Pojišťovna Uniqa sama sebe charakterizuje jako univerzální pojišťovací ústav. Nabízí široké spektrum pojištění, od životního, přes úrazové, cestovní, majetkové až po pojištění vozidel. Zároveň její nabídka obsahuje produkty jak pro občany – jednotlivce, tak pro firmy a podnikatele.

Pojišťovna Uniqa, a. s. staví na stabilním zázemí, které postupně buduje již od roku 1993. Nejedná se tedy ani o nejmladší, ani o nejstarší pojišťovnu na trhu. V posledních letech se pravidelně drží mezi špičkou ve svém oboru v České republice. Co do počtu klientů a výše ekonomických ukazatelů se řadí mezi desítku největších pojišťoven.

Okénko do historie Pojišťovny Uniqa

Prvotní kořeny hledejme na česko-rakouských hranicích. V rámci kooperace subjektů z těchto dvou zemí vznikla v roce 1993 Česko-rakouská pojišťovna, první předchůdce dnešní Uniqa pojišťovny. Českou stranu tehdy zastupovala Agrobanka Praha, Rakousko reprezentoval koncern Bundesländer Versicherung. Ten se postupem času spojil s dalšími firmami a od roku 2007 je stoprocentním akcionářem dnešní Pojišťovny Uniqa, a to pod názvem Uniqa International AG.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

V České republice je tato skupina zastoupena právě Uniqa pojišťovnou, a. s.. Jejím momentálním sídlem je majestátní budova na Evropské třídě v Praze 6.

Povinné ručení od Pojišťovny Uniqa

Pojišťovna Uniqa nabízí 3 varianty povinného ručení. Jednotlivé produkty se od sebe liší zejména v maximální výši pojistného plnění a v rozsahu pojistných případů. Každý druh pojištění disponuje jinou šíří pojistné ochrany a tedy i rozdílnými cenami.

V následující tabulce jsou vyobrazeny tři typy povinného ručení (Ekonom, Basic, Super) a jejich maximální limity pro plnění pojistné události na zdraví nebo majetku. Částky jsou uvedeny v milionech Kč.

 

Typ povinného ručení Ekonom Basic Super Super Super
Limit pojistného plnění na majetku 35 mil. Kč 35 mil. Kč 50 mil. Kč 100 mil. Kč 150 mil. Kč
Limit pojistného plnění na zdraví 35 mil. Kč 35 mil. Kč 60 mil. Kč 100 mil. Kč 150 mil. Kč

uniqua logo

Povinné ručení Ekonom

Varianta Ekonom je cenově velmi výhodný typ povinného ručení. Zahrnuje spoluúčast do výše 10 000 Kč při pojistné události (škodě) v zahraničí, a to pro automobily, které jsou provozovány. převážně v České republice.

Povinné ručení Basic

Typ povinného ručení Basic představuje základní variantu povinného určení, která odpovídá minimálním nárokům zákona o pojistném plnění.

Povinné ručení Super

Variantu Super nabízí Uniqa pojišťovna ve třech variantách dle výše maximálního limitu pojistného plnění. Jeho výhodou je tzv. Prima bonus, který se vztahuje na klienty s bonusem 50 %. Povinné ručení Super zároveň obsahuje úrazové pojištění dětí ve vozidle a možnost fixace pojistného po celou dobu pojištění.

Povinné ručení MAX

Uniqa nabízí i speciální variantu pojištění nazvanou MAX. Ta se vztahuje výhradně na automobily starší 4 let. Kryje zejména rozsáhlé živelné škody a škody způsobené odcizením vozidla. Platí pro všechny výše uvedené limity pojistného plnění.

DALŠÍ VÝHODY POVINNÉHO RUČENÍ UNIQA

  • Za každý rok, který s pojištěním Uniqa přežijete bez jediné škody, se vám k výši pojistného plnění připočítá pětiprocentní bonus
  • Zvýhodnění řidičů, kteří mají bydliště mimo velká města
  • Pomoc s rychlou likvidací zaviněných i nezaviněných škod
  • Možnost online sledování procesu vyřízení škody
  • Asistenční služby 24/7

Asistenční služby

Velmi výhodnou službou Pojišťovny Uniqa jsou asistenční služby. 24 hodin v týdnu a 7 hodin denně jsou pro vás připraveni pracovníci, ochotni poskytnou jakoukoliv pomoc při krizových situacích a nepříjemnostech na silnici. Zmiňovaná pomoc může mít podobu praktické rady, legislativní informace, postupu při nečekaných událostech nebo konkrétního skutku.

