.st0{fill:#FFFFFF;}

Povinné ručení pro Volkswagen Touareg [srovnání] 

 18 srpna, 2021

Jana Vochková

Ohodnotit

V pořadí již třetí generace vozidla Volkswagen Touareg představuje skutečně reprezentativní, luxusní a také velmi variabilní a prostorné auto pro rodinu i vytíženého manažera. Ten často překonává dlouhé dálniční vzdálenosti, a to mnohdy i ve velmi těžkém terénu. To byl přesně důvod toho, proč se naše rodina rozhodla zakoupit si tento vůz.

Volkswagen Touareg je pro naši čtyřčlennou rodinu přesně ten pravý vůz. Manžel s ním často odjíždí na pracovní cesty do zahraničí a já s ním velmi často jezdím, objíždím veškeré dětské kroužky a školní povinnosti se svými dětmi. Automobil je tak prostorný, že vůbec nevadí, když po cestě na taneční besídku nabereme ještě dvě další kamarádky, které se s námi svezou. Pořídili jsme si třetí generaci tohoto multifunkčního vozidla a musím uznat, že naprosto předčil své předchůdce, od kterých se do značné míry odchýlil.

Z klasického vozidla, které bylo určeno výhradně do terénu, kdy hovoříme o vozidle z roku 2002, se jeho nová generace spíše upíná na luxusní provedení a dokonale odhlučněnou kabinu s neuvěřitelně tlumeným pérováním. Mimo jiné v tomto osobním autě naleznete také celou řadu nejmodernějších technologií. Kromě toho i s tímto novým Touaregem se nemusíte bát sjíždět i těžší terén. Pro ženy i muže je toto auto naprosto skvělým doplňkem. Ocení ho tedy nejen jednotlivci, ale také celé rodiny.

SUV, které si zamilujete

Toto SUV si rozhodně zamilujete. Touareg s motorizací V10 drží pomyslný světový rekord pro své úplně největší zatížené, které je tažené osobním autem. Ne nadarmo v reklamní kampani táhl Volkswagen Touareg právě Boeing 747.

Toto terénní vozidlo nabízí celkem tři generace. První generace vozidel se na trhu objevila v roce 2002, kdy byl tento vůz standardně dodáván s pohonem na všechna kola. Kromě toho vozidla disponovala také uzamykatelným diferenciálem, který se dal ovládat za pomoci tlačítka přímo v interiéru vozu. Vozidlo tak bylo bez větších problémů schopné projíždět i horším terénem.

Facelift

Svůj úplně první facelift Touareg dostal v roce 2006, kdy byl představen na Pařížském autosalonu. V roce 2008 byl poté tento facelift představen světu v Americe. Upravená byla celá maska auta, která obsahovala také upravenou ochrannou mřížku. Mimo jiné tento nový vůz obsahoval více než 2300 zcela nově upravených součástí a mohl se chlubit celou řadou zcela nových technických funkcí.

Mezi nové funkce patřilo například:

  • ABS Plus, které fungovalo se systémem takzvané kontroly trakce a zkracovalo tak brzdnou dráhu i na ne zcela zpevněném povrchu
  • Adaptivní tempomat byl poté schopen zpomalit či dokonce úplně zastavit celé auto, a to v závislosti na aktuální dopravní situaci.
  • Velmi příjemnou novinkou byl také varovný systém při jízdě vašeho vozidla v takzvaném mrtvém úhlu.

Druhá generace Touaregu přišla na svět v roce 2010, kdy do něj byly nainstalovány zcela nové světlomety. Mimo jiné Touareg dostal do vínku také řadu novinek a to například 4 kamery pro zvýšení takzvané viditelné oblasti, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu anebo dokonce nový adaptivní tempomat s takzvanou funkcí Stop&go.

Cena automobilu byla sice vyšší, avšak se investice vyplatila

Když jsem si s manželem pořizovala tento vůz, přemýšlela jsem o tom, zda není zbytečně moc drahý a zda vůbec cena odpovídá jeho kvalitě. O tom, že je vhodné do tohoto automobilu zainvestovat, mě ovšem přesvědčila hned první testovací jízda, která skutečně stála za to. A i přesto, že mnoho zákazníků považuje jeho cenu za značnou nevýhodu, já jsem s vozem nadmíru spokojená a vím, že to byla dobrá investice. Třetí generace tohoto vozidla je na trhu prodejná od roku 2018. V březnu roku 2021 se ovšem na trhu dostala novinka, a to v podobě podstatně silnějšího plug-in hybridu Touareg R, který jsem si s manželem pořídila.

Povinné ručení jsem zařídila rychlostí blesku

Ač jsem zpočátku byla velmi skeptická vůči on-line srovnávačům povinných ručení, na která jsem viděla celou řadu reklamních kampaní nejen v televizi, nakonec jsem přece jen chtěla ušetřit čas a samozřejmě také peníze. A tak jsem se vrhla do on-line srovnávání abych zjistila, jaké povinné ručení bude pro můj nový vůz naprosto optimální. On-line srovnávač e-pojisteni.cz mi přitom byl velmi nápomocný. Za jeho pomoci jsem si pro svůj vůz vybrala to nejvýhodnější povinné ručení, které mi nabídla společnost AXA a které mě vyšlo na zhruba 4.391 Kč za rok.

