.st0{fill:#FFFFFF;}

Povinné ručení s dárkem: přehled pojišťoven 

 8 května, 2022

Jana Vochková

Ohodnotit

Povinné ručení neznamená pouze povinnost platit. Někteří poskytovatelé nabízejí i zvýhodnění v podobě různých dárků.

Které pojišťovny nabídnou povinné ručení s dárkem

ČSOB pojišťovna

ČSOB pojišťovna pro své klienty nabízí časově omezenou akci do 30. 4. 2022. Motoristy tak potěší bonus v podobě 1 000 Kč na pohonné hmoty zdarma, který můžete využít v podobě tankovací karty.

Zároveň si můžete povinné ručení sjednat se slevou až 30 %. Na pojištění ušetříte, pokud si ho sjednáte sami přes internet, ale i tehdy, kontaktujete-li zákaznickou linku. Zároveň k němu můžete získat rovněž:

 • úrazové pojištění řidiče až do 300 000 Kč
 • pojistné limity až 200 000 000 Kč
 • krytí škod i na vlastním vozidle
 • úrazové pojištění řidiče a jeho osobních věcí zakalkulované v ceně
 • asistenční služby pro případ nehody i poruchy vozidla
 • pojištění škod na vlastním vozidle až do výše 10 000 Kč

Jaké výhody nabízejí pojišťovny standardně

Aktuálně však u žádné další pojišťovny na našem trhu jiná marketingová akce neprobíhá. V minulosti už poskytovatelé nabízeli dárky rozmanité, nabízely se například chytré telefony.

Současní motoristé si musejí na podobný benefit nicméně počkat a spokojit se s obvyklými výhodami. I ty však stojí za to. Běžnou součástí nabídky pojišťoven jsou hlavně různé slevy, specifická nabídka produktových balíčků nebo nadstandardní asistence. V krátkosti si proto produktovou nabídku představme.

Allianz

U Allianz očekávejte běžnou slevu za propojištěnost. Program se jmenuje Allianz PLUS a nabízí slevu za souběžné sjednání povinného ručení i havarijní pojištění, a to ve výši až 21 %.

Zároveň si motorista může vybrat ze čtyř flexibilně pojatých balíčků autopojištění. Nemusíte tedy zbytečně platit za služby, které nechcete. Základní balíček je tvořen povinným ručením a základní asistencí zdarma, zatímco ten komplexní zahrnuje většinu rizik, se kterými se můžete na silnicích setkat.

Výhodou pojištění u Allianz je to, že zdarma poskytuje na telefonické lince nejen asistenci, ale i právní poradenství.

UNIQA pojišťovna

V první řadě nabízí pojišťovna oblíbenou slevu ve výši 5 % za sjednání pojistky online, u havarijního pojištění je sleva vyšší, dosahuje 15 %. Taktéž vám poskytovatel ověří váš bonus, což vygeneruje možnost slevy až 50 %. První nehoda je bez vlivu na bonus.

Asistenční služby jsou dostupné 24/7. Zdarma můžete využít i další rozsáhlé asistenční služby i v zahraničí, a to konkrétně po Evropě.

Další důležitou výhodou pojištění u tohoto poskytovatele je hlavně individuální přizpůsobitelnost pojistek. UNIQA nemá problém ani se specifickými požadavky svých klientů. Pojišťovna vám tak zařídí například i fixní pojistné po celou dobu pojištění.

Česká podnikatelská pojišťovna

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí velmi propracovaný systém různých slev. K těm nejdůležitějším patří zejména:

 • sleva za bezeškodní průběh z předchozího povinného ručení
 • přenesení bonusu z povinného ručení na havarijní pojištění
 • služba Extrabenefit Profi pro slevu ve výši 15 %, pakliže nezpůsobíte po dobu 3 let žádnou nehodu

Co když při Extrabenefit Profi způsobím nehodu?

Jestliže se vám nepodaří dodržet lhůtu 3 let bez nehody, jednoduše řečeno, své pojišťovně poskytnutý bonus ve výši 15 % vrátíte. Nic zásadního se tedy nestane a nevyplývají pro vás z toho žádné sankce způsobené porušením podmínek.

Službu lze pořídit k jakémukoli vozidlu, avšak pozor, pouze k novým smlouvám na dobu neurčitou s roční nebo pololetní platbou.

