.st0{fill:#FFFFFF;}

Pojištění Auto Go – zkušenosti, recenze 

 28 ledna, 2021

Jana Vochková

Ohodnotit

Povinné ručení od pojišťovny AXA je jedním z četných pojistných produktů dostupných na současném trhu. Jaké jsou jeho parametry?

Povinné ručení od AXA pojišťovny

AXA své pojištění vztahuje pro osobní a lehká užitková vozidla do celkové hmotnosti 3,5 t s maximálním počtem 9 sedadel.

Mohou to být vozidla zcela nová, dále i ta, u nichž se změnil vlastník. Rovněž se týká pojištění veškerých vozidel, u nichž dal pojistník výpověď do 2 měsíců od sjednání pojistné smlouvy u jiné pojišťovny. Dále AXA pojistí ta vozidla, u nichž dal pojistník výpověď nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období u jiné pojišťovny. Stejně tak si můžete sjednat pojistku i na přívěsné vozíky do celkové hmotnosti 750 kg.

Standardně podmínky určují, že povinné ručení je možno sjednat pouze u vozidel evidovaných v České republice. Což prakticky znamená, že takovéto vozy musejí mít přidělenou registrační značku neboli SPZ.

Oprávněna ke sjednání pojistné smlouvy je standardně fyzická i právnická osoba. Vždy se vyžaduje mít k dispozici pro pojišťovnu příslušné dokumenty.

Které alternativy pojištění AXA nabízí

AXA nabízí možnost sjednání pojistky jednak samostatně, a to ve třech variantách. Ty se od sebe liší pojistnými limity. Nastaveny jsou vždy shodně pro škody na zdraví a na majetku, a to následovně: 35/35, 70/70, 140/140.

Případně si také povinné ručení můžete sjednat ve specializovaných balíčcích. Ty se nazývají POV PLUS, POV EXTRA a POV PREMIUM. Jde v podstatě o kombinaci povinného ručení a dalších připojištění.

Balíčky pojištění

Balíčky jsou dimenzovány následovně:

POV PLUS – pojištění s limitem 35/35 000 000 Kč + připojištění úrazu řidiče s limitem 250/125 000 Kč (250 000 Kč nastaven jako limit plnění za trvalé následky, dále 125 000 Kč jako limit plnění na smrt).

POV EXTRA – pojištění s limitem 70/70 000 000 Kč + připojištění úrazu řidiče s limitem 500/250 000 Kč (500 000 Kč limit plnění za trvalé následky a zároveň 250 000 Kč limit plnění na smrt) + připojištění zavazadel s limitem 10 000 Kč.

POV PREMIUM – POV s limitem 140/140 000 000 + připojištění úrazu řidiče s limitem 1 000 000 Kč/500 000 Kč (1 000 000 Kč limit plnění za trvalé následky a 500 000 Kč limit plnění na smrt) + připojištění zavazadel s limitem 15 000 Kč+ připojištění náhradního vozidla na 3 dny + připojištění vlastní totální škody s limitem 150 000 Kč.

Pozn.: Balíček PREMIUM samotná AXA doporučuje těm klientům, kteří vlastní starší vozidlo, chtějí ho chránit a samostatná havarijní pojistka by se jim nevyplatila.

Seznam připojištění

Ke svému základnímu pojištění si můžete sjednat i připojištění. Pozor, jestliže si rovnou vyberete balíček, jsou v něm již některá připojištění zahrnuta. Doobjednat si pochopitelně můžete ta, která potřebujete, jen je nutné si ověřit, že nemáte jedno připojištění zahrnuto dvakrát.

  • úrazové připojištění
  • připojištění náhradního vozidla
  • připojištění zavazadel
  • připojištění skel
  • připojištění poškození a střetu se zvěří
  • živelní připojištění
  • připojištění odcizení a vandalizmu
  • připojištění asistence MAX

Úrazové pojištění řidiče

Současně k těmto připojištěním nabízí AXA rovněž úrazovou pojistku pro řidiče. Její výhoda tkví v tom, že pojištěnou osobu chrání bez ohledu na to, který vůz řídí.

Pravidla jsou vztažena na libovolné osobní nebo lehké užitkové vozy do 3,5 t s maximálním počtem 9 sedadel. Jak uvádí přímo AXA, jedná se o pojistné události typu trvalé tělesné poškození a smrti, pokud nastala do 1 roku od úrazu.

Částky jsou stanoveny následovně: Dojde-li ke smrti následkem úrazu, půjde o 50 % výše limitu uvedeného ve smlouvě. V případě trvalého tělesného poškození jde pak o plnou výši limitu uvedeného ve smlouvě.

K výpočtu pojistného plnění používá pojišťovna oceňovací tabulky pro trvalé poškození. Ta je součástí pojistných podmínek. Pojistné plnění AXA vyplácí již od 1 % tělesného poškození.

Pojištění Auto GO - zkušenosti, recenze

Další parametry povinného ručení AXA

Sjednání online

Sjednat si pojištění přes internet je u dnešních pojišťoven dnes již samozřejmou možností. Tento způsob je velmi pohodlný, ručení si přes internet vyberete a online ho můžete rovnou zaplatit. Vše lze vyřešit v několika minutách. K ruce si nachystejte pouze technický průkaz vozidla a samozřejmě platební kartu.

Systém slev

Tuzemské pojišťovny jsou si velmi dobře vědomy, že o klienta lze nejúčinněji bojovat cenou. Proto nasazují systém nejrůznějších slev. AXA v tomto směru není výjimkou.