Samozřejmě je tato cena bez dalšího připojištění, ke kterému jsem se ovšem rovněž rozhodla, tudíž je výsledná cena daleko vyšší avšak i přesto výhodná. Ve své pojistce mám například pojištěna všechna skla, střet se zvěří, přírodní rizika, asistenci PLUS, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, odcizení vozidla, totální škodu či odškodnění po nehodě. Se svým povinným ručením včetně notné dávky připojištění jsem nadmíru spokojená.

Povinné ručení pro Volkswagen Touareg: srovnání

Co všechno jednotlivé pojišťovny nabízejí?

Celá řada pojišťoven nabízí celou řadu různých druhů připojištění. Jedná se například o již zmíněné pojištění skel, přírodní rizika, odcizení vozidla, zavazadel, asistenci PLUS, střet se zvěří, úrazové pojištění či různé doplňkové služby, jako třeba zapůjčení náhradního vozidla či odškodnění po nehodě. Vždy ovšem záleží na tom, u jaké pojišťovny si tyto druhy připojištění zřídíte. Ceny jsou vždy velmi variabilní a záleží tedy pouze na vás, které pojišťovně budete věřit a necháte si u ní zřídit povinné ručení.

Nezapomeňte na pojištění GAP

Také si říkáte, že mít vlastní auto je skvělá věc? Ano, je to sice skvělé a pohodlné ovšem často také velmi nevděčné. Myslím to tak, že provozování vozidla je často spojeno s celou řadou ne zrovna malých finančních nákladů. Mimo jiné již pouhým zakoupením jakéhokoliv vozidla začíná rapidně klesat jeho cena. Po třech letech se zhruba dostanete na poloviční hodnotu vašeho vozu.

Jak hodnotu svého vozidla chránit?

Donedávna jsem vůbec o pojištění GAP, tedy Guaranteed Asset Protection vůbec nevěděla a jsem ráda, že jsem se o něm dozvěděla právě ve chvíli, kdy jsem si pořídila právě nový vůz, tedy Volkswagen Touareg. Pod touto zkratkou se totiž skrývá velmi solidní garantovaná ochrana vašeho vozidla. Na českém trhu s pojistkami se již nějaký ten pátek vyskytuje. Avšak málokdo, a to stejně tak jako já, o něm má nedostatek informací či o něm vůbec ví. Toto pojištění ovšem ve svém podstatě zajistí, aby cena vašeho stávajícího vozidla byla stále na stejné výši, a to po dobu minimálně tří let.

V případě, kdy navíc dojde k totální škodě na vozidle při nějaké havárii, majiteli pojišťovna uhradí pojistné plnění do výše tržní ceny vozidla a samozřejmě od těchto nákladů odečte také spoluúčast. To platí také pro odcizení vozidla. Pokud má ovšem majitel daného vozidla sjednané pojištění GAP, bude mu v těchto situacích uhrazen rozdíl mezi původní a tržní cenou.

Toto pojištění ovšem hradí nejen zmíněný rozdíl mezi cenou tržní a cenou původní, nýbrž také spoluúčast u vašeho havarijního pojištění. To tedy v překladu znamená, že pojištěný bude nahlašovat pojistnou událost. Poté si počká na vyplacení svého pojistného plnění a bude mu uhrazen rozdíl z jeho GAP pojištění. Dané pojištění je ovšem určeno pouze novým vozidlům a jeho platnost je zhruba tři roky. Poté toto pojištění automaticky zaniká. Ovšem i přesto je možné ho za jistých podmínek znovu prodloužit.

Při nákupu automobilu na úvěr na GAP rozhodně nezapomínejte

Pokud si svůj nový vůz budete pořizovat tak, jako já na úvěr, je nejlepší si pojištění GAP skutečně zřídit. V případě, kdy vám totiž váš nový vůz někdo odcizí v průběhu tří let či bude zničeno při havárii, o vozidlo byste rovnou přišli. Úvěr, který ovšem budete mít sjednaný jen tak nezanikne a vy ho chtě nechtě budete muset dle dohodnutých podmínek zaplatit. V prvních letech „života“ vašeho vozidla má tedy pojištění GAP skutečně svůj nenahraditelný smysl.

Pojišťovnu vybírejte s rozmyslem

V každém případě platí, že pojišťovnu, u které si chcete zřídit povinné ručení, byste měli vybírat s rozmyslem. Ne každá pojišťovna je ke svým zákazníkům a novým klientům přívětivá. Vsaďte tedy rozhodně ne srovnání nejvýhodnějších nabídek právě třeba na www.epojisteni.cz, díky čemuž získáte přehled o možnostech vašeho povinného ručení, a to včetně dalších druhů připojištění, které jsou neméně důležité, což vím z vlastní zkušenosti, když mi bylo zničeno auto zvěří před pěti lety, které bohužel nebylo na tento nemilý případ připojištěno. Oprava vozidla mě stála skutečně spoustu peněz, a tak jsem se poučila, že bez potřebných druhů připojištění, to jednoduše nejde. Myslete na to také, když si budete vybírat vhodnou pojistku pro sebe.

Já osobně jsem se svou stávající pojistkou a také s připojištění GAP nadmíru spokojená a na svých cestách jsem o to klidnější, když vím, že v případě jakékoli nemilé situace, která se na silnicích může přihodit vždy, jsem do jisté míry chráněna právě celou řadou různých druhů připojištění a také vhodně zvoleným GAP pojištěním. Věřte nebo ne, ale cestovat se vám s těmito pojistkami bude zase o něco lépe. Pokud navíc cestujete pravidelně či například odjíždíte často i na dlouhé pracovní cesty, bez kvalitně sestaveného pojištění se prostě neobejdete.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}