.st0{fill:#FFFFFF;}

Nejlevnější povinné ručení: srovnání pojišťoven & diskuze 

 2 srpna, 2022

Jana Vochková

5/5

Povinné ručení je každodenní záležitostí pro každého řidiče, který jezdí na denní bázi. Víte, ale kde se dívat ne nejlevnější nabídky a jak si mezi nimi vybrat? Vše se dočtete v tomto článku.

Povinné ručení přestavuje určitou dávku zodpovědnosti, kterou musí oplývat všichni aktivní řidiči. Kromě toho by měla za volantem vládnout slušnost a tolerantnost, ale v dnešní uspěchané době, se projevuje čím dál větší agresivita a tím spojené autohavárie. Povinné ručení je tu od toho, aby vyřešilo nehody zaviněné vaším vozem a pokrylo různé další nepříjemné situace na silnici.

Povinné ručení nabízí hned několik pojišťoven a každá z nich si určuje podmínky a ceny. Existují i výhody, které vám sníží konečnou cenu pojištění. K této povinné částce se může domluvit a uzavřít havarijní pojištění, abyste měli vůz krytý i proti vandalismu nebo přírodním pohromám.

Co udělat po koupi nového auta

Možné nabízené připojištění

Klienti mají na vybranou, zda si budou k povinnému ručení chtít nechat připojistit další služby. Mezi nejčastější připojištění se řadí pojištění čelního skla a všech potřeb pro možnost si vypůjčit náhradní vozidlo.

K připojištění patří:

 • Úrazové pojištění řidiče a cestujících
 • Pojištění vozidla proti odcizení
 • Pojištění vozidla proti živelné pohromě
 • Pojištění vozidla proti střetu se zvěří
 • Pojištění všech zavazadel i proti odcizení
 • Pojištění všech vzniklých nákladů na půjčovné
 • Možnost získat asistenční služby a náhradní vozidlo při poruše

Nejlevnější povinné ručení

Ano, zní to lákavě, ale nejlevnější neznamená vždy nejlepší. Pokaždé si všímejte služeb, které vám pojišťovna nabízí. Vaši blízcí by mohli mít zkušenosti s takovýmto vyhledáváním a tak si běžte k nim pro radu. Je hezké, že chcete ušetřit peníze na lepší věci, ale tím, že si sjednáte nejlevnější povinné pojištění s nulovými službami, pak asi moc neušetříte, že?

Zejména se zajímejte o výši limitů, ze kterých vám budou vyplácet náhradu za škody. Důležitou součástí je rozsah asistenčních služeb, které lze využít při autonehodě či poruše vozidla. Dalším důležitým pilířem jsou benefity.

 • Náhradní vozidlo zdarma
 • Úhrady drobných škod vzniklých na vašem vozidle
 • Pojištění při úrazu dopravovaných osob
 • Benefity si buď přečtete při výběru povinného ručení, nebo zavolejte na jejich pobočku

Případné zajištění slev závisí pouze na vás. Už asi víte, že záleží na typ auta, jeho výkonu a stáří, paliva nebo na vašem věku, počet autohavárií a dalších maličkostí, které vám dokáží služně zavařit. Ale mohou vám vynést i služné odměny, tedy pokud jste nic nezavinily.

Typy jak snížit cenu za pojištění

Znáte pořekadlo: Kdo jezdí málo, platí málo? Pokud ne, tak si ho ještě jednou přečtěte a zapamatujte. Pojišťovny každý rok zdražují služby, aby z nás vyždímaly i poslední cent, tak proč se trochu nebránit. Pokud vlastníte vozidlo, které se prakticky nedostane na silnice, nemůže logicky způsobit nehodu. Protože není takovým rizikem, měly by se tedy snížit náklady na pojištění.

Pro lepší pochopení. Pokud ročně najedete méně než 12 000 kilometrů, máte obrovskou možnost na získání levnějšího ručení nebo i havarijního pojištění. Podle statistik, se takových typů vozidel, nachází po České republice už přes 2 milióny.

A o jaké typy tedy jde?

 • Vozidla ve vlastnictví seniorů
 • Vozidla, která nepatří ke každodennímu dojíždění do práce
 • Vozidla určená k dovážení rodinných nákupů
 • Vozidla k dopravení na chalupu
 • Další vozidla v rodině

Výše uspořených financí záleží pouze na tom, kolik ročně neujedete. Čím méně najedete, tím více byste měli ušetřit. Někteří dokážou ušetřit i několik tisíc korun u povinného ručení a u havarijního pojištění zvládnete ušetřit až desert tisíc korun.

