.st0{fill:#FFFFFF;}

Povinné ručení pro Ford Fiesta [srovnání] 

 23 října, 2021

Jana Vochková

Ohodnotit

Nedávno jsem si pořídil ojetý vůz šesté generace vozů Ford Fiesta. K zakoupení tohoto vozu mě přiměli nejen velmi pozitivní recenze na internetu, ale také dobré zkušenosti s tímto vozem u mých známých, kteří mi ojetinu tohoto typu doporučovali již dlouhá léta. Sám jsem také zaznamenal, jaké výhody tento vůz skutečně má a dozvěděl jsem se o něm například, že má skvělé jízdní vlastnosti, je spolehlivý, jeho cena není přemrštěná, a navíc i poměrně velmi slušně vypadá. Pokud navíc zakoupíte vhodnou motorizaci, vůz vám bude dělat dobrou společnost po skutečně dlouhá léta.

Šestá generace vozidla Ford Fiesta je navíc charakteristická zejména oblými tvary a rozmáchlými linkami, které mě na voze velmi baví. V roce 2012 navíc přišel vůz s novým faceliftem, který velmi dobře zvýrazňuje masku chladiče tohoto vozu. Mnoho lidí tuto masku přirovnává dokonce k masce velmi známého sportovního vozu Aston Martin. Nová Fiesta navíc dostala také nové bezzátkové víčko pro svou nádrž, a tak je tankování mnohem pohodlnější a také bezpečnější. Naprosto nový není ovšem pouze design vozidla, ale také jeho interiér a palubní deska. Fiesta šesté řady je naprosto komfortní a velmi slušně vybavená. Jízdní vlastnosti vozidla jsou rovněž velmi spolehlivé a řízení tohoto vozidla je velmi zábavné.

Sedadla tohoto vozidla jsou velmi komfortní a já osobně jsem se do nich naprosto zamiloval. Kromě toho, že jim chybí výrazné boční vedení, jsou naprosto skvělá. Místo v zadní části vozidla má ovšem stále, co dohánět. Stále je totiž více preferovaná posádka vepředu nežli vzadu. Jelikož ovšem neplánuji v nejbližší době zakládat rodinu, místa v zadní části vozidla oželím a kamarádi, které občas svým vozidlem svezu, zmíněný stísněný prostor jistě přežijí.

Motor pod kapotou je bezkonkurenční

Motor, který Ford Fiesta skrývá pod svou kapotou je ovšem doslova bezkonkurenční. Já osobně mám silnější verzi vozu, která má 60 kW. Ty slabší verze mají kolem 44kW. Existují ovšem také silnější benzinové motorizace, které mají zhruba 1,4 a 1,6 Ti-VCT a to s výkonem 71 až 88 kW.

Na výbavu vozidla si nemohu stěžovat

Na výbavu vozidla Ford Fiesta si rozhodně nemohu stěžovat. Ford Fiesta má poměrně slušnou výbavu za slušnou cenu. I přesto si ovšem Ford rád nechá za jisté prvky ve výbavě rád zaplatit. I ty nejvyšší úrovně výbavy ovšem často postrádají některé konkrétní prvky, které přidávají interiéru na komfortu a které ba zákazník často očekával již v základním vybavení. Na našem trhu často nalezneme vozidla, která mají obyčejnou výbavu. Na elektrické ovládání zadních okének či luxusní tempomat tak u Fiesty můžete rovnou zapomenout.

Designu auta není, co vytknout

U šesté generace vozidla Ford Fiesta se setkáte s novým vzhledem, který nese název Kinetic Design. Fiesta je navíc k mání s výrazně velmi přepracovanou maskou, která má ještě dynamičtější a agresivnější vzhled. Dynamické linky jsou k nalezení i v interiéru a já osobně jsem si je velmi oblíbil. Mám rád dynamický vzhled vozidel a Ford Fiesta toto splňuje na jedničku.

Praktičnosti vozidla si velmi cením

Z hlediska praktičnosti nemám svému novému vozu Ford Fiesta, co vytknout. Zavazadlový prostor této šesté generace vozidla totiž umí pojmout až solidních 281 litrů nákladu, což je naprosto dostačující. Vpředu má navíc posádka vozidla naprosto přiměřený dostatek místa. V zadní části vozidla je to sice o trochu horší, avšak dá se to přežít. Místo pro kolena pasažérů je dle mého názoru průměrné a když je pasažér vyšší jak 180 centimetrů, už hlavou naráží do stropu, bohužel.

Povinné ručení na vozidlo byl oříšek

K vybrání výhodného povinného ručení jsem si vzal na pomoc kamaráda, který si nedávno povinné ručení zřizoval na svůj vůz. Poradil mi, abych vyzkoušel srovnávač epojisteni.cz, který mi vyhodnotí nejlepší možné nabídky pojištění na trhu a já tak budu mít všechny nabídky pojišťoven seřazené na jednom místě. Na jeho radu jsem dal a srovnávač jsem využil. Ten mi nabídl srovnání hned několika pojišťoven, přičemž mi jako nejvýhodnější variantu podsunul povinné ručení u pojišťovny Uniqa.