Direct pojišťovna

Direct pojišťovna nabízí v první řadě bonus v podobě základní asistence v ČR i v Evropě úplně zdarma. K té dodává i další užitečnou pomoc, kdy vám asistenci doslova ukryje do vašeho mobilu. Pak si ji můžete přivolat jednoduše jako taxík díky chytrému telefonu, který dokáže sdílet vaši polohu.

V ceně povinného ručení jsou zahrnuty i opravy závad jako vybitá baterie nebo defekt v pneumatice. Zdarma můžete využít i právní rady od zkušených právníků Direct pojišťovny. Hodit se vám budou v okamžiku, kdy vás někdo při dopravní nehodě zraní.

Generali Česká pojišťovna

Generali Česká pojišťovna slibuje jednak komplexní povinné ručení, v němž najdete krytí všech potřebných rizik. A to za přiměřenou cenu, získat ho totiž máte možnost už od 5 Kč na den.

Pokud si navíc pojištění sjednáte přes internet, můžete opět počítat se slevou ve výši 20 %. Další cenové zvýhodnění vám dokáže vygenerovat jízda bez nehod. Pro všechny řidiče, kteří jezdí zodpovědně, má pojišťovna připravenu slevu v maximální výši až 55 %.

Zároveň počítejte s dalšími benefity, jako je garance ceny, nadstandardní asistence, vyřízení pojistné události s pojišťovnou viníka a nonstop asistenční služba.

Povinné ručení s dárkem: Přehled pojišťoven

Hasičská vzájemná pojišťovna

S Hasičskou vzájemnou pojišťovnou ušetří poměrně široký okruh motoristů. Jednak totiž tento poskytovatel nabízí slevu za tzv. komplexnost, tedy v případě, že si sjednáte povinné ručení a havarijní pojištění zároveň. Dále má cenově výhodnější nabídku pro členy SDH a pro držitele průkazu ZTP. Bonus lze čerpat v maximální výši až 60 %.

K dalším výhodám patří komplexní pojištění vozidla na jedné smlouvě, rozsáhlá segmentace vedoucí až k individuálnímu pojištění a výrazné rozšíření asistenčních služeb.

Kooperativa

S Kooperativou v první řadě v ceně povinného ručení automaticky získáte asistenční program ZÁKLAD.

V ceně je i úrazové pojištění pro řidiče. Získat lze nové smlouvě povinného ručení s limity pojistného plnění od 70/70. Havarijní pojištění TOTÁLKA vám v rámci povinného ručení pojistí i starší vozidlo na riziko vysoké škody.

Každý řidič doufá, že své pojištění nebude muset nikdy použít. Pokud už však dojde k tomu, že vás někdo nabourá, Kooperativa se postará o vyřízení nehody s pojišťovnou viníka.

Pillow pojišťovna

Mít finanční polštář znamená mít se jako v peřince a přesně v duchu tohoto hesla své služby nabízí i pojišťovna Pillow.

Pojistné vám spočítá přesně podle ujetých kilometrů. Své produktové balíčky nazývá polštáře a má jich celkem jedenáct. Najít byste v nich měli vždy to, co potřebujete. Výhodou je, že takto dimenzovanou pojistku nepřeplácíte, neexistují zde žádná nepravděpodobná rizika, která vás sice reálně nemohou ohrozit, ale pojišťovna vám je prakticky nutí.

Pillow nabízí slevu 20 % pro prvních 100 000 klientů. Jak ale přímo sama pojišťovna proklamuje, neutrácí za zbytečnosti. Rozmáchlé marketingové akce a dárky zde proto nejspíše ani do budoucna očekávat nemůžeme.

Slavia pojišťovna

Slavia se profiluje především jako solidní značka s tradicí. Odpovídá této serióznosti i její povinné ručení?

Systém slev je skutečně rozmanitý:

 • bonus za jízdu bez nehod až 50 %
 • sleva za nové vozidlo 15 %
 • sleva za jednoho řidiče až 5 %
 • sleva za propojištěnost povinného ručení a havarijního pojištění až 5 %
 • sleva za on-line komunikaci až 2 %
 • sleva za jízdu pouze po ČR až 10 %
 • sleva za roční platbu 20 %

Slavia sází na tři verze produktových balíčků a široký systém dalších připojištění, které lze variabilně nakombinovat k původnímu pojištění. Pojišťovna taktéž nabízí okamžitou pomoc a asistenční služby pro případ nehody i poruchy v ČR a zahraničí.

Pojišťovna VZP

Ač má běžná veřejnost tuto pojišťovnu spíše v mysli ukotvenou jako poskytovatele zdravotního pojištění, náležité péče se zde může dostat i vašemu plechovému miláčkovi.

