.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: Plašič kun pro automobily 

 5 října, 2017

Kateřina Trousilová

Ohodnotit

Přemýšlíte, že si koupíte CarPoint Plašič kun a drobných hlodavců 12V a chtěli byste se přesvědčit, zda jde o dobrou investici a kvalitní produkt? V této recenzi se podíváme na to, co nám může nabídnout.

Plašič kun a drobných hlodavců – na co se zaměřit při jeho výběru

1. Dosah

 U plašičů je dosah důležitým parametrem. Čím větší dosah, tím lépe. Plašiče s malým dosahem jsou vhodné pouze na ochranu kabelů motorových vozidel.

2. Použití

Plašiče můžou mít určení pro vnitřní nebo venkovní používání. U některých plašičů jsou obě možnosti používání.

3. Rozměry

Na rozměry můsíme brát ohled hlavně v případě, když se chystáme na koupi plašiče do motorového vozidla. Jelikož se plašič umisťuje do motorového prostoru, měl by být plašič co nejmenší.

4. Možnosti připojení

Možností pro připojení plašiče jě několik. Některé plašiče připojujeme k pojistce stálého napětí 12V DC, přes parkovací světla, ale i k 9V baterii.

Recenze: Plašič kun pro automobily - parametry
Větší obrázek na na MALL.cz

Co nám může nabídnout CarPoint Plašič kun

CarPoint Plašič kun a drobných hlodavců 12V – specifikace a technické parametry

  • Rozměry: 65 mm x 50 mm x 30 mm
  • Napájecí proud: 60 mA
  • Záruka: 24 měsíců

Možnosti připojení:

  • Plašič můžeme připojit k pojistce stálého napětí 12V DC nebo přímo na svorky akumulátoru přes spínač.
  • Jako další možnost se nabízí připojení přes parkovací světla (pokud zhasnete parkovací světla, plašič se automaticky spustí).

Jednoduše a účinně

Je účinný v boji proti kunám, lasičkám a dalším hlodavcům. Brání v ohlodávání kabelů v motoru vozidla. Zařízení funguje tak, že generuje specifické ultrazvukové signály na vysokém ultrazvukovém kmitočtu (22,5 kHz (+/- 2,5 kHz)), které jsou pro drobné hlodavce a kuny velmi nepříjemné, takže po krátkém čase chráněný prostor opouštějí a hledají si nové příjemnější útočiště v přírodě. Generovaný tón má i automatickou změnu kmitočtu v daném rozsahu, aby si hlodavci na signál nezvykli.

Při správném fungování svítí zelená LED dioda.

Instalace plašiče je jednoduchá. Umístíme jej do motorového prostoru připevněním na 2 samořezné šroubky do předem připravených otvorů. Plašič můžete instalovat ale i v domácnostech k odhánění myší.

Co může způsobit malý hlodavec?

Drobné hlodavce, především kuny a lasičky, láká teplo kolem motoru vozidla a to zejména v chladných měsících roku. Motorový prostor je i po vychladnutí velmi dobře izolován vůči vnějším vlivům a zvířatům slouží jako výtečná skrýš. Obvykle zvíře překouše kabely, ať už k zapalovacím svíčkám nebo také ostatní kabeláž. Navíc do prostoru motoru zvířata tahají také mršiny a odpadky, které po nasátí do ventilace mohou silně v interiéru zapáchat. Řešení jedovatými pastmi není vhodné, pokud máte domácí zvířata či děti a pastičky na myši nejsou účinné, protože do ní chytíte pouze jednu myš.

Přehlodané kabely se pak velmi často dostanou do zkratu. Obvyklé jsou pak záhadné poruchy elektroinstalace, jako např. poruchy světel (problikávání, studené spoje), poruchy startování, palivového čerpadla, řídící elektroniky vozu a nebo také silné jiskření holých vodičů, které může způsobit až požár vozidla (zejména jiskření kolem palivového systému). Sada kabelů a následná oprava obvykle stojí až jednotky tisíc korun, proto se investice do levného plašiče vyplatí.

CarPoint Plašič kun a drobných hlodavců 12V – Diskuze a zkušenosti

Uživatelé plašičů kun si nestěžují a uvádějí, že na jejich plašič nedají dopustit. Zimní měsíce se blíží, a tak uživatelů odpuzovačů hlodavců opět o něco přibude.

Recenze: Plašič kun pro automobily - recenze

CarPoint Plašič kun a drobných hlodavců 12V – Výhody a nevýhody

Výhody

  • při celodenním zapnutí spotřebuje plašič u vozidla Škoda 120 s akumulátorem nejnižší kapacity 40Ah pouze 3.5% kapacity akumulátoru – vždy bezpečně nastartujete
  • levnější než výměna nových kabelů za poničené kabely hlodavci, protože náklady na provoz plašiče vyjdou na 10 Kč za měsíc

Nevýhody

  • nutná montáž do motorového prostoru

CarPoint Plašič kun a drobných hlodavců 12V – vyplatí se?

Když se zamyslíme nad tím, kolik stojí plašič kun a jeho provoz, zjistíme, že vyjde levněji než pořizování nových kabelů. Odpuzovač hlodavců se může hodit i pro majitele karavanů.

Recenze: Plašič kun pro automobily - konečný obrázek

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}