Povinné ručení u této pojišťovny by mě měsíčně vyšlo na zhruba 295 Kč, což připadá na 3.544 Kč ročně. Samozřejmě je třeba k této částce také přičíst různé druhy připojištění a také havarijní pojištění, které jsem si rovněž chtěl na svůj nový vůz zřídit. Tato pojišťovna mi tak nabídla možnost si nechat připojistit všechna skla, nechat se pojistit proti přírodním rizikům, střetu se zvěří, odcizení vozidla, dále mi nabídla asistenci PLUS, pojištění zavazadel a také úrazové pojištění. V ceně bych poté navíc dostal například náhradní vozidlo, odškodnění po nehodě, slevu na pískování skel či úrazové pojištění řidiče. Toto pojištění mi tak přišlo ze všech konkrétních nabídek, jako to nejvýhodnější. Rozhodl jsem se tedy kontaktovat danou pojišťovnu a povinné ručení i havarijní pojištění si u této pojišťovny zřídit.

Povinné ručení pro Ford Fiesta - srovnání

Jaké služby k povinnému ručení nabízejí ostatní pojišťovny?

Zajímalo mě samozřejmě, jaké konkrétní služby nabízejí k povinnému ručení také ostatní pojišťovny, které jsou na trhu k mání. Některé z nich nabízeli rovněž pojištění všech skel, úrazové pojištění, střet se zvěří či v ceně navíc také hodnotné dárky či možnost zapojit se třeba i do soutěže o plnou nádrž paliva. Některé pojišťovny také garantují stálost ceny pojištění či různé druhy pojištění drobných závad na vozidle. Při hledání vhodné pojišťovny ke sjednání povinného ručení jsem navíc ještě natrefil na velmi lukrativní pojištění GAP, které si rozhodně zřídím u svého dalšího vozidla, které si plánuji pořídit zcela nové a nikoliv ojeté.

Co je GAP pojištění?

Mít své vlastní auto je velmi pohodlné ovšem je to také pěkně nevděčné. Provozování vozidla je totiž mimo jiné také spojeno s velmi vysokými náklady, kdy musíme zřídit nejen povinné ručení, ale také myslet na to, že zakoupením vozidla začne cena vozu rapidně klesat a to ji po pouhých třech letech, kdy se vůz dostane již dokonce na poloviční hodnotu.

Pojištění GAP chrání hodnotu vozidla

Pojištění GAP chrání velmi dobře hodnotu celého vozidla. Pořizovací cenu vozidla si totiž pojištěním GAP takzvaně zafixujete a zajistíte si tak garantovanou ochranu vašeho vozidla.

Ač se toto pojištění na našem trhu již nějaký čas pohybuje, málokdo o něm má dostatek adekvátních informací a málokdo ví, k čemu je toto pojištění skutečně dobré. Jelikož se ovšem rád zajímám o nové věci, toto pojištění jsem si důkladně prostudoval a došel jsem k závěru, že po mém nákupu nového vozidla, které si plánuji pořídit zhruba za pět let, o tomto pojištění budu skutečně přemýšlet. Toto pojištění se totiž nabízí rovnou k připojištění havarijního pojištění, a to z toho důvodu, aby byla cena nového vozidla zajištěna minimálně na tři roky.

Jak je to s pojištěním GAP a totální škodou?

Pokud dojde k havárii, při které bude vaše vozidlo zcela zničeno, pojistné plnění vám pojišťovna uhradí pouze ve výši tržní ceny vašeho vozidla a kromě toho si ještě odečte spoluúčast. To stejné platí i v případě, kdy vám bude auto odcizeno. Pokud ovšem budete mít sjednané právě ono zmiňované pojištění GAP, můžete si být jisti, že vám bude uhrazen celý rozdíl mezi původní cenou a cenou tržní.

Kromě toho GAP pojištění hradí nejen samotný rozdíl mezi původní cenou a tržní cenou, ale rovněž také spoluúčast u havarijního pojištění. To pro vás znamená, že v případě, kdy nahlásíte pojistnou událost, počkáte si na vyplacení nejen pojistného plnění, ale také rozdílu z pojištění GAP. Nevýhodou tohoto pojištění je, že je určeno primárně pro nová vozidla a jeho platnost je minimálně tři roky. Po vypršení této lhůty pojištění GAP zcela automaticky zanikne. Za jistých podmínek ovšem je možné toto pojištění prodloužit.

Portál e-pojisteni.cz je pro srovnání nabídek povinného ručení skutečně skvělý nástroj

Pro srovnání jednotlivých nabídek povinného ručení jsem použil srovnávač epojisteni.cz a byl jsem s jeho prací velmi spokojen. Tento portál je pro srovnání jednotlivých nabídek skutečně skvělý nástroj. Nejenže umí srovnat jednotlivé nabídky pojišťoven od té nejlevější až po tu nejdražší, ale samotné hledání vhodné pojišťovny je více než primitivní.

K tomu, abyste získali možnost si jednotlivé nabídky pojišťoven porovnat, vám postačí pouze vyplnění nezbytných údajů nejen o vašem automobilu, ale také o vaší osobě. Stačí jen, když vyberete typ vašeho vozidla, způsob jeho užití, značku vozidla a v neposlední řadě také model s patřičnou motorizací. Poté již jen vyplníte údaje o vaší osobě, a to včetně vašeho věku a můžete se pustit do srovnávání. Během několika málo okamžiků se vám zobrazí celá řada nabídek jednotlivých pojišťoven, které stojí ve vašem případě za zvážení, a vy si poté již jen vyberete tu nejvýhodnější nabídku.

Já osobně jsem byl se srovnávaček epojisteni.cz velmi spokojený a musím uznat, že jsem díky němu našel skutečně velmi výhodné povinné ručení, které mi bylo ušito přímo na míru mým požadavkům. Jsem si již nyní jist tím, že v budoucnosti služeb tohoto srovnávacího portálu ještě určitě využiji a to nejen já, ale také má rodina a kamarádi.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}