V rámci povinného ručení tak můžete využít kompletní rozsah asistenčních služeb. Ten konkrétně zahrnuje:

 • odtah do servisu až 150 km
 • výměna pneu
 • dobití baterie
 • dotankování

A pozor, pokud jezdíte bez nehod, máte ještě možnost využít zvýhodněnou cenu povinného ručení. K limitům nad 70 000 000 Kč pojišťovna rovněž zdarma úrazové pojištění řidiče. Využít můžete rovněž širokou nabídku doplňkových připojištění.

LeasePlan

LeasePlan v současnosti platí za nejmenší pojišťovnu tuzemského trhu co do počtu pojištěných automobilů.

Služby jsou však mírně odlišné, jedná se totiž o leasingovou společnost. Služby proto nelze porovnávat s ostatními českými poskytovateli povinného ručení. Nicméně LeasePlan přináší i některé výhody, pro které se o pojištění zde vyplatí uvažovat.

Úspora je opět primárně finanční, pojistné se vždy vypočítává pro konkrétní flotilu vozidel. Další výhodou je bezesporu snížení zátěže na klienty. S LeasePlan eliminujete zdržení v rámci přihlašování vozidel a ušetříte čas, který byste strávili sami sjednáváním pojištění. Společnost to totiž udělá za vás.

Chcete víc? Naučte se srovnávat

Nestačí vám standardní slevy pojišťoven? Stále vám vaše pojistka připadá drahá? Vyřešit to můžete prostřednictvím srovnávačů pojišťoven.

Srovnávače zažívají aktuálně v Česku doslova zlatou éru. Slouží totiž k tomu, abyste našli to nejlevnější a nejlepší pojištění. Ušetřit si samozřejmě přeje každý. Než začnete, vyplatí se vám ale vědět, jak tyto kalkulačky vlastně pracují. Můžeme totiž říci, že každá z nich srovnává něco jiného.

Srovnávače konkrétně pro pojištění bývají nejpočetněji zastoupenou skupinou v této kategorii. Většina z nich pak i obsahuje pojištění pro auta.

Konkrétní vybraný srovnávač by měl mít k dispozici především co nejširší nabídku pojišťoven. Srovnání, které má za úkol najít nejlepší produkt či službu z pohledu parametrů i ceny, totiž samozřejmě příliš dobře nefunguje, jestliže porovnává příliš úzký segment.

Z pohledu kvality poskytovaných služeb i uživatelské přívětivosti na českém internetu vyniká především portál ePojištění.cz.

Web je zárukou skutečně výhodných cen pojištění, které mohou být nižší dokonce až o 70 %. Což mu umožňují především smlouvy uzavřené s pojišťovnami. Zároveň bere v potaz pouze minimální náklady na vlastní provoz, neboť veškerou agendu odbavuje online.

Povinné ručení s dárkem od ePojištění.cz

Srovnávač ePojištění.cz svým věrným klientům dárky ke sjednanému pojištění naděluje pravidelně. V minulosti se tak už například k povinnému ručení přidávaly právní služby zdarma nebo byl k dispozici výhodný balíček s levným povinným ručením pro pojišťovnu Slavia s dalšími službami v celkové hodnotě až 3 000 Kč.

Tentokrát máte možnost si díky populárnímu srovnávači užít poukaz na nákup například kamery do auta, a to na e-shopu Mall.cz. Zároveň se můžete těšit na slevu ve výši 850 Kč na pískování skel.

Web ePojištění je v současné době členem společnosti Srovnejto.cz a.s. S každoměsíční návštěvností více než 350 000 návštěvníků patří k největším webům svého druhu u nás.

S jednotlivými pojišťovnami spolupracuje na základě registrace již od roku 2008. Od roku 2019 nově smí již své služby poskytovat se statusem Samostatného zprostředkovatele dle zákona o distribuci pojištění a zajištění na základě oprávnění České národní banky. Prakticky to znamená, že web může pracovat s veškerými pojišťovnami v ČR.

Zároveň je ePojištění držitelem platné licence od ČNB. Jde tedy o důvěryhodného a spolehlivého poskytovatele, kterému můžete bez obav svou pojistku svěřit.

Dokazuje to ostatně i několik prestižních ocenění. Portál se několikrát probojoval mezi finalisty renomované internetové soutěže Křišťálová Lupa, která hodnotí nejlepší projekty českého internetu. Rovněž se mu podařilo se dostat mezi nejlepší projekty v soutěži WebTop100 v kategorii finance.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}