Historie České pojišťovny sahá až do roku 1827. V tomto roce byly schváleny první stanovy instituce, která nesla název Císařsko – královský, privilegovaný, český, společný náhradu škody ohněm svedené pojišťující ústav.

Instituce, ve svých počátcích nabízela výhradně pojištění proti požáru, později také změnila i svůj dosavadní název na První českou vzájemnou pojišťovnu. Tato nově titulovaná pojišťovna, měla tak silné postavení na trhu, že jí neotřásly ani náhrady škod, po řadě velmi rozsáhlých požárů koncem století. První česká vzájemná pojišťovna, ustála i vůbec největší pojistnou událost, kterou byl požár, tehdy rozestavěného Národního divadla v 19. Století. Na počátku 20. století přišla První česká vzájemná pojišťovna s nabídkou životního pojištění, pojištěním zákonné odpovědnosti a úrazu a dokonce i pojištěním proti vloupání.Po roce 1948, tedy vznikla jediná Československá pojišťovna, která si své v té době monopolní postavení hrdě držela až do roku 1991, kdy zákon o pojišťovnictví otevřel trh a umožnil tak vstup dalším pojišťovnám. Na českém trhu, vzniklo do konce roku 1999 neuvěřitelných 42 pojišťoven. I v takto velkém konkurenčním prostředí, si Česká pojišťovna stále své výsadní postavení drží.

Chronologický vývoj České pojišťovny

 • 1827 Vše začalo 27. 10. 1827, kdy byly schváleny tehdy první stanovy pojišťovny, později tedy První české vzájemné pojišťovny.
 • 1855 Pojišťovna zaznamenávala ztráty a celkový zájem o záležitosti celého ústavu značně klesal. Za zmínku, stojí například situace, kdy se na výroční schůzi generálního ředitelství dostavil pouze sám, tehdejší ředitel.
 • 1865 Pojišťovna začala s pojišťovnictvím proti krupobití a o deset let později své služby rozšířila, ještě o pojištění životní a dobytčí.
 • 1881 Pojišťovnu postihla největší ztráta v 19. století, kdy se musela potýkat s vyřizováním škod po požáru rozestavěného Národního divadla.
 • 1910 Pojišťovna rozšířila své služby o pojišťování škod proti vloupání, krádežím a pojištění zákonné odpovědnosti. V této souvislosti, byla založena také dceřiná společnost s názvem Česká vzájemná životní pojišťovna.
 • 1921 Po vzniku tehdejšího samostatného státu nabízela První česká pojišťovna, téměř všechny možné druhy pojištění.
 • 1932 Samotné pojišťovnictví zasáhla obrovská krize, která se nevyhnula bohužel ani První české pojišťovně.
 • 1953 V tomto roce, vznikla Státní pojišťovna, později také pojišťovací a zajišťovací podnik.
 • 1956 Rozvodnění Dunaje způsobilo jednu z největších škod v historii.
 • 1969 Vznik České státní pojišťovny
 • 1989 Započala velká reorganizace celého podniku.
 • 1991 Vznik konkurenčního prostředí
 • 1992 Vznikla společnost Česká pojišťovna, a.s., také začátek privatizace.
 • 2002 Vstoupila Česká pojišťovna, a.s. na ruský trh.
 • 2010 Změnil se trh s povinným ručením, vzniklo první povinné ručení bez povinností, které pomáhá řidičům ve všech nehodových situacích.
 • 2016 Česká pojišťovna jde s dobou a stále se drží na předních příčkách úspěšnosti.

Česká pojišťovna - logo

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Typy povinného ručení

V nabídce povinného ručení České pojišťovny nalezneme hned tři typy povinného ručení. Prvním z nich je Povinné ručení, u kterého můžete získat slevu až 20 % při on – line sjednání tohoto povinného ručení. Na výběr, jsou hned čtyři varianty povinného ručení a těmi jsou, varianta Start,Standart, Exclusive a Comfort. Dále získáte nadstandardní asistenční služby, úrazové pojištění a také první škodu bez vlivu na váš bonus. Ve variantě Comfort, navíc získáte garanci fixní ceny, již jednou zmiňovanou slevu 20 % při on – line sjednání povinného ručení a také bonus až 55 % za jízdu bez jakékoliv nehody. Povinné ručení Bez povinností a právní ochranu, naleznete ve všech variantách, které máte na výběr. Co obsahuje povinné ručení Bez povinnosti? Obsahuje velmi důležitý odtah automobilu po nehodě a to až 500 km, dále máte nárok na zapůjčení náhradního vozidla a také na vyřízení škody s cizí pojišťovnou. Asistenční služby a úrazové pojištění, je možné čerpat ve všech nabízených variantách, kromě varianty Start.

