnějších nabídkách. Služba garantuje úsporu i několik tisíc korun, jako je tomu u 70 % klientů a navíc jako extra dárek obdržíte 25% slevu u vybrané pojišťovny. K  povinnému ručení získáte zdarma odškodnění po autonehodě. Při sjednání povinného ručení obdržíte obratem zelenou kartu e-mailem, následně originál poštou.

Nevýhodou této online kalkulačky je možnost porovnat a sjednat pouze povinné ručení, ostatní typy pojištění vozidla k dispozici nejsou. Nedostatky najdeme také v tom, že klientům není k dispozici profil jednotlivých pojišťoven.

Klikpojisteni.cz

Jedná se o poměrně mladou společnost, která na českém trhu působí od roku 2011. Mezi hlavní produkty, které nabízí, patří povinné ručení, havarijní pojištění, cestovní pojištění a pojištění domácnosti.

Online portál klikpojisteni.cz nabízí rozsáhlé porovnání nabídek povinného ručení i havarijního pojištění od 14 největších pojišťoven na českém trhu. Během pár minut máte přehled přímo na obrazovce počítače nebo mobilu. Pracovníci garantují nejlevnější ceny pro dobré řidiče a akční ceny, které jsou každý den nabízeny v call centru. S využitím této služby jsou zákazníci velice spokojeni a daří se jim ušetřit i několik tisíc korun. Ze statistik vyplývá, že se podařilo ušetřit 85 % zákazníků. Zákaznický servis je na vysoké úrovni. Při sjednání povinného ručení ihned obdržíte zelenou kartu a můžete okamžitě vyjet na silnice.

Velkou výhodou je poměrně dlouhá pracovní doba call centra a zpětné zavolání na vaše telefonní číslo. Nevýhodu lze spatřit v poměrně krátkém působení na trhu.

Každý si jistě najde to, co hledá

Pro toho, kdo hledá pojištění za co možná nejpříznivější cenu, mohou být online srovnávače velmi dobrým pomocníkem. Konkurence na současném trhu je obrovská jak v nabízených produktech, tak i ve způsobech hledání. Troufám si říci, že pro mě je volba ePojištění tím správným krokem. Jak již jsem uvedl výše, z převažujících výhod této služby bych vyzdvihnul zejména rychlost, příjemnou komunikaci a garanci skutečně nejnižších cen na trhu. Neváhejte tuto službu využít a navštivte oficiální webové stránky www.epojisteni.cz.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ladik
Ladik
7.11.2018 16:01

Tenhle srovnávač určitě můžu doporučit, zařídil jsem přes něj pojistku na novou Huinday i30 levněji než jsem platil za starou Škodárnu u nejmenované třípísmenné konkurence!!

Viki
Viki
7.11.2018 16:02

Jo funguje to, ozvali se mi taky hned, je to dobrá služba

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}