Senioři a povinné ručení

Stárnoucí generace si od mladších řidičů vysloužili označení, kvůli svému pomalému ježdění. Spoustu nehod zaviní sice namyšlení frajírkové, ale za spoustu nehod mohou i senioři, kteří kvůli zhoršující se koordinaci, vidění a vnímání nestíhají sledovat provoz. Já osobně proti seniorům nic nemám, ale byla bych ráda, kdyby každý rok absolvovaly kurz ježdění.

Sama mám zkušenosti s řidiči seniory, kteří mě málem sejmuli, ale to na jindy. Díky nedočkavým řidičům, kteří nedokáží jet pomalu za těmito lidmi, zbytečně riskantně předjíždí a následně vybržďují, aby se pomstili. Takovéto bezohledné chování přibývá společně s novými řidiči.

U seniorů tedy u sjednávání pojistek hraje především roli jejich věk. V určitém věku se jejich reakce prodlužují a začínají být nebezpeční. Určité situace pro starší lidi se stávají těžko řešitelné nebo dokonce i neřešitelné. Nemluvě o zhoršení sluchu a vidění.

Povinné ručení

 • Pro 60letého seniora / seniorku, vychází částka od 2230 Kč, přičemž cena byla vypočítána pro vozidlo typy Škoda s motorem o objemu 1,5 litru.
 • Nejnižší možné pojištění nabízí právě pojišťovna ČPP
 • Další na řadě je GČP od 2369
 • Allianz od 2508 Kč
 • Kooperativa od 2648 Kč
 • Pillow od 3623 Kč

Seznam nejpopulárnějších českých pojišťoven

Je spousta pojišťoven, které by s vámi dokázaly sjednat povinné ručení, ale je jen pár, které jsou opravdu známé po celé republice a mají největší obraty. No, a ptáte se, které to jsou? Některé už určitě znáte z reklamy z televize nebo rádia. 

Generali Česká pojišťovna

Pokud máte už ze začátku představu o benefitech, sjednejte si povinné ručení online, kdy dosáhnete až na 20 % slevu. Volit můžete až ze 4 limitů (balíčků). Limity se pohybují mezi 35 / 35 mil – 150 /150 mil Kč. Chvályhodné u této pojišťovny je, že zprostředkovává přímou likvidaci a právní ochranu ve všech sjednaných variantách.Jejich jednání je velmi rychlé a potřebné peníze vám zašlou nejdéle do 5 pracovních dnů. Pokud chcete mít sjednané i úrazové pojištění, budete si muset sjednat pojištění STANDART. A úrazové pojištění pro všechny cestující se nabízí až ve variantě EXCLUSIVE a PREMIUM. K tomu všemu nabízí asistenci v zahraničí (Evropa a Turecko) + odtah a náhradní ubytování.

Výhody Nevýhoda
Sleva 20 % při online sjednání Služby asistence nejsou v balíčku START
Přímá likvidace a právní ochrana  
Rychlé jednání  
Dobrý přístup ke klientům  

Allianz pojišťovna

Stejně jako u předešlé pojišťovny, i tady nejdete 4 balíčky: 35 /35 až 200 /200 mil. Kč. Jejich stránky nejsou složitě navrhnuté a dá se v nich snadno vyznat. Podmínky máte stručně a jasně dané, takže nic neskrývají a rychle získáte přehled o tom, co nabízí. Poradenství je vám k dispozici 24 / 7. Kromě základního balíčku, ostatní nabízí rozšířenou asistenci.

Výhody Nevýhody
Limit plnění až do 200 / 200 mil. Kč Nemá tolik benefitů jako konkurence
Pojistné podle najetých kilometrů  
Přehledná aplikace v mobilech  

ČSOB pojišťovna

Pojišťovna má k dispozici službu STANDART, DOMINANT a PREMIANT. Limit pro plnění dosahuje od 35 / 35 do 200 / 200 mil. Kč. Už od nejlevnějšího balíčku se do služeb zahrnuje pojištění osobních věcí. V nejvyšším balíčku se pojišťují škody na vozidle do 10 000 Kč.

Při sjednávání podmínek online vám pojišťovna připíše 20 % slevy z ceny. Samozřejmě pojištění zahrnuje i odtah vozidla, náhradní vozidlo a ubytování. Pokud potřebujete něco ohledně pojistné události, vše jde sjednat online, telefonním kontaktem a emailem. Zaměstnanci požadavky vyřizují, co nejrychleji.