Nabízí tak slevy osobám se statusem ZTP až 15 %, dále výhodnější ceny pro pojistníky na podkladě věku a také pro ty, kteří již u pojišťovny mají uzavřenou jinou smlouvu. Tato sleva z tzv. propojištěnosti činí až 5 %. Pokud si uzavřete pojistku online, můžete ušetřit až 10 %.

Bonus za bezeškodní průběh

Sleva za bezeškodní průběh, tj. bonus připočítaný za měsíce bez nehod, může u této pojišťovny dosáhnout až 67 %. Potvrzení od předchozího pojistitele nutné není. AXA si sama bezeškodní průběh ověřuje prostřednictvím databáze ČKP.

Asistenční služby

Asistenční služby jsou k dispozici nepřetržitě v tuzemsku i v zahraničí. Řeší nejen události, jako jsou nehody, ale i drobné nepříjemnosti jako zabouchnuté klíčky.

Motorista se rovněž může spolehnout na bezplatný odtah kdekoliv v rámci ČR a Slovenské republiky. V případě nehody si od pojišťovny můžete nechat proplatit cestu domů vlakem nebo autobusem. Pakliže zjistíte defekt na pneumatikách nebo jejich poškození, opět si je můžete nechat proplatit, a to až 2x ročně do částky 3 000 Kč.

Dále je v nich zahrnuta repatriace vozidla po nehodě i poruše do vlasti bez limitu, dovoz paliva při vyčerpání až do limitu 1 200 Kč (1x ročně je možno nechat si touto cestou uhradit i 5 l paliva), náhradní ubytování nejdéle na 7 dní a právní asistence do limitu 100 000 Kč.

Asistenční služby v základní variantě jsou součástí povinného ručení i havarijního pojištění. K základní verzi si navíc můžete sjednat Asistenční služby MAX za příplatek.

Telemedicína

Telemedicína je specifickým typem asistenční služby. Jde v podstatě o využití lékaře na telefonu. Odborníky můžete kontaktovat na lince +420 272 099 980, a to v případě, kdy nemůžete ihned volat svého lékaře, případně si nejste jisti, zda je nutné s problémem k lékaři rovnou jít.

Služba je dostupná všem uživatelům, kteří mají sjednané pojištění auta, domova či občanské odpovědnosti. Telefonická linka však v žádném případě nenahrazuje kvalifikovanou lékařskou diagnostiku.

Od kdy mi pojištění platí

Standardně, pokud není uvedeno jinak, začíná pojištění platit od následujícího dne od data, kdy byla smlouva uzavřena. AXA zároveň nabízí možnost odložené platnosti. Jinými slovy tedy to, že smlouva nezačíná platit ihned, ale počátek platnosti lze až o 3 měsíce odložit. Smlouva se vždy uzavírá na jeden rok.

Jak je to s cenou

Sazby pojištění se počítají dle parametrů vozidla, včetně reálného výkonu motoru. Některé konkurenční pojišťovny přitom pro výpočet používají objem motoru. V konečném důsledku je tak metodika AXA pojišťovny férovější, neboť zohledňuje vozy ekologičtější na provoz.

Kalkulace je pojištění a vychází z mnoha parametrů. Pro ilustraci sazeb pojištění tak uveďme, že připojištění odcizení vozidla včetně vandalismu vás vyjde pouze na 890 Kč. Pro mnoho motoristů představuje AXA z pohledu ceny tu nejvýhodnější volbu současného trhu.

Jak nahlásit pojistnou událost

K nahlášení využijte AXA linku pod číslem +420 292 292 292. Případný odtah vozidla či kontakt s asistenční službou můžete řešit rovněž na Lince pomoci řidičům pod číslem 1224.

Povinné ručení od AXA. Ano nebo ne?

Zkušenosti uživatelů jsou v mnoha případech rozporuplné. AXA má nejvýraznější rezervy, jak z názorů vyplývá, v komunikaci a pružnosti reakcí. Klienti si zejména stěžují, že vyřizování pojistných událostí trvá neúměrně dlouho.

Někteří se také brání vůči vypovídání smluv na straně pojišťovny, neboť jsou přesvědčeni, že toto nebylo oprávněné. Naopak jiní se snažili smlouvu vypovědět a pojišťovna je odmítla vyslyšet. Jako nejvhodnější způsob zrušení smlouvy tak mnozí doporučují výpovědi zasílat výhradně poštou.

Ovšem je nutné v rámci objektivity uvést, že ne vždy musí být skutečně pravda na straně pojištěného. Za problémy často stojí neznalost toho, na co má dotyčný vlastně nárok. Pojišťovna sice plnění krátí a dotčeným osobám se to oprávněně nelíbí, nicméně v souladu se zákonem i smluvními podmínkami takové jednání fakticky mnohdy je.

Vyberte si pojištění podle svých potřeb

Nevyhovuje vám nabídnutá pojistka od AXA pojišťovny, ať již rozsahem krytí nebo cenou? Vyberte si jinou.

U povinného ručení však platí poměrně komplikovaná metodika výpočtu a dá se říci, že co smlouva, to odlišná částka. Vyčíslit se totiž musí individuálně dle konkrétních parametrů. Jenže co když nechcete chodit do jednotlivých poboček a probírat se všemi poskytovateli aktuální podmínky? Z obecných informací na webu se mnoho nedozvíte.

Stačí jednoduše použít internetové srovnávače. Tyto portály dokáží na základě vstupního zadání pro každého klienta ceny povinného ručení spočítat. Výsledky jsou proto relevantní přímo pro vás, nejedná se jen o modelové příklady.

Proto si můžete konkrétně vybrat správnou nabídku přímo pro vás. Jedním z nejoblíbenějších online kalkulátorů je například web ePojištění.cz.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}