Existují tři základní druhy asistenčních služeb, které Uniqa nabízí. Na jejich využití dochází ve chvílích, kdy je majitel automobilu vystaven nějaké krizové situaci, typicky havárii, poruše nebo odcizení automobilu, případně živelné pohromě. Od typu takové situace a druhu asistenční služby se odvíjejí i limity pojistného plnění.

Základní asistence

Veškeré služby, které spadají do základní asistence, jsou zdarma a automaticky se přidávají ke všem produktům povinného ručení.

V případě nehody či poruchy automobilu je pojišťovna schopná zajistit odtah nepojízdného automobilu a nalézt místo pro jeho brzkou opravu. Zároveň zařídí ubytování a dopravu buď do místa bydliště, nebo do místa cíle vaší cesty. Všechny tyto služby poskytuje jak v rámci České republiky, tak i za jejími hranicemi.

Komfort asistence

Varianta asistenční služby Komfort zahrnuje navíc zajištění a finanční krytí při hospitalizaci v zahraničí, včetně dopravy jednoho rodinného příslušníka do příslušné nemocnice.

Obsahuje také finanční pomoc v podobě kauce nebo půjčky na advokáta v případě zadržení, pobytu ve vazbě nebo uvěznění v zahraničí.

Asistenční služby Komfort přesahují rámec základních služeb a musí se za ně připlatit. Cena se pohybuje v řádku stovek ročně, za jeden den takových služeb tak zaplatíte pouze zhruba 2 Kč.

Transport asistence

Asistenční služby Transport slouží pro nákladní a užitková vozidla.

Doplňková připojištění

K zákonem stanovenému povinnému ručení nabízí Pojišťovna Uniqa i různá doplňková připojištění, která se v běžném životě s automobilem mohou bohatě vyplatit.

  • Pojištění skel

Pojištění skel proti jejich zničení nebo poškození existuje ve dvou variantách. Buď lze pojistit pouze čelní sklo, nebo všechny skla v automobilu dohromady.

  • Pojištění zavazadel

Toto připojištění se hodí zejména na cestách. Sjednat si jej můžete na různě vysoké limity, od 5 až do 100 tisíc Kč.

  • Pojištění sedadel

Pojištění sedadel obsahuje finanční náhradu za trvalé následky na zdraví, životě nebo za pobyt v nemocnici, jsou-li tyto nepříjemnosti způsobeny při jízdě automobilem. Pojistit lze buď pouze řidiče, nebo všechna sedadla v celém automobilu dohromady. Existuje několik variant tohoto pojištění v závislosti na výši pojistné částky.

Sezónní pojištění

Nabídka sezónního pojištění se vyplatí zejména pro majitele vozidel, která mají hlavní provoz v létě či zimě a ve zbylé části roku jsou nepoužívaná či velmi málo používaná. Typickým majitelem takového vozidla je provozovatel sezónních služeb a může dostat slevu až 30 % na pojistné splátky při omezeném rozsahu pojištění v době vedlejší sezóny.

Hlavní sezóna je dána těmito daty:

  • Letní sezóna: 1. 4. – 31. 10.
  • Zimní sezóna: 1. 10. – 30. 4.

Srovnání s konkurencí

Pojišťovna Uniqa není pochopitelně na českém trhu jediná, která nabízí povinné ručení. Cenová tvorba a šíře nabídek u jednotlivých pojišťoven se velmi různí a závisí na spoustě okolností.

Konkrétně Pojišťovna Uniqa sestavuje své ceny za povinné ručení na základě několika kritérií. Tím nejdůležitějším jsou pochopitelně technické specifikace vozidla (výkon motoru, stáří automobilu). V potaz však Uniqa bere i věk a bydliště majitele automobilu a zvýhodňuje určité skupiny řidičů. Levnějších cen se dočkají například majitelé automobilů z menších měst, starší klienti a specifické skupiny obyvatel – jako jsou lékaři či držitelé průkazu ZTP.

Pro přesné srovnání s konkurencí a výběr té nejlepší ceny na trhu doporučujeme použít srovnávač cen na epojisteni.cz. Zde se můžete se cenou povinného ručení dostat na částky, které byste při individuálním jednání s pojišťovnou neměli šanci získat. Společnost epojisteni.cz má totiž s mnoha pojišťovnami (Pojišťovnu Uniqa nevyjímaje) sjednané exkluzivní smlouvy, díky kterým je schopna nabízet výhodné ceny.

Povinné ručení u Uniqua – recenze, diskuze, zkušenosti

Štítky:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na