.st0{fill:#FFFFFF;}

Povinné ručení na přívěsný vozík – doporučení a zkušenosti 

 25 června, 2017

Kateřina Trousilová

Ohodnotit

Přívěsný vozík má také registrační značku, měl by mít i povinné ručení. Kde a jak sehnat povinné ručení na přívěsný vozík?

Proč povinné ručení na přívěsný vozík

Povinné ručení se nevztahuje pouze na automobily a motocykly, ale na všechna ostatní vozidla, která mají přidělenou registrační značku a technický průkaz. I přívěsný vozík může svou jízdou na pozemních komunikacích způsobit vážnou dopravní nehodu. Povinné ručení na přívěsný vozík se většinou sjednává společně s povinným ručením na tažné auto.

Povinné ručení slouží k tomu, aby uhradilo veškeré škody na zdraví a majetku, které řidič způsobí provozem svého vozidla. Výše uhrazených škod je dána výši pojistného limitu. Pokud řidič provozuje vozidlo bez platného pojištění, může dostat pokutu ve výši až 40 tisíc korun. Společně se splácením pojistného musí také platit tzv. sankční příspěvek, který se pohybuje ve výši od 20 do 300 korun/den dle typu vozidla.

Přívěsné vozíky rozdělujeme na:

 • Přípojný vozík do 750 kg
 • Přípojný vozík nad 750 kg
 • Návěs k tahači

Sezónní povinné ručení na přívěsný vozík

Pokud přívěsný vozík užíváme pouze přes sezónu, je možné ušetřit. Staší povinné ručení přerušit. To můžeme udělat tak, že přívěsný vozík necháme dočasně vyřadit z registru vozidel. Zajdeme na nejbližší úřad, kde odevzdáme registrační značky a technický průkaz. Až zase budeme chtít přívěsný vozík používat, zajdeme si pro ně zpět na úřad. Pokud totiž povinné ručení neplatíte a jste v registru vozidel, může vám být udělena zbytečná pokuta.

Na kolik nás vyjde

Cena povinného ručení na přívěsný vozík se odvíjí podle toho, zda máme přívěsný vozík do, či nad 750 kg, či dokonce návěs k tahači. Stejně jako u osobních automobilů se cena za povinné ručení odvíjí také od místa vašeho bydliště, roku výroby přívěsného vozíku, vašeho věku a od vaší řidičské minulosti.

 • Přípojný vozík do 750 kg cena povinného ručení se pohybuje okolo 100 Kč/rok.
 • Přípojný vozík nad 750 kg za přívěsný vozík nad 750 kg zaplatíme zhruba dvojnásobek za přivěsný vozík pod 750 kg. Cena se tedy pohybuje zhruba okolo 200 Kč/rok.
 • Návěs k tahači cena za povinné ručení pro návěs k tahači bude nejdražší. Většinou je stejná jako cena povinného ručení na středně výkonný automobil.

Ušetřit můžeme, pokud si sjednáme povinné ručení na přívěsný vozík a tažné vozidlo zároveň. Některé pojišťovny povinné ručení na přívěsný vozík totiž nabízí zdarma ke sjednání povinného ručení na tažné vozidlo.

https://www.youtube.com/watch?v=d_ke3XfF_W0

Jak využít bonusů?

Bonusy slouží k tomu, aby ohodnotily vaše řízení. Dají se vypočítat pomocí délky vašeho předchozího pojištění a počtu vámi způsobených nehod. Oba údaje lze najít u České kanceláře pojistitelů na rodné číslo nebo IČO, kde jsou evidovány. Maximální sleva za bonus u povinného ručení, kterou můžete získat, je 60%. Bonusy si můžete nechat převést z předchozího pojištění.

Jak najít to nejlevnější povinné ručení na přívěsný vozík

Způsobů jak najít povinné ručení je mnoho. Pokud ještě nejste pevně rozhodnuti, u jaké pojišťovny si necháte povinné ručení sjednat, poraďte se se známými, nebo zalistuje na různých webových stránkách a přečtěte si recenze. Dobrým pomocníkem jsou také srovnávače a kalkulačky, které vám samy seřadí a vyberou ty nejlepší nabídky povinného ručení. Stačí zadat pár osobních údajů a pár údajů z technického průkazu.

Jak vyplnit formulář na online kalkulačce?

 1. V kolonce ,,Vozidlo“ vyberte možnost „Přípojné vozidlo“.
 2. V kolonce ,,Užití vozidla“ vyberte podle Vašeho užití, nejčastěji jde ale o „běžný provoz“.
 3. V kolonce ,,Hmotnost“ vyberte, zda jde o přívěsný vozík s hmotností nad/do 750 kg, či návěs k tahači.
 4. Vyplňte potřebné údaje o vozidle.
 5. Vyplňte potřebné údaje o pojistníkovi.
 6. Kliknutím na tlačítko ,,Pokračovat“, budete přesměrováni na stránku se srovnanou nabídkou jednotlivých pojišťoven.

Pozn.: U kolonky ,,Výkon motoru“ číslo uvádějte pouze v celých číslech, bez desetinných míst a bez údajů za lomítkem. Tedy např. 75. U kolonky ,,Orientační cena vozidla“
cenu udávejte ve tvaru bez mezer a symbolu Kč. tedy např: 40000.

V čem nám může kalkulačka pomoci?

Online kalkulaček je po internetu velké množství, ale když najdeme tu správnou, může nám velmi pomoci. Nejen, že nám ušetří spoustu času, dokáže ušetřit i peníze. Dokáže určit, která pojišťovna nabízí to nejvýhodnější pojištění, ale také nám může zajistit spoustu slev. Mnoho pojišťoven nabízí slevu, pokud si pojištění sjednáme online. Při online sjednání se zelená karta posílá poštou až k nám domů. Musíme si ale dát pozor na podvodné kalkulačky, které nesrovnají nic zdarma a sbírají naše osobní údaje. Měla jsem tu čest vyzkoušet pár kalkulaček a je to asi o člověku – musí vám sednout.

Povinné ručení na přívěsný vozík - doporučení a zkušenosti - konečný brázek

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}