Výhody Nevýhody
Sleva 20 % při online jednání Zatím žádné
Limity pro plnění až 200 mil. Kč  
Pojištění na osobní věci v ceně  
Příjemný zákaznický servis  

Pojišťovna Axa

Pokud hledáte pojišťovnu s velkou nabídkou benefitů, tak jste ji právě objevili. Například, při sjednávání pojištění online, připíšou 10 %, máte ZTP – dalších 15 %, máte už něco naježděno a bez nehody – za bezškodní řízení až 67 %. K tomu mají v nabídce 3 balíčky (35 / 35 až 140 / 140 mil. Kč). Limity jsou v přehledu s konkurencí nižší, proto si promyslete, co upřednostníte.

Jejich zajímavostí je služba Telemedicína, v rámci čehož se vám otvírá možnost zkontaktovat lékaře pro každou potřebnou konzultaci ohledně vašeho aktuálního zdravotního stavu. Zákaznická linka funguje od pondělí až do pátku.

Výhody Nevýhody
Sleva až 10 % za online jednání Maximální limit 140 mil Kč
Výběr z dalších benefitů Méně poboček než má konkurence
Pojištění na úraz řidiče  
Služba Telemedicína  

Pojišťovna ČPP

Česká podnikatelská je vcelku oblíbená pojišťovna. V zásobě má tři balíčky – Sporopov, Speciálpov a Superpov. Jejich limity se pohybují od 45 / 45 do 200 mil. Kč. V nejlevnějším balíčku není zahrnuto úrazové pojištění a asistenci vám poskytne pouze na území České republiky. Ale v ostatních nabídkách se již počítá se vším.

Jestliže na kontě nemáte žádnou nehodu, máte nárok na slevu. Následný bonus přijde, pokud si sjednotíte povinné ručení a havarijní pojištění do jednoho paklíku. Obrovským plusem je tzv. sezónní havarijní pojištění. Tak aspoň platíte za měsíce, při kterých nejvíce jezdíte. V případě dotazů neváhejte zavolat na infolinku nebo navštívit pobočku.

Výhody Nevýhody
Min. limit 45 / 45 mil. Kč V základním pojištění není pojištění úrazu
Možnost dodatečných slev Omezená územní platnost
Vymakaný klientský servis  

Direct pojišťovna

Upřednostňuje přehlednost a zřetelnost podmínek ve smlouvě. Díky tomu, je pak online sjednávání pojištění rychlé a bezproblémové a nemusíte se bát zbytečných háčků. Direct je unikátní v tom, že nenabízí balíčky, ale nechává volné ruce v nabídce.

Velkým plusem společnosti je, že poskytují 7% slevu na každý rok či zachovají kupní cenu vozidla při jeho krádeži nebo úplné likvidaci. Při nahlášení škodné události stačí, když zůstanete v pohodlí domova. Vše vyřídíte za pár minut. Některé odpovědi na vaše otázky mají kvalitně vypracované na webových stránkách.

Výhody Nevýhody
Opravdu přehledné podmínky Absence balíčků
Vysoká flexibilita Málo poboček
Můžete si nastavit vysoký limit pro plnění  
Lehké hlášení událostí  

Pojišťovna Kooperativa

V portfoliu společnosti se nachází povinné ručení s limity od 35 / 35 do 200 / 200 mil. Kč. Limity jsou nastaveny tak, aby si mohl vybrat každý. Ve všech nabídkách, až na tu 35 / 35 mil. Kč, se přičítá i úrazové pojištění řidiče. A od 100 / 100 mil. Kč je součástí smlouvy i pojištění pro nezaviněnou nehodu.

Výhody základní asistence jsou v každé variantě, kterou si vyberete. Nadstandardní služby, jako jsou Ideal, Max a Max +, se dají sjednat pouze za příplatek. Do těchto služeb se řadí využití mechanika, odtah vozidla při poruše.

Pokud jezdíte bez nehod, vysloužíte si až 50 % slevu na pojistné. S dalšími smlouvami získáte k dobru 6 % slevu. Ani tady nezaháleli s klientskou podporou. Proto, hned jak se dozví o vašem zájmu o jejich služby, volají ihned, aby vám pomohly s řešením. V ČR najdete zhruba 300 poboček od pojišťovny.

Výhody Nevýhody
5 limitů plnění Rozšířená asistence za poplatek
Možnost výběru z dalších slev  
Výborný klientský servis  

K lepšímu srovnání nabídek od pojišťoven, jejich slev, nabídek, asistencí a ceny, využijte epojisteni.cz, kde navíc můžete aktuálně dostat ke sjednání pojištění poukaz k nákupu na Mallu, co se hodí třeba na kameru do auta.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}