Dalším typem povinného ručení je Povinné ručení a havarijní pojištění, které zahrnuje tedy i samotné havarijní pojištění. Získáte tak kompletní ochranu vašeho vozu, tedy povinné ručení a havarijní pojištění v jednom. Můžete tak čerpat rozsáhlých asistenčních služeb zdarma v případě nehody, poruchy, úrazového pojištění pro řidiče i ostatní cestující ve vozidle. Získáte navíc bonus ve výši až 50 % na jízdu bez nehod a 20 % při sjednání tohoto pojištění on – line. Pojišťovna vám vyplatí finanční nárok poškozených, v případě, že majitel způsobí dopravní nehodu. U havarijního pojištění, které je jak již jsem zmiňovala, součástí balíčku, získáte peníze na opravu auta při havárii, odcizení, živelné události, vandalismu, nebo neoprávněnému užití vozidla.

Poslední typem povinného ručení je povinné ručení pro motocykly. Získáte tak finanční náhradu za způsobenou škodu do 100 milionů. Asistenční služby a úrazové pojištění jsou také součástí ceny. Dále získáte bonus až 55 % za jízdu bez nehody, výjimku netvoří ani již dobře známá sleva ve výši 20 %, při on – line sjednání. Dále je zde také možnost odkoupení nadstandardní asistence už za pouhých 650 Kč. Na výběr máte ze tří variant povinného ručení a to Start, Standart aExclusive. Odtah motocyklu je možný dokonce až na místo, které si sami určíte. V případě poruchy v zahraničí odtáhne pojišťovna motocykl zpět do ČR. Poskytne vám také náhradní ubytování.

Jaké jsou ceny povinného ručení?

Ceny povinného ručení Česká pojišťovna neuveřejňuje, je ovšem možné si výši povinného ručení vypočítat on-line, přímo na stránkách České pojišťovny. Pro tento případ, jsem tedy zvolila modelovou ukázku výpočtu ceny povinného ručení, pro osobní vůz značky Škoda Octavia. Jedná se tedy o osobní automobil fyzické osoby, který má objem válců 1900 ccm. Užití vozu je běžné, tedy klasické jízdy pro rodinné účely a počet sedadel ve voze je na čísle pět. Délku pojištění jsem zvolila na dobu neurčitou. Účinnost pojištění jsem zvolila ode dne, kdy jsem výpočet prováděla, v tomto případě je totiž možné, sjednat povinné ručení, které začne platit tentýž den do třiceti minut. Po zadání veškerých nezbytných údajů, se mi zobrazil výpočet výše povinného ručení pro můj případ.

Nejvýhodnější nabídky

Nejvýhodnější nabídkou povinného ručení pro mě, jakožto fyzickou osobu, která používá osobní vůz ke klasickým účelům, se stala nabídka varianty Start a Standart.

Varianta Start

 • Cena tohoto povinného ručení je 10 108 Kč/ročně
 • Limity pojistného plnění jsou na škodu na zdraví, na věci a ušlý zisk v hodnotě 35 mil. Kč
 • Právní ochrana s limitem plnění je v tomto případě do 10 000 Kč

Varianta Standart

 • Cena tohoto povinného ručení je 10 313 Kč/ročně
 • Limity pojistného plnění jsou na škodu na zdraví, na věci a ušlý zisk v hodnotě 50 mil. Kč
 • Právní ochrana s limitem plnění je v tomto případě do 10 000 Kč
 • Oproti variantě Start, zde získáte navíc asistenční službu a úrazové pojištění řidiče

Pomocí kalkulačky pojištění na webových stránkách České pojišťovny, si také můžete vypočítat cenu povinného ručení včetně různých typů připojištění. Připojištění se vztahuje například na pojištění všech skel, střet se zvěří, živel, odcizení vozidla a mnoho dalšího. Tyto ceny se pohybují v rozmezí od 50 Kč do zhruba 630 Kč.

Jak porovnat ceny s konkurencí?

Ceny povinného ručení je možné porovnat například pomocí této kalkulačky na epojisteni.cz. Zde si můžete srovnat jednotlivé ceny povinného ručení a vybrat si tak z pohodlí domova, tu nejvýhodnější variantu pro vás. Pro mou modelovou variantu povinného ručení, pro osobní vůz Škoda Octavia, nalezl srovnávač celou řadu výhodných nabídek. Například možnost povinného ručení u pojišťovny Allianz, které by mě v případě limitu pojistného plnění na škodu na zdraví, na věci a ušlý zisk v hodnotě 35 mil. Kč, vyšlo na částku od 3 712 Kč/ročně. Podobnou nabídku nabízí i pojišťovna ČSOB, která je na částce od 2 688 Kč/ročně.

Povinné ručení u České pojišťovny – recenze, diskuze, zkušenosti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *